Skocz do zawartości
3vil

Grafika Pod Cs:s Do 500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje grafy do 500zl. Chcialbym miec 50-60 fps w CS:S. Może być to karta z allegro bo tam jest taniej. OC mnie nie obchodzi. Co polecacie? Najchętniej coś ATI. Jaki zasilacz do tej grafy (do 100zl).

Edytowane przez 3vil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600pro

abit 9550 guru @

gecube 9550 XT

abit 9550 Xturbo guru

+ zasiłka jak u mnie w podpisie

 

ale takich osiagow to chyba raczej niet, nie ma cudow :mur:

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco dużo.

1351726[/snapback]

No coz za inwencja tworcza... Panu juz powdziekujemy.

Niewiem czy tak wystarczajaco duzo... Zalezy jak poustawiasz. Ale plynna gra w 1024*768 na medium detalach by byla napewno, a jak z high detalami to juz niewiem. Musisz sobie zadac pytanie czy chcesz jak najwiekszej wydajnosci, tak zeby nawet w najwiekszej akcji byla plynna grafika, czy tez oczekujesz pieknej grafy, bo za taka kase i z takim kompem cudow sie nie ma co sopdziewac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze tak bo pytanie jest glupie, Narcyz sam nie udzieliles mu odpowiedzi wiec czego ode mnie chcesz?

 

Czy sadzisz ze mamy jakies FPS calculatory w glowach zeby podac ci dokladnie ile bedziesz mial FPSow w kazdych detalach i na danej mapce w danej sytuacji??????? Pomysl zanim zadasz pytanie, a ty narcyz zanim na kogos wjedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to:

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...7e6bb507ef86f00 --------> wiem ze to troche drozej

albo moze to jesli w gre wchodzi allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46258953 -----> tylko moze lepiej poszukac lepszej oferty z tym Medionkiem

W kazdym razie te karty na pewno beda mocniejsze od wymienionych powyzej

aha jest jeszcze gf 6600 np od WinFasta za 500zl ale sam nie wiem co o nim myslec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz gram na low i jakość mi odpowiada (z fps to juz gorzej) , w grach FPP raczej oczekuję płynności, co innego w czymś takiem jak NFSU2

 

Niezabardzo się orientuję w grafikach i jak widzę gamę 30 kart radeon 9600 to nie wiem co mam wybrać. Możecie podać linki do kart jakie warto kupić, zeby taktowania nie były grubo zaniżone itp, itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem przeciez powyzej dwa linki do kart ktore warto kupic w tym przedziale cenowym!!! jest jeszcze gf 6600:

http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1502

ale co do tej karty to sam nie wiem co o niej myslec, bo mozna znalesc bardzo sprzeczne opinie co do gf z serfii 6xxx. Pozdrawiam

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie lepsze od tego wszystkiego bedzie http://allegro.pl/show_item.php?item=45588796

 

Swoja drogą fragment opisu tej aukcji:

"GF 6600 AGP to znacznie lepsza propozycja niż Radeon 9600 PRO/XT czy tez Radeon 9800 PRO"

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IamWeasel chyba lepiej kupic za 500zl w sklepie niz 539 z allegro :D hyhy ale to juz szczegol, a czy lepsze bedzie gf6600 to nie wiem, bo przeciez odpowiednikiem wydajnosciowym, a moze i lepsza karta jest dopiero gf 6600gt, a zwykle 6600 nigdy nie dorowna 6600gt, natomiast te karty z serii 9800 ktore podalem wyzej obie sa pelnymi kartami 8 potokow, 256bit itd. wiem ze mozna ich taktowania podciagnac pod pro lub XT wiec z pewnoscia karty te bija zwykle 6600 ktore ponoc ma spadki fsp i bola przy nim oczy.... :D

A fragment opisu tej aukcji to tylko chwyt marketingowy, a i tak lepiej kupic w sklepie, a podstawa do pisania ze 6600 jest lepsze od r350 czy r 360 jest to ze ma ps 3.0+ i vs 3.0 ale wydajnosciowo karta jest gorsza i ma wymienone przeze mnie powyzej wady/problemy, a 128bit pamiec tez nie przemawia za nia!!!

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lucas86

oj mam nadzieje że nie pojawi się tu żaden zwolennik nv bo po raz kolejny rozpocznie się walka ;)

 

a gdyby tak używany r9500pro? to chyba ten zakres cen a 8 potoków i przy odrobinie szczęścia (w sensie urodzony w czepku itp) szyna pamięci 256 bit...

EDIT:

no i przeciez to engine HL2 a więc koniecznie Ati

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ouara wyzszosci gf 6600 non Gt nad kazdym radeonkiem 9800 non pro, pro, xt sobie nie dam wmowic chocby nie wiem co, poza tym za radkiem przemawiaja o wiele mniej spadajace fsp, lepsza jakos obrazu, nie bola oczy, lepsza jakosc na TV out i 256bit pamiec !!!! :D Co do radeon 9800XT vs Gf6600GT nie wypowiadam sie - nie podejmuje polemiki!

