Skocz do zawartości
samhain

Frost 2 Slim - Prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

samhain a bedziesz robil cos takiego na gpu? moze wystarcza jakies male przerobki, wiem ze pit powerxa przerobil na grafe ale nie sprzedawal. bo jak to kosztuje na 99pln, to na gpu pewnie tez by tyle kosztowalo a spokojnie by deklasowalo te mcsowe abadony lite i full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain a bedziesz robil cos takiego na gpu? moze wystarcza jakies male przerobki, wiem ze pit powerxa przerobil na grafe ale nie sprzedawal. bo jak to kosztuje na 99pln, to na gpu pewnie tez by tyle kosztowalo a spokojnie by deklasowalo te mcsowe abadony lite i full.

1376883[/snapback]

 

Witam

 

no chcialem zrobic niespodziewajke, ale widze zescie sie domyslili ;)

 

jak sie wyrobie z zamowieniami na F2S i juz pokazuje F2G (Frost 2 GPU) oraz F2N (Frost 2 NB)

 

GPU mam nadzieje ze przypadnie Wam do gustu... zapomniane troszke rozwiazanie topu, ale jakze podreczne ;) ale o tym juz niedlugo :D

 

be patient :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

to teraz juz nei wiem czy czekac na rev2 X2P po poprawkach ( cena pewnie ta sama ) czy brac tego slima  :unsure:

1376939[/snapback]

 

będzie bezpośrednie porównanie X3M a Frosta - X2P jest o 1C gorszy od X3M więc będzie można wysnuć odpowiednie wnioski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Najnowsze wieście - F2S już u mnie :) przed chwilą listonosz go przyniósł :) przy zdejmowaniu taśmy zabezpieczającej jednak się Hmmmm przerwała... cząść się za mocno przykleiła do spodu... no i będę musiał ją zdrapywać... mocowanie też w zestawie - w sumie nawet nie potrzebne bo wszystkie bloki testuje na jednym mocowaniu i na jednakowym ściśnieciu spręzyn - gdybym zastosował np. oryginalne mocowanie z Storma G4 przy jego testowaniu to jeszcze bardziej by zdeklasował resztę bloków.... tam sprężyny to już coś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieście - F2S już u mnie :)  przed chwilą listonosz go przyniósł :) przy zdejmowaniu taśmy zabezpieczającej jednak się Hmmmm przerwała... cząść się za mocno przykleiła do spodu... no i będę musiał ją zdrapywać... mocowanie też w zestawie - w sumie nawet nie potrzebne bo wszystkie bloki testuje na jednym mocowaniu[...]

1377169[/snapback]

 

ciesze sie ze dotarl :)

 

a co do tego co w komplecie... dostales bloczek ktory jest sprzedawany, ze wszystkim co jest w zestawie :)

 

czekam na testy... jak wszyscy chyba :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena pozostanie jak jest -czyli 99zl i testy potwiedza,że to naprawde b.dobry bloczek to myśle,że ma szanse zdominowac nasz polski rynek :wink:

Oby tylko nie znalazł sie jakiś dystrybutor np. z USA nie wykupił całej produkcji na pniu :wink:

 

Z taką ceną to jest wreszcie bloczek dla ludu- inni albo sie dostosują i zaproponują coś konkurencyjnego albo zostanie im wyrób bardzo "ekskluzywnych" (i drogich) bloczków dla "wybranców" i i podbijanie zachodu :D ..bo tam ceny nawet najdroższych polskich bloczków wydają sie atrakcyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijcie sprzedawać jakieś zestawy z jakąś małą chłodniczką i tanią pompką

i zgniećcie to plugastwo CPC toż to wstyd jak takie polskie wynalazki w swiecie widzą.

Osobiście jak bym miał nieco kaski i lepszego sprzeciora to już bym leciał frosta zamawiać :wink:

 

Nowy sprzeciaor powinien być w wakacje...jak znajdzie sie kaska na WC to na dzień dzisiejszy f2s jest zdecydowanie najpoważniejszym kandydatem na mój bloczek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam już Frosta 2 od 2 dni, tylko bez... nieważne :-), w każdym bądź razie jeszcze nie podpiąłem go.

