Skocz do zawartości
misobol

Twinmos Speedpremium Pc3200 Aa4t/utt/ch5 255 2-2-2

Rekomendowane odpowiedzi

Ciezko mi to przyszlo ale wlasnie sie pozbywam jednej z kostek ktore zainspirowala

mnie do napisania tego tematu oraz faqu. Jak by ktos zainteresowany to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=64938943

 

Teraz mam zamiar przeksztalcic ten temat na ogolny o kosciach Winbond UTT BH-5 oraz CH-5 dostepnych w polskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do uzytkownikow dfi Ultra-D powiedzcie mi na jakich biosach udaje wam sie wycisnac takie wyniki z tych twinmosow? ja cos nie moge osobna mi sie fajnie kreca a razem ni...podniesienie napiecie do 3.5 (zmierozne 3.56) nic nie daje...:( napiszcie jaki najlepszy bios waszym zadaniem jest do tych pamieci (bh-5) z gory dzieki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)gdzie mozna jeszcze dostac speed premiumy?

2)w faq i wypowiedzi mieciop stoi ze lepiej brać ch-5 tylko nie jest uzasadnione czemu, więc pytam -czemu?

3)co ma lepsze osiągi dot. fsb i timingów:

a) http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...0&TowarId=15281

b)speed premium (nie wiem które - bh5/ch5?)?

c) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64937096

d)inne nie przekraczające 600zł za 2x512, jakie?

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)gdzie mozna jeszcze dostac speed premiumy?

2)w faq i wypowiedzi mieciop stoi ze lepiej brać ch-5 tylko nie jest uzasadnione czemu, więc pytam -czemu?

3)co ma lepsze osiągi dot. fsb i timingów:

a) 1670587[/snapback]

Czemu , na podstawie moich empirycznych doswiadczeń, próbowalem Bh5 UTT i CH5 UTT i moje wyniki:

CH5 UTT

przy czasach 2-2-2-5 1T

266MHz SuperPi przechodzi 3.55v

264MHz Memtest przechodzi 3.55v

252MHz Goldmem przechodzi, wiecej nie probowalem

BH5 UTT

260MHz 2-2-2-11 2T przy 3.6v Stabilny Memtest i SuperPi

242Mhz 2-2-2-11 1T przy 3.6v Stabilny Memtest i SuperPi

Wyniki pokazuja co jest lepsze według mnie.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram to co mowi miecio

 

uwazam bardzo podobnie CH5 UTT jest moim zdaniem lepszą koscią od BH5 UTT

Mushkin Redline jest na nich robiony i kreci sie wyśmienicie.

 

Ogolnie wiekszosc kostek CH5 UTT <twinmos, mushkin> ktore widzialem w akcji krecily sie lepiej niz BH5 UTT. Zazwyczaj to bylo 10-15Mhz roznicy ale jednak 250 a 265Mhz to jednak sporo.

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram to co mowi miecio

 

uwazam bardzo podobnie CH5 UTT jest moim zdaniem lepszą koscią od BH5 UTT

Mushkin Redline jest na nich robiony i kreci sie wyśmienicie.

 

Ogolnie wiekszosc kostek CH5 UTT <twinmos, mushkin> ktore widzialem w akcji krecily sie lepiej niz BH5 UTT. Zazwyczaj to bylo 10-15Mhz roznicy ale jednak 250 a 265Mhz to jednak sporo.

1671150[/snapback]

CH5 UTT maja wiksza sklonnosc do umierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer, powiedzmi jakiego biosu uzywasz do swoich bh-5? albo jak miales twinmoski to jaki miales wtedy zaladowany?..bo cos nie moge sobie poradzic..w dualu z tymi moimi pamieciami :( super chodza w singlu po 250 a dual bida..:) wogole da sie jakos temu zaradzic? probowalem zmiene timingow alph...podnioslem napiecie do 3.6 i nic...

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pkt2 mamy za sobą, teraz jeszcze tylko:

3)co ma lepsze osiągi dot. fsb i timingów:

a) http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...0&TowarId=15281

b)speed premium (bh5/ch5)?

c) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64937096

d)inne nie przekraczające 600zł za 2x512, jakie?

 

no i gdzie mozna dostać speed premiumy? jestem w trakcie obdzwaniania sklepów ale jak narazie lipa... jak ktoś wie to prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te geile na mojej plycie mnie lekko wkurzaja, trzeba na czyms innym je przetestowac, a tak wogole to ten koles wala pociska na screenie z memtesta z tej aukcji :P

1674991[/snapback]

Juz mu napisalem o tym wczoraj, ze wali w ch... :D

 

Wyslalem maila, otrzymalem odpowiedz:

 

wie Pan to robil serwisant ja sie na tym tak bardzo nie znam, czemu w takim razie jest 550DDR?? z windowsa nie ma screena bo nie ma go zainstalowanego na platformie testowej, ale jutro spytam serwisanta o co tu chodzi ...

 

Widac pracownik cos namieszal :)

 

A co do biosu jakiego uzywam to roznych, na Geilach nie zauwazylem jakos aby jeden byl lepszy od drugiego.

Na Astakach BH5 najlepiej sie sprawowal 623-3 (oficjalny ze strony DFI).

 

Na twinmoskach AA4T najlepiej chyba sprawowal sie XCELL.

 

Podsumowujac Twinmos, Astak Geil:

 

Twinmos:

 

+Bez problemu lataly na kazdym biosie,

+Prawie na kazdych Alphach smigaly,

 

-szybko sie koncza (szybka padaja, nie wytrzymuje PCB)

-krótki okres gwarancji

-w przypadku uszkodzenia nie masz pewnosci ze dystrybutor/skle wymieni cie na speedpremiuma na winbondzie,

 

Astak:

+wieczysta gwarancja

+gwarantowane timingi 2-2-2-5

 

-duzo zabawy z biosami i alphami

 

Geil Ultra-X

 

Astak:

 

+wieczysta gwarancja

+gwarantowane timingi 2-2-2-5

 

-troche zabawy z alphami.

