Skocz do zawartości
Jinks

overclocking - duron 700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich specjalistów!

 

Zamierzam podkręcic swoj sprzęcik:

 

-soltek sl-75kv+

-duron 700

-sdram 128MB 133MHz

 

Przeczytałem juz wiele postow na ten temat, jednak bedzie to mój pierwszy raz ;) w związku z tym proszę o sprawdzenie mjego pomysłu - wolałbym uzyskać nizszy wynik niz coś spalic!

 

Obecnie mam CPU clock/PCI clock - 100MHz/33.3MHz

Planuje zmienić to ustawienie na 133.3MHz/33.3MHz

oraz zmienić mnożnik np. na 6.

 

Chcę zastosować takie ustawienie ponieważ obawiam się o pozostałe podzespoły (Voodoo 3 2000, modem, karta muzyczna, dysk ATA33 i pamięć).

 

Jeśli coś umknęło mojej uwadze i istniej jakieś ryzyko, że coś mi się może zakopcić to prosze napiszcie co!!!

 

Pozdrawiam

 

 

Jinks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie, ja jak mialem swoj pierwszy raz to:

1. na maxa fsb.

2. na maxa mnożnikiem

3. fsb w góre mnożnik w dół

wybrabem to najwydajniejsze(3)

 

nie bój się o podzespoły ale nie dawaj np. ponaz 40 MHz na PCI

a będzie dobrze..........!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to mowic Jinks ale ta plyta jest na KT133 ,fsb ci na 133 nie rushy za uja ,moja propozycja (jako ze mam bardzo podobna plyte ->KV2-X" ,to najpierw zejdz mnoznikiem do 5 ,i potestuj sobie jakie max FSB ci dziala stabilnie (pewno kolo 105-110), potem ustawiasz takie FSB i jedziesz z mnoznikim do gory (wpierw ustawiash max Vcore ->1.85v) gdy znajdziesz swoj "sweet spot" to powoli zmniejszasz napiecie (bo poco 1.85 jesli na 1.8 tesh by dzialal) ,pozatym ustaw asynchronicznie RAM na 133 i agresywne tmingi Ramu (Cas 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich specjalistów!

 

Zamierzam podkręcic swoj sprzęcik:

 

-soltek sl-75kv+

-duron 700

-sdram 128MB 133MHz

He, miałem identyczny:

 

- soltek 75kvx+

- duron 700

- sdram 128 133MHz

 

:)

Magistala w porywach do 112. Proc max udało mi się odpalić na ~975 MHz.

Daj jakieś 110 na FSB, a na procu pokombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Przykro mi to mowic Jinks ale ta plyta jest na KT133 ,fsb ci na 133 nie rushy za uja ,moja propozycja (jako ze mam bardzo podobna plyte ->KV2-X" ,to najpierw zejdz mnoznikiem do 5 ,i potestuj sobie jakie max FSB ci dziala stabilnie (pewno kolo 105-110), potem ustawiasz takie FSB i jedziesz z mnoznikim do gory (wpierw ustawiash max Vcore ->1.85v) gdy znajdziesz swoj "sweet spot" to powoli zmniejszasz napiecie (bo poco 1.85 jesli na 1.8 tesh by dzialal) ,pozatym ustaw asynchronicznie RAM na 133 i agresywne tmingi Ramu (Cas 2)

Na moim Athlonku 700 (nieodblokwanym jeszcze :() mam FSB 117, wyżej już mi się tnie. Mam pytanko co do napięcia jak ustawiam wyższe to komp w ogóle nie startuje. Jak walnę niższe to komp nawet trochę działał na 833 i prawie ruszył na 840.

To jak to właściwie jest z tym napięciem!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego samego durona, tylko na płycie abit kt7

Powyżej 110mhz fsb nie pójdzie, na napięciu max (1.85)

I wykręcił się na max 961 (9x107) ale narazie jest na 800 na normalnym napięciu, i już niedługo może się go pozbędę :)

Nie pojdzie wiecej bo plyta twoja nie ma wyzszej szyny i dzielnika!