 

Witam

 

no chcialem zrobic niespodziewajke, ale widze zescie sie domyslili ;)

 

jak sie wyrobie z zamowieniami na F2S i juz pokazuje F2G (Frost 2 GPU) oraz F2N (Frost 2 NB)

 

GPU mam nadzieje ze przypadnie Wam do gustu... zapomniane troszke rozwiazanie topu, ale jakze podreczne ;) ale o tym juz niedlugo :D

 

be patient  :wink:

1376966[/snapback]

Powiedziałem, że już raczej nic nie palnuję u Ciebie kupować, chyba się pomyliłem :-)

Kiedy można się spodziewać w ofercie tych bloków... tak mniej więcej... może coś o cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zacznijcie sprzedawać jakieś zestawy z jakąś małą chłodniczką i tanią pompką

i zgniećcie to plugastwo CPC toż to wstyd jak takie polskie  wynalazki w swiecie widzą.

Osobiście jak bym miał nieco kaski i lepszego sprzeciora to już bym leciał frosta zamawiać  :wink:

 

Nowy sprzeciaor powinien być w wakacje...jak znajdzie sie kaska na WC to na dzień dzisiejszy f2s jest zdecydowanie najpoważniejszym kandydatem na mój bloczek :wink:

1377567[/snapback]

zestawy juz niedlugo, jak tylko pojawia sie bloczki NB i GPU...

co do 'kandydatow', milo mi to slyszec ;)

 

Powiedziałem, że już raczej nic nie palnuję u Ciebie kupować, chyba się pomyliłem :-)

Kiedy można się spodziewać w ofercie tych bloków... tak mniej więcej... może coś o cenach?

1377612[/snapback]

Kiedy? mam nadzieje, ze do konca miesiaca sie uda... pierwszy bedzie GPU, do dopracowania zostala jedynie zapinka... :>

 

Ceny? Na dzien dzisiejszy moge powiedziec, ze NIE przekroczy 100 pln, wiecej nie chce mowic, jak bede mial komplecik wtedy wycenie :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

ciesze sie ze dotarl :)

 

a co do tego co w komplecie... dostales bloczek ktory jest sprzedawany, ze wszystkim co jest w zestawie :)

 

czekam na testy... jak wszyscy chyba :)

1377273[/snapback]

Wiesz.... to co w zestawie to bardzo eleganckie jest no i sprężynki są mniej więcej takie jak daje CFD do bloków - czyli nie MCS'owe sprężynki od długopisów tylko coś co ma już szansę spełniać swoje zadanie :) mam zastrzeżenie do króćcy choinkowych - jak dostałem PX'a to były tam takie fajne choinki 13-14mm - nie trzeba używać cybantów na wąż:) ale do tej pory takie jedyne rozwiązanie z jakim się spotkałem w polskich blokach.... w Stormie G4 są bardzo dobrze dobrane choinki no i w nowych chłodnicach Black Ice.... a tak to na pierwszy rzut oka bloaczek reweka :) tani i dobrze wypasażony :) ciekawe jak z wydajnością ;) ale to się okaże ;)

 

 

acha taka moja uwaga - jeśli to nie sprawi głopotu to postaraj się używać innej taśmy do zabezpieczania spodu bloku - ta co teraz zabezpieczyłeś przy odklejaniu się urwała :( i połowa została - czeka mnie zewkrobywanie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha taka moja uwaga - jeśli to nie sprawi głopotu to postaraj się używać innej taśmy do zabezpieczania spodu bloku - ta co teraz zabezpieczyłeś przy odklejaniu się urwała :( i połowa została - czeka mnie zewkrobywanie :|

1377687[/snapback]

cos sie wymysli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde trapi mnie jedno.O ile *C ten Froscik będzie lepszy od Crystala C3.... bo za 100zł to lux cena.... chętnie bym się na niego szarpnął :) No i bloczek na NB też bym kupował w niedługim czasie...

Edytowane przez mkowalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mozesz zdradzic choc jedna tajemnice... Czy bloczek na nb bedzie tak zbudowany, ze wejdzie na platforme a64, pod karte graficzna? Bo na nf4 podobno nie wchodzi pod grafe jesli ona ma radiatory na ramach. Chcialbym sobie kupic bloczek na nb, ale niedlugo planuje przesiadke na a64 i nie chce nowego bloku wtedy kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

konstrukcja miedzi bedza to standardowe wymiary 40x40x5 (najprawdopodobniej 5

 

co do topu chyba moge powiedziec ze beda dwie wersje...

 

obie do zastosowania na GPU i NB!

