Skocz do zawartości
Undofen

Neostrada + + Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sdi + lan na BMC, chce sie przezucic na neostrade + a wiem ze ja sie podlacza pod rj45 na karcie sieciowek. Czy jak na karcie sa dwa wyjscia (rj +bmc) to czy jak na bmc jest siec to pod rj moge podpiac neostrade ? Czy musze kupic druga sieciowke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sdi + lan na BMC, chce sie przezucic na neostrade + a wiem ze ja sie podlacza pod rj45 na karcie sieciowek. Czy jak na karcie sa dwa wyjscia (rj +bmc) to czy jak na bmc jest siec to pod rj moge podpiac neostrade ? Czy musze kupic druga sieciowke ?

Chyba BNC

Potrzebujesz przeciez MASQ wiec musisz miec 2 sieciowki i na komputerze ustawic NAT'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przejezyczenie chodzilo mi o BNC. Teraz jako ze nie siedze w temacie sieci to, co to jest MASQ i krotki opis gdzie o tym szukac i jak uzywac oraz NAT - tutaj juz wiem jak to dziala ale tylko jak to dziala :) wiec nie wiem czy to jest dodatkowy soft, czy caly os czy moze tylko wpis w regu w windzie. Napiszcie mniej wiecej co bedzie trzeba zrobic zeby to zadzialalo. Pierwsze co na razie to musze se qpic sieciowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sdi + lan na BMC, chce sie przezucic na neostrade + a wiem ze ja sie podlacza pod rj45 na karcie sieciowek. Czy jak na karcie sa dwa wyjscia (rj +bmc) to czy jak na bmc jest siec to pod rj moge podpiac neostrade ? Czy musze kupic druga sieciowke ?

A jak masz teraz zrobione sdi - rozdzielasz je przez własny komputer na sieć ? Jeżeli chcesz tą konfiguracjię zostawić a zmienić połączenie z sdi na neo to kwestia tylko zmian w połączeniu ppp - w neo zrobione jest to tylko troszkę inaczej niż sdi ale to nie kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz teraz zrobione sdi - rozdzielasz je przez własny komputer na sieć ? Jeżeli chcesz tą konfiguracjię zostawić a zmienić połączenie z sdi na neo to kwestia tylko zmian w połączeniu ppp - w neo zrobione jest to tylko troszkę inaczej niż sdi ale to nie kłopot.

Ta cala siec to nie jest zadna osiedlowka tylko siec na kompy w mojej chacie. Stoi se serv (AMD 160 mhz) na win 98se i do niego jest podpiete sdi, podaje siec najzwyklejszym windowsowym udostepnianiem. Czyli wystarczy ze dokupie druga sieciowke i pozniej tylko pozmieniam ustawienia w windowsie ? Zadnego dodatkowego softu(nie chodzi mi o stery neostrady :) ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz teraz zrobione sdi - rozdzielasz je przez własny komputer na sieć ? Jeżeli chcesz tą konfiguracjię zostawić a zmienić połączenie z sdi na neo to kwestia tylko zmian w połączeniu ppp - w neo zrobione jest to tylko troszkę inaczej niż sdi ale to nie kłopot.

Ta cala siec to nie jest zadna osiedlowka tylko siec na kompy w mojej chacie. Stoi se serv (AMD 160 mhz) na win 98se i do niego jest podpiete sdi, podaje siec najzwyklejszym windowsowym udostepnianiem. Czyli wystarczy ze dokupie druga sieciowke i pozniej tylko pozmieniam ustawienia w windowsie ? Zadnego dodatkowego softu(nie chodzi mi o stery neostrady :) ) ?

ja mam w tej chwili neo+, serwer na win98 z 2 sieciowkami, switch i 2 kompy klienckie, rozdzielam w tej chwili winproxy ale chyba sie przerzuce na zwykle windowsowe udostepnianie, podpowiem ci rtylko 1 recz: nie instalyj softu tp sa z plyty tylko sciagnij sobie sterowniki raspppoe do twojego systemu

 

btw neo+ jest na dialupie i zmienia ip co okolo 24 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw neo+ jest na dialupie i zmienia ip co okolo 24 h

