Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

proszę poradzcie coś -

 

potrzebuję wymienić dysk , dotychczas miałem Segate Baracuda IV 40 GB i był naprawdę cichy (tutaj musze wyjaśnić o co mi chodzi pisząc cichy

 

nie chodzi mi o pracę głowicy podczas zapisu lub odczytu

 

 

 

chodzi mi o to czy słychać ten charakterysyczny szum, czasem taki metaliczny czasem inny ale "szum" jaki powstaje przez obracajće się talerze (wybaczcie błędy językowe),

kiedy nie masz w kompie wentyli to tylko dysk słychać a Baracuda 40 gb mimo 7200 rpm była naprawdę cichuteńka,

 

miałem ostatnio baracudę SATA 120 GB i była - wydawała większy - szum niż jej starszza siostra..

 

Czy może ktoś pomóc mi w wyborze cichego czyt. nie szumiącego - dysku.

 

POzdro

QaczuQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobrym dla ciebie dyskiem bedzie Hitachi...

 

Ostatnio koledze taki kupilem i jest naprawde cichutki (hitachi Deskstar 160GB).

Ja mam osobiscie barracudy 2x200GB ale sa dosc glosne.

Takze polecam ze wzgledu na cisze i szybkosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobrym dla ciebie dyskiem bedzie Hitachi...

 

Ostatnio koledze taki kupilem i jest naprawde cichutki (hitachi Deskstar 160GB).

Ja mam osobiscie barracudy 2x200GB ale sa dosc glosne.

Takze polecam ze wzgledu na cisze i szybkosc...

1333549[/snapback]

 

hm...Hitahi czyli IBM, a nie wydaje z siebie jakiegoś takiego buczenia, szumu podczas kiedy działa (wiesz o ten szum mi chodzi - a właściwie żeby go nie było)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

panowie chyba nie bardzo rozumieja o co chodzi koledze, cisza to pojecie wzgledne, bo postow moze rzeczywiscie bylo duzo, ale cichy dysk dla wiekszosci to taki ktorego nie slychac przy akompaniamencie wentylatorow, a dla reszty (zdecydowanie mniejszej grupy w tym mnie) taki ktorego nie slychac nawet bez nich, tak na dobra sprawe nie ma takiego dysku, problem w tym, zeby znalesc taki ktoremu ta sztuczka wychodzi najlepiej!!

 

nigdy nie mialem okazji uslyszec seagate IV, ale z listy mozesz skreslic wdc, nie wydaje mi sie zeby, az tak bardzo poprawili swoje dyski, podobna sprawa ma sie z maxtorem, w obu przypadkach szum jest wyraznie slyszalny nawet przy zamknietej obudowie!! postaram sie sprawdzic jak sie ma sprawa z samsugniem, gdyz mam do niego dostep, jednak nic nie obiecuje...

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage że doszedłeś już do momentu gdy dysk jest najgłośniejszym elementem komputera polecam Samsunga. Przy czym tutaj pojawia się problem tego rodzaju że Samsungi występują z dwoma silnikami - JVC i NIDEC (ci naprawdę zaangażowani w wyciszanie kompa wiedzą o co chodzi). Większość JVC charakteryzuje się tym nieznośnym dzwiękiem o wysokiej częstotliwości, natomiast NIDEC jest tej wady właściwie pozbawiony. Dodam tu jeszcze że jeśli uważasz np. Arctic Fan @ 1600obr za cichy to nie ma różnicy który wybierzesz. Teraz w kwestii dostępności dysków z silnikami NIDEC - wg. moich informacji Barwkomp ma SP0802N (od nich kupiłem). Niestety to tylko 80GB i 2MB cache :sad: Z tego też względu możesz porozglądać się za nowymi WD, które rzekomo bywają ciche, jednak sam nie mam z nimi doświadczenia (poza starym i okropnie głośnym 800JB) więc nie gwarantuje dobrych efektów choć w niedalekiej przyszłości pewnie będę je "przesłuchiwał" :wink: (jednak przyda się coś wiekszego).

 

P.S. Inna bajka to dyski 2.5" - jednak tutaj trzeba się liczyć z kosztami i mniejszą wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwage że doszedłeś już do momentu gdy dysk jest najgłośniejszym elementem komputera polecam Samsunga. Przy czym tutaj pojawia się problem tego rodzaju że Samsungi występują z dwoma silnikami - JVC i NIDEC (ci naprawdę zaangażowani w wyciszanie kompa wiedzą o co chodzi). Większość JVC charakteryzuje się tym nieznośnym dzwiękiem o wysokiej częstotliwości, natomiast NIDEC jest tej wady właściwie pozbawiony. Dodam tu jeszcze że jeśli uważasz np. Arctic Fan @ 1600obr za cichy to nie ma różnicy który wybierzesz. Teraz w kwestii dostępności dysków z silnikami NIDEC - wg. moich informacji Barwkomp ma SP0802N (od nich kupiłem). Niestety to tylko 80GB i 2MB cache  :sad: Z tego też względu możesz porozglądać się za nowymi WD, które rzekomo bywają ciche, jednak sam nie mam z nimi doświadczenia (poza starym i okropnie głośnym 800JB) więc nie gwarantuje dobrych efektów choć w niedalekiej przyszłości pewnie będę je "przesłuchiwał" :wink: (jednak przyda się coś wiekszego).

 

P.S. Inna bajka to dyski 2.5" - jednak tutaj trzeba się liczyć z kosztami i mniejszą wydajnością.

