Skocz do zawartości
Prog

Danger: Spyware

Rekomendowane odpowiedzi

Przy włączeniu Windowsa i przez cały czas na pulpicie wyświetla się ten napis, a pod nim

 

Full System scan results:

- 3 Spyware infections itd.

 

A na samym dole tej "Informacji" jest napisane:

 

Windows recommends you the following software products to keep your PC safe:

 

SmartSecurity

for as low as $59.95

demo direct download

???

 

Ma ktoś pomysł jak to odinstalować...

 

Pozatym Norton Antivirus po skanowaniu wyświetla że jest kilka wykrytych wirusów ~5, ale nie może ich wykasować.

 

Jakby coś to mogę wrzucić SCREENA.

 

Dzięki za uwagę i pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez miałem problem z takim syfem i aby tego uniknąć zrobiłem poniższe kroki:

 

1. Zainstalowałem XP oraz Service Pack 2 (chociaz na Win2000 z service pack'iem 4 też nie było problemów) - to akurat ciebie nie dotyczy bo masz już Windowsa:P

2. Zainstalowałem Ad-aware

3. Zawiodłem się na Nortonie oraz Pandzie to wziąłem darmowego Avasta do "ochrony" przed wirusami - on pewnie też mnie zawiedzie kiedyś:).

4. Aktywowałem firewall w windowsie, ale ZoneAlarm też używałem i był dobry.

5. Zamiast IE używam Firefoxa

6. Włączyłem XP-antiSpy i wyłączyłem posłańca i kilka jeszcze opcji.

 

I mi to wystarczyło aby pozbyć się syfu, Ad-aware znajduje tylko cookies i to w znikomej ilości(2), a wcześniej miałem kilkanascie jesli nie kilkadziesiąt podejrzanych pliczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad-Aware, Spybot to porażka.

 

O dziwo najwięcej śmieci, nawet po skanowaniu w/w softem znajduje Microsoft AntiSpyware

1383393[/snapback]

tak Microsoft AntiSpyware to bardzo dobry program :blink: , tylko powiedz mi dlaczego po jego skanowaniu nie działało mi emule i musiałem wgrywać wina od nowa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...