TO nie wina procka, mialem Durnia 700 to sie krecil na 980 MHz (7x140)

a mialem go normalnie ustawionego na 6,5x140 to bylo najwydajniejsze ustawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikaelus ,nie jedz FSB na tej plycie tylko mnoznikiem ,tak wpelni wiarygodnie sprawdzisz max procka ,moja propozycja:

Zamaluj L1 i L7 (uzyskasz 1.85v jush na procku a nie przez bios plyty ktory sie najpierw musi uaktywnic zeby zapodac napiecie) ,ustawiasz FSB na 100 i zwiekshash sobie mnoznik, mysle ze do 9x100 dojdziesz ;-) ,potem pokombinuj z FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Przykro mi to mowic Jinks ale ta plyta jest na KT133 ,fsb ci na 133 nie rushy za uja ,moja propozycja (jako ze mam bardzo podobna plyte ->KV2-X" ,to najpierw zejdz mnoznikiem do 5 ,i potestuj sobie jakie max FSB ci dziala stabilnie (pewno kolo 105-110), potem ustawiasz takie FSB i jedziesz z mnoznikim do gory (wpierw ustawiash max Vcore ->1.85v) gdy znajdziesz swoj "sweet spot" to powoli zmniejszasz napiecie (bo poco 1.85 jesli na 1.8 tesh by dzialal) ,pozatym ustaw asynchronicznie RAM na 133 i agresywne tmingi Ramu (Cas 2)

Dzięki!!!

Tak też planuje zrobic skoro to 133/33 nie pójdzie!

Co jednak masz na myśli pisząc ze nie ruszy?

Przecież w instrukcji jest ta opcja opisana!

Co może się stać jesli tak ustawie switche (133/33)?

spali sie coś czy 'tylko' nie uruchomi się bios, a po powrocie do standardowych ustawień wszystko bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Przykro mi to mowic Jinks ale ta plyta jest na KT133 ,fsb ci na 133 nie rushy za uja ,moja propozycja (jako ze mam bardzo podobna plyte ->KV2-X" ,to najpierw zejdz mnoznikiem do 5 ,i potestuj sobie jakie max FSB ci dziala stabilnie (pewno kolo 105-110), potem ustawiasz takie FSB i jedziesz z mnoznikim do gory (wpierw ustawiash max Vcore ->1.85v) gdy znajdziesz swoj "sweet spot" to powoli zmniejszasz napiecie (bo poco 1.85 jesli na 1.8 tesh by dzialal) ,pozatym ustaw asynchronicznie RAM na 133 i agresywne tmingi Ramu (Cas 2)

Co może się stać jesli tak ustawie switche (133/33)?

spali sie coś czy 'tylko' nie uruchomi się bios, a po powrocie do standardowych ustawień wszystko bedzie ok?

a to sie stanie ze kompa nie uruchomisz wogole ale jak spowrotem ustawisz dipy na fsb 100 to bedzie znowu ok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Athlonku 700 (nieodblokwanym jeszcze :() mam FSB 117, wyżej już mi się tnie. Mam pytanko co do napięcia jak ustawiam wyższe to komp w ogóle nie startuje. Jak walnę niższe to komp nawet trochę działał na 833 i prawie ruszył na 840.

To jak to właściwie jest z tym napięciem!?!?!

Prawdopodobnie masz kijowaty cooler i wtedy wyższe napięcie nieodłącznie wiąże się z wyższa temp i proc przy takiej temp. po prsotu nei wyrabia. Najlepiej niekręconemu zarzuć 1,85 i jak dalej się system będzie walił lub będzie nie do końca stabilny to ewidentnie winna jest temp. Bo im bardziej kręcony procek tym niższa temp. jest konieczna by utrzymać jego stabilność (więc najlepiej najniższe z możliwych napięć dawać które wymusi stabilność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na moim Athlonku 700 (nieodblokwanym jeszcze :() mam FSB 117, wyżej już mi się tnie. Mam pytanko co do napięcia jak ustawiam wyższe to komp w ogóle nie startuje. Jak walnę niższe to komp nawet trochę działał na 833 i prawie ruszył na 840.

To jak to właściwie jest z tym napięciem!?!?!

Prawdopodobnie masz kijowaty cooler i wtedy wyższe napięcie nieodłącznie wiąże się z wyższa temp i proc przy takiej temp. po prsotu nei wyrabia. Najlepiej niekręconemu zarzuć 1,85 i jak dalej się system będzie walił lub będzie nie do końca stabilny to ewidentnie winna jest temp. Bo im bardziej kręcony procek tym niższa temp. jest konieczna by utrzymać jego stabilność (więc najlepiej najniższe z możliwych napięć dawać które wymusi stabilność)

Cooler mam jak w podpisie :D Udało mi się odblokować mnożniki pow. 8,5 (ciekawe....). Chodzi teraz jako 900 i jestem happy, bo chyba więcej nie wyciągne z niego bez WC. Teraz temperatura z BIOS'u to ok. 45C, więc raczej przyzwoicie. Co do napięcia to teraz jak daję wyższe to już działa stabilniej, poza tym moja płytka jest taka fajna i zawyża napięcia - mam ustawione chyba 1,8 a pokazuje mi 1,85-89 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...