Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

co do pytania Aln temperatury sa oki ale program do stresu powinienes odpalic 2 razy (masz dwa rdzenie)

Co sie zas tyczy wymiana wentylatora to osobiscie tez jestem tym zainteresowany bo ten mam wrazenie bardziej wieje na boki niz przepycha to powietrze przez radiator :D

zastanawiam sie czy ktos juz takiej wymiany dokonal i jakie sa wyniki? tak ze jesli ktos by wrzucil swa uwage bylbym wdzieczny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pytania Aln temperatury sa oki

Dzięki za odpowiedź :)

ale program do stresu powinienes odpalic 2 razy (masz dwa rdzenie)

Chciałem zauważyć że obydwa jądra procesora były obciążone na 100%

Co sie zas tyczy wymiana wentylatora to osobiscie tez jestem tym zainteresowany bo ten mam wrazenie bardziej wieje na boki niz przepycha to powietrze przez radiator :D

zastanawiam sie czy ktos juz takiej wymiany dokonal i jakie sa wyniki? tak ze jesli ktos by wrzucil swa uwage bylbym wdzieczny:D

Też jestem bardzo ciekawy i podpisuje się pod pytaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy jak jest _teraz_ a jak będzie _potem_ nie będą miarodajne - poprostu pare dni temu zdjolem freezera i ta pasta nie wyglądała za ciekawie, taka wyschnięta a że nie miałem innej to nie przesmarowałem na nowo i temperaturka podskoczyla o kilka stopni. Teraz robie większe zamówienie w cooling.pl ale dopiero koło środy to kupie zalmana stg1 i nim przesmaruje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko śmiga, Fander FX120-B 120mm na Freezerze 64 pro zamontowane jedną zipką 812 mm x 9mm, po ucięciu 'nadmiaru' zipki na oko zostało jej połowa. Wszystko trzyma się bardzo stabilnie.

 

Efekty:

 

Jest cisza, fander skręcony na 1200rpm, wyraźnie mniejsze temperatury ale niestety nie zrobiłem porównania do starych temperatur ale i tak to nie było by miarodajne bo jak wiadomo Brisbane mają coś nie hallo z tymi czujnikami temperatury. 9.0x322HTT i w stresie sensors mówi 63'C (burnK7 x2), na oryginalnym wentylatorze było ok 76'C tj. tyle mówił sensor ale sonda wcisnieta w procesor mówiła ok 55'C - chwilowo nie posiadam już ten sondy więc nie sprawdze, tak czy inaczej jest duża poprawa.

 

Kilka fotek

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche powinna się zmniejszyć, a dodatkowo cisza - jak oryginalny wentylator zaczyna się kręcić ok. 1600rpm to już mnie denerwowało, że go słysze a fanderek na 1200rpm jest bezszelestny.

 

Pozatym, Twoje temperatury sa wybitnie niskie, u mnie (kłamiący) sensor na brisbane mówi, ze mam 63stopnie w stressie, gdy oba rdzenie są uzywane na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensory na ECS nForce3 są powalone bo w biosie nie można nic odczytać :x

W evereście moge tylko sprawdzić temp HDD i GPU, ale po skonfigurowaniu

Speedfan-a pokazuje mi wszystko, sprawdziłem wiarygodoność paroma

innymi programami oraz ręcznie i wychodzi na to, zę Speedfan nie kłamie.

Za to na Boxowym chłodzonku mialem 46 w stresie bleh... Buda wmiare

dobrze wentylowana ( szykuje się jej zmiania bo narazie mam codeshit )na

freezera dmucha 8mm ~2000rpm Freezer Max obroty i wyciagający max obr.

no i pod grafika mam AC ~1500rmp. hałas mi narazie nie przeszkadza ale

Przy wymianie obudowy bedę myślał nad wyeliminowaniem tego hałasu.

 

Tak wyglądaja moje temperaturki-Core na samym dole oznacza GPU a to

po środku to CPU.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opłaca sie wymieniac freezera na cos z scythe?

Moj brisbane @ 2880 w stresie ma 55/60 stopni na jajkach

freezer jest cieply prawie goracy, ale nie pazy.

Zmieniac czy fander powinien znacząco obniżyć temp ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by ufac tym co mówi sensor w procesorze, to mój stabilnie pracował przy 89'C. Generalnie Bri ma uwalone te czujniki. jak radiator jest mocno ciepły znaczy, że dobrze odbiera temperature, jak możesz tam trzymać ręke to znaczy, ze nie jest za gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poleci Fanderek 120 na mojego fryzjerka.

A jak z glosnoscia tego fandera@max vs fryzjer@max rpm ?

 

PS. Nie wiecie czy sa wersje fandera 120 4pin na PWM ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma fanderów z PWM, przy maks obrotach tj. chyba 1400 jest slyszalny dość znacznie, ale nie ma porównania z wyjącym oryginalnym wiatraku który buja się do 2300 obrotów, ja mam ustawionego na ~1100 obrotów Fandera i jest dla mnie zupełnie nie słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam klasycznego freezera i standardowy na nim wentyl taki jak od producenta i temperatura w windzie gdy to pisze jest 32-33*C przy 8xx-9xx obrotach i jesłi włacze prime lub orthosa to m iskacze na maxa do 42*C i to gdy mam procek 3200+ podkręcony do 10x270 ...

 

czy takie temperatury są normalne ?

 

chodzi bit comet, winamp, coś ta mejszcze w w tle, temparatury z Asus PC Probe ...

 

powiedzcie mi jeszcze coś:

 

mam karte grafiki sapphire x600 i jej wentylem sciagniety z mobo asusa i zalozony na ta grafikę kręci sie z predkoscia 12xx-13xx obrotów/min

 

co mnie dziwi, kiedy tak isam wentylek byl podlaczony pod t osamo zlacze na mobo (i był na NB to RPM bylo nawet do 4000) a teraz nagle jest takie niskie ... czemu skoro to to samo podlaczenie tylko umiejscowienie radiatorka sie zmienilo :P

 

mobo asus-a8n-sli ... grafika nie ma czujnika temperatury ..

 

włączone Qfan i cool'n quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnosnie prostego i taniego arctic cooling silencer ultra TC, do tej pory sluzyl mi pod s939 i bylem bardzo zadowolony z ciszy, teraz zakupilem procesor pod am2 ale nie bardzo wiem jak zmontowac to wszystko zeby pasowal, sa tam 2 elementy plastikowe dodatkowo ale bez zadnej instrukcji... wie ktos jak to zamontowac? trzeba odkrecac i zamieniac podstawke oryginalna od mobo (asrock alivegf7-hdready)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam pytanko odnosnie fryzjera 7 Pro i jego glosnosci.

Domyslnie pracuje na 2850 rpm, przynajmniej tak pokazuje SpeedFan - ale strasznie go slychac.

Temperatury jakie pokazuje w stresie to 45 st - wiec to chyba za nisko.

Chociaz Core Temp pokazuje podobne. I teraz czy:

- moge SpeedFanem zmniejszyc obroty o polowe na e4400 @ 3.0 GHz ???

- czy moze zamontowac jakis cichy 120mm wiatrak ??? (tak jak to juz ktos zrobil na forum)

Prosze o pomoc bo strasznie ten halas mnie denerwuje ;)

Co robic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki

 

czy system montowania freezer'a 7 tez tak wygina plyte glowna jak BOX intela? bo wyglada na podobny patent..chyab ze te blaszki zachowuja jakas sprezystosc ?

 

(moze juz bylo pisane ale obczailem z 15 podstron i nie natrafilem :>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...