Skocz do zawartości
vach

Procek, Płyta, Grafa Za 2000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam 2000 PLN i myślę nad zmianą trzech podzespołów: procka, płyty i grafiki. W chwili obecnej tyle sie naczytałem na różnych forach i grupach, że mam w głowie jeden wielki mętlik. Stąd pytanie do Was: co mozna w tej kwestii najlepszego wybrac?

 

Sprzęt będzie służył najprawdopodobniej głównie do grania w wymagające pod względem graficznym gierki, także prosiłbym o wzięcie tego pod uwagę.

 

Sam myślę o Athlonie 64 koło 3000+, jakiejś płycie pod 939 z PCI-Express, a karta może X700 Pro? Mile widziane wszelkie sugestie.

 

Pozostałe komponenty mam z obecnego kompa. W tej chwili siedzę na Athlonie XP 2000+, Ge Force 4 Ti 4200 64 MB z 1 GB RAMu. Chyba, że macie jakieś pomysły jak zmienić mniej tą konfigurację, żeby w końcu Doom 3 chodził przynajmniej przyzwoicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to odp. jest w co drugim temacie nt co kupic.

No ale ja majac 2000PLN do wydania na te komponenty, kupilbym: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D, Winchestera 3000+ (w ver. box) oraz jakiegos GF 6600GT. W przedziale sie powinienes zmiescic, w zaleznosci gdzie ebdziesz kupowal te czesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co mi sie w tej chwili wyklarowało:

 

Athlon 64 3000+ BOX

Radeon X700 PRO Sapphire DDRIII 256MB, TV&DVI, PCI-E

Płyta główna Gigabyte GA-K8NF-9 DualDDR400, SATA, RAID, FW, GBLAN, ATX

 

Czy ktoś widzi jakies przeciwskazania?

 

Ew. myśle też o zmianie zasilacza. W tej chwili mam 350 W. Myslicie, ze da rade pociagnac taki sprzet czy pomyslec o wymianie? Jezeli tak, to co byloby dobrym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W, a 350W to jest roznica :-P Mowie powaznie, bo ejsli jest to cos firmowego, to moze by sie nadawalo, ale jak cos pokroju codegen, feel, itd... to w obawie o swoj sprzet od razu powinienes to wywalic.

Jesli chodzi o przeciwskazania, to ten gigabyte, hmmm.... kiepska opinia o nim, jak to o gigabyte'ach juz bywa... ;)

A jesli chodzi o grafe, to juz Twoj wybor. Bo w sumie za taka kase GF6600 GT kupic sie nie kupi niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Codegen :/

 

A co do 6600 GT to np. ten http://www.gral.pl/podzespoly/index_opis.p...&pdgr=192&aaa=1

jest w porownywalnej cenie. A w komputroniku wiekszosc jest moze o stowe drozsza. No ale przewertowalem dzisiaj druga serie stron i jednak przekonalem sie do tego GF. Wiem, ze jezeli chodzi o firme, to pewnie polecalbys Gainwarda, niemniej czy duza jest roznica pomiedzy nim a powiedzmy Leadtekiem? Duza to znaczy mocno odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mylisz sie. Ja bym bral Leadteka. Zreszta jest sporo osob, ktore by tak zrobily (nie mowie ze wszyscy. A napewno jesli wezmiesz Leadteka, bo jest tanszy, to nie masz sie czym przejmowac, ze moze byc gorszy. Poprostu Gainward ceni swoje produkty, nieraz az naddto.

A co do zasilacza, to niestety, ale to jest pilne abys wymienil. Chyba ze lubisz ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Proline.pl

 

AMD 64 3000+ (939) BOX -585zł

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=414d...f3933395f424f58

Gigabyte GA-K8NF-9 NForce4-4X S.939 - 369zł

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...55f4b384e462d39

Gainward PP! Ultra/1960 PCX XP GS - 875zł

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4741...5313936305f4753

razem 1829zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz nawet umiarkowanie kręcić to chociaż msi na nf4 weź(dfi lepsze ale też droższe) ten gb jest naprawde nie do o/c..cienko mu to idzie i tyle :lol: Ale fakt,że jest sporo tańszy..

 

Grafiki gainwarda bym nie brał- jego produkty są wyraźnie przedrożone- taki np. leadtek robi karty wcale nie gorsze a za "normalne" pieniądze...

 

Może to co zaoszczędzisz na grafie wlożysz w płyte? a procka zamiast box-a może

oem i arctic frezer ? kosztuje ok 80zl a jest podobno nieziemski- wiatraki za 150-200zl zjada na śniadanie i do tego cichy? zawsze niższe o ok 10-12 stopni tenpraturki na procku sie przydadzą :P i można bez obaw kręcić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...