Skocz do zawartości
furgon

Wysniona Nagrzewnica (chlodnica)

Rekomendowane odpowiedzi

Załozenie:

- mamy opraowana technologie

- wywalcujemy sobie finy jakie nam sie podoba

I teraz pytanie: jaki ma miec ksztalt, rozmiar chlonica zeby byla idealna do WC.

Czyli krótko jak by miala wygladac chłodnica, którą chciał bys miec!? Tylko nie piszcie ze kadetttt czy łada. Mowa o czyms całkiem nowatorskim, czyms co sie zmiesci sie do budy w dowolne miejsce przez Ciebie wybrane. Gdzie i jak ma wygladac idealna chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadki nie falowac finów bo turbulencje = szum

 

ideał to łada mieszcząca się w "suficie"chiefteca LBX z 2 króćcami zakończontmi wew. gwintami 3/8 skierowanymi w dół i jednym w górę do odpowierzania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blackice z finami jak lada i odpowietrzaczem :)

chyba ze jeszcze finy pofalowac

1354391[/snapback]

Dokaldnie montowana u góry wymiary nie wieksze jak 160x160mm i wysokosc max 100mm :)

 

Jestem zaa i to jak najszybciej :) moge zostac beta testerem ;p bo jestem w potrzebie i brak mi chlodnicy ;p poswiece sie i potne mojego chiefteca LBX :)

 

Albo cos takiego http://mcs.pc.pl/produkt296.html

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziana chłodnica z NAGWINTOWANYMI NA CAŁYM PRZEKROJU 2 kanałami składającymi sięz rurki miedzianej o średnicy 15mm biegnących przez całą chłodnicę.

 

Na tychże kanałach powinny być dolutowane (dobrym termoprzewodzącym topnikiem) miedziane, proste finy w rownych 2-milimetrowych odstępach.

 

Wlot i wylot powinny spotykać się po jednej stronie oraz umożliwiać wkręceniu króćców NK12, lub innych na tym samym gwincie.

 

Całość powinna być wypolerowana na lustro i pokryta wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne bezbarwnym lakierem.

 

Zintegrowany schroud powinien być szczelny(silikonowe uszczelki tłumiące drgania wiatraka i gumowe kołki mocujące) i utrzymywać 3 wiatraki 120mm przynajmniej 2cm nad powierzchnią czynną chłodnicy.

 

Całość powinna być zaopatrzona w specjalne nożki o długości nie mniejszej niż 25mm(ponieważ wiatraki muszą zasysać skądś powietrze) zakończone przyssawkami o dużej sile nośnej. Umożliwia to zamontowanie chłodznicy na topie, bądź bocznej ścianie obudowy bez potrzeby wiercenia czegokolwiek.

Wymiary korpusu chłodnicy(bez wiatraków i nóżek) powinny być dostosowane do wielkości typowej dla obudów typu midi i big tower. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem było by 40cm x 16 cm x 6cm(same finy)lub 8,2cm(ze schroudem) długość x szerokość x grubość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowka na wzor lady bedzie od niej pewnie sporo drozsza. A ze fundusze do zlozenia wc sa zazwyczaj w pewien sposob ograniczone, wiec wiekszosc decydowalaby sie na lade z oczywistych wzgledow...

Dobre by bylo cos co by wydajnoscia przewyzszalo BiE, a cenowo bylo nizsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedziana chłodnica z NAGWINTOWANYMI NA CAŁYM PRZEKROJU 2 kanałami składającymi sięz rurki miedzianej o średnicy 15mm biegnących przez całą chłodnicę.

Na tychże kanałach powinny być dolutowane (dobrym termoprzewodzącym topnikiem) miedziane, proste finy w rownych 2-milimetrowych odstępach.

....

1354806[/snapback]

 

Nagrzewnica na rurkach - bllleeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Mar 29 2005, 17:19]a co przeszkadza aluminium wentylom? TR jakos robi z wykocnzeniami z alu i wiatraki tez sie na to daje...

1357108[/snapback]

Napisze w skrocie: Miedz + AC > Aluminium + AC

(IMO ofcors)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie!

 

Sprawa wyglada nastepujaco. Jestem jednym z tych gosci, ktorzy zweszyli interes:)) i staraja sie sprzedawac odpicowane nagrzewnice. Kilka b.zniszczonych, z ciekawosci, rozlutowalem i zlotowalem (szczelne). Wydaje mi sie ze mozna pokusic sie o zrobienie takiej chlodniczki. Osobiscie chyba udezal bym w konstrukcje ala lada (prosta konstr no i wydajnosc + lekkie modyfikacje:). jak cos splodze to wroce do tematu :) A ile zabawy przy takiej robocie. pollecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w opini thermalrighta jak widac nie a znaja sie chyba na robieniu radiatorow. (a przeciez chlodnica to taki duzy radiator)

1358151[/snapback]

 

poczułeś się urażony czy jak ??

ja tam widziałem że w testach wygrywały konstrukcje w całości wykonane zmiedzi ... chyba że coś mi umknęło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcielibyście obudowę ze zintegrowaną chłodnicą, miejscem na pompkę i chłodzonym wodą zasilaczem? Bo ja bym chciał, ale nigdzie takiego towaru nie widziałem. Widział ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...