Skocz do zawartości
siwy_bos

Dual Channel?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, mianowicie, jak kupowałem kompa kupiłem jedną kość pamięci, teraz chciał bym dokupić drugą kość, oczywiście taką samą (kingston 512 3L :D ) ale czy one będą działać jako dual?? Zaznaczam płyta główna obsługuje dual!

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to takie pytanie mam.Ustawienia i konf. tak jak w podpisie i teraz kupiłem jeszcze 512MB też firmy Twinmos wsadziłem je i wszystko działa tylko w AIDA32 lub everest zawiesza sie komp w trakcie testów tzn. nie chce go ukończyć co to oznacza czy to jest wadliwa praca pamięci,czy tylko brak odpowiedniego testu,dodam że to sie dzieje na podkręconym kompie i na gołym tzn na stadardowch ustawieniach,prosze o pomoc bo nie wiem czy je wypier..czy tak ma byc ,pamięci z osobna są sprawdzone i napewno dobre .Wsadzałem je różnie raz tak raz tak i zawsze tak samo w testach sie zawiesza

Edytowane przez anej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to takie pytanie mam.Ustawienia i konf. tak jak w podpisie i teraz kupiłem jeszcze 512MB też firmy Twinmos  wsadziłem je i wszystko działa tylko w AIDA32 lub everest zawiesza sie komp w trakcie testów tzn. nie chce go ukończyć co to oznacza czy to jest wadliwa praca pamięci,czy tylko brak odpowiedniego testu,dodam że to sie dzieje na podkręconym kompie i na gołym tzn na stadardowch ustawieniach,prosze o pomoc bo nie wiem czy je wypier..czy tak ma byc ,pamięci z osobna są sprawdzone i napewno dobre .Wsadzałem je różnie raz tak raz tak i zawsze tak samo w testach sie zawiesza

1389948[/snapback]

Wg. mnie to wina pamięci. Zamień bankami może pomoże i zapodaj memtesta albo prime i zobaczysz co sie krzaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.

Mianowicie dzisiaj dokupiłem sobie drugą kość kingstona (teraz mam 2x512 DDR),

dokładnie ten sam model, z tym że jedna ma kości samsunga, a ta nowsza ma elpida.

W prime po jakiejś minucie wyskakuje mi error i przerywa test. Co jakiś czas mam też blue screen/reset kompa.

Założę się, że pojedynczo będą działać idealnie (właśnie to sprawdzam).

Da się jakoś zwiększyć ich stabilność w dualu, czy pozostaje mi tylko wymienić na inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto cała pseudo przewaga duala kupa kłopotów i tyle. Ta pamieć nie działa, ta się z tą gryzie tej plyta w ogóle nie toleruje nie mowiąc o cyrkach przy ustawieniu CL3. Eh jak widzę po dwadzieścia tematów pod rząd o "niedziałaniu" tak jak powinny plyt na nforce2. A to żonglowanie kartami w slotach czy to pci czy pamieci a to 101 wersji sterów ,czy ta karta graf gryzie sie z tą pamiecią czy odwrotnie to mnie śmiech bierze.

Ja mam płytę na chipsecie Via kt600 i od momentu kupna za nic bym ją nie zmienił na nic innego.Nie zamydliła mi oczu kampania "super wydajności" czy raczej problematyczności dual ddr który to swoją "moc" pokazuje w testach w Evereście o ile uda się je przejść :).

Zresztą nie od dziś wiadomo że najważniejszą zaletą działaniu kompa nie jest wydajność czy nawet tak często podkreślana stabilność ale wlaśnie bezproblemowość działania. Bo wlasnie jak rece opadają a ciagle coś się sypie to wiekszość ma ochotę bude w rece i za okno sruuu mimo kupna plyty o 1-2% wydajniejszej jedynie w teorii od innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce kupowac partiami pamiec do dual chanel to powinien kupowac moduly , ktore na pewno maja powtarzalne parametry , albo wrecz te same kosci.

Kingston napewno co tyedzien zmienia kosci , wiec dla dual chanel sprzedaje moduly sparowane - coby ludzie sie nie dziwili.

Samsung czy hynix nie musi tego robic, bo specyfikuje modul podajac jakie sa tam kosci i jest to informacja prawdziwa.

 

Nie sadze aby nie bylo klopotu z kingstonami kupowanymi oddzielnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się je ustawić by działały jak trzeba (testy w prime95 i memtest).

Zwiększyłem timingi z 3-3-3-8 na 3-3-3-9 i vcore na 1.7V i działa w dualku jak trzeba.

Tylko jak bardzo to obniżyło ich wydajność?

1391434[/snapback]

Z takimi timingami to te pamięci to kompletna bryndza... Zapodaj im większe napięcie i walcz o lepsze timingi np. 2-2-2-6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 2*256 kingstona na pamięciach kingstona działay bez problemowo

Teraz mam 2*512 kingstona (1 modul infineon jednostronna, 2 modul cos na e dwustronne ) dzialaja bez najmnijeszych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to nie zawsze TE SAME kości kupione nawet w tym samym czasie w tym samym sklepie chodzą w DC. Zdarza się ,ze mogą nie pujść (dlatego lepiej qpić Value Pack jak juz coś), albo nie pujdą w DC na niektórych chipsetach mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja sie dołącze do rozmowy :)

Mianowicie, niedawno zakupiłem sobie płyte jest to abit nf7-sl jak wszyscy wiemy obsłguje dual chanel a jam jedną kość pamięci elixir pc400 512, które chodzą aktualnie na 2,5-2-2-4 na szynie fsb 400

 

Moje pyanie brzmi czy opłąca mi się pozbycie tej kości i kupno 2x256 żeby chodziło mi w dualu i odrazu mówie że dokupienie kolejne kości 512 odpada ponieważ nie mam kasy :(

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienianie 1 kosci 512MB na 2 po 256MB, aby uzyskać dual chanel nie ma większego sensu. Dual da ci przyrost wydajności moze 1%.

Lepiej zostaw wszystko tak jak jest.

A kiedy bedziesz mial kase, to dokupisz druga kosc 512MB i poszalejesz w dualu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko skoro mówisz że przyrost wydajności będzie gdzieś około 1% to nie warto żeczywiście

a co do tego duala to druga kość mósi być taka sama??? tzn:

-takie same timingi

-taka sama przepustowość???

 

czy tylko należy coś zmienić w biosie??

ostatnio pożyczyłem od kumpla pamięć kingston 512 pc400 ( nie pamietam dokładnej nazwy) ale kosztowałą około 190pln i podłączyłem ją, wszystko ładnie miałem 1GB ramu ale nie chodziło mi w dualu DLACZEGO????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanko skoro mówisz że przyrost wydajności będzie gdzieś około 1% to nie warto żeczywiście

a co do tego duala to druga kość mósi być taka sama??? tzn:

-takie same timingi

-taka sama przepustowość???

 

czy tylko należy coś zmienić w biosie??

ostatnio pożyczyłem od kumpla pamięć kingston 512 pc400 ( nie pamietam dokładnej nazwy) ale kosztowałą około 190pln i podłączyłem ją, wszystko ładnie miałem 1GB ramu ale nie chodziło mi w dualu DLACZEGO????

1495998[/snapback]

Trzeba włożyć kości w odpowiednie banki żeby uzyskać Dual Chanell sprawdź w instrukcji MOBO które.

Jak Ci nie chce działać w DC to poluzuj timingi wyżej napisałeś że masz 2.5 2 2 4 zmień na 2.5 3 3 8 (10/11 jak masz nForce 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...