Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

cze,

Po przeczytaniu tego o kondensatorach to trochę się uśmiałem. Chodzę do szkoły elektronicznej i  „piszczenie” to wpadanie w rezonans pewnych elementów obwodu elektrycznego zaczynającego się przy pewnej częstotliwości. Kondensator elektrolityczny jest zbudowany z okładzin (które sie nie dotykają) i elektrolitu wiec nie może piszczeć bo w nim nie ma co wpadać w rezonans, w cewkach to co innego ponieważ na rdzeń cewki nawinięty jest drut który jest pokryty laminatem i jego braki lub wykruszenie powodują wpadanie w rezonans, piszczenie.

 

Pozdro EOT

1554321[/snapback]

Z tego co pamiętam aby pozbyć sie piszczenia na cewkach wystarczy je pomalować lakierem przewodzącym.

 

@Mateo1988 mam racje ??

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może próbuj trochę podkręcać może na jakichś ustawieniach przestanie.

1554678[/snapback]

Na moim K8N Asusie piszczały od nowości, po 2 miechach przestały.

 

Z tego co pamiętam aby pozbyć sie piszczenia na cewkach wystarczy je pomalować lakierem przewodzącym.

 

@Mateo1988 mam racje ??

1554856[/snapback]

Pozwole sobie odpowiedzieć:

 

Można spróbować i lakierem, a także lekko kombinerkami scisnąć cewkę aby zwoje przylgneły jak najmocniej do rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateo1988 -> ja tam z elektroniki jestem lamer, ale cóż, śmiech to zdrowie...

 

Popierniczło mi się z wadliwie działającymi regulatorami napięcia, co ma wywoływać piski w liniach zasilających (choć to też tylko teoria), a bez namysłu pisałem o kondensatorach, bo cała "zabawa" z Gainwardami 6800 LE kręci się wokół nich, więc ciągle chodzą mi po głowie ;)

Jak co to polecam lekturę:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=59391 - patrz punkt 5.4 tego artykułu!

... ale to juz zupełnie inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

Nie każdy ma pojecie o elektronice i się na niej zna, ja przyznam się szczerze że też za dużo nie wiem lecz staram się podzielić własna wiedzą w miarę możliwości.

 

czyli mozna naprawic to zeby nie piszczalo ? icon_smile3.gif bo nie chce mi sie reklamowac

Dzik86

Tak da rade,

 

Z tego co pamiętam aby pozbyć sie piszczenia na cewkach wystarczy je pomalować lakierem przewodzącym.

 

@Mateo1988 mam racje ??

1554856[/snapback]

Najlepiej wziąć sylikon do uszczelniania parapetów łatwo schodzi a co do lakieru przewodzącego to lepiej z nim nic nie kombinować bo zamiast cewki możesz zrobić po prostu przejście i trochę lipa może się zrobić.

 

pozdro

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też sie na nie ślinie....

 

na razie amły teścik dla tych co nie wiedza co sie święci. Nie tylko 64 bity dodali zmiany w kontrolerze pamięci dały lekkiego kopa w porównaniu ze starszą wersją no i nowe jak na razie nieżle sie kręcą :-P

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...pron-3100e.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też sie na nie ślinie....

 

na razie amły teścik dla tych co nie wiedza co sie święci.  Nie tylko 64 bity dodali zmiany w kontrolerze pamięci dały lekkiego kopa w porównaniu ze starszą wersją no i nowe jak na razie nieżle sie kręcą  :-P

 

1558721[/snapback]

Procki super ,ale w tekscie pisze że cena 110-120$ u nas jak zwykle drożej to wyjdzie na poziomie Venica OEM (może trochę taniej) ,no tylko że na S754 (tańsze płyty to plus): minus pamięci singel. :)

Pewnie znajdzie swoich odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Asusa K8N, semprona 2600+, arcitic freezer 64, modecom 350 gtf i max fsb moge podniesc z 200 na 220 przy mnozniku x8, w jaki sposob moge zmienic mnoznik i na jaki, zeby lepiej krecic? Czy AGP 66 Mhz, zmienic na 75 mhz (bo taki jest max). Dodam jeszcze, ze mam oryg. bios asusa wersje 1006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Asusa K8N, semprona 2600+, arcitic freezer 64, modecom 350 gtf i max fsb moge podniesc z 200 na 220 przy mnozniku x8, w jaki sposob moge zmienic mnoznik i na jaki, zeby lepiej krecic? Czy AGP 66 Mhz, zmienic na 75 mhz (bo taki jest max). Dodam jeszcze, ze mam oryg. bios asusa wersje 1006.

