Skocz do zawartości
BiBeR

Podkrecanie Pamieci Ram = Artefakty W Grafice ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze w imieniu znajomego, ma nastepujacy problem. Posiada 2x512 ram i po podkreceniu z 400 na 450 wszystko chodzi stabilnie w dualu na intelu. Prime, goldmemory, 3dmarki - wszystko przechodzi bez problemu. Jest tylko jedno ale - przy takim taktowaniu na jego gf4mx wystepuja artefakty w 3d. Dopiero zejscie w okolice 420 powoduje ich ustapienie. Grafika nie podkrecana, system swiezy, na gf2mx to samo. Co ciekawe po wlozeniu rivy tnt2 (2 rozne egzemplarze) wszystko chodzi bez problemu przy 450 na ramie a nawet wiecej. Nie ma mozliwosci sprawdzenia na grafice lepszej, a chcialby kupic 9800pro. W zwiazku z tym mam pytanie czy akurat geforcy sa jakies bardzo czule na podnoszenie taktowania pamieci ram i wkladajac zalozmy takiego 9800pro nie powinno byc zadnych problemow przy taktowaniach 450MHz ?

Ja osobiscie nie mialem takiego przypadku, przy ramie pracujacym nawet na granicy mozliwosci nigdy nie mialem zadnych artow w 3d, nawet po podkreceniu grafiki :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zasiłka? Kręcenie ramów = większe zuzycie energii, większe zuzycie energii = mniej energii na grafe :> Taka moja teoria...moze warto sie go spytać jakie ma PSU ? A tak to nie wiem....pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za bardzo wykręce swoje goodramy na 1t to marki smarki, pi , prime, memtesty wszytsko git a w romie total war sieje artami jak cholera i wychodzi z gry w innych gierkach wszystko ok też tego nie rozumiem.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem po zmianie celerona na celerona d pamieci po tej zmianie chodza szybciej a grafika slbiej sie podkreca :/ przy czym testowalem to na neotecu 3800 i lipa standardowo jade na modecomie 300w zwiekszylem napiecie na agp i dalej to samo sprzwdze motyw z agp aperture size jak tylko znajde to w biosiea oto moj komp abit ai7 guru, celeron d 2,4ghz, 2x256mb kingston 400mhz, abit9550guru reszta niewazna

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam juz chyba pewna teorie gdzie lezy wina - po prostu producenci sprzedaja nam coraz wiekszy syf :razz:

Te pamiatki to Hynix D43 512 w ostatniej rewelacyjnej (moze wcale nie az tak) cenie ok 230zl.

Wzialem je do siebie bo tez myslalem ze to wina po prostu kompa.

Tak wiec nie jest to wina zasilki - moj chief 420 ciagnie hynixy co mam w podpisie bez zmiany napiecia full stable. Nie jest to wina taktowania agp, ani tymbardziej karty graficznej. Grzac tez sie nie grzeja.

Tak wiec wsadzam je do siebie, daje napiecie 2,65 i leca sobie na 520 w dual - mysle super, chyba sam wymienie. Odpalam 3d - no i arty. 3dMarki arty, nawet proste deluxe ski jump 3 arty :mur: Daje napiecie 2,85 - bez zmian to samo. Poza tym wszystko stabilne, rowniez prime i goldmemory sie nie wywala. Nawet mimo to ze pamieci jada w dualu. Wiec znizam, 500 - arty, 480 - arty, 460-male ale dalej sa, 450 - alleluja, obraz czysty, wszystko ok. I gdzie tu logika? To nie sa chyba juz te same hynixy co rok temu :(

Moje stare sa na kosciach BT, te nowe na DT - wg mnie to wina slabszych jakosciowo kosci. Ja sobie chyba poczekam az stanieja jeszcze Kingmax hardcore 500 np, juz teraz mozna je kupic za ok 330zl za kosc. Poki co 512 plus zoptymalizowany sytem spokojnie mi starcza :wink:

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zaopatrzec sie w inne pamieci np. te Kingmax'y :D i wtedy pewnie rozwieja sie watpliwisci co na to moze miec wplyw. Bo jakos... to troszke dziwne ze te Hynixy nie wyrabiaja powyzej 450 :-|

 

 

Mi osobiscie 512 to zaczyna byc juz troszke zamalo :) Czuje nie dosyt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...