Skocz do zawartości
samhain

Frost 2 Slim - Prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

i w koncu cos sensownego w temacie wrazen z uzywania (montazu) Jak przeczytalem zarzut ze otwory na srobki nie wypolerowane to oplulem monitor herbata ze smiechu.. A co to daje.. i tak sa w tych dziurach srobki... Czepialstwo na sile i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...z problemem sprężynek też można sobie poradzić. wystarczy przekręcić ją o ćwierć czy pół obrotu, gdy się zablokuje...i można dokręcać dalej ;]

 

chyba problem zahaczania o gwint mogłyby rozwiązać tylko spręzyny rozszerzane na końcach.

 

co do uwag nt nieeypolerowanych otworów na śruby, to zgadzam się z przedmówcą...myśle że czepianie się takich szczegółów nie ma sensu...

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...z problemem sprężynek też można sobie poradzić. wystarczy przekręcić ją o ćwierć czy pół obrotu, gdy się zablokuje...i można dokręcać dalej ;]

 

chyba problem zahaczania o gwint mogłyby rozwiązać tylko spręzyny rozszerzane na końcach.

 

co do uwag nt nieeypolerowanych otworów na śruby, to zgadzam się z przedmówcą...myśle że czepianie się takich szczegółów nie ma sensu...

1393414[/snapback]

Takie szczegóły podnosza jakosc produktu jak bys nie wiedział :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, że podnoszą. ale podnoszą także cenę...nawet najładniejszy blok za 200 czy 250 zł pozostaje dla wielu tak realny jak fotka na stronie producenta czy spzredawcy...

1393472[/snapback]

A to juz inna strona medalu tyle ze wypolerowanie otworów na sruby trwa chwilke a kosztuje grosze Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kedzil

wlasnie o to chodzi aby sprezyna dziala poprawnie musi trzymac jak najdluzej osiowosc a takie wlasnie skracanie rozginanie raczej tego nie ulatwi, bez obrazy ale chyba nie masz za bardzo pojecia o sprezynach

@^BerZerK^

a moze niektorzy zwracaja na to uwage ? mozesz uwaz ze sie czepiam i sie do tego ustosunkowal a ten kto bedzie czytal ten topic sam uzna czy to ma dla niego znaczenie czy nie bo chyba zazwyczaj ludzie potrafia myslec ....

 

bloczek jest fajny nie ma co ukrywac ale napewno nie jest pozobwiony wad i tego tez nie da sie ukryc

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ile kosztuje wypolerowanie otworów. zasadniczo nie ma to dla mnie większego znaczenia. założyłem blok zamknąłem budę...i działa. wydajność wg mnie jest w porządku a nawet jeżeli ktoś ma okno w ścianie, to nie będzie chyba przyglądał się blokowi z lupą.

ja nie jestem aż takim estetą....ale każdy ma prawo do własnego zdania ;]

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw jestem ciekaw ile osob by dalo np 20-30zl wiecej zeby miec jakis wyjatkowy bloczek z najwyzszej polki bez nie dorobek ?

 

np taki z kroccami z plexy, mocowaniem do mobo bez motylkow taki jedyny w swoim rodzaju ... :)

 

no i znowu dostane tekst ze stawiam jakies niebotyczne wymagania ... ale moze warto cos wprowadzic na rynek co sie bedzie odznaczalo czyms wiecej niz ladnym wygladem moze jakies innowacje ? cos czym mozna kljenta zaskoczyc pozytywnie :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw jestem ciekaw ile osob by dalo np 20-30zl wiecej zeby miec jakis wyjatkowy bloczek z najwyzszej polki bez nie dorobek ?

1393514[/snapback]

