Skocz do zawartości
Michi23

Stary Sprzet Do Lamusa? Nie, Nigdy !

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewałem się czegoś innego w tym temacie, ale cóż... Ja, rok temu chciałem kupić Radka9800Pro (za około 800zeta) do Celerona 1,2GHz, 256SDramu, Codegena 300W i jakiejś niewiadomej MoBo! Przemyślałem to sobie dokładnie i 2miechy temu za niecałe 2900zeta kupiłem to co w podpisie (samą kaste bez peryferii!) i jak dla mnie to zaoszczędziłem (Ulepszanie kompa po troszeczku się NIE OPŁACA), przeskoczyłem na PCI-E i DDR, moge komfortowo grać w nowsze gry i podejrzewam, że komp wystarczy mi na te 3-4lata do gierek, filmów, TV i internetu...

Edytowane przez Gr3jli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja sie dopisze.

dziwie sie autorowi tego topica, że kupił taka wypasiona karte do już nienajnowszego sprzetu, ale podkreslam dalej dobrego.

Wystarczyła by mu grafa za połowe tej ceny.

 

A jesli chodzi o tego Codegena to sam kiedys miałem, ale 250 W no i pracował przez 3 lata z moim kompem i nie narzekałem na niego.

Lecz ja bym nie ryzykował do takiego wypasionego sprzetu ( mówie o gf 6800 GT) zapinac taki zasilacz. Ten Codegen jest wart 30 zł, a grafa 1500 !!

 

Odnośnie tych fps'ów w grach to Michi23 chyba troszke przesadził. Na pewno gry mu dobrze chodzą, alenie w max. detalach !!! Na medium to sie zgodze, ale nigdy na max. i jeszcze przy 30-40 klatkach!!!

 

CYA !!

1349547[/snapback]

Wiem doskonale, iz moglem postapic (kupujac) np. tak: WinFast GF A6600TD128 128MB 128bit AGP (499PLN ProLine), Athlon 64 3000+ BOX (549PLN ProLine) oraz Asus K8N-E Deluxe NForce3-250Gb S.754 (389PLN ProLine) = razem 1489PLN (nawet mniej o 200PLN od mojego GF6800GT - dolozylbym do tego dobre chlodziwo na procka). Co z tego wynika? Ze bylem swiadomy alternatyw dla mojego wyboru. W odroznieniu do niektorych uwazam, iz jest sens kupowac mocna karte do slabszego komputera. Trzeba jednak wiedziec co z czym dobrze dziala :-) i jak zestawic odpowiednie komponenty, aby wydajnosc byla co najmniej zadowalajaca. Moj procek (jak wiekszosc overclokerow zapewne wie, to najlepiej krecacy sie Athlon XP jaki wyszedl - posiadam model z "tego" okresu produkcyjnego [info na forach OC]). Jak nie odpowiada mi plynnosc (np. jakas ogromna lokacja, szalencza akcja, zaje-wypad efekty all-in-one ;-)) to podkrecam grafike 350mHz@400mHz i 500mHz@550mHz (6800GT@6800U) i procesor 1700+@2200+ (1463mHz@1826mHz)...i hula jak sie patrzy :-) [oczywiscie procek moze isc wyzej, ale szanuje go i nie bawie sie napieciem ;-> ...dla ciekawskich na pozyczonym Zalmanie (tak, TEN "DeBest" model ;-)) poszedl stabilnie na 2200mHz - 11x200). Spokojnie moge wiec "czekac" na nowego A64 - nie spieszy mi sie ;-)

Aha - bylbym zapomnial... obiecalem wyniki... BEDA - na 100% ale potrzebuje troche czasu (uczelnia!) ...powinny byc w przyszlym tygodniu.

