Skocz do zawartości
kaamilo

Po Raz Kolejny Jaki Ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pewnie to pytanie co chwile przewija sie przez to forum , ale nie mam za bardzo czasu szukać i czytac wszystkich postów, z góry sorki za zaśmiecanie forum.

 

Mam zamiar dokupić sobie trochę pamięci. Mam już GoodRam 512 ddr Pc3200 (GR400D64C3/512) i chciałbym dokupić sobie jeszcze 2 kostki 512 żeby wsadzić jako Dual. Tych GoodRamów nie próbowałem jeszcze podkręcać , jedynie w biosie mam ustawione Agressive mode. Dodam jeszcze że troche pracuje z programami graficznymi i potrzebuje dużo ramu.

 

Zastanawiam się pomiedzy tymi pamięciami i nie wiem jakie wybrać :

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=642

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=643

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...products_id=641

 

Nie wiem też czy te pamięci nie będą się gryzły z GoodRamami , albo z moją płytą główną (Asus A7N8X-E Deluxe). Przymierzałem sie do TwinMosów bo najtańsze ale sam już nie wiem jakie wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, bo na tym asusie można obsadzić jeden kanał 2X256 a drugi 512 i powinno się puścić w dualu te trzy kości.

Z tego co pisze kaamilo to chce 3x512 - przy takim układzie na pewno nie pójdzie w dualu.

Jeśli potrzebujesz dużo ramu to nie martw się że nie puścisz pamięci w dualu, bo dużo więcej niż kilka procent na tym nie zyskasz, bardziej ważne jest żeby FSB chodziło synchronicznie.

Zajrzyj sobie na stronkę. Tam dowiesz się jakich pamięci unikać do tej płyty i w jakiej konfiguracji możesz uzyskać duala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rowniez asusa a7n8xdeluxe Odradzam twinmosy cl 2.5. Kupilem 2 x 512, wczesniej 2x 256tm (bylo ok) zamowilem w zaprzyjaznionym sklepie 2 x 512 kingstona. Na czas oczekiwania:) daki mi 2x 512 twinmosa cl 2,5 przez pare dni nie bylo problemu potem pojawily sie restary i o dziwo rozwalilo plik partcji. Postawilem na nowo system a w miedzyczasie dostalem kingstony. Pozwolili mi zostawic na weekend dwa komplety. w tm ponownie opisana usterka, od chwili kiedy wssadzilem kingstony wszystko jest ok, jednak troche sie rozbestwilem. Oddalem tm ale zamowilem geile cl 2,5. Mysle ze je dostane na kilka dni:)) tm nie przechodzily goldmemory (czy good:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zakladac nowego tematu, zapytam tutaj:

mam pamiec kingston 256mb cl2.5. plyta a7n8x. planuje dokupic kosc 512mb 2.5cl. niestety, w bialej podlaskiej nie moge dostac kingstona value 512mb cl2.5 ( tzn, moge, ale nie zaplace 320zl ! ). pamiec ma bujac sie conajmniej na cl2 przy 400mhz ( tak jest moj barton narazie ustawiony, ale bede jeszcze z nim kombinowac w najblizszy weekend, wiec dobrze by bylo zeby sie troche wyzej rozpedzly niz 400mhz@2cl.) narazie szukalem tylko w sklepie sklep.tweak.pl. tu kingstony takie jak moje, tylko 512 ok 280zl ( troche duzo). sa tez geile za ok 260 ( troche lepiej, ale tez... hm... moglo by byc taniej ). i sa jeszcze te twinmosy 512mb cl2.5 ( podobno dzialaja BARDZO wysoko, nigdy nie mialem tych pamieci, wiec nie wiem co jest tu prawda - z forum wynika, ze sa super).

 

jestem w kropce, nie wiem ktore wybrac.... czy te twinmosy beda dzialaly no problem z kingstonami ktore mam? czy tylko niektore serie twinmosow sa 'wyjatkowe'? z gory dzieki za poradnictwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Geilach ? http://www.sklep.gral.pl/podzespoly/index_...rd=&pdgr=&aaa=1

Jak one się sprawują na Asusie A7N8X-E DELUXE ? i czy zmieszczą się one obok siebie?, bo posiadaja radiatory a jest mało miejsca pomiedzy gniazdami pamięci .

 

Za tą samą cenę w ESC można dostać Hynixy

Edytowane przez kaamilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis własnie kupiłem ram Geil 512Mb cl 2,5 (z grala bo w esc nie posiadali dzis). Mam płyte asus A7N8X-E delux. W ustawiniach ramu "By SPD" Widzi taktowanie 2,5-3-3-6 a w trybie "Auto" 2-3-3-5. Pytanko jest nastepujace: jakie taktowanie lepiej zostawic i jak te pamieci zachowuja sie na tej płycie (planuje zakup 2 takiej kosci aby odpalic w trybie dual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...