Skocz do zawartości
tjz_ck

Pamięci Pdp Patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze nie moge dostac twinmosow na winbondach i jako drugie w planie mialem wlasnie pamiatki PDP Patriot (2 x 512MB) PC-400MHz CL 2.5 do zakupu, ale widze ze wiecej ludzi sie na nie uzala niz je chwali ;/

Co byście polecali w cenie około 400zeta zeby były na dualu 2x512 pc-400 cl2.5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testował ktoś XBLK 600? Mam na nie ochote ale zastanawiam się też nad Corsairami i Geilami. Moge też mało w polsce popularne Cruciale 550. Niestety mimo paru testów nikt ich tak dokładnie nie porównał. Przy Patriotach przynajmniej gwarancja 300MHz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowal ktos moze ostatnio Patrioty 2x512 Signature KH (jezeli tak to gdzie), bo szukam juz pamieci od pewnego czasu i w dobrej cenie to ciezko cos znalezc. Hynixy nie te co kiedys, Winbondow nie ma, reszta pamieci bardzo rozne sie trafiaja, wiec sam juz nie wiem. zalezy mi na pamiatkach co pojda jakies 240-250MHz nawet na gownianych timingach, bo proc zablokowany i zalezy mi na magistrali. Jak ktos ma jakies inne propozycje niz Patrioty to niech pisze.

 

Poki co celuje cos takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=77547190

 

z gory dzieki za pomoc :oops:

 

EDIT:

Dodam jeszcze, ze plyta bez modow, wiec 3V max, wiec CH-5 raczej odpadaja :?

Edytowane przez bnn666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam te patrioty. Ogolnie niezle pamieci chociaz te timingi to sciema albo mi trafily sie "walniete" kosci. Za chiny ludowe nie chca przejsc memtestu przy timinagach 2.5-3-3-6 na defalutowym napieciu, dopiero 2.9V pozwala bezbledne zaliczenie testu. Co do O/C to narazie nie bawilem sie ale 210 robia przy 2-3-3-10@2.9V wyzej nie probowalem bo nie mam zbyt czasu ;P co prawda przy 2-3-3-10 prime95 sie wywala ale wszystko chodzi rock stable, zero zwiech, niechcianych restartow. Mysle ze jak dorwe troche wolnego czasu to pokatuje te pamiatki ;)

 

niestety na wypas wyskie FSB nie mam co liczyc bo procek nie wyrabia i plyta nie daje zbyt duzo miejsca na podnoszenie napiecia na ram. Mysle jedak ze 220-225 przy relatywnie niskich timingach jest osiagalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem cos jest z waszymi pamięciami.

 

Sam mam PDP Patriot SL 2x512 CL2.5 z niebieskimi radiatorkami (PSD1G400KH z komputronika).

 

Wyniki testów moich (wszystko na 2.7V - nie przekraczam bo dobrej wentylacjie nie mam zeby to chłodzić).

2-3-3-6 @ 205 (raz mi sie w cs'ie zawiesilo, a SP2004 długo hulał)

2-3-3-7 @ 205 (chyba nawet sa wydajniejszy przy niskim taktowaniu niz na tRAS=6)

2.5-3-3-6 @ 210

teraz testujem 2.5-3-3-8 @ 220 (i powoli ide w gore bo wszystko stable)

 

ogólnie całkiem fajnie działaja (plyta Abit AN8 Ultra), bardziej mi zalezy na 2.5-3-3-8 bo bedzie taktowanie daje wiecej niz timingi.

 

Jeszcze co ciekawego moge powiedzieć: Na początku mialem pewnien problem bo na 32-bitowym WinXP miałem co chcwile bluescreeny (wiedziałem ze pamięci, ale nie wiedziałem co jest zle - w biosie timingi by SPD, na Auto, i Manual z SPD + CL2), zainstalowalem x64 XP i wszystko super ładnie chodziło, wiec zacząłem krecić. Dopiero teraz zauważyłem ze cały czas bios źle (i nadal tak jest) rozpoznował tRCD i dawal mu wartość 2 (zamiast 4 by SPD)... XP sie sypał, x64 był stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzisiaj ja potestowalem moje pamieci .. i to co wykrecilem narazie mnie zadowala .. chc proc nie wyrabia ;(

no wiec wszystkie testy robilem na standardowych tymingach czyli 2,5-3-3-7 pamieci poszly by dalej tylko ze prc je ogranicze ;( b tutaj jush onn nie wyrabia ;( wyniki podaje z everesta :)