 

Aha co do pomyslu z 9500pro - to jest niezly, ale trzeba miec troche szczescia i gwary na to nie bedzie juz pewnie:/ zalezy czy kolega chce nowa czy uzywana... Ale jesli uzywana to moze tez rozpatrzyc 9700pro (widzialem jakies na allegro uzywane ze moze daloby sie wyszarpac) lub 9800se@pro

a jesli nowe to chyba te z tych co podalem, a jesli chesz miec 24 miechy gwarancji to kup tego 9800 non pro - swoja droga widzialem tez juz chyba za 550zl :D

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas ja z kolei nie mam zaufania do radeonow firmy kongobongo :) Fakt ze jak to ma byc tylko do css to moze i one beda lepsze. Co do ceny to zauwaz ze posta napisalismy w tym samym czasie wiec nie czytalem twojego.

 

Wybieralbym miedzy R9800 non-pro dobrej firmy a 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem przeciez powyzej dwa linki do kart ktore warto kupic w tym przedziale cenowym!!! jest jeszcze gf 6600:

1351966[/snapback]

nie zauwazyles ze moj post pojawil sie minute po Twoim? wiec latwo wywnioskowac ze gdy Ty wysyłałeś post to ja go pisałem, więc nie krzycz :lol:

 

Slyszalem ze GF nie nadaja sie zabardzo do HL2 ale nie wiem czy to prawda. Czy moze ktos to potwierdzić, zdementować?

 

moze to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45700264

Edytowane przez 3vil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene to chyba wzialbym Medionka jednak.... sporo ludzi mowi ze sa dobre, a on nawet nie krecony bedzie lepszy od tego radka 9700 , a mysle ze jak go podkrecisz do poziomu Xt a nie tak jak wiekszosc bedziesz zylowal na maxa to Ci posluzy sporo czasu, poza tym na tej aukcji jest z gwarancja 3 miesiace - pytalem sprzedajacego, a to 9700 ma tydzien :D

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46258953

A chcac nowa to tak jak pisalem moze lepiej dolozyc 50zl i miec 9800 non pro z gwarancja na 24 miesiace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie radka 9800 albo 9800 pro jesli chcesz grac w css,http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow&id_gl=8&id_produktu=1580 polecil bym ci to, jest caly topic o tej karcie w dziale ATI mozesz poczytac albo cos z allegro.

 

Jesli chodzi o css waznym elementem jest mocny procek. u mnie na ustawieniach grafy wszystko na maxa bez vsync i z aa4 i anizo 8 mam w stres tescie 80 fpsow :) To troche malo ale jesli podkrece procka jeszcze wiecej fpsy skacza i to znacznie, problem w tym ze nie mam go czym ochlodzic :( zreszta i tak ma niskie fsb wiec planuje zakup mobila :)

 

ps. jak piszecei ile macie fpsow moglibyscie podawac wyniki ze stress testu ? a nie widok z jednego miejsca na pustej mapie ? to nam niewiele mowi o wydajnosci na waszym konfigu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotka pilka, ale mimo to rozpisze sie troche, zeby kolega 3vil nie byl rozczarowany;

 

moj sprzet to:

płyta główna <=> Abit TH7 II RIDE na chiepsecie Intel 850 - AGP x4

procesor <=> P4 2.0@2.6 Ghz napięcie z 1.5 volta na 1.7 volta - procesor ma 512 kb cachu jego nazwa kodowa to Northwood, w każdym razie jeden z pierwszych P4 z szyna 400FSB bez HT;

pamięci <=> 750 rimm rambus Samsung 800 Mhz to są te pierwsze rimmy z najwyższa częstotliwością wewnętrznego taktowania równego 800 Mhz - pamięci 2 x 128 MB i 2 x 256 MB. Płyta główna posiada 4 gniazda rimm, dwie pary po 2 gniazda. Pamięci musza pracować przynajmniej w jednej parze slotów w dwa pozostałe sloty trzeba włożyć "atrapy" bądź tez 2 kolejne kości pamięci (z tego co pamiętam jest to podobna zasada jak kiedys w pamieciach simm). Niby jest to praca w dualu, gdyż pamięci pracujące w dwóch slotach dają łączna wartość 32 bitow (jedna kosc jest 16 bitowa), ale nie jest to tak do końca dualna praca jak w przypadku pamięci DDR i czipsetu np. nForce2. Zresztą DDR’ki są 64 bitowe, a w dualu daja szyne przepustowości równą 128 bit.

dysk twardy <=> WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache

zasilacz <=> Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W

karta graficzna <=> ASUS V9999LE@GT - długo jej szukałem i się udało

karta muzyczna <=> SB Live!