1559064[/snapback]

z taktowaniem AGP to ty nic nie ruszaj bo dymek pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie taktowania AGP na 67-68 Mhz, nic niestety nie dalo, dalej stabilne jest tylko FSB 220x8, ponawiam pytanie, czy jest mozliwosc zmiany mnoznika?

Nawet ustawienia pamieci z linku 1559611[/snapback]

W Sempie zmiany mnożnika nie zrobisz w A-64 można ale tylko w dół,rozumiem,że ty chciałbyś w górę? (nie da się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello @Ricci! Dzięki za poprzednie porównania testów, teraz znów mam pytanie (trochę siedze i bawię się prockiem ;) ... szkoda że mało czasu mam na to stąd tak raz na jakiś czas tylko piszę)... Robię sobie testy SuperPI przy szynie 215 MHz (na razie ;) ) i "spokojnych" ustawieniach pamięci. Przy precyzji 4M dostaję średnio wynik 4min 30sek a przy 8M - 9.30 ! Nie za wolno trochę? Jak u Ciebie? Co na to inni forumowicze?

Czy wydajność pamięci ma na ten test znaczący wpływ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello @Ricci! Dzięki za poprzednie porównania testów, teraz znów mam pytanie (trochę siedze i bawię się prockiem ;) ... szkoda że mało czasu mam na to stąd tak raz na jakiś czas tylko piszę)...  Robię sobie testy SuperPI przy szynie 215 MHz (na razie ;) ) i "spokojnych" ustawieniach pamięci. Przy precyzji 4M dostaję średnio wynik 4min 30sek a przy 8M - 9.30 !  Nie za wolno trochę? Jak u Ciebie? Co na to inni forumowicze?

Czy wydajność pamięci ma na ten test znaczący wpływ? ...

1559808[/snapback]

Jeżeli chcesz porównać to podaj dokładne ustawienie ,cobym ustawił takie same

 

np

1935MHz 9*215 div200 1T-2,5-3-3-7 ? napisz dokładnie to zrobie takie same ustawienie i sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje utawienia:

Core: 2151 MHz -215x10div180, 3-4-4-7, 1T

 

Generalnie wiadomo, że takie testy to jest trochę sztuka dla sztuki, ale jeśli by moje wyniki miały odbiegać sporo od przeciętnych dla innych użytkowników z podobną konfiguracją, to jakby to syntetyczny nie był test, to jednak może wskazać, że ogólnie z wydajnością sprzętu coś jest nie tak, podczas gdy moze byc lepiej. Stąd ta cała moja "zabawa" w prównywanie wyników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje utawienia:

Core: 2151 MHz -215x10div180, 3-4-4-7, 1T

 

Generalnie wiadomo, że takie testy to jest trochę sztuka dla sztuki, ale jeśli by moje wyniki miały odbiegać sporo od przeciętnych dla innych użytkowników z podobną konfiguracją, to jakby to syntetyczny nie był test, to jednak może wskazać, że ogólnie z wydajnością sprzętu coś jest nie tak, podczas gdy moze byc lepiej. Stąd ta cała moja "zabawa" w prównywanie wyników...

1559952[/snapback]

Ponieważ nie mam mnoznika x10 zastosowałem możliwie najbliższe ustawienie

 

CPU 2151MHz 9*239 div166 RAM 195MHz 3-4-4-7-1T

 

Sup Pi 4M=4:06

Sup Pi 8M=8:55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu blakujący link do testy  :mur:  :mur:  :mur:  zapominalstwo to okriopna rzecz  :?

