Skocz do zawartości
Imperator

Magiczne 240mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem jest taki:

Podkręcam procka z 1800MHz (9x200) do 2151MHz (9x239), bez zmiany napięcia - wszystko jest jak powinno, na 2151MHz komp przechodzi wszystkie testy, jednym słowem skała. Gdy FSB przestawiam na 240MHz (x9) to mam automatycznie zwis przy ładowaniu się systemu...

Nie pomagają:

- zmiany napięcia

- obniżanie HT

- podwyższanie timingów pamięci, jej wymiana na inną (szybszą)

- obniżenie mnożnika na procesorze z 9x do 8x nic nie dało, choć teoretycznie procesor by wolniej działał....

 

Konfig:

- MSI Neo2 Platinium (nForce3) bios 1.36b

- AMD64 3000+ (winchester) z 51 tygodnia

- pamięć kingston ddr-333 bądź elixir ddr-400 (sprawdzałem na obu)

- zasilacz chieftec 360W (napewno nie jest to jego wina, na 239 chodzą 4 HDD, na 240 odłączam 3 i dalej to samo)

 

CPU chłodzone wodą (porządną :-)), NB chłodzony jest wiatrakiem (nie fabrycznym, oczywiście porządna pasta pod nim, niemniej na fabrycznym wiatraku też stawało na 239MHz)

 

Jaka może być tego przyczyna?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Imperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnies napiecie na procku i powinnien pojsc wyzej!!!!!

1344114[/snapback]

Podwyższałem (o czym napisałem) i dalej to samo... przeszedłem przez wszystkie napięcia (zmieniałem w prawidłowy sposób dla tej płyty) - cały czas to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blech ja też mam 51 Max stabilne to 2250 (9x250) (tj. przchodzi PI) Winada wstaje jescze przy 9x265 ale PI już nie zalicza nawet z napięciem 1,55. Tak więc raczej nie licz na więcej - bad luck po prostu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blech ja też mam 51 Max stabilne to 2250 (9x250) (tj. przchodzi PI) Winada wstaje jescze przy 9x265 ale PI już nie zalicza nawet z napięciem 1,55. Tak więc raczej nie licz na więcej - bad luck po prostu :/

1344124[/snapback]

Ale nie wierzę w to, żeby aż taka różnica była między 1MHz na FSB, a jest bardzo duża 1mhz mniej wstaje i jest skała, 1mhz więcej nawet system nie chce wstać (nie mówiąc o testach)

 

 

Napiecie i pujdzie więcej na bank :)

1344126[/snapback]

Zmieniałem (już 2x o tym piszę) i nie ma żadnej różnicy (napięcie napewno się zmienia - jak zmieniam na 239 to mam okazję to sprawdzić - cpu-z wykazuje zmianę napięcia)

Edytowane przez Imperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś to: A64 - Mały Poradnik, niesądze. Z tego co piszesz wynika że płyta nie toleruje fsb >239MHz i niema to nic wspólnego z procesorem. Nie pomogą tu zmiany napięcia procesora, ani tajmingi itp ... Jedyne co może pomóc to podniesienie napięcia chipsetu i/lub nowy bios.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ale nie wierzę w to, żeby aż taka różnica była między 1MHz na FSB, a jest bardzo duża 1mhz mniej wstaje i jest skała, 1mhz więcej nawet system nie chce wstać (nie mówiąc o testach)

Zmieniałem (już 2x o tym piszę) i nie ma żadnej różnicy (napięcie napewno się zmienia - jak zmieniam na 239 to mam okazję to sprawdzić - cpu-z wykazuje zmianę napięcia)

1344127[/snapback]

po prostu zmniejsz mnożnik na procu i wtedy zobacz czy zbootuje na 240 i wyżej jak tak to ewidentna wina proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zrób jak w opisie: obniż wszystko i jedź w górę z samym fsb .. jeśli utkniesz na 239 to znaczy że masz niefart i kiepską płytę.

 

HeatFighter :arrow: To całkowicie bez znaczenia przy A64 ...

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz HTT mnoznik ...

 

1344256[/snapback]

 

zmniejszalem - dalej to samo

 

Więc zrób jak w opisie: obniż wszystko i jedź w górę z samym fsb .. jeśli utkniesz na 239 to znaczy że masz niefart i kiepską płytę.