IP jest zmieniane tylko na polaczeniu z tolerancja kilku minutowa - przynajmniej na wezle szczecin (wiadomo po DHCP i zanim dzierzawa wygasnie to jest jeszcze szansa zeby sie zalapac)

Polaczenie to najzwyklejszy PPPoE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia ip co 24h rozlaczajac sie czy zmienia w biegu ? Te stery raspppoe to sa stery do tego modemu czy jakis protokol sieciowy od microsoftu czy kogos innego ?

rozlacza sie jak polaczenie jest idle, jak musi zrywa na chwile i po chwili wraca, ja ciagne non stoip praktycznie i nie mam zadnych problemow, serwer automatycznie sie reconnectuje (winproxy) a w windowsie dialupa mozna tez ustawic na auto re-connect

 

rasppoe to jeden z lepszych klientow obslugujacych protokol PPPoE uzywany przez neostrade +, dp sciagniecia TUTAJ

nie instaluj aplikacji z plyty tp sa jesli nie chcesz komedi z laczem i syfu w systemie oraz klopotow z udostepniniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te urzadzenie dostepowe (powiedzmy modem) podlacza sie poprzez rj45 ?? czy istnieje jakas inna mozliwosc choc ta jest chyba do zastosowan sieciowych najszybsza ewentualnie czy mozna od razu do huba/switha podlaczyc ?

tak rj45, nie mozna od razu do huba/switcha bo nie bedzie dzialac, wlasnie daltego trzeba postawic serwer z 2 sieciowkami i mozna hulac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te urzadzenie dostepowe (powiedzmy modem) podlacza sie poprzez rj45 ?? czy istnieje jakas inna mozliwosc choc ta jest chyba do zastosowan sieciowych najszybsza ewentualnie czy mozna od razu do huba/switha podlaczyc ?

tak rj45, nie mozna od razu do huba/switcha bo nie bedzie dzialac, wlasnie daltego trzeba postawic serwer z 2 sieciowkami i mozna hulac
Serwer być musi ale nie jestem pewien czy nie dało by się tego zrobić z jedną sieciówką i neo podpięrtym do przełącznika. Nie jest to najlepsze rozwiązanie napewno - ale chyba było by możliwe. W końcu wyjście neo to lan - więc powinien działać na takich samych zasadach.

Nigdy tego nie próbowałem i nie mam pewności ale zawsze można sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer być musi ale nie jestem pewien czy nie dało by się tego zrobić z jedną sieciówką i neo podpięrtym do przełącznika. Nie jest to najlepsze rozwiązanie napewno - ale chyba było by możliwe. W końcu wyjście neo to lan - więc powinien działać na takich samych zasadach. 

Nigdy tego nie próbowałem i nie mam pewności ale zawsze można sprawdzić :)

jak to jedna sieciowka?, no i co wtedy?, jak to sobie wyobrazasz z 1 sieciowka?, i co sieciowka bedzie miala 2 adresy - sewnetrzny przydzielony przez neo i wewnetrzny podsieci?, moze zastanow sie troche..., nie mozna tak zrobic bo serwer DHCP Neo+ przydzilela tylko 1 ip, jesli by ju z zadzialalo przez huba od razu ( w co watpie) to ip dostalby tylko 1 komp z podsieci (ten co sie pierwszy przyssal do netu) i po zabawie, dlatego musi byc serwer laczacy sie z neo i dzialajacy jako brama dostepowa

 

neo+ to nie taki lan jak np w astercity gdzie podpinasz huba i mozesz hulac (tylko musza ci przydzielic kilka ip podsieci), neo+ do DSLM (mozna go okreslic jako 1 w kolejce po tobie urzadzenie dostarczajace net po stronie tepsy) laczy sie normalnym dialupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można Noe+ rozdzielać na dwa komputery?? Czy nie jest to zabronione w regulaminie?? Z góty THX za odpoiwedź.

