Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

LightScribe - to mozliwość wypalania etykiety na odwrotnej stronei płyty CD/DVD. Czy trezeba do tego specjalnego napendu czy wystarczy poszykać odpowiednio znidyfikowanego FirmWare by zadziałąło to na obecnych nagrywarkach CD/DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- trzeba specjalnego napędu

- narazie to jest jeszcze w fazie opczątkowej, pali tylko monochromatycznie, ale jest szansa ze niedługo bedzie inaczej, acha, pozatym czas wypalenia obrazka na płycie jest dosyć długi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze czas na odswierzenie tego tematu poniewaz nagrywarki z technologia lightscribe sa do nabycia w cenach ok 320zl.

Wiec poprosil bym userow posiadajacych lub zamierzajacych nabyc napedy z ta technologia o wyrazenie zdania co do tego rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novus zobacz teraz na ceny u mnie w Janowcu palnik hp z lightscribem kosztuje 270 zł brutto a na allegro lg 4167b z lightscribem 215 zł + wysyłka link do lg

 

to samo tyczy sie wypowiedzi

nagrywarka 2x droższa, dla mnie to tylko bajer bez którego można sie obyć i za te 150-200 zł kupić coś bardziej pożytecznego

teraz dobry palnik kupisz w granicach 170-190 zł wiec niewiele taniej.

Podejrzewam ze technologia ta szybko sie przyjmie,gdyż poza tym iż musimy kupic markowe płytki to nadruk jest za free! Etykiety na kiczowe płyty kupuje za ok 1zl + plyta 1 zł a plytki verbatima z lightscribem sa w promocjach tesco za 3,29 zł. Do tego nie tracisz tuszu a juz napewno nie zababrasz sobie czytnika tak jak ja kiedys kiedy odkleiła mi się naklejka :mur:

 

Sam wlasnie zastanawiam sie nad kupnem jakiekos lightscriba ale nie wiem jak z tym co najwazniejsze czyli palenie plytek i korekcja bledow..... do wybory lg 4167 lub hp 640i na bazie liteona...... Jeśli ten lg jest tak dobry 4163 to go lykne za 220 bez zastanowienia.... Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

 

hehe no to teraz ja odswierze .. kupilem sobie hp dvd640 ale ni cholery nie moge nagrac zadnej etykiety  i nie wiem co jest

zeby uaktywnic lightscibe musisz zainstalowac jego silnik link masz tutaj http://www.lightscribe.com/user/support.aspx? a przedtem oczywiscie najnowsze nero bo nie pamietam od ktorej wersji jest obslugiwane ls. Potem w nero cover designer bedziesz mogl robic nadruk. Zapisz sobie projekt na wszelki wypadek jak wypali za jasno to wypalisz sobie jeszcze raz i kolorki masz ciemniejsz - o wiele lepszy kontrast. Pozdro

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie wiem czemu bylem pewien ze to lg ma lightscribe :oops:

 

kilka godzin na forum i to tylko w tematach recorderkow daje sie we znaki.....

 

Co do ceny plytek to jesli ktos pali plytki do siebie to i tak wyrzuca kase na firmowe plytki.....a pomyslcie sobie jakby wygladala kolekcja filmikow z okladkami w ls..... dla mnie conajmniej mniam :-P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie juz wole plytki przeznaczone do nagrywania w drukarkach atramentowych - full color, b. dobra jakosc, trwa to szybciutko (na Canonie IP3000 w najwyzszej jakosci ok. minuty), nie ma problemu z odklejaniem czegokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem nagrywarki HP DVD640 którą zakupiłem w MM za 269 zł i muszę przyznać że jestem z niej bardzo zadowolony. Cyztałem wcześniej różne opinie na jej temat i na temat technologii Light Scribe ale szczerze powiedziawszy to na prawdę świetna sprawa. Wiadomo że krążki są droższe ale tak jak wspomniano powyżej nie płaci się za materiały eksploatacyjne (tusz, toner etc.). W związku z tym te płyty które nagrywam do własnej kolekcji, nagrywam w technologii LS, natomiast wszystkie inne nagrywam normalnie. Czas tworzenia nadruku faktycznie nie jest któtki, ale mnie się nie spieszy - lepiej wolno a dkoładnie. Generalnie przyznaję duży plus temu produktowi! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Ghost a jaki masz dokladnie model ? 640i ? bo 640i ma bebechy liteona,a tego sie troche boje...... Jak z wypalaniem na kiczowych płytkach (Imaion, hawk i inny szajs) ? jak z korekcja bledów?

 

MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH: czy jakas nagrywarka z LS moze konkurowac z takimi przebojami jak NEC3540A, BenQ1640, czy LG4163 pod wzgledem wypalania DVD i korekcji bledow?

 

czy mozna gdzies jeszcze dostac HP 640 z bebechami benQ ????

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Ghost a jaki masz dokladnie model ? 640i ? bo 640i ma bebechy liteona,a tego sie troche boje...... Jak z wypalaniem na kiczowych płytkach (Imaion, hawk i inny szajs) ? jak z korekcja bledów? 

 

MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH: czy jakas nagrywarka z LS moze konkurowac z takimi przebojami jak NEC3540A, BenQ1640, czy LG4163 pod wzgledem wypalania DVD i korekcji bledow?

 

czy mozna gdzies jeszcze dostac HP 640 z bebechami benQ ????

1676430[/snapback]

osobiście mam BENQa 1625, test jakości płytki w nero nagranej 4x (Sony DVD-R) wskazał 97 punktów na 100 możliwych więc jestem zadowolony i polecam B)

 

a lightscribe syci poprostu, można takie cuda wyprawiać, że hoho :>

 

Dołączona grafika

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...