Jak pisalem - na zywo ogladajac f2s nie widzialem niedorobek.. Polerowanie otworow na sroby to wyjatkowa [ciach!]la do niczego niepotrzebna. Lepiej zeby Sam sie skupil na powaznych problemach, jak sprzezynki czy mocowania do plyt no i nowymi produktami. Wiecej kasy za bloczek z najwyzszej polki? No to poziom mcs, a ile osob narzeka ze sa takie drogie.. Chcialbym zobaczyc jak robisz ideal za 120 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że większość z was uważa MCS za ideał jakościowy... a co z ich sprężynkami od długopisów? albo tymi dziadoskimi plastikowymi nekrętkami :/ poprostu cięcie kosztów ablo to że za "adaptery" trzeba płacić po 15zł dodatkowo... a Sam daje w zestawie, daje sporo fajniejsze sprężynki które już mają szansę spełniać swoją rolę a nie robić za podkładki jak te z MCS... albo chociażby pudełko ładne i schludne - to ze strony Sam'a wyraz szacunku dla kientów... a MCS... cóż może się poprawią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu powiem Tobie ze Ty chyba nigdy nikomu nic nie zlecales w zakladzie wiesz ile kosztuje roboczogodzina recznej pracy? czlowieku cena bloczku mocno by wzrosla, bo ja wiem ze to [ciach!]la itpe... ale zrobienie tylu blokow ile sie produkuje to jest duzo czasu = duzo pieniedzy... niestety,

 

dlatego zrezygnowalem z kolejnego "bajeru" dla estetow kosztem czegos... sadze ze i tak nie jest zle... staram sie aby bylo lepiej

 

Juz niedlugo kazda osoba ktora zakupila F2s dosanie liscik polecony z pewnymi elementami bloczku w 'innej' wersji... ale to juz niech oni sami powiedza jak dostana, ciekawe czy beda sie cieszyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Kyniek, teraz jakbym skladal h2o to tylko f2s i czekalbym na inne bloczki made by RN :) Zreszta mam reza v2 od Sama i hmm nie ma na polskim rynku innego takiego, a samorobke na takim poziomie to raptem mechlin czy grzechu by zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

zgodze sie ze f2s nie jest zlym produktem, pudelko itd ... gdzie ja napisalem ze palam uczuciem do mcs'u ? moze pisze to dlatego zebys Cie zwrocili uwage tez na detale aby moc mcs'a wyprzedzic i pogrzebac ? i nie wydaje mi sie to nie osiagalne bo ten blok jezeli jest naprawde tak wydajny to moze stac sie hitem i przelomem ale zeby mcs sie schowal chyba trzeba jeszcze dopracowac kilka szczegolow a potem cieszyc sie zwyciestwem ;]

 

 

ja nie bardzo czaje o co Wam chodzi z tymi sprezyniami odwiedzacie kolejne sklepy/hurotowenie/dustrybutorow zazwyczaj maja jakies punkty sprzedazy dla detalu, bierze sie ok 1000szt i po sprawie ... no chyba mi nie powiecie ze oringi tez robicie ?

 

problem z mocowaniem - ja myslalem o czyms taki jak macie mocowana plexe do mobo tylko zastosowac odpowiednie podkladki i nakretki z drugiej strony ...

 

co do roboto-godziny moze i cena jest wysoka jezli warsztat toczy 7 srub albo nakretek na dzien nie ma sprawy ale w przypadku wiekszej organizacji pracy te ceny znaczaco spadaja

ja za toczenie 8 srub fi 10 na "wymiar " blizej w sumie nie okreslony bo facet toczyl do dyferencjalu gdzie kazdy otwor byl inny i trzeba bylo dopasowac srube zaplacilem ok 50zl zeby nie bylo materialem bazowym byla poloska z malacza

 

napewno koszt byl by znacznie wiekszy ale w miedzy czasie koles przetoczyl kilka bebnow hamulcowych i troche innych czesci ;]

 

btw te palsikowe nakretki maja mimo wszystko jedna przewage nad motylkami maja wieksza powierzchnie i w przypadku mocnego dokrecania czesto dzieje sie tak ze podkladka na motylku sie wygina albo jest za mala aby sprezyna na niej sie wsparla i wszystko sie jakby rozlazi ... no po prostu wszysko ma swoje a (wady) i b (zalety) a punkt widzenia niektorych znich zalezy do ktorych je zaliczymy ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że większość z was uważa MCS za ideał jakościowy... a co z ich sprężynkami od długopisów? albo tymi dziadoskimi plastikowymi nekrętkami :/ poprostu cięcie kosztów ablo to że za "adaptery" trzeba płacić po 15zł dodatkowo... a Sam daje w zestawie, daje sporo fajniejsze sprężynki które już mają szansę spełniać swoją rolę a nie robić za podkładki jak te z MCS... albo chociażby pudełko ładne i schludne - to ze strony Sam'a wyraz szacunku dla kientów... a MCS... cóż może się poprawią...

