Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

opłaca się wymienić gskille 4400LE 2x512 na 4x512 twinmosów speedpremium

1466495[/snapback]

Z finansowego punktu widzenia na pewno tak... :), a jesli chodzi o wydajnosc to zalezy czego Ci trzeba... Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robot i jak z tą nową dostawą?

Znalazles jeszcze jakies ciekawe kostki na sprzedaż potrzebującym?

 

A gdzie można nabyc przez neta te speed premium za 430??

1466670[/snapback]

Z tego co wiem PITer miał sporo tych memek. Jeśli już ma pustawo to może ja coś skręce... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJohn

Ja PITerowi nie mam zamiaru robić konkurencji i cena nie ulega zmianie.

W pon. wszystkiego się dowiem i dam znać co do ilości i oznaczeń kostek.

...może coś się załatwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJohn

Ja PITerowi nie mam zamiaru robić konkurencji i cena nie ulega zmianie.

W pon. wszystkiego się dowiem i dam znać co do ilości i oznaczeń kostek.

...może coś się załatwi.

1467160[/snapback]

a jakas mozliwosc kupienia testowanych kostek by byla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CrazyJohn

Raczej mizerna, pamięci będą (jeśli będą...) pochodziły z drugiej ręki, a ja raczej nie będe zamawiał nic więcej niż zapotrzebowanie na daną chwilę - za duża inwestycja, jestem lekko spłukany. Kości oczywiście oczywiście będą sprawdzone i tylko 1A4T lub AA4T, czyli co do max OC trzeba liczyć na szczęście...

Myślę że nie będzie źle SpeedPremium raczej trzymają poziom i nie spotkałem jeszcze jakiejś padaki.

 

Jak coś jeszcze to proszę na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy znawcy tematu :)

Udało mi się dziś kupić dwie kostki 256mb AA4T, kupiłem to co było na giełdzie bo to były absolutnie ostatnie sztuki.

 

Dopiero teraz się zorientowałem, że jedna z nich to stare PC2700 na całkiem innym PCB. Jak sądzicie? Te PC2700 z seri AA4T to też CH5 UTT? A może zwykłe CH5? Kostka na pewno jest Winbondowa :)

 

Na razie ta PC3200 (czyli UTT), mimo posiadania płyty na NF2, ładnie mi poszła na FSB 240 (oczywiście najostrzejsze timingi) przy 3,3V.

Niestety obie kostki pogryzły się w dualu, ale to nic dziwnego skoro są z całkiem innych parafi :)

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta PC2700 ma napisane to M-Tec :

03014

TTD7608F8E60D

 

A ta druga tkwi w kompie i ją właśnie testuje, więc podam później :)

Na razie na tej PC3200 mam już FSB 250... jak dla mnie cudnie :D

 

Niestety nie wiem gdzie znajde informacje jaka to konkretnie kość, ale poszukam :)

 

Prawde powiedziawszy to niedługo sprzedam te kostki, chciałem się przekonać jak sprawiają się na moim NF2, a sprawiają się świetnie, więc chyba zapoluje niedługo na VX'y jak moja siostra do stanów wyjedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

na pewno nie sa to ch-5 utt , ja stawiam na zwykle bh-6.najlpeij przestestuj i zobaczysz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge dokładnie sprawdzić, ale prawie na pewno to BH6.

A konkretniej dla tych kostek mogą być :Samsung TCB3, TCC4 Winbond AH-6, Winbond BH-6, Twinmos, Hynix, Mtec. Nie trudno wyeliminować z tej listy to czego na pewno nie mam :)

 

Na jakiejś chińskiej czy innej krzakowatej liście OC ktoś wykręcił ramki z tej samej seri na 281,5 mhz :E Ale przy 3,75V (i timingach 2,5-4-4 :huh: ).

Niestety przy 3,3V na mojej DFI te ramki kręcą się gorzej niż CH5 UTT. A konkretniej CH5 robią 255mhz i wyżej chipset dostaje zadyszki (modzik skię wykruszył więc daje tylko 1,9V), a te BH6 robią mi 252-253mhz.