 

225(450)O:4780 Z:2114 Cz:74,5

233(466)O:4983 Z:2138 Cz:71,6

235(470)O:5011 Z:2148 Cz:71,0

240(480)O:5152 Z:2203 Cz:69,3

 

ehh szkoda ze proc nie wyrabia bo ciekawy jestem na ile mogl bym z nimi poleciec jeszcze.. a ai testowalem je na napieciu 2,8V bo niestety plytka nie oferuje wiecej :( co o tym myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam za dwa posty pod rzad, ale takto nikt tu nie zajrzy :?

 

Dostalem pamieci click! i pojawil sie problem, bo na moim konfigu nie chodza na default. Zmienialem juz sloty pamieci, w sumie to robilem wszystko, ale nadal 2.7V (prawie 2.8V real) magistrala 200MHz, timingi by SPD i pamieci sie sypia SP2004 na large FFT po 12min. Jak ktos ma doswaidczenia z 2x512 na nForce2 to niech napisze czy probowac je krecic (timingi 2-3-3-11, 200MHz i prawie 3V real i dawaly rade), wymieniac czy zostawic bo nForce2 tak ma. Gdybym mial kogos znajomego z A64 to bym zobaczyl co pokaza, ale niestety nie mam.

 

Z gory dzieki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to wersja z niebieskimi radiatorami to u mnie tez nie chca prawidlowo chodzic na default :/ po podniesieniu napiecia na 2.9V (maks mojej plyty) wszystko smiga pieknie ;D 210@2-3-3-10 i co prawda prime95 sie wywala ale komp jest stabilny jak skala (brat testowal CoD&CoD2 ja POPT2T).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to wersja z niebieskimi radiatorami to u mnie tez nie chca prawidlowo chodzic na default :/ po podniesieniu napiecia na 2.9V (maks mojej plyty) wszystko smiga pieknie ;D 210@2-3-3-10 i co prawda prime95 sie wywala ale komp jest stabilny jak skala (brat testowal CoD&CoD2 ja POPT2T).

Ja mam podobne pamięci, tyle że 2x256MB i też kiszka w podkręcaniu. Zakupione we wrześniu zeszłego roku do Semprona 64 2800+ i chodzą na płycie z K8T800Pro, ale niestety byłem zmuszony ustawić procka na 250 Mhz i dzielnik na 166, zeby chodziły na 200 Mhz i komp był stabilny. Przy 220 Mhz i domyślnych timingach 2.5-3-3-8 CR 1T i 2.85V nie wyrabiały w StressPrime po ok. 8 minutach albo SuperPi 16M :mad: O zmniejszeniu CL na 2.0 nawet nie ma mowy, trzeba resetować BIOS, bo płyta nie wstaje. Chciałem poprawić im stabilność, ustawiając CR na 2T, ale i tak Everest i testy pokazują, ze jest nadal 1T. Program A64 Tweaker v0.54 przestawia na 2T tylko do czasu ponownego uruchomienia, bo potem wiesza kompa i trzeba w trybie awaryjnym usunąć automatyczne ładowanie pliku ustawień pamięci przez ten program.

 

Ehh, a trzeba było wziąc Corsairy 512 XMS CL2, były za 250 zeta... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole to chodza :-| Poki co max jaki z nich wyciagnalem to 200MHz 2-3-3-11 na 2.9V (+0.08 real) i full stabilnie SP2004 przez 8godz, ale troche sie boje ze dalej bedzie juz ciezko :mad: I jeszcze w takim wypadku to niech ktos mi powie jakie ma timingi SPD bo 2.5-4-4-8 to jakies dzwne sa, a wlasnie takie mam. Powoli zaczynam sie wogole zastanawiac nad zwrotem, bo zmienilem goodram 2x256(max 215 na 2.5-3-3-11) na te patrioty, wlasnie zeby cokolwiek lepiej sie krecily, a tu zonk wielki i moglem brac jakies noname za 80zl mniej :mur: :mur: :mur:

 

 

 

