Skocz do zawartości
Windows XP

Divx -> Dvd ->jak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak i jakim programem zmienić format filmu z Divx-a do DVD ?

Prosiłbym o dokładny opis..

1325607[/snapback]

IMHO moim zdaniem raczej nie można tego zrobić.. pewnie chciał byś odtworzyć te filmiki na jakimś stacjonarnym DVD...

 

Jaś chcesz robić tak jak napisałem.. to jedyny sposób na to to zmiana formatu na VCD.... poszukaj o tym na googlach.. a napewno coś znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno..

W takim razie mam jeszcze jedno pytanko--

Jak i jakim programem dodać polskie napisy (txt) do filmu divx ??

Mam program subtitle workshop ale tam mozna tylko edytowac/dopasowywac napisy...

1325723[/snapback]

 

Jak i jakim programem to szczeże nie mam pojęcia.... lecz jeśli chodzi ci zkąd można ściągnąć napisy do filmów DIvX to polecam napisy.org

 

 

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows XP

DivX(czyli .avi) do DVD można skonwertowac programem WinMpg, a teksty na film divx można nałożyć VitrualDubem z wtyczką Subtitler. Nie opiszę Ci jak to się robi, bo robiłam to już dośc dawno i nie pamiętam szczegółów. Ale jeśli ja, zupełna amatorka sobie poradziłam, to i Ty pewnie sobie poradzisz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i jakim programem zmienić format filmu z Divx-a do DVD ?

Prosiłbym o dokładny opis..

1325607[/snapback]

Można programikiem oto takim = Pinnacle 9.0 PL =

bardzo prosty więc nie ma co opisywać trzeba sobie potestować żeby filmik został konwertowany do plików z rozszerzeniem VOB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divx na dvd

 

Potrzeba :

VirtualDubMod – do łączenia plików jeśli są 2,3 płytowe

SubEdit-Player – do edycji napisów ( łączenie , przesuwanie czasu itp.)

WinAVI VideoConverter – przerabia avi na dvd

Ffdshow – żeby wtopic napisy w film

GSpot

Ok. 4,6GB wolnego miejsca

 

Scalanie plików avi :

 

Uruchamiasz

VirtualDubMod / file / Open video file / klikamy na filmie dwa razy ( jesli wyskoczy komunikat ze dźwięk kodowany jest ze zmiena wartością bitraate VBR dajesz NIE )

Jak załaduje się pierwsza cześć/płyta , dajesz file / Append segment klękasz dwa razy, jak się wczyta .Przechodzisz do zakładki Viedo i zaznaczasz Direct stream copy. Teraz to zapisujesz

File / Save As . Czekasz na zakończenie scalania .

 

Łączenie napisów:

 

SubEdit – Plater : wczytujesz napisy , zakladka napisy /przesun czas napisow / Wartość FPS ustalasz taka jak film ma(GSpot) dajesz ok. , przesuniecie czasu napisow (klatek)podaje to (GSpot) i masz już przesunięte napisy , zapisujesz . Otwierasz plik z przesuniętymi napisami zaznaczasz wszystko , dajesz kopiuj , otwierasz napisy z pierwszej plyty przechodzisz na koniec i wklejasz to , masz tak scalone napisy

 

 

Ffdshow:

 

Nazwy pliku z napisami ma być taka sama nazwa jak avi , film i napisy musza być w tym samym folderze .

 

Uruchamiasz Ffdshow dajesz Configuration / Subtitles / Search in (szukasz napisow do filmu) / Zastosuj / Ok.

 

WinAVI VideoConverter :

 

Wybierasz DVD / wypierasz film ktory masz przerobic na DVD

 

Pokaze się okno: Any to DVD/VCD/SVCD/Mpeg

 

Select output directory :gdzie zapisze się film (mozesz sobie nawet wybrać ;)

 

Advanced / przechodzisz do dvd i ustalasz gorna granice rozmiaru pliku daj 4500MB , Audio bitrate nie mniej niż 192000 i ok. teraz czekasz jak się to przerobi, uruchamiasz jakis programowy odtwarzacz dvd i sprawdzasz jak wszystko dobrze t nagrywasz na płytkę i masz już avi na dvd

Edytowane przez tanaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DivX zrzucisz do VCD lub SVCD darmowym programikiem FilmMachine (razem z napisami), potem robisz authoring (czyli przygotowanie do nagrania DVD) programem TMPEGAuthor. Jakość na ekranie kompa jest kiepska ale na TV jest OK. Dodatkową zaletą jest to, że przy konwersji na VCD na płytę DVD wchodzą 4 filmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DivX zrzucisz do VCD lub SVCD darmowym programikiem FilmMachine (razem z napisami), potem robisz authoring (czyli przygotowanie do nagrania DVD) programem TMPEGAuthor.  Jakość na ekranie kompa jest kiepska ale na TV jest OK. Dodatkową zaletą jest to, że przy konwersji na VCD na płytę DVD wchodzą 4 filmy...

1327351[/snapback]

 

gorszej jakosci i w stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinAVI Video Conventer v6.3 + ffdshow.

W ffdshow dajesz ścieżkę do napisów, ustalasz rozmiar, kolor, położenie, odpalasz WinAvi z opcją DVD i wczytujesz avika. Program robi DVD w standardzie 5.1 gdy film jest zakodowany do tego standardu. Bardzo szybka konwersja i dobra jakość

 

AVI2SVCD v1.22 build3 + encoder Cinema Craft

Napisy wrzucamy w formacie *.srt (uprzednio konwertujemy txt w SubEditPlayer) dajemy 3 przebiegi (albo więcej jak ktoś lubi żyletę na ekranie - 6 to już sporo, 10 dla maniaków) i jedziemy

 

Ja używam tych 2-óch sposobów i nie narzekam. Drugi sposób jest bardzo czasochłonny, ale daje niewątpliwie lepszą jakość oraz możliwość wył/wł napisów pilotem od stacjonarnego DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re marekp

 

sprawdzalem Avi2Dvd, jestem pod wrazeniem pelna automatyka ale....

jak sprawdzilem po zakonczeniu kodowania to sie okazuje ze zamiast 1,5 godzinnego filmu mam yulko 15 minut

o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie nie typowe pytanie, mianowicie można nagrać na zwykłej nagrywarce płytke z filmem co by można odtwarzać na DVD ? Nie jestem oznajmony w tej dziedzinie i czekam na wasze rady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie nie typowe pytanie, mianowicie można nagrać na zwykłej nagrywarce płytke z filmem co by można odtwarzać na DVD ? Nie jestem oznajmony w tej dziedzinie i czekam na wasze rady i sugestie.

1350811[/snapback]

 

 

Można zapisać film w formacie VCD....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...