Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wróciłem z giełdy z "nową" UTT.

Albo mam niewypowiedzianego pecha, albo sprzedawcy sobie w kulki polecieli i tylko nakleili nowe nalepki na starą kostke.

Po prostu wali błędami tak jak poprzedniczka :|

 

A żebym tak miał pod ręką jakieś NF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z giełdy z "nową" UTT.

Albo mam niewypowiedzianego pecha, albo sprzedawcy sobie w kulki polecieli i tylko nakleili nowe nalepki na starą kostke.

Po prostu wali błędami tak jak poprzedniczka :|

 

A żebym tak miał pod ręką jakieś NF4.

1502551[/snapback]

kosci wygladaja tak jak w FAQ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci wygladaja tak jak w FAQ?

1502615[/snapback]

Ni zaglądałem do FAQ, ale wiem jak wygląda Winbond, dokładnie tak jak to co mam :)

Hym ale jak sypią błędami tak jak poprzednia może to jednak nie wina kości była od samego początku ?

1502635[/snapback]

Tak jak poprzednia sypie błędami, przy 2,5-3-3 już od początku golda. Przy 2,5-4-4 sypie przy 132 teście (wszystko na 200mhz), o 2-2-2 już lepiej nie mówić, czyli ogólnie taka tragedia jak poprzednio.

Jeśli to nie wina kości, ani nie wina mobo (sprawdzałem na Abicie i DFI jej poprzedniczke) to co byś sugerował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni zaglądałem do FAQ, ale wiem jak wygląda Winbond, dokładnie tak jak to co mam :)

 

Tak jak poprzednia sypie błędami, przy 2,5-3-3 już od początku golda. Przy 2,5-4-4 sypie przy 132 teście (wszystko na 200mhz), o 2-2-2 już lepiej nie mówić, czyli ogólnie taka tragedia jak poprzednio.

Jeśli to nie wina kości, ani nie wina mobo (sprawdzałem na Abicie i DFI jej poprzedniczke) to co byś sugerował?

1503391[/snapback]

ja wiem, zemoja nie szla na 200 na 2-2-2-11 na 2.9V real 3.0 na Abit NF7 na biosie 1T :) byly bledy

na 2T juz spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2T tyż tragedia...

 

Cholera, nie chce mi się znowu na giełde jechać, znowu zmarnuje jakieś 2 godziny na transport :/

 

/EDIT - Niestety, mimo godziny gadania , nie udało mi się kolegi namówić do testów na NF4, ale jeśli ktoś sądzi, że ta kostka będzie u niego dobrze działać (przypominam, że jest nowa), to sprzedam za jakieś normalne pieniądze. Jak co to PM.

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym sprawa wygląda trochę dziwnie, jak sam widzisz druga kość i znowu takie same problemy. Jak dla mnie wciąż powtarzający się ten sam problem mimo wymiany kości skłania mnie do podejrzewania iż to winna innych części niż ram. Osobiście na twoim miejscu poszedł bym do jakiegoś znajomego i na zupełnie innym kompie przetestował pamięci aby mieć zupełną pewność gdzie szukać przyczyny…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja sie bawie od dluzszego czasu z pamieciami i nie moge ich ustabilizowac nawet na 225MHz :(

 

SP2004 chodzil przez 10h (stress RAM) i nie sypnal zadnym bledem ale memtest sypie ciagle... SuperPI 32M przelazi takze bezproblemowo ale nie wiem czy on moze byc wyznacznikiem stabilnosci.

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, moglibyscie mi powiedziec, gdzie kupie 2x512 tych wspanialych pamiatek? Ew kto jest dystrybutorem(importerem) w Polsce i jakis namiar or so... jakikolwiek sposob zeby je zdobyc inny niz allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche chęci ;) wejdz na Google wpisz Twinmos Speed Premium, wyskoczy Ci sporo ofert, napewno znajdziesz najlepszą na siebie. Aha w cenniku Siriusa widziałem ale nie wiem czy mają na stanie, chyba jedyny sklep we Wrocku gdzie można dostać no i DFI LP Ultra-D chyba też :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

checi to ja mam w... bardzo duzo! ale nigdzie ich nie ma. nie chodzi mi o ofery, bo te sprawdzam codziennie w paru sklepach, ale o miejsca gdzie je dostane ;P ewentualnie o jakies inne kosci rownie dobre do OC w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe panowie taka ciekawostka. Wlasnie testuje sobie z moimy twinami na winbondach kosci Kingmaxa DDR400 na czerwonym laminacie w dualu i wspolpracuja ze soba jak marzenie. A ta ciekawostka jest to, ze boku kosci Kingmaxa sa te male blaszki, ktore charakteryzuja Winbondy z serii CH i BH o ile sie nie myle. Na razie chodza FSB220 w dualu tak jak w podpisie ,ale jak je zakupie to troche z nich wiecej powyciskam :D