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymmm... a ja jestem za zdaniem Michi... ja zrobiłem odwrotnie... miałem kompa:

 

procek --> Pentium 4 1,5GHZ

płyta główna --> ECS P4S5A

ram --> 256mb DDR 133mhz (eketywnie 266mhz)

grafika --> GF4 mx440 64mb 64bit

 

 

Zastanawiałem się nad wymianą grafiki, jednak zrobiłem inaczej... kupiłem ram, procka i płytę główną

 

nowy konfig:

 

procek: athlon xp 2500+ (myślałem nad a64, ale wolałem zainwestować w bartona który ceciach!e się dobrymi opiniami większości overklokerów, mam odblokowany mnożnik i FSB)

 

Płyta główna: Asus A7N8X-X

ram: 512mb DDR 166mhz (ekektywnie 333mhz)

grafika: GF4 mx440 64mb 64bit (została ta sama)

 

I teraz k*rwa żałuję żę nie zrobiłem tak jak michi... mogłem wziąć kartę powiedzmy Radeona 9800Pro i zostać przy Pentiumie... a teraz mam tak ciach!owy sprzęt że nei będę tego komentował i sądzę że po mojej odpowiedzi choć po części docenicie co zrobił michi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spodziewałem się czegoś innego po temacie - że może ktoś pochwali się sensownym zastosowaniem p1/p2/p3 lub odpowiedników - ja nadal używam gdzieniegdzie p1 i p3. A może jakaś wymyślna optymalizacja?

 

A tu autor dziwi się, że mu na atlonie 1700 gry działają, jak jest dobry akcelerator! To jest LOL naprawdę (pierwszy raz używam tego skrótu :-P, ale wydaje mi to tutaj się słuszne).

 

DJ wow89: no cóż, faktycznie, tutaj zmiana była nierozsądna - ta grafa to raczej "najsłabsze ogniwo".

 

Ale jedno wyszło dobrze - autor chciał dyskusji, i jest dyskusja.

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymmm... a ja jestem za zdaniem Michi... ja zrobiłem odwrotnie... miałem kompa:

 

procek --> Pentium 4  1,5GHZ

płyta główna --> ECS P4S5A

ram  --> 256mb DDR 133mhz (eketywnie 266mhz)

grafika --> GF4  mx440  64mb 64bit

Zastanawiałem się nad wymianą grafiki, jednak zrobiłem inaczej... kupiłem ram, procka i płytę główną

 

nowy konfig:

 

procek: athlon xp 2500+  (myślałem nad a64, ale wolałem zainwestować w bartona który ceciach!e się dobrymi opiniami większości overklokerów, mam odblokowany mnożnik i FSB)

 

Płyta główna:  Asus A7N8X-X

ram: 512mb DDR 166mhz (ekektywnie 333mhz)

grafika: GF4  mx440  64mb 64bit  (została ta sama)

 

I teraz k*rwa żałuję żę nie zrobiłem tak jak michi... mogłem wziąć kartę powiedzmy Radeona 9800Pro  i zostać przy Pentiumie... a teraz mam tak ciach!owy sprzęt że nei będę tego komentował i sądzę że po mojej odpowiedzi choć po części docenicie co zrobił michi !

1393109[/snapback]

Masz prawie taki sam sprzet jaki ja mialem jeszcze nie dawno i powiem ci jedno -DOBRZE ZROBILES!!!! Cala sprawe u Ciebie pieprzy TYLKO I WYLACZNIE KARTA!!! Wystarczy zmienic ja na radka 9600pro (cena ok. 400zl) i w 3dMarku01SE bedziesz mial ok. 11000ptk!!! Juz nie wspomne o tym ze tego bartka da sie wykrecic jak mokra sciere :D !!! Przestan plakac i zbieraj na karte a bedziesz bogu dziekowal ze zmieniles kompa a nie karte!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... w sierpniu 04 padla mi plyta gl, przez zasilacz. zastanawialem sie co zrobic, czy kupic druga plyte itd. zebralem hajs i zlozylem nowy sprzet ( nie caly oczywiscie: plyta gl, proc, ram; zmienilem jeszcze obudowe). wynioslo mnie to ok 1200zl ( czyli mniej niz ta super wypasiona grafika). Bartona nigdy nie odpalilem na czestotliwosci nominalnej, jest od nowosci 2500+@11x200. grafika to poczciwy gf4 ti 4200 128 prolink ( po wielu zabiegach 'dopalajacych' znalezionych na roznych forach). plyta to a7n8x. w 3dmarku 01 jest ok 13k pkt. w 03 juz slabiej (ok 1900pkt). i ja tez moge sobie pograc w nowe gry Michi23 ! wszystko smiga, zawsze ponad 30fps ( nie zawsze max detal na 1024x768, ale zawsze max w 800x600). Nie wyobrazam sobie wydac takich pieniedzy jak Michi23 na jedna czesc do starego kompa. Jak na studencka kieszen to jest nie do pomyslenia...