Ale to chyba normalne, że BH potrzebują wyższych napieć ?

 

Mam z tymi Twinmosami tylko jeden problem, ani jedna z kości nie chce pracować na slocie wymaganym do duala, po prostu nie da rady. Więc i z duala nici.

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir dopuki nie zamowilem w pcp 2x256 speed premium mialem 2x512 1a4t , razem nie robily nawet 235MHz 2-2-2-5 ostre alpha , ale przyczyna byla slaba kostka ktora kupilem w drugiej kolejnosci , max 235MHz szla na 3.2V ale w dualu nawet 3.6V nie dawalo rezultatow , natomiast moja pierwsza kostka ktora kupilem w moim city robila w singlu 252 na 3.4V 2-2-2-5 ostre alpha , z dualem sie bawilem i sprawdzalem biosy , timingi , napiecie , banki pamieci nic to nie dalo , powodem byla slaba druga kostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wreszcie udało ustabilizować memki na 284MHz 2-2-2-5 1T Dual ;] Jako że to jest BH-5 może ustawienia się komuś przydadzą ;]

 

284,4MHz SuperPI 32M 2-2-2-5 1T Dual @ 3,66v

 

*screen z PI (z o oczywistych względów bo bez aparatu ciężko dać z MemTest czy GM) ale nie na 16M tylko na 32M aby nie było ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem na gieldzie w Katowicach 2x512 1A4T narazie leca na 220 mhz 2-2-2-6 przy 2.9 V , zaraz je bede dalej meczyl Dołączona grafika

 

probowal ktos ten myk:

 

http://xtremesystems.org/forums/showthread...highlight=trick

 

3.3 v z lini 3.3 ?

 

 

Dołączona grafika

 

 

@Mardok na jaim biosie i w jakich slotach ?

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi! ide jutro po te ramy. Moglbyu mi ktos podac pelna nazwe , serie itp zeby kolo wiedzial o co chodzi bo jedzie jutro zagranice i moze zalatwi.

1471128[/snapback]

no tak za wielki ziom z ciebie, zeby chociaz przeczytac temat i podtemat tego postu... boze, rece opadaja... :|

 

 

 

 

PS za piwo dam namiary na 2 kostki UTT (kupno razem) :) kto 1szy ten lepszy :) hehe

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale to jest ta najlepsza wersia a jak jej niebedzie to chodzi mi o cos w tym stylu tylko ze torche slabsze w oc

 

ps.starych sobie od ulomow powyzywaj

Edytowane przez Marlo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale to jest ta najlepsza wersia a jak jej niebedzie to chodzi mi o cos w tym stylu tylko ze torche slabsze w oc

1471149[/snapback]

czy ty jestes jakis ulomny? przeczytaj 1sza strone, przeczytaj ten topic. i zastanow sie 6x zanim napiszesz mi odpowiedz. :mur: :mur:

 

 

ale tobie nie pomoge, wkurzasz mnie, 2 posty po sobie, teraz szuraj do modera jakiegos, moze bedzie laskawy

boze takich robia czy sami sie sieja?

 

 

PS 2 do twojego posta ponizej:

przekraczasz wszelkie granice idiotyzmu, oby tak dalej! lol ;D

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marlo jak ci cos nie pasi to zrezygnuj z tego forum bo idiotow nam tu nie brakuje , jakbys nie byl tym kim jestes to jak byk widac o czym w tym temacie ejst mowa i jak jest zatytuowany

moze ty za duzo palisz i juz nie masz szarych komorek ziom ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1470655[/snapback]

tescik ok, coraz bardziej jestem przekonany do zmiany pamiątek :-P

 

ps. czy jak zmieniacie timingi w A64 Tweaker: to tez wam sie zawiesza komp.

bo mnie juz wnerwia ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...