Skocz do zawartości
djtomas

Jaki Wąż Do Wc Polecasz?

Jaki waz do WC polecasz?  

152 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki waz do WC polecasz?

    • - Eheim
      43
    • - Cristalo
      17
    • - CellFast
      45
    • - Guttasyn
      16
    • - inny
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... ja oddalem glos na eihema, ale nie uwazam ze tylko on jets dobry, jest zielony co troche wyklucza mozliwosc plynow ktore swieca w uv, po drugie jak niektorzy sadza jets ona za bardzo gietki i trzeba stosowac kolanka, jednak w mojej konstrukcji testowej sprawuje sie dobrze i nie zauwazylem zeby zalamywal sie...

1376256[/snapback]

W poniedziałek przyjdzie do mnie paczka od Mikołaja Marcina;) i m.in. będzie tam zielony płyn UV pod kolor węży Eheim oraz dwie katody UV.

 

Ciekaw jestem efektu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzialam w rozmiarach 9/12 i szybkozlaczkach skrecanych.

Eheim ok, czasem troszke sie zalamuje, ale ogolnie raczej sie splaszczaw razie czego, zachowujac przeplyw. Probowalem cellfasty, ktore okazaly sie niezla porazka, tam gdzie eheim bez problemu zakrecal, cellfast szybko zaczynal sie zalamywac. Kupilem dzis guttasyny, jutro zobaczymy jak sie beda spisywaly i napisze.

 

aha i jeszcze jedno-przy zakrecaniu nakretek w szybkozlaczkach cellfasty strasznie glupio sie skrecaly, a eheimy pozostawaly sztywne.. IMHO okazaly sie porazka.

1378083[/snapback]

no i jak wężyk guttasyna?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej utrzymuje ze z wezy w rozmiarze 9/12 z tych trzech ktore testowalem najlepsze sa eheimy pod wzgledem praktycznym - najmniej u mnie sie lamaly i splaszczaly, no ale sa zielone :) Potem guttasyny - troszke bardziej podatne na lamanie i skrecanie. Zauwazylem w guttasynach jedna rzecz - jak sie raz zalamie to potem w tym miejscu duzo szybciej sie lamie. Troszke bardziej sie skreca przy montazu w zlaczkach skrecanych, ale z plynem do mycia naczyn pewnie nie bedzie sie skrecal(ja nim nie smarowalem weza). Cellfasty okazaly sie zupelna porazka w tym porownaniu - latwo sie lamaly, przy zakrecaniu skrecaly sie i dosyc mocno pamietaly odksztalcenia. W weekend skladam uklad (teraz wyjety) znowu, na guttasynach, ale z miedzianymi kolankami 12mm - jak dla mnie nie szpeci specjalnie a na pewno sie nie bedzie lamalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej utrzymuje ze z wezy w rozmiarze 9/12 z tych trzech ktore testowalem najlepsze sa eheimy pod wzgledem praktycznym - najmniej u mnie sie lamaly i splaszczaly, no ale sa zielone :) Potem guttasyny - troszke bardziej podatne na lamanie i skrecanie. Zauwazylem w guttasynach jedna rzecz - jak sie raz zalamie to potem w tym miejscu duzo szybciej sie lamie. Troszke bardziej sie skreca przy montazu w zlaczkach skrecanych, ale z plynem do mycia naczyn pewnie nie bedzie sie skrecal(ja nim nie smarowalem weza). Cellfasty okazaly sie zupelna porazka w tym porownaniu - latwo sie lamaly, przy zakrecaniu skrecaly sie i dosyc mocno pamietaly odksztalcenia. W weekend skladam uklad (teraz wyjety) znowu, na guttasynach, ale z miedzianymi kolankami 12mm - jak dla mnie nie szpeci specjalnie a na pewno sie nie bedzie lamalo.

1385968[/snapback]

wszystkie testowane węże oczywiście takiej samej średnicy ?

 

POzdr.

 

PS. Jak tak to muszę gutka szukać w ogrodniczych itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy, niestety zielone eheimy + płyn uv to złe połączenie...

Miał ktoś może te >gumowe< węże z MCS 6zł/m? Ciekawe jaka to firma i czym gumowe różnią się od silikonowych i PCV ;)

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak tak to muszę gutka szukać w ogrodniczych itp.

1470222[/snapback]

Nie w ogrodniczych, tylko w pneumatykach - guttasyn robi weze do pneumatyki :) O ile sie nie myle tez jestes z Lublina, wiec proponuje wpasc na Mila, tam jest sklep z pneumatyka (taki maly, nie Gama) i maja guttasyny... 8/11 kosztowal mnie 1.50zl/m.

 

Nie wiem czy to przez wode z kranu, albo pare wodna ktora w wezach zostala, ale po 3 dniach rozruchu testowego weze jakby zmatowialy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie przy okazji...

Słyszałem że są dwa rodzaje CellFastów (lepsze i gorsze), po czym je można odróżnić?

 

POzdr.

1376243[/snapback]

Z tych co mam zamontowane w zestawie:

1. Cellfast 8x1 i 6x1 na nich pisze " do benzyny i oleju"

1. Cellfast 10x1,5 na nich jest znaczek kieliszka ;) i widelca (spozywczy)

Maja inny odcien (widac to troszke):

http://img167.echo.cx/img167/8397/dscn19499ye.jpg

Ten 10x1,5 na odcinku zupelnie zatopionym (w zbiorniku, ver. 001;) )

zbielal bo jakims czasie (moze to sprawka koncentratu dodanego

do wody destylowanej). Jednak po wyciagnieciu po paru dniach

z powrotem stal sie przezroczysty.