 

Co do zasilacza codegena: Przywiozl mi kumpel kiedys komputer, przez telefon mowil: "prad na chwile przygasl i zasmierdzialo z kompa". To co zrobil codegen z jego komputerem to byla czysta anihilacja: ram zostal jedynie... na sb live! procek byl pokruszony. jakby cos z niego prad "wyrwal". a ten koles mial plyte gl za 700zl, z raidem i bajerami.

 

Ja balbym sie z tak droga grafika i przy takim kompie nacisnac power na obudowie.

 

Pozdrawiam, i zycze milego ( i jak najdluzej bezawaryjnego) uzywania super ekstra karty graficznej.

Edytowane przez baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... w sierpniu 04 padla mi plyta gl, przez zasilacz. zastanawialem sie co zrobic, czy kupic druga plyte itd. zebralem hajs i zlozylem nowy sprzet ( nie caly oczywiscie: plyta gl, proc, ram; zmienilem jeszcze obudowe). wynioslo mnie to ok 1200zl ( czyli mniej niz ta super wypasiona grafika). Bartona nigdy nie odpalilem na czestotliwosci nominalnej, jest od nowosci 2500+@11x200. grafika to poczciwy gf4 ti 4200 128 prolink ( po wielu zabiegach 'dopalajacych' znalezionych na roznych forach). plyta to a7n8x. w 3dmarku 01 jest ok 13k pkt. w 03 juz slabiej (ok 1900pkt). i ja tez moge sobie pograc w nowe gry Michi23 ! wszystko smiga, zawsze ponad 30fps ( nie zawsze max detal na 1024x768, ale zawsze max w 800x600). Nie wyobrazam sobie wydac takich pieniedzy jak Michi23 na jedna czesc do starego kompa.  Jak na studencka kieszen to jest nie do pomyslenia...

 

Co do zasilacza codegena: Przywiozl mi kumpel kiedys komputer, przez telefon mowil: "prad na chwile przygasl i zasmierdzialo z kompa". To co zrobil codegen z jego komputerem to byla czysta anihilacja: ram zostal jedynie... na sb live! procek byl pokruszony. jakby cos z niego prad "wyrwal". a ten koles mial plyte gl za 700zl, z raidem i bajerami.

 

Ja balbym sie z tak droga grafika i przy takim kompie nacisnac power na obudowie.

 

Pozdrawiam, i zycze milego ( i jak najdluzej bezawaryjnego) uzywania super ekstra karty graficznej.

1394456[/snapback]

Baku, jakby Ci sie chcialo CZYTAC UWAZNIE, to znalazlbys fragment juz w pierwszym poscie: "zasilacz: NeoTEC X3800 380W No-Noise Series 22dB". Poszedłes na latwizne czytajac wyrywkowo :mur: ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam czytam od poczatku i uwazam ze wkladanie wypasionej karty do badziewnej reszty to czysta glupota.......... nie bede tlumaczyl dlaczego, zeby nie powielac tego co juz zostalo napisane.

 

ja tez kiedys chcialem popelnic taki blad, na szczescie jednak sie opamietalem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michi23: przeczytalem oczywiscie od pocztku, nie smialbym dopisywac sie, jezeli tematu bym nie przeczytal. Odpalales kompa na codegenie, to jest wielkie ryzyko. Bez urazy Michi23, ale gdybym wydal tak ogromne ( dla mnie ) pieniadze, wolalbym gapic sie na ta karte niz uzywac jej na codegenie. Ale to Twoje pieniadze byly, Twoje ryzyko. Teraz mozesz spac spokojniej, uzywajac lepszego PSU...