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karas:

 

"chodza ddr220 w dualu tak jak w podpisie"

 

Chyba raczej DDR440 a 220MHz, bo DDR220 = 110MHz to raczej nie było by czym się chwalić…

1508689[/snapback]

Tak tak moj blad, mialobyc FSB :P . A mialbym pytanie. Czy ktos wogole wie co oznaczaja te blaszki metalowe?? One cos daja?? A co do Kingmaxow to moim zdaniem super memki, bo sa bardzo tanie i chyba wedlug mnie lepszy wybor od zwyklych Twinmosow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Winbond 'tak sobie nie wymyślił', to jest efekt zastosowanego procesu technologicznego, a konkretnie maszyny, która rozcina scalaki na pojedyncze sztuki i obcina nóżki po zalaniu plastikiem (w czasie produkcij wszystkie piny są zwarte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem AA4T 256 MB zobaczymy jak dojdzie DFI jak będą lecieć ;] Oby jak najdalej :lol: Jeszcze Venicek czeka na olśnienie i wygrzanie ;) P.S. Zastanawiam się teraz jak wygrzać pamięci czy zostawić na całą noc na 3.3V i tam 220 2-2-2-6 czy coś jeszcze ... Może na słońce dać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też moje 512 AA4T przy 200MHz sypie błedami na 2-2-2-11 muszę dawać 2-2-2-8 żeby jakoś działało. Już kombinowałem wszystkiego, szkoda tylko kasy wyrzuconej bo mogłem inne kupić i mieć te 220 przy 2,5-3-3-11. Jakby ktoś je chciał zapraszam na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też moje 512 AA4T przy 200MHz sypie błedami na 2-2-2-11 muszę dawać 2-2-2-8 żeby jakoś działało. Już kombinowałem wszystkiego, szkoda tylko kasy wyrzuconej bo mogłem inne kupić i mieć te 220 przy 2,5-3-3-11. Jakby ktoś je chciał zapraszam na priva.

1511701[/snapback]

Jaka MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć to moje OCZ na Epoxie swego czasu i tak nie chciały chodzić więcej niż 210MHz, po zmianie mobo z 8RDA+ na 8RDA3+ i biosie merlina robiłem dla screena 248MHz stabilnie na co dzień 238MHz dopiero na DFI NF2 dobijałem do 250MHz i ani jednego w górę. Wnioski proszę wysnuć samemu…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boy, przeglądnąłem cały wątek i nadal nie wiem jakie pamięci wybrać :mur:

 

Mam 450zł do wydania na 2x512 pod DFI LanParty NF4 :unsure:

 

Co polecacie, co wybralibyście na moim miejscu ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boy, przeglądnąłem cały wątek i nadal nie wiem jakie pamięci wybrać  :mur:

 

Mam 450zł do wydania na 2x512 pod DFI LanParty NF4  :unsure:

 

Co polecacie, co wybralibyście na moim miejscu ?

 

pozdrawiam

1514308[/snapback]

Kingston HyperX ULK2K/1G ode mnie na Samsungach TCCD. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCCD to praktycznie jest tylko z nazwy... nie ma BrainPower i czasem trzeba mu zapodać nawet 3.1V zeby poszło na 260 z cl2,5... ale za te pieniądze zdecydowanie może być

1515523[/snapback]

A Twinmos Speedpremium ? Nie będzie lepszym rozwiązaniem ? Biorąc pod uwagę, że biore w ciemno z hurtowni 2x512 ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciemno nie bierz, możesz trafić na Powerchipy i będzie kaszana a nie OC... nie możesz ładnie zapytać (albo obiecać browara ;) ) o aa4t/1a4t?

1515746[/snapback]

Oczywiście zapytam o aa4t/1a4t, chodziło mi tylko o to czy warto brać je w ciemno.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w speed premium nie ma power chipaow wiec jak zamowi 3200 speed premium to dostanie aa4t a jak zamowi 3500 co jest niemozliwe bo nigdzie nie ma ma 1a4t , wiec jedi troche sie doinformuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...