Skocz do zawartości
wamak

Zepsuty Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że chciałem sprawdzić inny procesor na mojej płycie (koleżance komp nie startował i doszedłem, że to płyta u niej jest winna). Wszystko działało.

Następnie przed włożeniem swojego procesora spowrotem przyszlifowałem trochę cynę łączącą L2, bo za bardzo wystawała i chyba dotykała radiator. Po szlifowaniu zauważyłem lekko zdarty w lednym miejcu laminat(na procesorze, z mojej winy).

Zamontowałem procesor, cooler.

Uruchamiam windowsa, a tu blue screen: "Bios nie posiada sterownika acpi"

Póżniej się okazało, że jeszcze bootowanie z cdrom nie działa. Wgrałem ze trzy biosy, kombinowałem z różnymi opcjami z ide i dalej to samo. Wyglądało to na uszkodzoną płytę, nie miałem już na nią gwarancji

 

Kupiłem nową płyte Asus A7V880 i to znowu zonk. Pierwsze to bios mocno zamula(także najnowszy), procesor na starcie wykryty na szynie 100. Chcę przeinstalować windowsa, bootowanie z cdrom działa(bios cały czas zamula), jednak póżniej po ładowaniu sterowników znowy komunikat:Bios nie posiada sterownika acpi".

Już zacząłem podejrzewać procesor: u kumpla w komputerze z moim procesorem taki sam komunikat.

Następnie wkładam jego durona 1300 do nowej A7V880, bios dalej zamula, ale mojego windowsa uruchomiłem.

Jego d1300 nie startuje na 8krai (płyta nie obsługuje morganów), więc nie wiem w końcu, czy jest sprawna.

 

A więc mam uwalony procesor i 2 płyty, z czego jedna jest nówka i chyba do reklamacji(będę ją musiał jakoś oddać albo zamienić na procesor), a druga nie wiem, czy działa dobrze, bo nie mam jak sprawdzić.

 

CO BYŚCIE ZROBILI TERAZ NA MOIM MIEJSCU i co się mogło stać z procesorem. Wcześniej nie spotkałem się z czymś takim?

 

Update: Tak na przyszłośc to odechciało mi się całkowicie modowania czegokolwiek.

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak wszystko z winy procesora. Wstawiłem palomino do poczciwej 8KRAI i uruchamia się windows i bootuje z płyty.

 

Nigdy bym wcześniej nie pomyślał, że z powodu procesora nie chce bootować z cd.

Pozostaje próba wymiany nowej płyty na nowy procesor, oby się zgodzili.

 

Chce ktoś ode mnie kupić durona pracującego tylko w dosie?

Edytowane przez Waldek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie po co szlifowałes ten mostek L2? Sam sobie dobiles procesor.

Szlifowałem cynę na l2, ponieważ za bardzo wystawała i dotykała radiator, przez to radiator nie przylegał dobrze do procesora i procek grzał się.

 

Wiem, że sam dobiłem, dziwi mnie tylko sam objaw częściowego padnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...