 

pzdr, baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powien ci ze mi ten sam zasilacz po 4 latach padl i poszlo wszystko oprocz dysku cd i pamieci :/ Cholernie sie wkurzylem,  a teraz? TERAZ JESTEM HAPPY Z MOIM TAGANEM

A tak wogole to jak ja mam zobaczyc fps w grach?

1396592[/snapback]

fps w grach zobaczysz np. dzieki programowi FRAPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX chlopaki :) Juz mam, zaraz go rozpracuje

 

Ta [gluteus maximus] nie da rady, ,jak on dziala bo ja nie kapuje. Kaze mi wciskac F12 i niby ma siepokazywac ile fps, ,a nic sie nie pokazuje

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho autor topicu jest graczem i dla niego licza sie przede wszystkim gry...chce grac a granie jest przyjemne gdy frame rate nie sdpada ponizej 30fps :D Widac ze mu sie udalo takze nie wiem po co po nim jedziecie :mur: Powiem jedno dobrze zrobiles zakladacjac ten topic bo jak widze specow twierdzacych ze do komfortowego grania jest potrzebny proc typu bartek 2,5GHz lub FX to mnie skreca :mad:

Imho do najszybszych kart wystarczy procek taki jak antek2GHz,Twojemu troche brakuje ale niewiele :wink:

 

Pisze rowniez w podobnym temacie,chociaz moja karta jest z innej epoki :D

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1394270

 

...jak widac po zapodaniu testow spece uciekli :lol: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho autor topicu jest graczem i dla niego licza sie przede wszystkim gry...chce grac a granie jest przyjemne gdy frame rate nie sdpada ponizej 30fps :D  Widac ze mu sie udalo takze nie wiem po co po nim jedziecie :mur:  Powiem jedno dobrze zrobiles zakladacjac ten topic bo jak widze specow twierdzacych ze do komfortowego grania jest potrzebny proc typu bartek 2,5GHz lub FX to mnie skreca :mad:

Imho do najszybszych kart wystarczy procek taki jak antek2GHz,Twojemu troche brakuje ale niewiele :wink:

 

Pisze rowniez w podobnym temacie,chociaz moja karta jest z innej epoki :D

 

1398819[/snapback]

Hehe :-D ...mala pomylka! Nie jestem graczem (za stary jestem na to ;-)). Aczkolwiek czasem (czytaj "raz na 6 m-cy") w cos zagram (z sentymentu dla "starych czasów"). Na ta karte dlugo oszczedzalem, i gdybym nie wiedzial dokladnie jaki bedzie efekt koncowy, to z pewnoscia powstrzymalbym sie od zakupu. Bezmozgowcami sa ci wszyscy, ktorzy twierdza, ze aby pograc w najnowsze gry (komfortowo, przy max-detalach) koniecznie trzeba miec WSZYSTKO najnowsze w komputerze (jestescie ofiarami wlasnej glupoty wykorzystanej przez "specow od marketingu z branzy IT") :mur:

Cala myslaca reszte serdecznie pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezmozgowcami sa ci wszyscy, ktorzy twierdza, ze aby pograc w najnowsze gry (komfortowo, przy max-detalach) koniecznie trzeba miec WSZYSTKO najnowsze w komputerze (jestescie ofiarami wlasnej glupoty wykorzystanej przez "specow od marketingu z branzy IT") :mur:

Cala myslaca reszte serdecznie pozdrawiam :-)

1406243[/snapback]

tiaaa. cos jeszcze mistrzu? jakies kolejne zlote mysli? bo z kazda twoja wypowiedzia daje coraz mniej iq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :-D ...mala pomylka! Nie jestem graczem (za stary jestem na to ;-)). Aczkolwiek czasem (czytaj "raz na 6 m-cy") w cos zagram (z sentymentu dla "starych czasów").