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales poluzowac timingi i dac ciut wiecej V na pamieci? Sproboj moze pomoze i pozwoli na synchroniczna prace CPU-RAM

Niestety nawet na 3-4-4-11 i malsymalnym napięciu, jakie moja płyta podaje, czyli 2,85 V, powyżej 208 Mhz nie chodzą stabilnie, przy 220 Mhz czasami przycina w Colinie i wyskakuje BSOD C5 albo C2, poza tym nie przechodzi SuperPi 2M ;(. Zostawiłem je na 200 Mhz, gdyż nie widze sensu wyciskania z tej platformy 7-potów, choć trochę szkoda Sempronika, bo chodzi 2200 Mhz, z pamięciami na dzielniku 133Mhz, ale wydajność jest zbliżona. Poza tym potwierdza się to co napisali w teście na Egielda.com.pl - moja płyta wywala się przy FSB większej niż 275 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam widzialem ze jedna osoba krecila kosci 2X1GB czy ktos jeszczemial moze mozliwosc testowania tych kosci ? wlasnie je zamowielm i niewiem c sie po nich spodziewac wiem ze super wynikow nie uzyskam ale mniej wiecej chcialbym wiedziec ile da sie z nich realnie wyciagnac :) pozdraiwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory przepraszam za dwa posty pod rzad, ale takto nikt tu nie zajrzy :?

 

Dostalem pamieci click! i pojawil sie problem, bo na moim konfigu nie chodza na default. Zmienialem juz sloty pamieci, w sumie to robilem wszystko, ale nadal 2.7V (prawie 2.8V real) magistrala 200MHz, timingi by SPD i pamieci sie sypia SP2004 na large FFT po 12min. Jak ktos ma doswaidczenia z 2x512 na nForce2 to niech napisze czy probowac je krecic (timingi 2-3-3-11, 200MHz i prawie 3V real i dawaly rade), wymieniac czy zostawic bo nForce2 tak ma. Gdybym mial kogos znajomego z A64 to bym zobaczyl co pokaza, ale niestety nie mam.

 

Z gory dzieki za porady

A probowales wgrac jakis bios z CPC OFF (o ile masz taka mozliwosc) ? Bo jesli dobrze pamietam to na NF2 przy 2x512 wlasnie dobrze jest wgrac taki bios zeby nie bylo problemow przy takiej wlasnie ilosci pamieci.

Mnie niedlugo tez to czeka bo zamierzam sie przesiasc na 2x512 tylko juz sam nie wiem na jakie pamieci sie zdecydowac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa juz po części się rozwiązała, wystarczyło zminić cl na 3 i chodzą na def napięciu. Ale pamięci powiem, że i tak dziwne, bo do pracy na cl 2.5 potrzebują chyba aż 0.2V więcej :blink: Przez zamieszanie z pamieciami porobiłem jeszcze testy jak zminia się mem bandwidth dla różnych cl i wyniki wgięły mnie w fotel, ale póki co nie chce mi się tego klepać, ale niebawem umieszcze. No i jak ktoś jest bystry to niech powie czy EVEREST może dłużyć do badania wydajności pamięci, bo mnie na niższych cl często wychodziły wyniki gorsze niż dla wyższych cl :blink: i wogóle rozbierzności w kilku testach były ogromne biorąc pod uwagę średni przyrost wydajności (np. dobry wynik odczytu dla 3-4-4 był lepszy niż zły wynik dla 2-4-4). Już się powoli gubić w tym zaczynam :-|

 

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Remo` Polecam PDP Patriot XBLK ladna sztuka pojawila sia na allegro.

No takie pamieci to ja bym chetnie kupil w koncu na TCCD :) Ale prawie 700zl , a po ostatnim zakupie grafy raczej wiecej niz 450zl nie dam rady znalezc w kieszeni hehe.