 

- wer1: krocce montowane z BOKU!! topu!! blok w tym momencie z zapinka ~ 17mm wysokosci (5mm miedz + 12mm plexi), mam nadzieje ze wystarczy takze na ustawienie wszystkiego na A64 NB aby nie przeszkadzalo grafice... dedykowana wersja oczywiscie pod GPU ale zapinka takze bedzie pod NB

 

- wer2: standardowy top, krocce od gory... czy cos jeszcze tu pisac? ;)

 

to tyle... niedlugo pokaze fotki... ale do sprzedazy wejda na pewno... cene poznacie niedlugo :)

 

mam nadzieje ze zamysly sie podobaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwoscia :D I jesli sie tylko dowiem, ze twoj blok wchodzi na nf4, to specjalnie dorzuce 3-ci blok, choc mialem z tego pomyslu rezygnowac przed przesiadka na nf4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain sypiesz nowościami jak z kapelusza...

Jeśli znajdzie to potwierdzenie w faktach to będzie naprawde nieźle :D

Tylko jak sie wyrobicie z produkcją tylu f2s i do tego jeszcze te na nb/gpu ...

Może dzięki temu bezrobocie zacznie spadać :wink:

Chciałbym dożyć chwili,że wasze bloczki można by było kupić w każdym większym komputerowym tak jak zwykłe wentyle czy też nawet to coś produkowane przez cpc :mur: Jak zobaczyłem ich wyroy w cenniku komputronika to myslałem,że z krzesła spadne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain sypiesz nowościami  jak z kapelusza...

Jeśli znajdzie to potwierdzenie w faktach to będzie naprawde nieźle  :D

1378202[/snapback]

staram sie byc slownym czlowiekiem... a czy jestem? o tym niech wypowiedza sie juz inni... co do potwierdzenia i terminu to jest on bardzo luzny bo jak mowie... F2S zabiera mi sen w nocy itpe ;)

 

Tylko jak sie wyrobicie z produkcją tylu f2s i do tego jeszcze te na nb/gpu ...

Może dzięki temu bezrobocie zacznie spadać  :wink:

1378202[/snapback]

jak tak dalej pojdzie... to kto wie, kto wie ;)

 

Chciałbym dożyć chwili,że wasze bloczki można by było kupić w każdym większym komputerowym tak jak zwykłe wentyle czy też nawet to coś produkowane przez cpc  :mur:

1378202[/snapback]

jakoscia to ja do CPC nie chce dolaczac :lol: :lol:

 

co do wiekszych sklepow itpe.. na razie sprzedaz prowadzi jedynie sklep na realitynet a pozniej co bedzie? zobaczymy, plany na przyszlosc sa znaczne... :>

 

pomyslow i premier z dziedzin o/c (nie tylko WC) jest przygotowywanych wiele... ale czy ujza swiatlo dzienne? zalezy od Was - klientow :) (jakie tandetne haslo wdupowlazowe :P) Na razie wspolpraca idzie coraz lepiej za co serdecznie dziekuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te bloczki na gpu to beda te same spdy co na cpu tylko topy inne? bo jezeli jakos mniejsze to moze jeszcze tansze bedzie:] pozatym moglbys wprowadzic werjse bloczku oem, bez pudelka, pasty i instrukcji w zamian dajac darmowa przesylke na przyklad:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain współpraca klientów zależy w znacznej cenie od ceny- dotychczas sensowne bloczki przeważnie kosztowały po 150 i więcej a to dla większości za wiele.

Oferta bloki.pl jest już atrakcyjniejsza ale nie oszukujmy ich tańsze konstrukcje są raczej mało efektowne a na to "leci" wielu kupujących. Jak na razie to cena frosta2 jest naprawde ok biorąc dodatkowo poprawke na pudełko z osprzętem. Jakoś w polskim swiatku WC nikt nikt nie wziął sobie do serca zasady,że lepiej sprzedać coś taniej ale za to sprzedać to na duża skale niż bawić sie w duże zyski na 1 bloku ale w zamian za to,że jest to towar właściwie luksusowy. Większość ludzi zadowala sie blokami z 2 ręki, kupuje home made lub o zgrozo kupuje produkty WC podobne popełnione przez CPC.

 

Z tak z ciekawości to może byście jakąś wersje oem wypuścili? bez kompletu zapinek, pasty, ładnego pudełka może nawet choinek za jeszcze nieco niższe pieniądze? A zapinke pod a64 i kroćce sprzedawali np jako wyposażenie opcjonalne?

Do tego jeszcze może w przyszłości zestawy, jakiś model ekonomiczny z alu itp... i wtedy możecie ruszać na podbój Polski i nie tylko

a co można sobie pomarzyć nie? :wink:

 

 

 

edit:

miałem marzenia z bykami :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Samhain współpraca klientów zależy w znacznej cenie od ceny- dotychczas sensowne bloczki przeważnie kosztowały po 150 i więcej a to dla większości za wiele.