1406243[/snapback]

Spoko rownie dobrze moglbys powiedziec ze co miesiac kupujesz przynajmniej jedna oryginalna gre ale wcale nie grasz tylko kupujesz bo za malolata kupowales gry i tak ci zostalo. Po prostu ustawiasz sobie pudelka na polce i jest oki.

To chciales powiedziec? ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :-D ...mala pomylka! Nie jestem graczem (za stary jestem na to ;-)). Aczkolwiek czasem (czytaj "raz na 6 m-cy") w cos zagram (z sentymentu dla "starych czasów"). Na ta karte dlugo oszczedzalem, i gdybym nie wiedzial dokladnie jaki bedzie efekt koncowy, to z pewnoscia powstrzymalbym sie od zakupu. Bezmozgowcami sa ci wszyscy, ktorzy twierdza, ze aby pograc w najnowsze gry (komfortowo, przy max-detalach) koniecznie trzeba miec WSZYSTKO najnowsze w komputerze (jestescie ofiarami wlasnej glupoty wykorzystanej przez "specow od marketingu z branzy IT") :mur:

Cala myslaca reszte serdecznie pozdrawiam :-)

1406243[/snapback]

Czy Athlon 1700+, 512MB RAM to slaby i stary sprzet? :blink: Znam wielu ludzi, ktorzy graja na gorszym sprzecie. Sam do niedawna mialem Celerona 633 o/c 950, 256MB SDR ramu, plyte Abit BX133 na leciwym BX z agp max 2x, do tego GeForce2GTS 32MB DDR (128bit) i w wiele gier moglem grac tak jak Ty teraz (mowa o ilosci fps a nie o detalach). Oczywiscie to co mnie ograniczalo jesli chodzi o niektore najnowsze gry to... brak obslugi pixel shaderow przez moja karte graficzna. Pomimo, iz na ta plyte glowna wszedlby taki Radeon 9xxx to stwierdzilem, ze taki zakup nie mialby sensu, zmienilem mobo, ram, cpu, dysk a pozniej grafike, bynajmniej nie na jakies najnowsze/najlepsze podzespoly (po czesci zakup jednego wymusil nastepne bo np. do nowej plyty nie wlozylbym SDRow ani Celerona ;) ) i uwazam, ze dobrze zrobilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie tytuł wątku - to proste, trzeba wyłożyć 1.5tys. (1.5 np. mojej pensji) za kartę z górnej półki.

  Na ta karte dlugo oszczedzalem...

Ile?

michi23, nie jesteś odkrywcą, tyle kasy niektórzy płacą za nowy, jako taki sprzęt, bez monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam zlosliwe pytanie: grasz raz na 6 miesiecy, to po co Ci grafa za 1.5k?

 

Teraz to juz naprawde nie rozumiem sensu tego zakupu...

1406500[/snapback]

I nie musisz rozumiec (nic na sile)... wszystko wytlumaczylem wczesniej :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa. cos jeszcze mistrzu? jakies kolejne zlote mysli? bo z kazda twoja wypowiedzia daje coraz mniej iq.

1406513[/snapback]

Wzruszyles mnie :mur: :blink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

W twoim przypadku 13 to magiczna liczba - jednoczesnie wiek i ilosc szarych komorek.

Jakos czulem, ze na tym forum dzieciaki siedza (przewaznie). Nie ma co dyskutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam 12 komorek wiecej niz ty mistrzu bo ja czasem patrze w profile uzytkownikow. i powiedzialbym ze do gry w max detalach( mowimy o prawdziwych max a nie wymuszonych nizszych wersjach dx czy wylaczone anizo i antyaliasingu ) w najnowszych produkcjach trzeba miec naprawde potezna maszynke do liczenia. a bajki ze na mocnej karcie i fsb 133 przy 512 mb wszystko ci chodzi jak marzenie wstawie na polke kolo kubusia puchatka i bajek braci grimm... ta dyskusja nie prowadzi do nikad bo prawda ma poparcie w realiach.

