Skocz do zawartości
gawadam

Lcd 17" Do Grania

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung - tutaj podziele na modele... 193T (czy jak to gowno z 8ms sie nazywalo) - najgorszy monitor LCD jaki w zyciu widzialem (no dobra moze IIyamy podchodza) - miga to, bola oczy, kolory beznadziejne, katy do bani ... ; Inne modele - przy NEC'ach wymiekaja icon_wink.gif

Co ci miga??????(ten cytat świadczy o twoim profesjonaliżmie :lol: )

 

Kup chłopie CRT i psuj sobie oczy tak jak do tej pory a nie doradzaj innym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ci miga??????(ten cytat świadczy o twoim profesjonaliżmie :lol: )

Lol... a kto mowil o profesjonalizmie? Jestem zwyklym szarym czlowiekiem, ktory nie potrafi wydac 2000 pln na cos co mu sie nie podoba ;-)

 

A jesli chodzi o tem model... to niestety nie jestem jedyna osoba ktora stwierdzila, ze meczy on oczy... tutaj sprawa dla mnie jest bezdyskusyjna. Podejrzewam, iz jestes / byles jednym z posiadaczy? ;-) Tak to juz jest... duzo zalezy od tego kto patrzy...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama 710T, przewijam strzalka ekran i nic nie moge rozczytaj, wszystko sie rozmywa, na crt mogle czytac w trakcie przewijania :(

w grach da sie przyzwyczaic, na poczatku przeszkadzalo teraz ok

widoczne roznice w rozdzielczosci natywnej , a innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama 710T, przewijam strzalka ekran i nic nie moge rozczytaj, wszystko sie rozmywa

1353518[/snapback]

Nie spotkałem sie z czymś takim żeby przewijać i jednoczesnie czytać tekst :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam text / przeglądam stronki to podczas przewijania praktycznie zawsze "pilnuje" oczkami interesującej mnie linijki / fragmentu. Jak się txt zamazuje to już nie da rady tego robić :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam text / przeglądam stronki to podczas przewijania praktycznie zawsze "pilnuje" oczkami interesującej mnie linijki / fragmentu. Jak się txt zamazuje to już nie da rady tego robić icon_sad2.gif .

 

- o to mi wlasnie chodzi sigard i luk.drob :)

nie moge "pilnowac" oczami tekstu, ani znalezc np numeru rozdzialu

tylko tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie do ogólnego użytku (wszystkiego po trochu) najlepszy by był 710T od Samsunga. A co do LG to lipna firma. koszt 1350    +/- 50 zł

1359349[/snapback]

a tak tylko piszesz, że LG to lipa, czy miałeś do czynienia z produktami tej firmy???

szczególnie chodzi mi o monitory i o opinie setek ludzi, którym LCD LG naprawdę bardzo przypadły do gustu

 

także nie wiem o co Ci chodzi

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak tylko piszesz, że LG to lipa, czy miałem do czynienia z produktami tej firmy???

szczególnie chodzi mi o monitory i o opinie setek ludzi, którym LCD LG naprawdę bardzo przypadły do gustu

 

także nie wiem o co Ci chodzi

1359777[/snapback]

Mam specjalny numer chipa(testy za 4.90), gdzie wśród 17-calowych monitorów LG 1730P jest na 3 miejscu po dwóch produktach Eizo, czwarty jest model IIyamy itd...

Sam maam panel LG, filmy chodzą rewelacyjnie, gry też, a to że przy przewijaniu tekstu następuje jego lekkie przybrązowienie to mnie osobiście nie przeszkadza.

Więc myślę że to kolejna "opinia ze słyszenia" o LG(Szopenowski)

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem od zawsze zwolennikiem crt i przeciwnikiem lcd, moje wiadomości opierały się na info wyczytanych gdzieś w cdaction i innych czasopism :blink:

Od pewnego czasu z racji tego gdzie pracuje mam możliwość testowania tego sprzętu i powiem, że bardzo się myliłem.

Nie ma co ukrywać, że lcd ma swoje wady, a coniektórzy próbują te monitory przedstawić jako coś perfekcyjnego, ale tak nie jest - przykład przewijania stron i czytania :-> chłopaki nie mówcie tu o zboczeniach, bo jest różnica przy wolnym przewijaniu strony na matrycy mva 25ms i tn 16ms. Na tej drugiej tekst jest spokojnie czytelny, na tej pierwszej nie widać nic.

Ja osobiście przesiadłem się z CRT na LCD i nigdy już do tego pierwszego nie wrócę.