1393861[/snapback]

No właśnie, na przyszłość najlepiej dokładaj do bloków sprężynki z amortyzatorów od Stara i napisz instrukcję żeby bloki wstępnie dociskać na prasie hydraulicznej przed dokręceniem. Bo sprężynki świadczą o jakości bloku, ja kupując blok zawsze patrze jakie są sprężynki i jakie pudełko i tym się kieruję przy wyborze. Plastikowe nakrętki to już wogóle kpina z klienta, moc procesora może je roztopić i zabrudzą nam płytę. Najlepsze są krzywo odlane żeliwne motylki które przy dokręcaniu klinują się o cybanty na króćcach, zawsze kiedy je dokręcam wręcz czuję szacunek i respekt jakim obdarza mnie producent bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na przyszłość najlepiej dokładaj do bloków sprężynki z amortyzatorów od Stara i napisz instrukcję żeby bloki wstępnie dociskać na prasie hydraulicznej przed dokręceniem. Bo sprężynki świadczą o jakości bloku, ja kupując blok zawsze patrze jakie są sprężynki i jakie pudełko i tym się kieruję przy wyborze. Plastikowe nakrętki to już wogóle kpina z klienta, moc procesora może je roztopić i zabrudzą nam płytę. Najlepsze są krzywo odlane żeliwne motylki które przy dokręcaniu klinują się o cybanty na króćcach, zawsze kiedy je dokręcam wręcz czuję szacunek i respekt jakim obdarza mnie producent bloku.

1394331[/snapback]

 

no ja moge dodac od siebei, iz byly przeprowadzony proby ze sprezynami okretowymi ( :lol: :lol: :lol: :mur: :lol: :lol: :lol: ) lecz niestety wadzily w niektorych obudowac o zasilacze Cedegena stad niestety nie moge ich stosowac ( :lol: :lol: :lol: :mur: :lol: :lol: :lol: )

 

co do zeliwa to eghm... no spoczko, ale to chyba bylo kilka lat temu, juz nic nie klinuje chyba ze masz cybanty na waz 30 ;)

 

inne rzeczy? nie wplywaja na jakosc chlodzenia, lecz na cos zupelnie innego... no ale musialbys zobaczyc (nabyc?) aby zrozumiec bo tak gadanie o Wisle i Przemysle po fotkach jest bezSeXu <_<

 

ale te sprezyny to kurde gut idea :lol: :lol: :lol: :lol: :mur:

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na przyszłość najlepiej dokładaj do bloków sprężynki z amortyzatorów od Stara i napisz instrukcję żeby bloki wstępnie dociskać na prasie hydraulicznej przed dokręceniem. Bo sprężynki świadczą o jakości bloku, ja kupując blok zawsze patrze jakie są sprężynki i jakie pudełko i tym się kieruję przy wyborze. Plastikowe nakrętki to już wogóle kpina z klienta, moc procesora może je roztopić i zabrudzą nam płytę. Najlepsze są krzywo odlane żeliwne motylki które przy dokręcaniu klinują się o cybanty na króćcach, zawsze kiedy je dokręcam wręcz czuję szacunek i respekt jakim obdarza mnie producent bloku.

1394331[/snapback]

 

rozumiem że np. tobie nie robi różnicy że jak kupujesz blok i masz coś innego jak AXP to musisz dopłacić 15zł za adapter... albo że dostajesz z MCS sprężynki niespełniające swojej funkcji... lub plastikowe nakrętki które po paru razach się poprostu wyrabiają i gwin się zrywa - ale są niewiele tańsze od metalowych a od motylków to już w ogóle - ale każdy grosz się liczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain to o tych sprężynkach było skierowane tylko i wyłącznie do Kyńka bo już chyba nie ma do czego się czepiać. Twój bloczek (i sprężynki :wink: ) jest OK, mój kolega kupił ostatnio i jak sobie obejrzałem to rewelacja, gdybym nie miał bloku to bym kupił F2S :D Czekam na bloczki na grafę i NB... :wink:

 

rozumiem że np. tobie nie robi różnicy że jak kupujesz blok i masz coś innego jak AXP to musisz dopłacić 15zł za adapter... albo że dostajesz z MCS sprężynki niespełniające swojej funkcji... lub plastikowe nakrętki które po paru razach się poprostu wyrabiają i gwin się zrywa - ale są niewiele tańsze od metalowych a od motylków to już w ogóle - ale każdy grosz się liczy :P