Edytowane przez OrGiUsZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezmozgowcami sa ci wszyscy, ktorzy twierdza, ze aby pograc w najnowsze gry (komfortowo, przy max-detalach) koniecznie trzeba miec WSZYSTKO najnowsze w komputerze (jestescie ofiarami wlasnej glupoty wykorzystanej przez "specow od marketingu z branzy IT") :mur:

Cala myslaca reszte serdecznie pozdrawiam :-)

1406243[/snapback]

Wszystko zalezy od tego kto jak rozumie pojeci komfortowo przy max detalach. Jezeli o mnie chodzi to tyle ile potrafi uciagnac monitor. a wiec 1600x1200 w max detalach a maxymalnym Anizo i AA, z wszelkimi ulepszaczami wizualnymi.

 

Moglbys najpier podac co rozmumiesz przez komfortowe granie, bo jezeli 1024x768 lub 800x600 to mozliwe dla tego jest takie nieporozumienie :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie musisz rozumiec (nic na sile)... wszystko wytlumaczylem wczesniej :->

1409720[/snapback]

Wzruszyles mnie     

W twoim przypadku 13 to magiczna liczba - jednoczesnie wiek i ilosc szarych komorek.

Jakos czulem, ze na tym forum dzieciaki siedza (przewaznie). Nie ma co dyskutowac.

Spoko spoko probujesz chyba stworzyc na forum wizerunek jakiegos madrali ktory wszystko wie najlepiej. My nic nie musimy rozumiec - ty wiesz najlepiej i wystarczy. Tylko ze wszyscy beda na ciebie w takim razie patrzec jak na idiote. Jak tak chcesz rozmawiac to lepiej idz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

powiem tyle miałem kiedys 4ti 4200 128ddr, 256/512 ramu(nia pamietam dokładnie) i proca 1.2 to było jakies 3lata temu, po paru misiacach uzytkowania zmianiłem na 2000 i naprawde gry dostąły kopa i to duzego!!! a to był taki 4ti, to jak sie marnuje takie 6800gt? masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram sie zagrac politycznie czyli stanac na srodku :)

Wiadomo, ze najlepiej wywazyc proc, plyte, pamiec, grafe do usyskania najlepszych efektow i tutaj nie ma dyskusji.

Jednak stajac po stronie michiego zapytam Was.

Macie mozliwosc kupienia raz w zyciu czegos do grania i macie na to 1500pln oraz sprzet jakim dysponowal Michi23. Co wybralibyscie ?

Ja na pewno wybralbym to co on. W szczegolnosci, ze podobno jego proc smiga na 2200MHz. W AMD to jest odpowiednik cos kolo 2.8-3.0 u Intela wiec jeszcze sie moze niezle trzymac na wysokiej magistrali.

Zmienil juz zasilacz wiec sprzet ma na pewno o wiele lepszy niz polowa ludzi z tego forum, a niedawno mial total LOW END.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mentalnosci ludziej nie zmienisz :wink: jedni by zmienili to inni tamto ale chyba nie o to chodzi w calej tes dyskucji. Chodzi chyba o nastawienie tworcy topiku, ktory ( tak mi sie zdaje i chyba nie tylko mi ) swoimi wypowiedziali daje do zrozumienia ze on wszystko wie a inni nie musza wiedziec ( tak jak w tym kawale o Jasuiu i nauczycielce : " Ja wiem pani wie, oni nie musza wiedziec" :wink: ).

 

 

Ja naprzyklad na jego miejscu ( sam mowi ze gra raz na rok a wiec grafika nie powinna byc dla mnie najwazniejsza -- bedac nim :wink: ) majac jego konfig wolalbym kupic za to :

1 )szybki wydajny duzy dysk twardy- 40 to zdziebko malo ( jak dla mnie )

2) zasilacz -- balbym sie wsadzic do kompa zasilanego przez low-endowy zasilacz tak drogiej karty.

3) wymienilbym plyta ktora powstrzymuje cala reszte ( grafe , oc procka )

4) wymieniajac mobo wymienilbym i ram 2x512.

5) zeby moc pograc raz na 6 miesiecy 6600GT

 

Komfort pracy o wiele wiekszy, co jest chyba wazniejsze gdy sie gra raz na 6 miesiecy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...