Skocz do zawartości
Yavol

Xp-2600 (i Nie Tylko)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien dość poważny problem: otóż posiadam XP-2600, na EPOX 8KRAI, który pracuje standartowo z FSB 166!!! Czytałem wiele tekstów na temat jego podkręcania z których dowiedziałem się że może on spokojnie śmigać na FSB 200!

i tu pojawia się problem :mur: : gdy zmieniam FSB i komp próbuje załadować okienka po prsostu wyłącza się obraz (robi się czarny), tak jakby coś działo się z kartą graficzną! aha ta karta to GF 5500.

macie może jakieś pomysły i rady???

Edytowane przez Yavol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faq podstawowe zagadnienia temat do zamkniecia najpierw czytaj potem pisz ;]

1351808[/snapback]

 

jeśli chodzi Ci o częstotliwości AGP i PCI to są przy podkręcaniu nominalne czyli 66 i 33!

 

a jęsli chodzi o zasiłkę to mam Enermaxa więc ten problem ze stabilnością napięć odpada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprubuj na mniejszym mnozniku?? moze byc za duzy i dlatego niewstaje

1352793[/snapback]

Jest zablokowany, mnożnik 11,5 co daje 2300 mhz przy fsb 200. Podnieś napięcie, u mnie śmiga na 200 przy 1,75, zobacz jak masz puszczone pamiątki. Miałem takie objawy jak ty, gdy proc był niedowoltowany, więc ja myśle, że to napięcie. No i proc procowi nierówny niemożesz zakładać, że napewno na 200 będzie co chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bartona 2600xp ustawionego jako 10,5 X 200 fsb przy napięciu 1,75 śmiga jakby oryginał i odzywa sie jako 3000+ twój problem to może zasilacz, jak kupiłem radka 9550 to mój Codegen poszedł do śmieci wysypywał mi windę, kupiłem chieftec 350 wat i to jest to, pamięci to raczej nie są (200FSB), miejmy nadzieje że nie zapomniałeś o napięciu przy tym przetaktowaniu. Powodzenia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bartona 2600xp ustawionego jako 10,5 X 200 fsb przy napięciu 1,75 śmiga jakby oryginał  i odzywa sie jako 3000+ twój problem to może zasilacz, jak kupiłem radka 9550 to mój Codegen poszedł do śmieci wysypywał mi windę, kupiłem chieftec 350 wat i to jest to, pamięci to raczej nie są (200FSB), miejmy nadzieje że nie zapomniałeś o napięciu przy tym przetaktowaniu. Powodzenia B)

1353052[/snapback]

 

pisałem wyżej ze mam ENERMAXA 460W więc to napewno nie jest wina zasilacza! napięcie podnoszę, ale i tak jest lipa bo po próbie uruchomienia okienek wyłącza się obraz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem wyżej ze mam ENERMAXA 460W więc to napewno nie jest wina zasilacza! napięcie podnoszę, ale i tak jest lipa bo po próbie uruchomienia okienek wyłącza się obraz :mur:

1353078[/snapback]

 

No to najwyraźniej procek nie wyrabia, nie każdy idzie na 200, widocznie miałeś pecha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem wyżej ze mam ENERMAXA 460W więc to napewno nie jest wina zasilacza! napięcie podnoszę, ale i tak jest lipa bo po próbie uruchomienia okienek wyłącza się obraz :mur:

1353078[/snapback]

no a jakie teraz dałeś napięcie? i w którym momencie nie chce iść dalej? u mnie w pewnym momencie trzeba było zwiększyć napięcie na ram (wtedy komp nie startował w ogóle), innym razem napięcie na procka (uruchamiał się ale nie wchodził do windy). zwiększać napięcie możesz o .25 V, proc nie spali się ni stąd ni zowąd, ale temperatury też miej na uwadze ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane! napięcie na procku zwiększam i nadal lipa! może rzeczywiście jest to wina RAMu?! hmmm w każdym badź razie dzięki za sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jacusslavus

Nie wiem co jest grane! napięcie na procku zwiększam i nadal lipa! może rzeczywiście jest to wina RAMu?! hmmm w każdym badź razie dzięki za sugestie!