Ciekawie wygladalo to "schniecie". Wygladalo jakby wysychal w glab scianki

z dwoch stron, tzn. scianka z jednej i z drugiej strony byla szklista a w srodku biala. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w ogrodniczych, tylko w pneumatykach - guttasyn robi weze do pneumatyki :) O ile sie nie myle tez jestes z Lublina, wiec proponuje wpasc na Mila, tam jest sklep z pneumatyka (taki maly, nie Gama) i maja guttasyny... 8/11 kosztowal mnie 1.50zl/m.

 

Nie wiem czy to przez wode z kranu, albo pare wodna ktora w wezach zostala, ale po 3 dniach rozruchu testowego weze jakby zmatowialy :/

1471711[/snapback]

aaa... zaje... yyy... to znaczy GIT ! :)

jak tylko będę miał czas to podskoczę po...

http://allegro.pl/show_item.php?item=52081348

i po fanmate do MM

oraz po te węże mmm... tylko z jaka grubość ścianki będą najlepsze <_<

może ktoś doradzi... czy 8x10, 8x11, 8x12 ? ? ?

a no i jeszcze nowy rezerwuarek z reala akurat do nowej budy i utopienia hydzia :D

trochę drogi jak za 20x15x14 (dł. x szer. x wys.) ~ 15zł :? ale bodajże 35 lat gwary :lol:

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku mialem jakies niebieskie weze, chyba igielit. Strasznie sie zalamywaly. Ogolnie slabe.

Potem sprawdzalem eheimy. Dla mnie totalna porazka. Stanowczo za miekkie. Latwo o zalamania.

Na koncu kupilem cristallo i totalna rewelacja Waz jest dosc sztywny ale na tyle ze spokojnie mozna go ukladac w obudowie. Do tego idealnie przezroczysty i ma bardzo maly kat zagiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat .... ja zaznaczyłem Cellfast'y. Miałem w rękach prawie wszystkie rodzaje tych węży i powiem, że wszystkie inne mi nie odpowiadały.

Węże cellfast są czysto przejzyste, łatwo sie wyginają i nie prędko tworzą sie załamania.

Eheim za miekki, cristallo za twardy i za grube ścianki, zbrojone to wogole masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem cristal, eheim, cellfast

 

cristal - kaszana weze sztywne z problemem zakladalem na SM9/12 (i jeszcze zeby zakrecic... hoho) na NK12 raczej nie wepchniesz juz... a kciuk boli jak cholera...

 

eheim - calkiem fajny, jak wszyscy pisza miekki, bezproblemowo wchodzi na wszystko, wizualnie jest cienszy od cellfasta

 

cellfast - waz powala cena, szkoda ze nie jest super przezroczysty, ale nie mialem z nim problemow, uzywalem na NK12

 

 

teraz sie przezucam na SM 8/10 wiec albo kupie w motoryzacyjnym, jak sie uda, a jak nie to bede musial kupic innovateka (drogo w cholere, metr za 10zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z motoryzacyjnego "do benzyny" 9/12 i nie sa za dobre. Raz ze matowieja juz po paru tygodniach) to jeszcze sie lamia. Lamia o tyle, ze nawet maksymalnie "neutralnie" pozakladane pod wzgledem braku ostrych katow, luki zaczynaja sie powoli ale konsekwentnie splaszczac na przestrzeni miesiecy :/ Woda wprawdzie plynie i widac to tylko pod katem, ale zawsze. Wspomaganie opaskami nie wchodzi w gre bo to okropnie wyglada.

Tak czy inaczej mysle juz nad wezami do mojego nowego wc i nowje budy. Co ciekawe weze nie maja byc przezroczyste ale BIALE. Interesowaloby mnie cos blyszczacego jak weze stosowane w pneumatyce, najlepiej 8/10 (o ile cos takiego jest) i byloby to w skrecanych zlaczkach. Koniecznie biale bo na tle plyty pure innovation :wink:

Ale i tak czuje ze sie nie obejdzie bez kolanek i jakichs trickow z rozmieszczeniem ukladu, chociaz w chromie wcale nie musi to zle wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie Cell fasty rządzą. Cena powala konkurencję. Jak napisali koledzy nie jest ani zbyt miękki (Eheim) ani zbyt twardy.

 

Ja od początku używam 12/16, bo pakować mniejsze do AT-305 nie miało by sensu.

bo niby co, z 8/10 pompka przestanie pracowac ?

 

guttasyny 8/10 rox B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie przestanie, ale bedzie się męczyć.

To tak jakbyś do porsche założył wydech od od poloneza ;)

aha, to ja wole leprze wc z wydechem od poloneza, jak porsche z chlodnica ze szrotu i zbiornikiem paliwa z easyclicka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie namiary gdzie kupić na necie Cellfasta 10/13, z góry dzięki

sory za OT

pozdro

Jezeli mieszkasz w jakims duzym miescie to idz do OBI, tylko tam je widzialem. W innych supermarketach i sklepach ogrodniczych widzialem tylko cristallo i inne takie bardziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...