 

HeatFighter :arrow: To całkowicie bez znaczenia przy A64 ...

1344209[/snapback]

robiłem tak - bez zmian

czyli płyta nie wyrabia... co by jej tu zrobić zeby zechciala ruszyc?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie :) macie problem :) ja u siebie walne 255 FSB albo wyzej i juz mam błędy :( juz tak ku*** jest z tym hardware :) a na procku jade sobie na 1.60V (DFI POWER)

a może tak ten pan nie obniżył TIMINGÓW :??? wink

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien pamieci na jakies pozadne ja mialem podobnie na Kingstonach Hyprex 3200 niby 200mhz powinny smigac bez problemu (i tak bylo na bartonie 2.5) ale jak krecilem asynchro (a tylko tak komp jae widzial jako ddr333) to ledwie 191mhz wytrzymaly i ani mhz wiecej co dawalo jakies 230fsb na procu. Od kiedy mam Hardcorki jak w podpisie i lece synchro problem zniknal :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien pamieci na jakies pozadne ja mialem podobnie na Kingstonach Hyprex 3200 niby 200mhz powinny smigac bez problemu (i tak bylo na bartonie 2.5) ale jak krecilem asynchro (a tylko tak komp jae widzial jako ddr333) to ledwie 191mhz wytrzymaly i ani mhz wiecej co dawalo jakies 230fsb na procu. Od kiedy mam Hardcorki jak w podpisie i lece synchro problem zniknal :):)

1345524[/snapback]

obniżałem timingi... na 2 różnych pamięciach.. sprawdziłem wszystkie możliwości... bez zmian

 

pamięci są asynchronicznie ustawione (133)

 

na 100% nie jest to wina pamięci - jak napisałem na początku: sprawdzałem na 2 różnych kościach ddr333 i ddr400 ustawionych na wszystkie możliwe sposoby (asynchro, leciutkie timingi...)

 

ponadto na 239 ustawiam timingi na minimalne 2-2-5-2 i system chodzi całkowicie stabilne (sprawdzałem w różnych ostrych testach), jak zmienię na 240 i timingi maksymalnie odkręcę system nie chce wstać... ręce opadają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wiedzą ze i ja mam podobny problem tyle ze o wiele gorzej mam dlatego ze nie moge przekroczyc "FSB"212 na wszelkie sposoby próbowałem i lipa moze ktos chce qpic moja płyte i proca tanio sprzedam :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Imperator

Na kazdej plycie pod AMD64 jest taki cyrk z SATA, czy tylko na MSI NOE2 Platinium ???

I czy oproblem tkwi tylko w sata1 czy tez w sata2 ???

 

---

a tak. btw. zauwazylem, ze gro osob (nie wszyscy oczywisci) nie czyta calosci tekstu, bo podpowiadaja rzeczy, ktore wykluczal post zalozony przez autora tematu, hahaha, i tak jest w wielu tematach, hmm;

za duzo jarania i pamiec krotko trwala siada, hmm???

---

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zrób jak w opisie: obniż wszystko i jedź w górę z samym fsb .. jeśli utkniesz na 239 to znaczy że masz niefart i kiepską płytę.

 

HeatFighter :arrow: To całkowicie bez znaczenia przy A64 ...

1344209[/snapback]

Czytanie ze zrozumieniem sie klania ;) Chodzilo o to czy prz 240 ma pamieci 1:1 z Htt... Bo jesli tak to wiadomo ze pamieci by nie wyrabialy . Ale juz napisal ze nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Imperator

Na kazdej plycie pod AMD64 jest taki cyrk z SATA, czy tylko na MSI NOE2 Platinium ???

I czy oproblem tkwi tylko w sata1 czy tez w sata2 ???

 

---

a tak. btw. zauwazylem, ze gro osob (nie wszyscy oczywisci) nie czyta calosci tekstu, bo podpowiadaja rzeczy, ktore wykluczal post zalozony przez autora tematu, hahaha, i tak jest w wielu tematach, hmm;

za duzo jarania i pamiec krotko trwala siada, hmm???

---

1346006[/snapback]

Sata 1 i Sata 2 powodują opisany problem.

Sata 3 i Sata 4 chodzą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...