Skocz do zawartości
Eladamari

Stery Dla Radka

Rekomendowane odpowiedzi

Temat poruszany zapewne nie raz ale naszlo mnie kiedy zobaczylem to i zaczalem sie zastanawiac ile rodzajow driverow jest teraz dla ATI

Kiedys bylo to proste bo byly:

Catalisty

Omegi

ciut pozniej DNa

Teraz widzialem to co podalem wyzej + jakies zoptymalizowane (nie wiem czy jakos sie zwa) i jeszcze jakies cudactwa. Sam jade na starszych omegach ale moze warto zmienic. Ktos moze powie ze najlepiej samemu sprawdzic co dziala a co nie, ale po co wywazac juz bycmoze otwarte drzwi. Z jakich driverow obecnie korzystacie i cyz probowaliscie jakis innych niz wyprobowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie na czysty system NGO ATI Optimized Driver v2.2 i nie mam w ustawieniach ekranu zakładek od radka :/

jedynie jedna jako karta (czyli jakby na windowsowskich sterach :/ )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem NGO ATI Optimized Driver v2.2 I nieźle się zdziwiłem :blink: , gdy odpaliłem 3Dmarka 2003 ponad 3800pkt na Asusie 9550 GE (420-580), dotychczas trochę ponad 3600 na Omegach. Po podkręceniu na 430-600 i ustawieniu sterów na wydajność - uzyskałem 4067pkt. Te sterowniki, są naprawdę szybkie - jedyny minus, ze ustawienia karty można zmienić tylko przez dołączony Ati Tray Tools. Naprawdę polecam te sterowniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprę post użytkownika Caminero.

Najlepsze są Catalysty softmod...

Aż dziwię się, że nie wszyscy o nich słyszeli, albo nie chcą ich testować...

Wydajność miałem lepszą niż na omegach...

Jak by to wyglądało w konfrontacji z NGO... nie wiem, miałem je tylko chwilę.

Największy plus, to zero śmieci w systemie i menu startu, jak to jest z innymi sterami. Muszę rozpocząć akcję rozpowszechniania tych sterowników

Link do Softmodów macie w moim podpisie...

P O L E C A M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Softmody nie maja zadnego tweakera. Po prostu jest w nich "cos" zmodyfikowane, aby dzialaly szybciej i wydajniej niz oryginalne stery od ATI. Do tego dochodzi plik ati2mtag.sys, dzieki ktoremu mozna odblokowac potoki. Sam mam narazie Softmody 5.3 i problemow nie stwierdzilem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wlasnie zrobilem test softmodów,,, u mnie w ustawieniach hi-q i na lajt oc karcie, ust marka 03 na std i tylko część testów wynik zleciał z 5999 na lekko ponad 4000! tyle mam na catalystach ale w 1152 i z anizo/aa,,, warunki że tak powiem pod kontrolą, fpsy w testach jak podaje mark ~30% w dół

 

lecą do kosza od ręki, wracam do catalystów

 

btw miałem ambitnie wzucic w exela, pachnąć na szybko w htmkę ale przy takie różnicy wyników nie ma po co,,,

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zmieniamy sterowniki w ATi to uzywamy jakiegos cleanera ?

W NV dawalem tylko instalke nowych i za 1,5 minuty mialem nowe detki.

1390115[/snapback]

w panelu sterowania masz ATI software uninstall utility czy jakoś tak (catalyst)

wyrzuca co trzeba

restart i instalka nowego

niezawodnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa najlepsze calatyst do win98 ?

1416809[/snapback]

Kiedys mialem Winde 98 i najlepsze to byly 4.10 i zawsze na nich lecialem zero problemow to bylo przy karcie Shappire 9100 64mb 128bit ale z tego co wiem to na innych Radkach tez smigaly :) . Nie wiem jak to znowymi sterami do starszych kart ale znajomy zainstalowal na te karte Catalysta 5.1 i te okazaly sie najwydajniejsze !! Z kolei wg mnie pytanie jakie stery sa najlepsze jest troche bez sensu :P . Trzeba sameu sie pomeczyc postestowac bo roznie to bywa na roznych konfiguracjach kompa,wazna role gra plyta glowna i system . Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...