Skocz do zawartości
HugoZak

Pare Pytań Od Newbie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Z instalacją linuxa raczej nie będzie problemów jednak mam jedno bardzo ważne dla mnie pytanie.

 

Czy odpale na linuxie Counter-Strike'a 1.6 (steam)? Obojętnie na jakiej dystrybucji. Czy wogóle jest to wykonalne? Bardzo mi na tym zależy i to zdecyduje czy przejdę na linuxa :D

 

Czytałem w necie ze CS 1.5 chodził bez problemy (przez wine'a) jednak 1.6 (steam) jest całkiem inna. Czy ktoś ma jakieś wiarygodne info czy to ruszy?

 

I drugie pytanko jak zrobić aby było widać w MDK 9.2 dyski windowsowkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak możesz to napisz coś więcej :) To cedege to jakaś dystrybucja np. jak mandrake,slackware? Jest gdzieś jakiś poradnik jak to odpalic? Czy nie da rady pod mandrakiem?

 

Jak możesz to prosiłbym jeszcze o odpowiedz na drugie pytanko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie z partycją NTFS najłatwiejszym sposobem jest zainstloawnie Mandrake Linux gdzie do jadra jest dodana opcja obslugi NTFS i dyski zostaja zainstalowane automatycznie (mandrake 10.0 lub lepszy)

Obsluge NTFS mozna dodac tez samemu co nie jest zbyt mile, wystarczy wyszukac w grupach dyskusyjnych przez gogoole, lecz standardowo obsluga NTFS dziala tylko na poziomie odczyt (zapis nie możliwy). W sumie najlepiej bedzie przekonwenterowac NTFS na FAT wtedy wszytskie problemy znikna i bedzie mozna normlanie zamountowac partycje.

Sciagnij sobie lepiej wersje 10.1 mandriva, powino sie montowac automatycznie

 

 

A co do cedega to poszukaj w google przeciesz jest pelno poradnikow jak odpalic

 

www.transgaming.com tu masz cedege (platna 5$ miesiecznie) mam wykupiona, podaj mi na pm maila podesle ci rpm-a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo dzięki Ci bardzo :) To jak możesz to wyślij to na hugozak@gazeta.pl z małą instrukcją jak się instaluje tego "rpm-a" :D

 

Płatna w jakis sposob? Jak to sprawdzaja? Wymagana opłata? Mam konto mbank, money bookers, e-gold czy zaplace za to przez jedno z tych kont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec powiem wam ze CS dziala mi spod Cedegi a dokladniej z pod Point2Play, niestety mam tylko 4fps :lol:

 

Mam problem z zainstalowaniem sterowników bo ciagle wyskkuje jakis blad ze kernel nie taki :( Nie wiem co jest :( Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem sterowników bo ciagle wyskkuje jakis blad ze kernel nie taki :( Nie wiem co jest :( Prosze o pomoc.

1390715[/snapback]

Sformułowanie, że wyskakuje jakiś błąd niestety nic nie znaczy. Musisz opisać konkretnie, co robisz i co się pojawia na ekranie (przekopiuj lub przepisz komunikaty, które się pojawiają). Masz GeForce, więc powinieneś ściągnąć sobie drivery dla Linuksa ze strony nVidii i postępować zgodnie z procedurą instalacji. Sprowadza się to do uruchomienia instalatora i odpowiadaniu na pytania a później do edycji pliku konfiguracyjnego X-serwera. Z reguły pojawiają sie problemy, jeśli nie ma zainstalowanych źródeł jądra. Musisz opisać dokładnie i ze szczegółami, w czym rzecz.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie lepiej wersje 10.1 mandriva, powino sie montowac automatycznie

A co do cedega to poszukaj w google przeciesz jest pelno poradnikow jak odpalic

 

www.transgaming.com tu masz cedege (platna 5$ miesiecznie) mam wykupiona, podaj mi na pm maila podesle ci rpm-a ;)

1381187[/snapback]

A masz dostep do zrodla cedegi, nie RPMa??

 

I jeszcze jedno: point2play też płatne? I j.w. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko zainstalowałem i CS śmiga aż miło :D

 

Mam 2 RPMy tylko bo nie wiem po co mi jakies zrodla :lol: jak juz pisalem jestem newbie ale cs'a udalo mi sie wgrać.

 

Tak też jest płatne. Trzeba wykupić konto i na nie się logować w point2play bo inaczej sobie nie poużywasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro cedega jest free to posiadanie źródeł np w celach edukacyjnych nie jest chyba ciężkim przestępstwem? W porównaniu do posiadania na swoim komputerze pirackiej wersji windowsa, antywirusa, office-a, photoshop-a, corel-a, cubase-a... itp itd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i to łamie licencje, ale po cholere chcecie piratowac jesli macie z CVS za free?

1396863[/snapback]

A coś Ty taki Ostatni Sprawiedliwy? :P Poza tym j/w to nie jest ewidentne piractwo... Swoją drogą myślałem że ta free się różni od tej subskrybowanej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...