Skocz do zawartości
yellowww21

Podkręcanie Intela 3,2 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że Prescotty 3,2 GHz nie należą do demonów podkręcania, ale w idle temp. mam 48-50C przy podniesieniu FSB na 210 (3,4 GHz) temp. 54-56C, a przy FSB 215 (3,5GHz) proc grzeje się do 64C :blink:

Zamontowalem wczoraj artcic coolinga freezer'a 7, posmarowalem pasta artic silver 5, mobo to Gigabyte GA-8AENXP-D, zasilka Tagan 420W, ramy Geil DDR2 533MHz 2x512MB. Szczerze mowiac mialem nadzieje podkrecic go chociaz do 3,8 GHz a tu <_< lipa. Troche sie boje go bardziej podkrecac. Co o tym sądzicie? Czy to jest normalne, że się tak grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega u gory napisal, przydalby sie przewiew w budzie. W brew pozorm to duzo daje, ja np. po zamontowaniu 2xwentylki w panel przedni i jeden wiekszy z tylu na wywiew, mam okolo 5 stopni mniej, a i karte lepiej sie kreci :). A co do wytrzymalosci na temp. to nie wiem dokladnie ale 75 stopni to chyba troche duzo, chociaz to prescocik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile ten procek wytrzyma max temp.??? 75C??? I czy się wyłączy przy zbyt dużej temp.?

Moj taki jak twoj tyle ze 3,0Ghz moze chodzic do ponad 80. Nie dawno sie wziolem za jego krecenie, dalem fsb na 235 i jak widac mam spokojnie 3,5ghz - 100% stabilny, temperatura przyzwoita 50 stopni . Narazie nie probuje dalej. Po zakupie pentagrama licze na 4ghz.

Jak bedzie za duza temperaturka to zacznie wyć ci głośniczek.

 

Zgadzam sie z przedmowcami, zapewnij lepszy obieg powietrza w budzie. Albo najlepiej, sciagnij klapę ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Gigabyte mi zawyzal temp (pokazywal na procku 34*C) to Abit mi robi rzeznie...Teraz mam 29, czasami jak wlacze Pentagrama na max i wszystkie wentyle w budzie to mam ok 26, a czasami wlacza sie i pokazuje 48*-44*(i nie jest to takie rzadkie) ...hm...zalosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...