Skocz do zawartości
rsa

Ciche Chłodzenie Dla Athlona Xp 2000+

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie 1:

Mam Athlona XP 2000 w technologii 0,13. Chcialbym załozyć jakis cichy wentylator. Myslalem o speeze spider, albo Arctic Cooling Copper Silent TC rev2, moze ktos ma taka konfiguracje. Jakie temperatury?

 

Pytanie 2:

Jakie temperatury dla tego procesora sa "normalne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tych coolerow, sa malo wydajne - szczegolnie ten arctic...

Do takiego proca w zasadzie starczy nawet czyste ALu do OC, ale ja bym polecil WhisperRock IV. Miedziany rdzen i przywoita wydajnosc (duzy zapas) za niewielka cene. I jest powszechnie uwazany za chichy.

Tu masz za 27zl... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46725143

Ew mozesz szukac Pentagrama AlCu jakiegos (albo nawet AL), bo mozna dostac bardzo tanio na allegro (w sklepach ten najnizsze modele tez sa tanie) i bedze jeszcze lepszy niz WR4 a w podobnej cenie. To wg mnie max co sie oplaca ladowac na takiego proca.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tego Arctica(troche zmodyfikowanego) na tym procku ale zrezygnowalem. Pogralem w

Far Cry 3 godz i temp potskoczyla do 67 st i komp reset.

Teraz mam Pentagrama QVC 100 Cu+ i po 5 godz grania temp 41 st. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tego Arctica(troche zmodyfikowanego) na tym procku ale zrezygnowalem. Pogralem w

Far Cry 3 godz i temp potskoczyla do 67 st i komp reset.

Teraz mam Pentagrama QVC 100 Cu+ i po 5 godz grania temp 41 st. :blink:

1360750[/snapback]

Ja mam artica i nie narzekam. Jest cichutki(ok 15 dB(A)) na najniższych obrotach(większych nie potrzebuje:P ) i temperaturka nie podskoczyła powyżej 55^ nigdy :) Przy 5 godzinnym stresie nawet. Jeśli nie kręcisz zbyt dużo procka to będzie ok :) Jednak co do Wisper Rock to u kumpla chodzi jak suszarka... Przereklamowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam procek jak ty aktualnie mam tytana jakiegos 4000rpm (suszarka) a temp mam takie idle-38 stres-44 Z tego co czytalem dobre opinie zbiera arctic freezer tylko to wydatek rzedu 70zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawdzie inny proc (obecnie 1700@1870MHz) ale mam Arctic Copper.... i przy min obrotów temp. na procu 42st. w stresie 55st. Wiatrak zasysa powietrze z kanału z boku obudowy. Ogólnie polecam. I jeszcze lekko trzeba go spolerować...

Edytowane przez piotrcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1:

Mam Athlona XP 2000 w technologii 0,13. Chcialbym załozyć jakis cichy wentylator. Myslalem o speeze spider, albo Arctic Cooling Copper Silent TC rev2, moze ktos ma taka konfiguracje. Jakie temperatury?

 

Pytanie 2:

Jakie temperatury dla tego procesora sa "normalne"

1359807[/snapback]

u mnie chodzi WRIV;na hałas nie narzekam;temp po 1h w Prime to 46,na luzie w granicach 35;ale ważne jak nie najważniejsze jest użycie jakiejś dobrej pasty na procka;ja użyłem Arctic Silver 5 i przeżyłem szok bo wcześniej w stresie miałem 56 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dodałem,że po wielu próbach udało mi się puścić procka na 166 i uzyskałem 2083MHz,oczywiście praca była stabilna a temp skoczyła do 56 po 2h grzaniu w Prime95 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rozsadna propozycja w niskiej cenie to to

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13989 i nic inego...

 

a co powiesz na to :P

 

Dołączona grafika

 

http://www.pentagram.pl/produkty_new/szcze...&id_produktu=33

 

niecale 8 PLN roznicy a zdecydowanie wieksza powierzchnia oddawania ciepla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...