Skocz do zawartości
PiPoL

Procek 64 Bitowy... P4 Czy Amd?

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej komputerowej karierze mialem kilka komputerow , jedne z AMD , inne z Intelami i co mogę powiedzieć to to że AMD może czasami dorównuje Intelowi w osiągach , ale okupione są one częstymi awariami i dużym wydzielaniem ciepła.

(to tyle z moich obserwacji) Teraz mam P4 2.8 HT i nigdy nie miałem z nim problemów nigdy , (a mam go już chyba półtora roku) , czego nie mogłem powiedziec o dwoch Athlonach i Bartonie z którymi miałem caly czas problemy.

Może mialem pecha akurat z tymi egzemplarzami a z P4 mam szczęście.

teraz ty walisz mitami o temperaturach :] z czasow thunderbirda z 2000/2001r

 

 

 

Ps.chciałbym przeczytać ten artykuł gdzie to Intel przyznaje się że AMD jest lepsze...czekam na link  B)

odgrzebie go ze swojego serwisu i ci podrzuce

 

A i na link w którym jest napisane że firmy produkujące satelity i inny taki sprzęt wkładaja do niego niemiecki shit produkowany i podrabiany w Tailandii....też czekam.

mało wiesz duzo gadasz

 

tez mialem intela i powiem ze PIII byly najlpszymi prockami intela, najbardziej udanymi, mialem czesto na dlugi czas stycznosc z P4 i nowymi Celkami i jestem rozczarowany, szczegolnie jak ostatnio zobaczylem jak chodzi nowa celina 2.6GHz :lol:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najzabawniejsze jest to ze marcinp6 porownuje najnowsze ( no moze nie najnowsze ale wmiare nowe ) P4 do najstarszych Athlonow :mur:

 

Odnosnie filmika z thg, ktory pokazuje co sie dzieje po zdjeciu radiatora z cpu. Oczywiscie pominoles ze byl nowszy filmik, prezentujacy takie zachowania. W nowszym filmiku porownano P4 z Athlonem 64, i zgadnij co? Nic oba zpu dzialaly bez radiatora tak samo, czytaj oba zwolnily, obnizyly fsb napiecie iinne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale klient........ polecam Marcinowi filmik z intelem co sie nie grzeje wcale i jest zimny :D http://www12.tomshardware.com/images/thg_v..._intel_heat.zip a tak btw. to chyba prowokacja albo przeczytał nowego Chipa gdzie Pentium jako jedyne z przeczytanych kilkunastu przeze mnie testów tam wygrywa w 64bit. pozdrawiam i mam pytanie za 1000 punktów- co za 1k zmienić w kompie to jest full opcja i górna granica zakupów?

Opcje 2:

AMDs754+mobo DFI czy AMD939+MSI neo plat ?

Mam radka 9600pro i na razie styka.

754 czy 939? oto jest pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na miejscu dzemika łykął sempika 2800+ i jakieś mobo na nf3 msi lub rdoższego dfi. a za roczek-półtora kupi sobie mobilka i kto twierdzi,że s754 nie jest przyszłościowa..

A zanim dual core na s939 stanieją do ludzkiego poziomu to juz pewnie nowa podstawka sie upowszechni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co mracinp6 czemu zamilkłeś :?:

 

Tak sie przygladałem ten zabawnej konwersacji i doszedłem do wniosku ze z ciebie jest totalny buc (bez urazy).

 

Jak nie wiesz dokładnie co piszesz to nie pisz, idz sobie pograj w Dooma3 na PIV 1500 mhz i potem nam opowiesz jak było (oczywiscie na full delatach :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o to czy s754 czy s939 to zdecydowanie brałbym s754 ze względu na jedną magiczną nazwę....AMD TURION ;).

 

Ps. Tomcat nieźle ci się to porymowało :)

1382870[/snapback]

ja bym znowu bral x939 ze wzgledu na jedna magiczna nazwe....AMD TOLEDO :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zdecydowalem na s754...Turion bedzie piekny ;) A tak przy okazji...co myslicie o plycie przejsciowej??(Asrock K8 Upgrade..bla bla bla) Juz w jednym dziale uslyszalem, ze to shit...Chce sie upewnic jeszcze tutaj ;)

1392924[/snapback]

Jak chcesz kręcić itp to raczej odpada. Zresza czy warto kupisz jakiegoś asrocka za 230

za rok kupisz 2 już pod s939 a ze 100-120zl ze starej odzyskasz sprzedając na allegro.

Koszta podobne a przez ten roczek to juz pewnie lepsze chipsety będą... i ta 2 mobo będzie wydajniejsza niz to 2 w1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam P4, czekam na koniec gwary (jeszczE rok), sprzedaje w pizdu i kupuje jakiegos dobrego Athlonka + mobo z pci-e . Bedzie spory kop i po malych kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...