Skocz do zawartości
Druss

Debian Woody 3 I Xfree86 Nie Chce Sie Uruchomic

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowalem xfree mam na tamtym kompie Radeona9000. W sekcji karty graficzne wybralem ati, jak wpisze startx to sie laduje do momentu jak ma zaladowac karte graficzna, no i pisze device not found. Co zrobic w takim wypadku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Ci nie powiem bo jestem wszkole i nie mam tego przed oczami :>

 

Ale edytuj plik /etc/X11/XFree86config - jak sie nie myle

 

Poszukaj sekcji screen, albo czegos co bedzie wygladac tak

 

Driver "ati"

 

I zmien "ati" na "vesa" , tymczasowo poki nie uporasz sie z normalnym sterownikiem do grafiki. Ten "vesa" jest bez wspomagania 2d i 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem xfree mam na tamtym kompie Radeona9000. W sekcji karty graficzne wybralem ati, jak wpisze startx to sie laduje do momentu jak ma zaladowac karte graficzna, no i pisze device not found. Co zrobic w takim wypadku ??

1408157[/snapback]

najprościej tak:

apt-get install alien

alien -d ./fglrx*(nazwa rpm sterowników pobranych ze strony ati - dla wood'ego dla xfree86 4.10)

dpkg --force-overwrite -i ./fglrx* ( nazwa pliku deb utworzonego alienem)

fglrxconfig

odpowiedz na pytania i ma chodzić poprawnie 3d także chyba że masz płytę główną nforce - możesz mieć problem z agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...