1334383[/snapback]

a czy ten samsung z silnikiem NIDEC występuje w wiekszych pojemnościach.

 

Wiele osób proponuje samsungi może coś w tym jest.

Zeby jeszcze sprzedawcy byli chetni czlowiekowi powlaczac dyski przed kupnem i zeby mieli ich pelny asortyment ...pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten samsung z silnikiem NIDEC występuje w wiekszych pojemnościach.

Tak z tym że większość sklepów nie ma dysków na stanie i nie mają pojęcia co ewentualnie dostaną od hurtownika. Tak jak pisałem wyżej w Barwkompie pan Michał Barwiński okazał się na tyle miły, że sprawdził na magazynie jakie Samsungi mają i okazało się że NIDEC jest w SP0802N. Musisz pytać po sklepach bo dyski lecą partiami i rożne wersje mogą się trafić z różnymi silnikmi (choć trzeba przyznać ze JVC jest zdecydowanie więcej). Ewentualnie znajdź jakiś sklep gdzie pozwolą Ci "posłuchać" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym że większość sklepów nie ma dysków na stanie i nie mają pojęcia co ewentualnie dostaną od hurtownika. Tak jak pisałem wyżej w Barwkompie pan Michał Barwiński okazał się na tyle miły, że sprawdził na magazynie jakie Samsungi mają i okazało się że NIDEC jest w SP0802N. Musisz pytać po sklepach bo dyski lecą partiami i rożne wersje mogą się trafić z różnymi silnikmi (choć trzeba przyznać ze JVC jest zdecydowanie więcej). Ewentualnie znajdź jakiś sklep gdzie pozwolą Ci "posłuchać"  :razz:

1334712[/snapback]

a jak mam rozpoznać jaki jest silnik NIDEC czy JVC, jest jakoś to oznaczone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam rozpoznać jaki jest silnik NIDEC czy JVC, jest jakoś to oznaczone?

To jest JVC:

Dołączona grafika

Nie mam teraz czym zrobić zdjęcia dla NIDECa ale to poprostu jest inny stempel (NIDEC zamiast JVC). Mogą być jeszcze naklejki zamiast stempli ale chyba idea jest jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest JVC:

Dołączona grafika

Nie mam teraz czym zrobić zdjęcia dla NIDECa ale to poprostu jest inny stempel (NIDEC zamiast JVC). Mogą być jeszcze naklejki zamiast stempli ale chyba idea jest jasna.

1335227[/snapback]

dzięki, czyli będę szukał wśród samsungów , z Nidec'a napędem.

Jeszcze raz dzięki.

 

 

<EDIT 11:08 03.19.2005> tak się przespałem z tym wszystkim, i doszedłem do tego że mam fetysz na punckie cichego kompa. Czemu tak myślę, ponieważ teraz kumpel porzyczył mi Maxtora 80 gb 7200 i... i jest może głośniejszczy trochę w idle od baracudy IV 40 GB ale jakoś nie jest to specjalnie uciążliwe, a to że jest szybszy to czuć. POczekam i zobaczę co bedize, pod koniec marca mają mi oddać nową albo naprawioną baracudę 40 GB, wtedy jescze raz porównam i albo wymienię ją na samsunga 120 - 160 GB (będę szukał z napędem NIDEC oczywiście - dzięki wielkie dla TomcioB - albo poczekam jakiś rok i wtedy znowu będize trzeba doinformować się o dyskan na forum.

 

POzdrawiam Wszyskich. >

Edytowane przez QauczuQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę:

 

1338182[/snapback]

ciekawe informacje tam podają,

 

utwierdzili mnie w przekonaniu że samsung jest na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem i że moja barakuda IV 40 GB była b. dobrym i najcichszym dyskiem jaki w historii ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze o to chodzi ze ma rowne boki wiec latwo go wlozyc w blok dla hdd :)

ooo takich dysków to ja od 10 lat nie widziałem, nikt juz nie szlifuje boczków :D

a ostatnio miałem nawet problem jak oddawałem dysk na gwarancje, tzw. serwisant kręcił nosem ze na jednym boczku rysy były i warunkowo przyjął dysk :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 2,5 cala albo samsung 3,5, najlepiej z jednym talerzem... no ale wtedy 300GB raczej nie kupisz :wink:

 

Zawsze możesz kupić Scythe Silent Box i wsadzić do niej samsunga z 2ma talerzami... Ja mam 1 wentylator w komputerze, a kwestie ciszy rozwiązuję... puszczając po cichu muzykę klasyczną :rolleyes: I tak za oknem jest głośniej, a cichutki Bach chyba mi nie zaszkodzi na dłuższą metę w nocy :rolleyes: B)

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk zawsze moza wlozyc w homemade plaszcz wodny( nie blok polaczony z wc tylko taka sobie osobna skrzyneczke, cos tak jak by go oblozyc z dolu i gory lozkiem wodnym) bedzie sobie lezal na wodzie i woda bedzie na nim, skutecznie niweluje drgania podczas pracy i szumy a dodatkowo tez chlodzi. (ot tylko taka moja glosna mysl) ;)

Edytowane przez dreamservice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream: ale jak nie od wczoraj wiadomo.. jest to dobre ale krótkotrwałe rozwiązanie. Woda np. 1L ma swoją pojemność ciepłą... i po jakimś czasie powiedzmy 3h nagrzeję się do temperatury dysku.. tracąc właściwości chłodzące...

 

dobra ide spać bo jestem po nocce i farmazony wypisuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...