Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tez dziwny problem mam DFI nf3 i też 2x512 twinmos speed premium bh5 na 3.2v mam ustawione ddr 410 T1 2-2-2-8 ale jak dam juz na 420-430 robi komp resy co chwile albo wyskakuje błąd windowsa w 3 dmarku jak dam na t2 to mogę kręcić gdzieś tak do 466 ale wtedy w gold memory za przeproszeniem sra błedami i memtest też ramki kupione w Imperium.net teraz tak czy ja robie coś nie tak czy poprostu lipne bh-5 ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam od paru dni 2x512MB Speed Premium 1A4T. I mam z nimi wielki problem:(. Tzn. bez kłopotu dobiłem do fsb220, 2.8V(wyżej nie wyrabia proc) Super Pi stabilne, winda i gry nie wywalają, ale... przeczytałem początek tematu i za radami Boryny zapuściłem gold memory i poprostu mnie zcięło. Przechodzi bez problemu tylko na fsb 166. Na fsb 200 sypie błędami na 33%. Timingi z spd 3-3-8. Co robić?? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam od paru dni 2x512MB Speed Premium 1A4T. I mam z nimi wielki problem:(. Tzn. bez kłopotu dobiłem do fsb220, 2.8V(wyżej nie wyrabia proc) Super Pi stabilne, winda i gry nie wywalają, ale... przeczytałem początek tematu i za radami Boryny zapuściłem gold memory i poprostu mnie zcięło. Przechodzi bez problemu tylko na fsb 166. Na fsb 200 sypie błędami na 33%. Timingi z spd 3-3-8. Co robić?? Proszę o pomoc.

stary z napieciem 2.8v to nic nie zrobisz wiecej z tymi pamieciami rub moda na pamieci i jak bedziesz mial napiecie 3,2v to wtedy one pokaza co potrafia! inaczej nic z nich nie wyciagniesz! i czytaj uwazniej wypowiedzi:)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x512 TwinMOS

P/N M2G9I08A8AMK9F081AA4T

 

na 2.8v wyciągnąłem 212mhz przy 2/2/2/5/1

na 2.9v wyciągnąłem 216mhz przy 2/2/2/5/1

na 3.0v nie testowane

na 3.1v nie testowane

na 3.2v wyciągnąłem 247mhz przy 2/2/2/5/1

 

wyzej ogranicza mnie mobo .. chyba trzeba będzie robić v-moda <_<

 

kości są Winbond CH-5 .. one nie potrzebuja zadnych radiatorków , witraków itp.

bo sie duzo mniej grzeją niz BH-5 .. u mnie na 240mhz były mogłbym zaryzykować stwierdzenie zimne :-P

testowane Prime95,Super Pi (16 mega)

Edytowane przez -=ostry=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x512 TwinMOS

P/N M2G9I08A8AMK9F081AA4T

 

na 2.8v wyciągnąłem 212mhz przy 2/2/2/5/1

na 2.9v wyciągnąłem 216mhz przy 2/2/2/5/1

na 3.0v nie testowane

na 3.1v nie testowane

na 3.2v wyciągnąłem 247mhz przy 2/2/2/5/1

 

wyzej ogranicza mnie mobo .. chyba trzeba będzie robić v-moda  <_<

 

kości są Winbond CH-5 .. one nie potrzebuja zadnych radiatorków , witraków itp.

bo sie duzo mniej grzeją niz BH-5 .. u mnie na 240mhz były mogłbym zaryzykować stwierdzenie zimne  :-P

testowane Prime95,Super Pi (16 mega)

1654958[/snapback]

 

Nie wierzę Ci.

 

Najwyraźniej pobiłeś rekord świata w kręceniu pamiątek dwustronnych na AN7.

Owszem ludzie robili 245MHz w dualu (2x512), ale przy 2T i zapodaniu 2V na NB, przy 1T i bez modów jest to NIEWYKONALNE na tej płycie.

Dziwi mnie też niskie napięcie na pamięciach, ale mogłeś teoretycznie trafić na perełki.

Wiesz lepiej zrób jakieś wiarygodne screeny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubolo 580 zl za 2X512 to tanio? jesli Ci tanio za 550 masz od PITera z forum selekcjonowane BH-5 leca 245 2-2-2-5 ostre alphy na DFi NF4. Kup od niego bo w sklepie pewnie taniej nie znajdziesz :)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary z napieciem 2.8v to nic nie zrobisz wiecej z tymi pamieciami rub moda na pamieci i jak bedziesz mial napiecie 3,2v to wtedy one pokaza co potrafia! inaczej nic z nich nie wyciagniesz! i czytaj uwazniej wypowiedzi:)

1654907[/snapback]

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym uważnym czytaniem. Ja sprawdzałem na fsb 200 i wali błędami. Ty też czytaj uważniej sygnaturke mam DFI LanParty i nie musze robić vmoda bo 3.3V mam osiągalne z biosu. Pozdro.

P.S.

Dzisiaj sprawdzałem kości pojedynczo i jedna ładuje błędami nawet na fsb 166. Ma ktoś jakąś propozycje co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak ci tak bledami sypie to moze masz uwalone te pamieci:/ przetestuj u kogos znajomego a tak wogole mialem bh5utt u mnie i na 2.8v to nawet nie pierdly na 400mhz cl2.2.2.5 nie bylo mowy zeby odpalily u mnie. dopiero na 2.3.3.5 poszly wiec u mnie na ic7 bez vmoda na pamieci bh5 chodza marnie a szkoda:(

pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Pi 4mb .. na więcej nie mam czasu 1655954[/snapback]

Zdecyduj się ile masz pamięci - 2x512 czy 2x256? :lol:

To jest niestety ogromna różnica.

Poza tym z niewiadomych przyczyn nie udało Ci się zrobić SuperPi 16M na 247MHz, tylko marne 241MHz, SuperPi 4M jest bardzo słabą oznaką stabilności.

Nigdzie nie widzę czy to jest 2T czy 1T.

Zrób screena z otwartą zakładką everest -> płyta główna -> mikroukład płyty głównej.

Albo w inny sposób pokaz że to jest 1T.

Nie widać na tym screenie czy to są CH5 UTT (może to są KHX), przydałaby się otwarta zakładka z P/N pamięci.

Śmierdzi wałkiem jak nic drodzy koledzy.

 

Może to są szczegóły ale delikatnie podważają Twoją wiarygosność :)

 

A moje 2x512 BH5 UTT niestety na 230MHz nie sa stabilne tak jak początkowo przypuszczałem :wink:

Podejrzewam że brakuje voltów na NB, bo nie robią czystego golda nawet na 220MHz 2-2-2-11 2T@3,24V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...