---------

 

gram w CSS od 3 miesiecy, nawet specjalnie dla tej gry zmienilem grafe;

kupilem ASUS'a V9999LE wyselekcjonowanego, dajacego sie ladnie zmodowac na GT;

jest to GF6800LE@GT - jakby ktos nie wiedzial :}}}

 

do czego zmierzam, do tego, ze w CSS, tak jak przedmowca pisal nie grafa ma duze znaczenie jesli hodzi o FPS, a przede wszystkim procesor i ram;

nie tyle sam procesor co duze FSB;

kupujac nowa grafe myslalem, ze bedzie niezly strzal, bo w koncu przesiade sie z Gainwarda GF3 Ti450 na GF6800LE@GT; nic mylnego panowie na minimalnych ustawieniach mam taka sama plynnosc na GF6 jak i na GF3, na maksymalnych ustawieniach GF3 chodzil masakrycznie, a GF6 tak samo chodzil co na minimalnych;

jak jest do 8 osob na serwerze to jeszcze idzie wytrzymac jak jest wiecej osob to juz dzieje sie gnoj;

spadki FPS nawet do 15 w zadymie, bez wzgledu czy gram na minimalnych jakosci grafiki czy na maksymalnej jak tylko sie da;

robilem mnostwo testow przestestowalem z 20 roznych rodzajow driverow do karty i nic;

podobna karte zalatwilem jeszcze trojce moich znajmomych i juz nie maja takich problemow;

maja sprzet na AMD Barto i pltytach z nForce2;

dlugo myslalem i testowalem ich oraz moj sprzet i wywnioskowalem, ze duze znaczenia ma FSB;

chcesz grac plynnie musisz miec przynajmniej FSB = 200 Mhz, celeron Ci tego nie da, ja mam FSB ustawione na 130 i placze;

przy obrej grafice i wysokich ustawiniach detali musisz mniec przynajmniej 1 GB ramu, bo inaczej podczas gry i zadymi caly czas dysk bedzie doczytywal informacje co bedzie oznaczalo spadek FPS i Twoja smierc na serwerze;

CSS jest optymalizowany pod ATI, wiec na Twoim miejscu zdecydowalbym sie na ATI;

postaralbym sie tez mozliwie maksymalnie podciagnac FSB, bo jak przesiadziesz sie na nowa grafe moze okazac sie, ze FPS nic wiecej tylko ladniejsza grafike zyskasz;

mam tez do Ciebie zapytanie 3vil, cy zauwazyles moze, ze im wiecej osob na serwerze tym mniej masz FPS ???

jesli tego njie sprawdziles to zrob to - przetestoj to na tej samej mapie i w tym samym meijscu na mapie, patrzac w ten sam pkt.; przetestuj to na serwie z podobnym pingiem z tym, ze na jednym serwie bedzie 10 osob, a na drugim 20;

jesli zauwazysz znaczacy spadek FPS to zmiana grafy Ci nie pomoze czy to bedzie X800 czy GF6800GT klatek bedziesz mial tyle samo; no chyba, ze bedziesz biegal na pustym serwerze, ale to zadna przyjemnosc;

pozdrawiam, milej zabawy;

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posprawdzalem. Gapilem sie w jedno miejsce na d2 przy roznej ilosci graczy i:

10graczy: 32-34 fps

16graczy: 34-36 fps :)

20graczy: 28-30 fps

w zadymie wiadomo fps spada ale chyba nie jestem wyjatniem i tak sie dzieje kazdemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadki FPS sa, ale nie, az tak drastycznie z tym, ze przy lepszej grafie, ktora niewatpliwie da Ci wiecej klatek mozesz bardziej odczuwac spadki FPS np. z 60 do 30; niz jak masz stale 40;

sprawdz jakie masz FSB procesora, jak sie da podkrec je, ale tu tez jest duzo zaleznosci, plyta, pamieci, zasilacz no i oczywiscie egzemplarz procesora, w kazdym razie slyszalem, ze celerony jak sie dobrze trafi, mozna ladnie podkrecic;

co ja bym polecal ???

