Skocz do zawartości
Tomekkkkkkkk

Cmos Checksum Error, Występuje Za Każdym Razem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z płytą ACORP 6M810CN ew. 810E/810c (mam problem z identyfikacją bo naklejka jest 6M810CN a na laminacie napisane to drugie). W każdym razie za każdym uruchomieniem komputera po wykryciu dysków komp wyświetla komunikat: "CMOS checksum Error, press F1 to continue or DEL to enter setup" I nawet jak wejdę pozmieniam ustawienia, i zapisze to po wyjściu z BIOSU jest to samo. Próbowałem wgrywać nowszy znalazłem tylko z 2000 roku, ale niestety dalej to samo. Bios wgrywałem ten do wersji 6M810CN.

 

P.S Jakby ktoś znalazł sterowniki audio do tej karty, byłbym niezmiernie wdzięczny.

 

Z góry dzięki za pomoc, bo ja już naprawde powoli tracę nadzieje bo przez to nawet kolejności botowania się nie da zmienić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6M810CN -> nie ma karty dzwiekowej

http://www.acorp.com.tw/eng/download/downl...id=150&lineid=1

 

6M810C -> ma zintegrowana karte graficzna

http://www.acorp.com.tw/eng/download/downl...id=148&lineid=1

 

6M810E -> ma zintegrowana karte dzwiekowa

http://www.acorp.com.tw/eng/download/downl...id=151&lineid=1

 

Ale to ta sama plyta, a z tego co piszesz to masz chyba ostatnia wersje 6M810E, oczywiscie moge sie mylic ale sprawdz sam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6M810CN -> nie ma karty dzwiekowej

1325474[/snapback]

Ja mam i zintegrowaną grafe i muze. Stery do grafy już mam, ale z muzyką mam poważny problem. Znalazłem na płytce Chip AD 1881 i to on jest chyba od muzy, ale ściągnąłem już 6 sterowników i żaden nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może BIOS w której części jest uszkodzony. Mogłeś przez przypadek przejechać śrubokrętem magnetycznym i mógł się uszkodzić. W takim wypadku najlepiej zupgradować bios. Spróbuj także przełożyć zworkę która czyści pamięć CMOS(zobacz w instrukcji, zazwyczaj J1). Spróbuj także uruchomić kompa odłączając dyski, ramy i kartę graficzną. Często pomaga. Mogło się też tak zdażyć ,że twoja kostra ROM jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie męczyłem z godzinę z takim komunikatem, w koncu okazało sie, ze zapomnialem zwroke do resetowania biosu przestawic.... wiec ,sprawdz polożenie zworki.. moze masz szczescie i o to wlasnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie męczyłem z godzinę z takim komunikatem, w koncu okazało sie, ze zapomnialem zwroke do resetowania biosu przestawic....  wiec ,sprawdz polożenie zworki.. moze masz szczescie i o to wlasnie chodzi

1327925[/snapback]

Niestety też to nie to....Płyta była i sprawdzana na innym procu, i wkładana i wyciągana z obudowy. Zmieniałem bios, zmieniałem baterie i....... NIC :(

 

P.S. W chwili obecnej bardziej mi nawet zależy na sterownikach do tej płyty bo w dalszym ciągu nie udało mi się odpalić dźwięku. Stery ze strony producenta i z Driversguide nie chcą sie zainstalować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, jak będziesz w biosie załaduj zalecane ustawienia biosu, a dopiero później zmień magistralę procka na 200, nic innego nie zmieniaj, zobacz czy działa.

1354765[/snapback]

Ehhh, ja nie ze swoim kompem z opisu mam problem; tylko z tym kompem który opisałem na początku tematu. Ustawienia domyślne wgrywałem ale to i tak nic nie dało....

 

Powoli chyba uznam swoją klęske w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...