dlaczego nie czytasz tego co jest wyzej napisane?!!!, nie jest to zabronione, aczkolwiek tpsa tego "nie wspiera technicznie" czyli musisz sam sobie rozdzielic lacze, rozdzielanie nie lamie reg do czasu kiedy nie wychodzisz z rozdzialka poza lokal, tak stanowi regulamin, jednak faktycznie jak juz rodzielisz to nie ma zadnego problemu z wyjsciem poza lokal, trzeba tylko nie rozglaszac takiej akcji za bardzo zeby nie przyszedl pan monter sprawdzic co sie dzieje, a jak przyjdzie odpina sie urzadzenia i odgrywa maly tetrzyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można Noe+ rozdzielać ... za odpoiwedź.

dlaczego nie ... odpina sie urzadzenia i odgrywa maly tetrzyk ;)

Sorki Holman, ale miałem mało czasu. Musiałem napisać pytanię, a całość przeczytałem dopiero offline(modem i TPSA :( Dzięki za odpowiedź i jeszcze raz sorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos Neo+ - czy osoby ktore posiadaja te cudo moga mi powiedziec jaki modem dostali? Czy tak samo jak w Neo 1.0 ;) w pilotazu Siemens costam 5300 czy cos innego?

Bede bardzo wdzieczny za informacje :)

teraz juz nie ma siemensow, teraz sa lucenty, ja dostalem lucenta cell pipe'a juz 2 miesiace temu, ale jesli na centrali juz maja sprzet siemensa to bedzie siemens, wszystko zalezy do jakiego wezla sie podlaczasz tzn kiedy go zrobili, jak swiezutki to bedzie lucent, jak troche starszy to bedzie siemens, ale od 2 miechow sa juz tylko lucenty na nowych wezlach w centralach, nie mam zadnych powodow do narzekania na modem i na neo+, polecam (tylko nie instalujcie aplikacji tepsy 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer być musi ale nie jestem pewien czy nie dało by się tego zrobić z jedną sieciówką i neo podpięrtym do przełącznika. Nie jest to najlepsze rozwiązanie napewno - ale chyba było by możliwe. W końcu wyjście neo to lan - więc powinien działać na takich samych zasadach. 

Nigdy tego nie próbowałem i nie mam pewności ale zawsze można sprawdzić :)

jak to jedna sieciowka?, no i co wtedy?, jak to sobie wyobrazasz z 1 sieciowka?, i co sieciowka bedzie miala 2 adresy - sewnetrzny przydzielony przez neo i wewnetrzny podsieci?, moze zastanow sie troche..., nie mozna tak zrobic bo serwer DHCP Neo+ przydzilela tylko 1 ip, jesli by ju z zadzialalo przez huba od razu ( w co watpie) to ip dostalby tylko 1 komp z podsieci (ten co sie pierwszy przyssal do netu) i po zabawie, dlatego musi byc serwer laczacy sie z neo i dzialajacy jako brama dostepowa

 

neo+ to nie taki lan jak np w astercity gdzie podpinasz huba i mozesz hulac (tylko musza ci przydzielic kilka ip podsieci), neo+ do DSLM (mozna go okreslic jako 1 w kolejce po tobie urzadzenie dostarczajace net po stronie tepsy) laczy sie normalnym dialupem

rece zalamac... a kto ci broni tworzyc sub-interfejsy na sieciowce... tu sprzet nie jest ograniczeniem tylko sys... przyklad.. prosze bardzo... w tej chwili mam 2 IP na 1 sieciowce... 1 jest publiczne a 2 jest wew... i o dziwo dziala :!: :twisted: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer być musi ale nie jestem pewien czy nie dało by się tego zrobić z jedną sieciówką i neo podpięrtym do przełącznika. Nie jest to najlepsze rozwiązanie napewno - ale chyba było by możliwe. W końcu wyjście neo to lan - więc powinien działać na takich samych zasadach. 