Po prostu zakochałem się, wybrałem lg 1740p ponieważ potrzebowałem monitora na którym będę mógł spokojnie od czasu do czasu zagrać bez obawy nakładania efektu blur, wybrałem taki model jaki wybrałem, a na moją decyzję wpłyneły testy jakie na nim przeprowadziłem i powiem wam, że nie zamienie go na nic innego :->

Mogę spokojnie napisać, że jestem użytkownikiem LCD w 100% zadowolonym B)

 

szopenowski -> 710t testowałem i koło serii 1720/30//40 to on nawet nie stał...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkąd miałem 172B samsunga, czyli jakiś ponad rok już, to też powiedziałem że w żadnym wypadku nie kupie CRT już nigdy, też się zakochałem w LCD ;p a przedewszystki jego kolorach i idealnej gemetrii ;]. Teraz wymieniłem jedyny crt jaki mi został, też na samsunga ale 720T i jest super ;]. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie LG lipna troche firma bo siostra ma FLATRONA od LG i w takiej samej cenie co mój PHILIPS i na pierwszy rzut oka obraz w Philipsie jest lepszy (ostrość jakość kolorów) i nie da się tego doregulować.

 

Edit1

Co do tego LCD moge sie mylic ale mnie przekonuje czas reakci i cena

Edytowane przez szopenowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polece Samsunga 710N i to co mam w opisie .Oba mam i jesli chodzi o granie spisuja sie swietnie .Osobiscie moim ulubiencem jest Benq :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie LG lipna troche firma bo siostra ma FLATRONA od LG i w takiej samej cenie co mój PHILIPS i na pierwszy rzut oka obraz w Philipsie jest lepszy (ostrość jakość kolorów) i nie da się tego doregulować.

 

Edit1

Co do tego LCD moge sie mylic ale mnie przekonuje czas reakci i cena

1360673[/snapback]

MOŻE PODAŁBYĆ CHOCIAŻ JAKIEŚ PARAMETRY DLA PORÓWNANIA!!!

Bo teksty typu lipna firma bo... mnie nie przekonują.

 

Odnośnie przewijania tekstu, to tak jak pisałem staje się on taki brązowo-bordowy, ale przy przewijaniu spokojnie można śledzić wiersze, rozróżnić wielkość trzcionki akapity i litery(większe) itp... Choć czytania nie polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli komfortowo ? :o ja gram ( chociaż mało ) zarówno na 172B jak i 720T w CS(aktualnie source) i WE najczęściej i mi nie przeszkadza nic a nic to 25ms ( nie mówię że nie widać smużenia ale bez przesady!). Ludzie opanujcie się z tym smużeniem bo ludzie mają już jakiegoś fioła od niego!. Wolę tę matrycę niż TN, która ma gorszy obraz i mniejsze kąty widzenia. ( miałem zarówno z tą i z tą do czynienia ). Pozdro no offence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, kalabanga nie pociskaj ludziom że mva się nadaje do gier, bo według mnie się NIE NADAJE, w WE8 za zawodnikiem, "biegł drugi", a po odrobinie czasu gry bardzo męczyły mi się oczy, zero ostrości <_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rozważcie Belinea 101735B/30B, bo to (chyba) ta sama matryca co Samsung 710T a tak się składa że można mieć już poniżej 1100 zł B), mam i bardzo sobie chwalę, gwarancja klasa 1 (nie pierwsza klasa :D tylko chodzi o to że wymieniają przy jednym subpixelu... chociaż tutaj nie jestem pewien)

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kucyk zobaczymy ten LG L1740P btw juz go wczesniej upatrzylem i bede jego posiadaczem we wt ;p i powiem czy miales racje ;d

1364330[/snapback]

czekam, czekam, mam nadzieje, że nie będziesz zawiedziony, bo ja cholernie wybredny byłem, a na ten panel złego słowa nie powiem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, kalabanga nie pociskaj ludziom że mva się nadaje do gier, bo według mnie się NIE NADAJE, w WE8 za zawodnikiem, "biegł drugi", a po odrobinie czasu gry bardzo męczyły mi się oczy, zero ostrości  <_<

1363325[/snapback]

nikomu nic nie pociskam. Każdy może mieć inne zdanie, mi to nie przeszkadza tak mocno jak poniektórym ( zarówno w HL jak i WE , a z tym drugim zawodnikiem to bez przesady ). Zobaczą 25ms i myślą że katastrofa a nie próbowali nigdy na dorbym panelu z 25ms posiedzieć. Takie moje zdanie. no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25ms na matrycy S-IPS to jest spoko i można sobie luzik pograć, ale na matrycach mva/pva to już nie jest tak różowo. Oczywiśćie pograć można, syrenką na autostradzie pojeździć też można....... . Nie ma się co oszukiwać - mva są świetnymi panelami, ale nie do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...