nie chcesz wydawac zbyt duzo pieniazkow kup sobie ATI 9800pro, naprawde warto;

moze tez trafi Ci sie model, ktory da sie ladnie zmodowac na 9800XT, wtedy masz super grafe;

gdybys mial wiecej pieniazkow polecilbym Ci ta grafe co ja mam, bo zmodowalem ja z 8 na 16 potokow i z 4 vertexow na 6 i to juz jest cos :}}}

jesl chcesz wydac strikte 500 zl. wtedy szukalbym 9700pro, mozna tez poszukac 9500pro i zmodowac na 9700, ale zeby trafic teraz na odpowiednia 9500 to trzeba miec farta, zreszta wtedy i tak nie bedziesz mial gwarancji na sprzet;

pamietaj, ze dosc wazna role odgrywa szyna pamieci karty graficznej;

warto dolozyc nawet 100 zl. i miec szyne 256 bit, niz zaoszczedzic, kupic karte na szynie 128 bit, a pozniej plakac, ze wyadlo sie 500 zl. i nie ma pozadnaego efektu;

wybor nalezy do Ciebie;

chcesz sie bawic tylko i wylacznie w CSS to ATI jesli w role wchodza inne gry i tez zalezy Ci na tym by w nich byla odpowiednia plynnosc to tez moze byc ATI, ale wtedy myslalbym o 9800pro;

powodzenia;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja MB: ASRock P4I45D

zasilacz narazie shitowy Megabajt ale na dniach bedzie juz troche lepszy ModeCom ATX 350-GTF

 

w AIDA32 mam FPS:

Rzeczywista czestotliwosc taktowania: 101 MHz (QDR)

Efektywna czestotliwosc taktowania 406 MHz

 

zreszta nie znam sie na kreceniu procesorów, mozesz polecic jakos dobry poradnik? temp. proca waha sie od 28 stopni do 30 stopni, jaka jest górna granica temp procka?

Edytowane przez 3vil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja MB: ASRock P4I45D

zasilacz narazie shitowy Megabajt ale na dniach bedzie juz troche lepszy ModeCom ATX 350-GTF

 

w AIDA32 mam FPS:

Rzeczywista czestotliwosc taktowania: 101 MHz (QDR)

Efektywna czestotliwosc taktowania 406 MHz

 

zreszta nie znam sie na kreceniu procesorów, mozesz polecic jakos dobry poradnik? temp. proca waha sie od 28 stopni do 30 stopni, jaka jest górna granica temp procka?

1357140[/snapback]

wiec plyta raczej nie nadaje sie do OC;

rzeczywiste FSB to 100 Mhz, a gra chodzi naprawde dobrze przy 200 Mhz;

ja u siebie mam 130 i nie jestem zadowolony, mimo, iz moj P4 ma 2.6 Ghz to gra skacze, bleee;

odnosnie temperatury to lepiej miec max 60 stopni, wiadomo im mniej tym lepiej;

odnosnie krecenia Inteli to zapraszam na forum Intela, tutaj na tweaku;

z poradnikow to nic Ci nie polece, bo sam jestem krotko na tym forum;

jedyne moje doswiadczenie to moje wlasne;

ale bawilem sie z roznymi PC i mam o tym dosc spore pojecie z tym, ze nigdy nie bawilem sie w OC na takim sprzecie jak Ty masz, wiec nic Ci nie doradze, bo nie mam zielonego pojecie co gdzie i jak oraz jekie to ma mozliwosci;

jedno co wiem to ASRock to plyta, ktora raczej nie bedzie nadawala sie do OC, ale moge sie mylic;

ps. przy podkrecaniu sprzetu warto tez pomyslec o dobrym zasilaczu;

powodzenia :}}}

 

odnosnie karty graficznej to zastanawiam sie czy jest sens zebys kupowal jakas lepsza niz Radeon 9500, bo czasem moze okazac sie, ze Twoj sprzet bedzie ograniczal mozliwosci karty graficznej i wtedy niepotrzebnie wydasz tylko pieniadze;

szczerze powiedziawszy na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad sprzedaza plyty + procesor i kupieniem plyty glownej na nForce2 (np. Abit NF7-S 2.0) oraz Bartona 2500+;

taki sprzet mozesz ladnie podkrecic jak w przyszlosci dokupisz drozsze i lepsze chlodzenie, takze w przyszlosci bedziesz mogl zainwestowac w naprawde dobra karte graficzna co da Ci spokoj na 2-3 lata o ile nie jestes fanatykiem co miesiecznej zmiany PC;

popatrz w jakiej cenie plasuja sie sprzety PC na allegro, Twoj oraz taki jak Ci zaproponowalem na zmiene;

policz ile musialbys dolozyc, jesli np. 200 zl. to lepiej dolozyc 200 zl. zmienic plyte glowna i procesor, a pozniej zmienic karte graficzna;

ale zanim to wszystko zrobisz to pozycz od kogos dobra karte graficzna jakas naprawde dobra i zobacz czy wzrosla Ci ilosc FPS oraz czy jestes zadowolony z takiej plynnosci grafiki;

jesli nie to wiesz juz o tym, ze musisz wybrac wariant zmiany plyty glownej i procesora;

podalem Ci konfiguracje na AMD, bo taniej to wychodzi, a dwa daje sie ladnie podkrecic no i te 200 Mhz na FSB daje naprawde kopa w grach;

jeszcze raz powodzenia :}}}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...