Skocz do zawartości
elpresspl

Figura Geometryczna - Jak Narysowac?

Rekomendowane odpowiedzi

No jest, przy użyciu drugiej kartki :) Rysujemy całą figurę bez ostatniego trójkąta, i w miejscu gdzie skończyliśmy przykładamy nową kartkę papieru, przejeżdżamy na miejsce gdzie trzeba dorysować oststni trójkąt, zabieramy ją i rysujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest, przy użyciu drugiej kartki  :)  Rysujemy całą figurę bez ostatniego trójkąta, i w miejscu gdzie skończyliśmy przykładamy nową kartkę papieru, przejeżdżamy na miejsce gdzie trzeba dorysować oststni trójkąt, zabieramy ją i rysujemy  :)

1363280[/snapback]

Troche nie czaje Twojego wytlumaczenie ale nic... taka odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje... Juz siedze z kumplem 3 godziny i nie mozemy tego zrobic, a wiem ze sie da

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakas zasadan nawet na to, chyba ze jak jest parzysta liczba wierzchołków (liczac w tym rogi tej koperty w srodku) to nie da sie tego narysowac, a jak nieparzysta to sie da. zreszta mozna to sprowadzic do prostszego przypadku: narysowanie zamknietej koperty jest niemozliwe, zeby ją dokończyc trzeba zrobic przynajmniej jeden trojkat na zewnatrz ale po skonczeniu koperty laduje sie w takim miejscu z ktorego nie da sie pociagnac reszty trojkatow bo przeszkadza ten jeden narysowany wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Matematyka Dyskretna:

 

Graf spójny posiada cykl Eulera wtedy i tylko wtedy gdy stopień każdego wierzchołka jest parzysty.

 

Cykl Eulera - cykl w grafie spójnym, który przechodzi przez każdą krawędź grafu dokładnie jeden raz, przy czym dopuszcza się, aby ten sam wierzchołek był odwiedzany więcej niż jeden raz.

 

EDIT:

 

To co napisałem dotyczy CYKLU, czyli zaczynamy i kończymy w tym samym wierzchołku.

 

Tutaj w zadaniu chodzi również i o ścieżkę Eulera (Euler Path), gdzie możemy skończyć w dowolnym wierzchołku (ale innym niż ten z którego zaczynaliśmy) , ale musimy przejść przez każdą krawędź (przechodząc przez każdą krawędź dokładnie jeden raz).

 

Graf spójny posiada ścieżkę Eulera, jeżeli zawiera dokładnie dwa wierzchołki o stopniu nieparzystym (czyli wychodzi z każdego nich nieparzysta ilość krawędzi).

 

Więc:

 

Graf spójny posiada cykl Eulera, gdy każdy wierzchołek ma parzysty stopień.

Graf spójny posiada ścieżkę Eulera, gdy dwa z jego wierzchołków mają nieparzysty stopień.

 

Ten graf ma 4 wierzchołki z nieparzystym stopniem, wiec nie ma ani cyklu, ani ścieżki Eulera, więc nie da się przejść przez wszystkie krawędzie zaliczając każda z nich tylko raz :)

Edytowane przez Mizc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...