Nigdy tego nie próbowałem i nie mam pewności ale zawsze można sprawdzić :)

jak to jedna sieciowka?, no i co wtedy?, jak to sobie wyobrazasz z 1 sieciowka?, i co sieciowka bedzie miala 2 adresy - sewnetrzny przydzielony przez neo i wewnetrzny podsieci?, moze zastanow sie troche..., nie mozna tak zrobic bo serwer DHCP Neo+ przydzilela tylko 1 ip, jesli by ju z zadzialalo przez huba od razu ( w co watpie) to ip dostalby tylko 1 komp z podsieci (ten co sie pierwszy przyssal do netu) i po zabawie, dlatego musi byc serwer laczacy sie z neo i dzialajacy jako brama dostepowa

 

neo+ to nie taki lan jak np w astercity gdzie podpinasz huba i mozesz hulac (tylko musza ci przydzielic kilka ip podsieci), neo+ do DSLM (mozna go okreslic jako 1 w kolejce po tobie urzadzenie dostarczajace net po stronie tepsy) laczy sie normalnym dialupem

rece zalamac... a kto ci broni tworzyc sub-interfejsy na sieciowce... tu sprzet nie jest ograniczeniem tylko sys... przyklad.. prosze bardzo... w tej chwili mam 2 IP na 1 sieciowce... 1 jest publiczne a 2 jest wew... i o dziwo dziala :!: :twisted: :D

moze i zalamac ale nie wiem czy zauwazyles ze rozmawiamy w kontekscie neo+, rzeczywiscie moze niezbyt precyzyjnie i zbyt skrotowo sie wyrazilem, jasne ze mozna cuda robic z adresami sieciowki ale z neo+ nie bardzo, masz taka akcje przy neo+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rece zalamac... a kto ci broni tworzyc sub-interfejsy na sieciowce... tu sprzet nie jest ograniczeniem tylko sys... przyklad.. prosze bardzo... w tej chwili mam 2 IP na 1 sieciowce... 1 jest publiczne a 2 jest wew... i o dziwo dziala  :!: :twisted: :D

Teoretycznie mozna tylko po co jesli sieciowka kosztuje 30 zlotych a skonfigurowac jest o niebo prosciej i pod kazdym systemem operacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te posty i nie mogę się powstrzymać od odpowiedzi:

 

Po co komplikujecie sobie życie:

 

Ja mam serwer na:

Petium 100 MHz, 2MB RAM, dysk 2GB, OS - jakis mały okrojony linux (ale w najbliższym czasie przesiadam się na Debiana); 2 sieciówki, jakaś grafa 2MB

 

W sieci w firmie jest 8 kompów (od zabytków po nóweczki :lol: )

 

Całość podłączona do jakiegoś archaicznego HUBa na 12 portów

 

Mam Neostradę 512 i wszystko śmiga super. W najbliższym czasie przechodzę na Neo+ ale wiem że nie ma z nią jakiś specjalnych problemów pod [brzydkie określenie na linuksa]em (bo robiłem już cosik takiego u kumpla na sieci - trzeba tylko ściągnąć taką małą pierdółkę :wink: - i wszystko śmiga)

 

Za serwer dałem niecałe 300 zł (słownie: niecałe trzysta złotych :D )

 

Rozwiązanie proste i skuteczne: serwer za 3 stówki - odpowiedni konfig -

i wszystko gra

 

Osobiście odradzam robić serwer z kompa który używacie w domu (do pisania, gier itp) bo bedzie robił zwiechy, strasznie wolno chodził a na jeden pad w miesiącu spokojnie możecie liczyć :) (przynajmniej tak jest z Neo - wiem z doswiadczenia :))

 

Jak ktoś bedzie miał pytanka dotyczące Neo to walcie śmiało - co prawda nie jestem ekspertem z Tepsy :lol: :lol: :lol: - ale trochę już powalczyłem z Neo i wiem jaki numery robi i jak je likwidować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw neo+ jest na dialupie i zmienia ip co okolo 24 h

to dziwne bo od ~3 tygodni mam to samo ;)

ja pewnie tez bo serwer jest podlaczony non stop, ale nie chce mi sie ciagle sprawdzac :D , ale pisze jaka jest teoria tepsy w temacie zmiany ip, ip sie zmienia po to zeby nie postawic serwera, wiec czasem resetuje ci polaczenie zeby to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie transfery na neo + , bo zastanawiam się czy z sdi nie przeskoczyć? A i jeszcze jedno poza regulaminem i stałym IP czym różni się neo+ od dsl-a (to chyba na tych samych modemach jest robione). A do neo i jednej sieciówki też się dokopałem więc się da ale za durzo z tym roboty i nie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...