Skocz do zawartości
Prog

Okno Boczne && Panel Boczny

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić sam bok do komputera. Nie chcę kupować całej nowej obudowy, ani bawić się w wycinanie otowru na szybę (nie mam do tego sprzętu). Chciałbym się zapytać, czy nie można nabyć gdzieś Okna, czy panelu do normalenej obudowy: [430mm x 388mm].

 

Coś w rodzaju:

 

SilverStone SP06 -okno boczne do TJ-06 Silver

 

Boczny panel do obudów Chenbro GamingBomb

 

Tylko, że dla normalnej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie cała zabawa polega na tym żeby to samemu zrobić :D Potem przynajmniej będziesz miał satysfakcje że zrobiłes coś sam. Też nie mam dostępu do narzędzi ale od czego są dobrzy koledzy i słowo improwizacja :D Nie warto iść na łatwizne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że nie chcę wycinać mojego starego boku. Ale wymyśliłem coś innego. Po prostu zrobię cały bok z szyby akrylowej, lub z pleksy. Jeszcze nie wiem, gdze to kupić, ale pomysł może być trafiony???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj dać ogłoszenie na forum :

Szukam osoby do wyciecia okna i zamontowania szybki.Moze sie ktoś zgłosi kto ma umiejetności ,sprzęt i chce zarobic , nic prostrzego wysyłasz bok budy gosciowi przelewasz mu kase na konto ustalasz sobie cene z gosciem a on ci wycina okno itp i wysyła z powrotem do ciebie :). Tylko chodzi o to zebym trafił na wiarygodnego moderatora :) zeby ci wycioł i wysłał :):)

 

A ten bok cały z pleksy niejest taki zły , widzielm raz na real takei cos tylko ze gosc zrobił cały bok z pleksy i kupił sobie naklejke koloru czarnego i oblepił calego kompa oraz zrobił ładne ramki na pleksie (oblepiał zamiast malowania efekt podobny) I powiem ci ze tak z odległosci do 2 m niewidac bylo ze to jest oblepiane ani ze cały bok jest z pleksy tylkot ak jakby bylo wycinane okno POPROSTU ELEGANCO :)

 

POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RYCHO - dzięki za pomysł, ale zostanę przy tym, że kupię sobie kawałek plexi, a tak dokładnie to chyba 50cm x 50cm x 2mm. Taki będzie jak w sam raz. A bok będzie wyglądał mnnijwięcej tak:

 

Projekt obudowy

 

Tak w ogóle to powoli z tego pomysłu robi się bardzo mały MOD komputera...

Edytowane przez Prog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dziury to na wentylatory ???

Ja bym probonował Dać jeden nad grafike i kanał powietrzny zrobic od wentyla od procka łądnie i troszeczke grubsza plekse 4-5mm :) ale wiesz z 2mm tez zrobisz cos :) Zycze powodzenia daj fotki jak skończysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod właściwie ukończony.

 

Obudowa przed MOD'em

 

Projekt:

 

1) Na początek wyciołem szablony napisów i loga - użyłem ostatecznie tylko loga, bo niełatwo szło z napisem.

 

Szablony

 

2) Potem przyszło najtrudniejsze. Mianowice przycinanie plexy. Użyłem do tego ostrego noża i po kilkudziesięciu nacięciach udało mi się równo przyciąć plexę. Nie było łatwo.

Tak dodam, bo się ludzie na forum pytają. Kupiłem ją w CASTORAMIE za 28 zł o wymiarach 100cm x 50cm X 2mm.

 

Plexa

 

Przymiarki

 

3) Następnie przyszło wycinanie otworów na śróbki i przymocowanie (próbne) do obudowy.

 

Przymiarki

 

4) Logo i paski zrobiłem ostatecznie z samoprzylepnego papieru. Ponieważ po sprayu robuły się zacieki i trudno było je potem poprawić, aby nie zepsuć całej plexy.

 

5) Tak doszedłem do końca. Dodałem jeszcze:

 

SUNBEAM ZIMNA KATODA NIEBIESKA PODWÓJNA

 

END) Efekt końcowy:

 

Obudowa po zmianach 1

 

Obudowa po zmianach 2

 

Jak na razie tyle zrobiłem. Proszę o uwagi i porady, żeby coś poprawić zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym potzrebował bocznąobudowę ale do budy CODEGEN X1 takie szitowie .. a tak przy okazji jakie obudowy polecacie z "potenciałem" tylko bez jaj żadne 4max owskie akryle za 400 zeta

 

jeszcze jedno jak właczyć tą cholerną miniaturke bo coś mi nie wychodzi .. :(:(:(

Edytowane przez biedny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prog buda jest OK . Wyszedł ci ten mały modzik ale ja bym jescze cos zmienił :) Doprze by było zakryć te koszyki na dyski i cd-romy oraz zasłonic tak z 4-5 cm krawendzie boku .Uzyłbym do tego jakiejs naklejki (kupic cobie 1m x 1m w kolorze budy, koszty sa niewielkie i zaprojektowac sobie wzór okna i nalepić na plekse ) Ale to jak bedziesz miał chceci Ale ogulnie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to nakleiłem pasek o szerokości 2 cm. Myślę, że to wystarczy. Choć może te katody trochę widać. Co do Dysków to się jeszcze zastanawiam jak zrobić to zasłonięcie, ale wpadłem na ciekawy pomysł. Zobaczę, czy się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili, a na razie takiej brak zajmę się schowaniem kabli, które jakoś niechlujnie leżą na dnie obudowy.

 

Mam w planach także zasłonięcie dysków. Zobaczymy jak mi wyjdzie. Zdjęcia już wkrótce... jak uda mi się ukończyć prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...