Skocz do zawartości
Gość

Ukruszone procki...jak to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mowi sie czesto-gesto o ukruszonych prockach. Co znajduje sie w miejscu ukruszenia? Czy tuz pod tym sa układy? Czy jest to tylko jakes zabezpieczenie ukladów znajdujących się głębiej. Znajomy ma ukruszonego na jednym rogu Durona i chodzi toto bez problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mowi sie czesto-gesto o ukruszonych prockach. Co znajduje sie w miejscu ukruszenia? Czy tuz pod tym sa układy? Czy jest to tylko jakes zabezpieczenie ukladów znajdujących się głębiej. Znajomy ma ukruszonego na jednym rogu Durona i chodzi toto bez problemów.

 

Pozdrawiam

to zalezy jak sie ukruszy ja mialem Athlona 1,4 TB ktory byl ukruszony w 3 miejscach i to calkiem duzo mu brakowalo rdzenia ale chodzil stabilnie a co do tego czy cos tam widzialem to raczej nie bo po 1 to wszystko jest zbyt male zeby to tak bez problemoof zobaczyc.

A rdzen to przeciez Serce procka wiec raczej to nie jest zadna oslonka tylko juz procek i jego ulklady

 

p.s. jesli napisalem cos nie tak to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Nie no specjalnie kruszyc go nie bede ale trafil w moje łapki Dureń 1000 Mhz (morgan) leciuchno ukruszony. Chce go dzisiaj sprawdzic i spróbować podkręcic. Planuje puscic go na 133 Mhz ( mnoznik obnize do 9 albo 8,5).

Ponoc Morganki się ładnie krecą. Zobaczymy. Moj Duren 900 na 133 za cholerkę nie wstaje :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziala ten ukruszony :)

Ale cos nie podoba mi sie. Albo zle go zamalowałem (mostki ma inne niz stary Duron - jakby wiecej w bloku L1) i zamalowałem tylko pierwszy skrajny. Mimo ustawienia w Biosie mnoznika 11 procek zgłasza sie jako 1000 Mhz czyli nie biorą go ustawienia mnoznika. A juz dzisiaj nie chce mi sie z tym walczyc i znowu zdejmowac tego przekletego Titana :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z brzegow jadra jest wolna przestrzen cale uklady znajduja sie glebiej jak ukruszysz to z brzegu to na ogol dziala a jak nie dziala to znaczy ze np mogly powstac mikropekniecia ktorych nie widac a ktore siegaja znacznie glebiej

zreeszta gdzies na necie widzialem schemt jadra athlona i tam wszystko bylo super widac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem copper shima :) Fajne to. I udalo mi sie podkrecic Duronka Morgan 1000 na 1130 Mhz (obnizyłem mnoznik do 8,5 *133). Musialem jednak podniesc napiecie z 1.75 na 1.8.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe pytanko. Po podkreceniu tego Duronka (1000) na 8,5*133 Mhz (1130) i podniesieniu napiecia z 1,75 na 1,8 komp dziwnie sie zachowuje. Tzn. jesli robie "Uruchom ponownie" to komp nie odpala...jesli go wylacze na twardo to po wlaczeniu juz wszystko jest ok. Co to moze byc? Jeszcze za niskie napiecia na procku??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe pytanko. Po podkreceniu tego Duronka (1000) na 8,5*133 Mhz (1130) i podniesieniu napiecia z 1,75 na 1,8 komp dziwnie sie zachowuje. Tzn. jesli robie "Uruchom ponownie" to komp nie odpala...jesli go wylacze na twardo to po wlaczeniu juz wszystko jest ok. Co to moze byc? Jeszcze za niskie napiecia na procku??

 

Pozdrawiam

To są typowe objawy niewyrabiania zasilacza. Sprawdź jakie podaje napięcia (najlepiej miernikiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz...tu dam plame na calej linii bo mam zasiłkę 250 W :(

 

Chciałem kupic obudowe ale na razie brak kasy - jesli kupie sam zasilacz to tez wydam pewnie ze 100 zl (na taki sredniej klasy). No chyba ze najzwyklejszy 300 W.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chce sie wymądrzać (jeszcze nic mi sie nie ukruszyło i daj Boze żeby tak zostło- CooperShim Rulez!) ale czy AMD był by tak głupią firma zeby wystawiać RDZEŃ na działanie ogormnych sił mocujacycha radiator???Nie zdaje mi sie...Przynajmniej mam co do tego ogromne watpliwości.

 

Nie jest to raczej krzemowy powiedzmy komin który ma zadanie odebrac ciepło z RDZENIA i nic poza tym? Przecież przy współczesnej technice na takim odłupanym kawałku mieszczą sie tysiace tranzystorów! Chyba że tranzystory w AMD są wtawiane nadmiarowo :?

Inna sprawa dlaczego niektóre przestaja chodzić a niektóre nie. Ja stawiam na mikropęknięcia które podążają do wnetrza procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie 2 dni temu ukruszył morgan 1000 i smiga tak jak dawneij poprostu tzrba miec szczescie albo te ukruszenia an krawedziach ,to tam nic nie ma albo tam sa jakies mało uzywane tranzystorki czy jakies inne badziewie bez którego sobie proc jakos radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma XP1600 ukruszonego i uzupełnił braki chyba poxipolem, przeszlifował i mówi że nie ma różnicy w temperaturze.

A przy okazji zabawy poxipolem całe jądro na około obsmarował warstwą ok 3 mm, i stwierdził że CS nie kupuje, przynajmniej na razie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...