 

1560319[/snapback]

Testy bardzo przydatne szczególnie dla userów którzy przechodzą na S754

proponuję przenieść na FAQ na pierwszą strone,gdyż są tam b.istotne informacje.

Testy należałoby uzupełnić o EpoX'y dużo uzytkowników jest nimi zainteresowanych :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny teścik FOCUSA

do kompletu brakuje tylko paru płyt np  epoxa..

1559880[/snapback]

swietny :lol:

brak sporej ilosci płytek i faworyzowanie abita... n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to z tego co ja czytałem to wygrał gb k8ns...

 

Nie ma wszystkich płytek fakt, ale z tych popularnieszych to właściwie tylko epoxa.

 

A co najważniejsze widać z niego mniej wiecej którą mobo na co stac, a nie teksty w stylu kup msi bo fajne albo kup abita bo to dobra firma...

Tu są konkrety...

 

A jak taki mądry jesteś to moze sam zrobisz taki test i potem będziesz marudził albo napisz do Focusa czy nie da sie zrobić testów brakujących płytek...

 

 

Narzekać to każdy potafi :mur:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten test jest o tyle ważny że są podane skondensowane dane techniczne zakresy regulacji poszczególnych parametrów kazdej mobo i z tego należy wyciagać wnioski.

Natomiast jeżeli chodzi o sam test to został przeprowadzony w zakresie... uzyskania największej HTT.Nie ma testów jak wydajna jest płyta całościowo łącznie z pamięciami gdyż ich podkręcakność na płycie ma również b.duże znaczenie ,a już na pewno przy Sempach które maja najniższy mnożnik i trzeba :jechac" wysokim htt.

Tak że spokojnie z tymi miejscami,każdy dobierze swoja konfigurację do stylu pracy swojego kompa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównajcie testy na zagranicznych stronach do tych na egielda, prawie nigdzie K8NS nie wypada dobrze, podczas testów na egieldzie nie brano pod uwage wielu czynników, a denerwujące jest to ze focus nie podał wersji biosów w płytach. A testy w podbnym towarzystwie (podobne zestawieni płyt) zawsze koncza sie tym ze ten model gigabyte jest mało ciekawą pozycja.

 

Sam stoje przed wyborem płyty, ale z tego co w necie piszczy wiem ze nie będzie to Gigabyte K8NS za dużo z nim problemów, oczywiście zdarzaja sie osoby które nie mają problemów z ta płytą (trudno zeby kazdy miał jakiś powarzniejszy problem) ale praktycznie każdy ma jakieś zastrzeżenie. Płyta w stosunku cena/jakość nie wypada rewelacyjnie, warto dołozyć kilkanascie złotych i kupić epoxa lub msi które sa stosunkowo mniej problemowe i kapryśne.

 

A tak swoją droga "wpadka" z płytą nie oznacza ze to zła firma wrecz przeciwnie w moich oczach jest firma bardzo dobrą, sam mam kartę gigabyte i jest OK.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 99% problemów z k8ns ustało razem z nowymi biosami. Htt dochodzące do 360 i więcej, jakie widziałem w zagranicznych testach jest poza pułapem wiekszosci innych komnstrukcji. Nie mówię, że msi albo epox są złe. Sam do niedawna planowałem ich zakup. Ale czego by nie mówić, nie oferują tak dobrych warunków dla kręcenia proca i to jest niestety fakt. Wejście nowych sempów z odblokowanymi mnożnikami albo kupienie wyższego modelu rozwiązuje problem, ale dla mnie, jako przyszłego użytkownika sempa 2600+ to wysokie htt to podstawa. Oczywiście jeśli proc okaże sie skory do współpracy ale na wodzie nie powinno być źle...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ty kupujesz GA k8ns i nie ma żadnego problemu. Na Sepma radze poczekaj nowego 64bit z poprawionym kontrolerem pamięci i odbl C&Q( mozliwość zmiany mnożnika) na pewno będzie lepiej chodziło.Witaj w klubie S754. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...