 

 

Ceny za 2x512:

Astak,Geil ok 600zł

Twinmos ok 500zł

 

Wg mnie warto doplacic te 100zł do geila (maja dobra paste termoprzewodzaca w komplecie) :)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widac ze nie tylko ja zauwazylem ze niezly walek z kolesia :D pozatym przez te Geil'y ULTRAx wyrywam sobie wlosy z glowy  :mur: ale coz trzebe chyba zmienic plyte

1675709[/snapback]

Poprostu trzeba ja ogarnac, poczestowac je odpowiednimi alphami, ja teraz walcze o 255MHz przy 4x512MB i jestem na dobrej drodze :) Wszystko kwestia alph, niestety trzeba nad tym posiedziec kilkanascie/kilkadziesiat godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie juz nie moge znalezc tych TwinMosow...a akurat narescie nazbieralem kase :(((

i co ja mam zrobic...znacie jesce jakies pameici do okolo 350 zl (za 2x256 lub 1x512) ktore beda robic minimum 250 fsb na przyzwoitych timingach ?

napiecie mgoe zapodac do 3.55V

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej panowie, to jak to jest w efekcie z tymi ultraxami na nowych winbondach? to są bh-5 czy ch-5??? bo jak sie interesowalem tematem to wyczytalem na forum geila ze robia je na ch-5 utt, ale moze faktycznie cos sie zmienilo albo macie jakies info z bardziej wiarygodnego zrodla bo geil to ostatnio niezle kantuje na swoim forum :(

ktos sprawdzal empirycznie (chociaz nie wiem jak w sumie bo geil remarkuje kosci w swoich pamieciach) ???

to sa ch-5 czy bh-5??? bo jakos tak do ch nie mam zaufania ;) ale moze sie myle?

chyba redline'y wszystkie sa robione na ch-5 a ocz'y vx na bh-5, a w sumie osiagi maja zblizone - tak jak speedpremiumy - i te na bh-5 i na ch-5 maje podobne osiagi... w sumie

eeeeeeeeeeee

ide spac :lol:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geile ultra-x to BH-5 UTT. Chyba wezme te memki tylko musze sprzedac swoje wczesniej..

 

@unckle: Ciezko cokolwiek znalezc zobacz na moj sig... zglosil sie tylko dszywala ze starymi BH-6 robiacymi 260 ale bez screenow i nic.. pozatym cena 700zl mnie rozmieszyla.

 

Pozniej Maciusiek ma jakies CH-5 2-3-2-5 robia 255 Mhz chce 600 zl mowi ze nic nie opusci :P

 

a wiec mysle ze ultra-x za 585 z apollo.pl albo jak poagdasz z Panem Bieleckim to tez Ci opusci bo ma "gwarancje najnizszej ceny" =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geile ultra-x to BH-5 UTT. Chyba wezme te memki tylko musze sprzedac swoje wczesniej..

 

@unckle: Ciezko cokolwiek znalezc zobacz na moj sig... zglosil sie tylko dszywala ze starymi BH-6 robiacymi 260 ale bez screenow i nic.. pozatym cena 700zl mnie rozmieszyla.

 

Pozniej Maciusiek ma jakies CH-5 2-3-2-5  robia 255 Mhz chce 600 zl mowi ze nic nie opusci :P

 

a wiec mysle ze ultra-x za 585 z apollo.pl albo jak poagdasz z Panem Bieleckim to tez Ci opusci bo ma "gwarancje najnizszej ceny" =)

1677472[/snapback]

jasne że te ceny które oni wołąją są zabójczo zabawne :lol: :lol: :lol:

 

lepiej kup nówki Ultra-X albo twinmosy SP jesli jeszcze gdzieś znajdziesz, przy czym geile powinny lepiej latać

 

 

nigdzie juz nie moge znalezc tych TwinMosow...a akurat narescie nazbieralem kase ((

i co ja mam zrobic...znacie jesce jakies pameici do okolo 350 zl (za 2x256 lub 1x512) ktore beda robic minimum 250 fsb na przyzwoitych timingach ?

napiecie mgoe zapodac do 3.55V

w imperium.net.pl masz 256MB twinków 1A4T po 110/szt Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać jakieś timingi na których zrobie 260Mhz na dzielniku 166. Na div180 robią 265 3,4V z timingami i alphami zerżniętymi od Mardoka, ale nie moge ustawić na dzielniku 166. 2 może 3 razy mi sie winszit załadował ale teraz już nie chce.

Pamięci to Astaki 2x256/

Edytowane przez JPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto kupic te pamieci?

http://cgi.ebay.co.uk/OCZ-EL-DDR-PC-4000-2...1QQcmdZViewItem

prosze o szybka odpowiedz bo do konca aukcji niewiele

 

czy moze lepiej te

http://cgi.ebay.co.uk/Kingston-HyperX-DIM-...1QQcmdZViewItem

 

p4 540j 3,2

asus p5p800 moj sprzet

Edytowane przez atek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jest sens kupować 2x265MB ??? 

 

moze jednak kingstony są pewnie na BH5. ile ten twój asus potrafi dać na memki v. 

1681108[/snapback]

 

2x265Mb? nie widziałem takich pamięci :-P

Ze względu na napięcie własnie polecilem mu te pierwsze (2.5v -2.8v) bo nie każdy ma mozliwość ustawienia napięcia rzędu 3.3-3.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...