Skocz do zawartości
Jelen

Maxymalna Predkosc Nagrywania Dvd-r/dvd+r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie jaka jest najwyzsza predkosc z jaka mozna wpalic plyte DVD-R lub DVD+R? Tak jak maxymalna predkosc nagrywarek CD-R to obecnie 52x ,tak jak odczytu DVD x16 tak na jakiej maksymalnej predkosci zapisu konczą sie mozliwosci technologiczne w/w plyt i wypalarek? czy tam technologi DVD lub przesylu danych? gdzie jest ta granica i ile wynosi? (jak narazie najszybszie widzialem x16 podobnie jak odtwarzacze ,moze 16x to juz koniec?)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze mozliwosci tu sa scisle ograniczone od producentów nośników i napedów.

Wydaje mi sie ze mozliwe byloby stworzenie nagrywarki i plyty przeznaczonej do predkosci nawet 32x albo cos w tym stylu tylko wydaje mi sie to bezsesnowne. Im wieksza predkosc nagrywania tym wieksza ilosc bledów...

A co do krotnosci Cd-r to widzialem juz cd-romy 72x max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD-ROM 72x czytal po prostu 7 sasiednich sciezek - byl to wynalazek jednej firmy (nie pomne ktorej), a czy sie przyjal to majlepiej widac po obecnej ofercie ;)

 

Szybkosc odczytu/zapisu jest ograniczona mozliwosciami kontrolera ATA. 52x CD to 22050KB/s - taki sam transfer ma DVD 16x. Poprzez analogie z CD wnioskuje, ze na 16x sie to zatrzyma.

IMHO rozwoj pojdzie bardziej w strone udoskonalania technologii zapisu plyt dwuwarstwowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwój DVD już się zatrzymał.

Przecież teraz to się tylko dogadać nie mogę jaka technologia wejdzie na rynek masowy w tym roku: czy to będzie blue-ray czy inne cuda.

CD może były by i szybsze, tylko niestety robią teraz takie badziewne nośniki że przy prędkości 54x explodują.

Teraz właśnie wypalam płytę DVD na 16x i nie wiem po co mi większa prędkość, jak windows i tak ledwo żyje mimo że DMA jest oczywiście włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...