Oferta bloki.pl jest już atrakcyjniejsza ale nie oszukujmy ich tańsze konstrukcje są raczej mało efektowne a na to "leci" wielu kupujących. Jak na razie to cena frosta2 jest naprawde ok biorąc dodatkowo poprawke na pudełko z osprzętem. Jakoś w polskim swiatku WC nikt nikt nie wziął sobie do serca zasady,że lepiej sprzedać coś taniej ale za to sprzedać to na duża skale niż bawić sie w duże zyski na 1 bloku ale w zamian za to,że jest to towar właściwie luksusowy. Większość ludzi zadowala sie blokami z 2 ręki, kupuje home made lub o zgrozo kupuje produkty WC podobne popełnione przez CPC.

 

Z tak z ciekawości to może byście jakąś wersje oem wypuścili? bez kompletu zapinek, pasty, ładnego pudełka może nawet choinek za jeszcze nieco niższe pieniądze? A zapinke pod a64 i kroćce sprzedawali np jako wyposażenie opcjonalne? 

Do tego jeszcze może w przyszłości zestawy, jakiś model ekonomiczny z alu itp... i wtedy możecie ruszać na podbój Polski i nie tylko

                                                                a co można sobie pomażyć nie?  :wink:

1378782[/snapback]

niby to tylko marzenia, ale jakie dobre pomysły :D

popieram w 100% :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedna prosbe... pomyslow mam duzo... ale do jasnej cholery nie piszcie ich glosno bo powiedza ze gapie od Was ... hyhyhy

 

 

co do bloczkow OEM... zasada mojej produkcji od zawsze byla jedna: maximum za minimum... raczej nie przewiduje opcji oem... bo bylaby ona nie wiele tansza od normalnej...

 

co do alu... n/c, po blokach NB i GPU zobaczycie co sie bedzie dzialo w 'moich planach wydawniczych', na razie nie zdradze ze wzgledu na istniejaca bardzo mocno konkurencje ktorej staram sie dorownac :>

 

spokojnie, jak juz pisalem mam troszke pomyslow ktore staram sie zrealizowac po kolei... i tego sie bede trzymal...

 

na poczatku CPU (juz jest), pozniej GPU / NB, i inne ciekawostki :>

 

co do podboju Polsi... ja tylko chce zarobic na chleb w ten czy inny sposob... (WC to nie moj jedyny zarobek, ale bede sie cieszyl jak sie stanie jedynym!), podboj? na razie walcze o pozycje na rynku zobaczymy jak sie uda... jesli bede robil dorbe WC za dobra cene - zostaje... jesli nie... hmmm zajme sie czyms innym :)

 

Pozdrowa i dzieki wszyscy za dobre slowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale do jasnej cholery nie piszcie ich glosno bo powiedza ze gapie od Was ..." zgapiaj bedzie nam bardzo milo:]

 

btw, ty jestes ten mily koles co mial pomaranczowy tatuaz na twarzy we wro?

1379607[/snapback]

 

eghm tylko pozniej aby nie bylo ze plagiatuje... ;)

 

 

eghm czy ja bylem mily to nie wiem...

ale tak to ja mialem logo REALITYNET na policzku :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek:

Narazie testuje PX'a - w związku z małą modyfikacją układu (wymiana rezerwuaru i chłodnicy) narazie jeszcze nie zamontowąłem termometry mierzącego temp. wody wpadającej do bloku - co jest kluczowe  strasznie jestem ciekaw jak jest temp wody - na CPU narazie mam 41.5C  ale za cholere nie wiem jak to się ma do wydajności bo nie mam pomiaru wody 

 

Kyniek i jak tu wierzyc twoim testom... nie dosc, ze do mierzenia temeratury CPU uzywasz standardowego czujnika z Abita NF7S, to jeszcze testujac kolejny bloczek

zmieniasz uklad... wedlug mnie robiac test bloczkow powinies sprawdzac ich wydajnosc jeden po drugim, aby warynki otoczenia byly maksymalnie zblirzone do siebie.

 

 

Ahhh jeszcze co do ceny poslich bloczkow. Wielu z was twierdzi, ze polskie bloki sa tanie w stosunku do produktow oferowanych na zachodzie. Przeliczcie sobie ile kosztuja bloczki w niemczech (Alphacool NexXos XP), w usa (TDX, RBX, Swiftech MCW6002-A) i okaze sie, ze taki X2P z MCS jest jeszcze drozszy, a wydajnoscia nie depcze im po pietach...

To co napisalem nie tyczy sie F2S, czy produkcji bloki.pl (chociaz Ci imo odstaja jakoscia wykonania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...