 

Tylko jeszcze nie wiem czy sprzedac swoje CH-5 czy dokupic do tego jedna 512 ktora poleci na cl2. W sumie na swojej plycie i tak nie wykorzystuje potencjalu tych CH-5 bo max napiecie na plycie to 2.9 a im by sie przydalo 3.3-3,5V wtedy dopiero pokazuja co potrafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole to chodza :-| Poki co max jaki z nich wyciagnalem to 200MHz 2-3-3-11 na 2.9V (+0.08 real) i full stabilnie SP2004 przez 8godz, ale troche sie boje ze dalej bedzie juz ciezko :mad: I jeszcze w takim wypadku to niech ktos mi powie jakie ma timingi SPD bo 2.5-4-4-8 to jakies dzwne sa, a wlasnie takie mam. Powoli zaczynam sie wogole zastanawiac nad zwrotem, bo zmienilem goodram 2x256(max 215 na 2.5-3-3-11) na te patrioty, wlasnie zeby cokolwiek lepiej sie krecily, a tu zonk wielki i moglem brac jakies noname za 80zl mniej :mur: :mur: :mur:

POZDR

dziwna sprawa <_< ja od kilku dni jade na tych PDP i na 200mhz poszy na 2.3.3.4 bez zmiany V na 210 2.3.3.6 ale juz V2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam SignatureKH. zarzucilem im 3v i co ciekawe.. przy 2.5-4-4-8-2T (standard) robie 250mhz spokojnie.. bez nawiewu..ale ost. pokusilem sie zeby kompa wystawic na balkon :lol: .. wiadomo.. proc w stresie 20st. mobo 14 itp.. a pamieci jak robily 250 bez nawiewu w domu przy 3v , to gdy byly na balkonie zrobily bez problemu 262mhz.. musze sprobowac 3.3v .. wychodzi na to ze te patrioty sa strasznie czule i wrazliwe na temperature.. i wyglada na to ze moje kostki stac na wiele.. pobawie sie jeszcze nimi to dam znac;) a te 2.5-4-4-x niech Was nie przeraza bo nie ma to wielkiego wplywu na oc i wydajnosc... a co do cl3 na tych pamiatkach ...too n/c.. u mnie wstaja na cl3 max 215mhz..wyzej nie chca..na cl2 zrobilem 218mhz;p

 

a oto co narazie z nich wydusilem:

 

http://img261.imageshack.us/my.php?image=71746yv.jpg

 

pozdro

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam SignatureKH. zarzucilem im 3v i co ciekawe.. przy 2.5-4-4-8-2T (standard) robie 250mhz spokojnie.. bez nawiewu..ale ost. pokusilem sie zeby kompa wystawic na balkon :lol: .. wiadomo.. proc w stresie 20st. mobo 14 itp.. a pamieci jak robily 250 bez nawiewu w domu przy 3v , to gdy byly na balkonie zrobily bez problemu 262mhz.. musze sprobowac 3.3v .. wychodzi na to ze te patrioty sa strasznie czule i wrazliwe na temperature.. i wyglada na to ze moje kostki stac na wiele.. pobawie sie jeszcze nimi to dam znac;) a te 2.5-4-4-x niech Was nie przeraza bo nie ma to wielkiego wplywu na oc i wydajnosc... a co do cl3 na tych pamiatkach ...too n/c.. u mnie wstaja na cl3 max 215mhz..wyzej nie chca..na cl2 zrobilem 218mhz;p

 

a oto co narazie z nich wydusilem:

 

http://img261.imageshack.us/my.php?image=71746yv.jpg

 

pozdro

to akurat zaden powod do chwały :? 2 T to moje pewnie i z 300MHz zrobia..ale po co?? 2T strasznie obniza wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy testował ktoś XBLK 600? Mam na nie ochote ale zastanawiam się też nad Corsairami i Geilami. Moge też mało w polsce popularne Cruciale 550. Niestety mimo paru testów nikt ich tak dokładnie nie porównał. Przy Patriotach przynajmniej gwarancja 300MHz jest.

Bede je mial w srode wiec zaraz dam znac jak chodza. Mialem wczesniej A-DATA Vitesty DDR600 i musialem je oddac bo porazka na pelnej lini. Mam nadzieje, ze Patrioty spisza sie lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk_ bez urazy ale pieprzysz glupoty.. udowodnij ze w codziennej pracy odczujesz roznice miedzy 1T a 2T .. 1T tylko do testow jest dobre.. a ja opisuje swoje wrazenia z uzytkowania tych pamieci.. za ta cene nie widze nic lepszego, a na xblk nie stac mnie <_< jesli nie podobaja Ci sie moje wypowiedzi to takie uwagi zachowaj dla sibie bo sam na tym forum nie jestes..

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...