1394385[/snapback]

Wiesz Kyniek ja akurat mam takie sprężynki i plastikowe nakrętki i wszystko jest w porządalu więc wydaje mi się że zwyczajnie się czepiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprężynki z amortyzatorów od Stara

1394331[/snapback]

star nie ma sprezyn w amorach tylko tzw resory na osi kola ;]

co do motylkow zgodze sie dlatego trzeba dokrecac od tylu ;] czasami naprawde trzeba sie naglowkowac by to jakos sensownie ulozyc szczegolnie jak ma sie nieodpowiednie cybanty tak tak nawety tych popularnych o rozm od 8 do 14 ( 14 nie jestem pewien a te zaczynajace sie od 10 sa za dlugie ) tak widzielem 3 rozne typy !! roznily sie szerokoscia elementem trzymajacym srube itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

star nie ma sprezyn w amorach tylko tzw resory na osi kola ;]

co do motylkow zgodze sie dlatego trzeba dokrecac od tylu ;] czasami naprawde trzeba sie naglowkowac by to jakos sensownie ulozyc szczegolnie jak ma sie nieodpowiednie cybanty tak tak nawety tych popularnych o rozm od 8 do 14 ( 14 nie jestem pewien a te zaczynajace sie od 10 sa za dlugie )  tak widzielem 3 rozne typy !!  roznily sie szerokoscia elementem trzymajacym srube itd

1394395[/snapback]

 

w koncu ktos powiedzial glosno ze nie wina motylkow a cybantow... ktere zreszta sa nie potrzebne bo mozna radzic sobie w inny sposob ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu ktos powiedzial glosno ze nie wina motylkow a cybantow... ktere zreszta sa nie potrzebne bo mozna radzic sobie w inny sposob ;)

1394415[/snapback]

sposoby sa rozne ale nie wszystkie sa rownie bezpieczne ;] ostanio mialem w rekach sciagacze do kabli ktore potrafilem golymi rekami urwac a co dopiero kombinerkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idiot pytanie - co to sa cybanty? :) mi sie to z MJ kojarzy :)

1394421[/snapback]

 

 

gosz! search! ;)

1394430[/snapback]

 

rozne sposoby lepsze i gorsze ale na pewno cybanty nie sa JEDYNYM! :D

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kyniek ja akurat mam takie sprężynki i plastikowe nakrętki i wszystko jest w porządalu więc wydaje mi się że zwyczajnie się czepiasz.

1394394[/snapback]

Takie moje zadanie zwrócić uwagę na wszystkei szczegóły... w końcu recka niebawem :P a jak na systemcooling.com zjechali MAte'a za sprężynki to jakoś nikt do nich nic nie miał...a jak ja zauważyłem wóżnicę po między tymi od Sama a z MCS to już się czepiam.... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem logiki pewnych polskich producentów oraz pewnych osób... Narzekania na najdrobniejsze detale, nie są objawem totalnego buractwa by za 99 zł wymagać wypolerowanego miejsca na śruby, lecz imo - pewną opinią z której producent powinien wywrzeć pewne wnioski o zapotrzebowaniu klientów (co robi Sam ;] w przeciwieństwie do Mate'a :(). "Czepialstwo na sile i tyle " - nie ma rzeczy idealnych, nie dogodzi się wszystkim, lecz przyjęcie postawy "to jest tanio, więc czego wymagać" nie jest dobrym rozwiązaniem...

 

Co do boków top'u - akurat mam okno,obudowe i socket na płycie, gdzie bloczek widze tylko i wyłącznie pod kątem, więc dla mnie wypolerowane boki są bardzo DUŻYM i ZNACZĄCYM szczegółem. W tym wypadku nie czepiam się wogóle by te boki były wypolerowane skoro cena wynosi 99 zł, ale czepiam się o to, że boki topu na tamtym zdjęciu są wyraźnie wypolerowane, a rozmowa na gg dała jednoznaczny wniosek, które Sam nawet potwierdził :

 

+boki nie mają takiej wady jak w urielu (pozostałość po odlewie?)

 

+boki nie są matowe

 

Nie zarzucam mu nic prócz właśnie tego co wyżej, bo odwalił kawał b.dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...