1354741[/snapback]

u mnie chodzi na 195. bez podnoszenia napiecia, bo to zwieksza temp. ustawienia na optimal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jacusslavus

u mnie chodzi na 195. bez podnoszenia napiecia, bo to zwieksza temp. ustawienia na optimal.

1355025[/snapback]

i odczytywany jest jako 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOe bys laskawie napisal jaki to jest ram?? bo nic z twojej wypowiedzi nie wynika, owszem powiedziales jaki masz zasilacz, mobo cpu ale o ramie to juz zapomniales? ze niby onm jest bez znaczenia podczas oc? Podaj jaki to jest ram 100mhz 133 mhz 166mhz 200mhz szybszy i milo by bylo jakbys napisal "jaki" to jest ram z nazwy.

 

Milo ze sie zastanawiasz ze to wina pamieci, ale czemu?? napisz jaki to jest ram, tu nie wa wrozek , ktore zakradaja ci sie noca do pokoju i patrza ci w bebechy PC.

 

Szczerze, moglbym ci podac odpowiedz, ktora najprawdopodobniej jst w 100% prawdziwa, ale jako ze nie podales jaki masz ram, to nie wiem czy ona ci sie przyda.

Moglys takze napisac jak podkrecasz i czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

ja mam taki sam problem :( winda się uruchami tylko przy 185FSB. podnosiłem napięcia na CPU i RAM, zmieniałem timingi i nic :( wszystko tak jak w podpisie. czy każdy CPU można odblokować mnożnik za pomocą drutów ? jest prostrzy sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOe bys laskawie napisal jaki to jest ram?? bo nic z twojej wypowiedzi nie wynika, owszem powiedziales jaki masz zasilacz, mobo cpu ale o ramie to juz zapomniales? ze niby onm jest bez znaczenia podczas oc? Podaj jaki to jest ram 100mhz 133 mhz 166mhz 200mhz szybszy i milo by bylo jakbys napisal "jaki" to jest ram z nazwy.

 

Milo ze sie zastanawiasz ze to wina pamieci, ale czemu?? napisz jaki to jest ram, tu nie wa wrozek , ktore zakradaja ci sie noca do pokoju i patrza ci w bebechy PC.

 

Szczerze, moglbym ci podac odpowiedz, ktora najprawdopodobniej jst w 100% prawdziwa, ale jako ze nie podales jaki masz ram, to nie wiem czy ona ci sie przyda.

Moglys takze napisac jak podkrecasz i czym.

1358510[/snapback]

OK, przyznaje moja wina! miałem pamięci NONAME 333MHz, ale właśnie przeprowadziłem eksperyment, a mianowicie wziołem od kumpla KINGSTONY na 400MHz i niestety ciągle nic nie wychodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ustaw asynchronicznie ram 166 a cpu 200, jezeli sie odpali to masz odpowiedz, jezeli nie to bardzo mi przykro cpu nie chce dzialac na fsb 200.

A i zwieksz napiecie na clu do 1,7V, a na ramie do 2,7V ( tak profilaktycznie )

I zrob to samo z pamieciami, ustaw asynchronicznie cpu 166, a ram 200.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem problem ze nie chcialo wejsc na 200mhz (mam Bartka 2600+) ale zmienilem chlodzenie na pentagrama 92Cu i poslzo teraz to tylko zaisla nie wytrzymuje bo jakas 300W noname ehh.. a pamiatki to mi same wskoczyly na asynchroniczne... bo mam 256mb Kingstona 333mhz i 512mb noname 400 mhz ale system sie trzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przedziwny problem ze swoim T-Bredem B0, konf. jak w podpisie. Na odblokowany mnoznik, smiga nawet do 2,5 ghz (199x12.5) ale za cholere nie chce isc na max fsb mobo (227) nawet przy bardzo niskim mnozniku. robilem testy chyba ze wszystkimi napieciami i lipa. nie wiem czemu tak :( doszedlem max do 210.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przedziwny problem ze swoim T-Bredem B0, konf. jak w podpisie. Na  odblokowany mnoznik, smiga nawet do 2,5 ghz (199x12.5) ale za cholere nie chce isc na max fsb mobo (227) nawet przy bardzo niskim mnozniku. robilem testy chyba ze wszystkimi napieciami i lipa. nie wiem czemu tak :( doszedlem max do 210.

1359790[/snapback]

Taki urok tej płyty... Do najlepszych nie należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...