Skocz do zawartości
KWS89

Egzamin Gimnazjalny, Jeszcze Tylko Jutro!

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zainspirowało mnie do napisania tematu to iż na kilkanaście godzin IIIcieolkasiści przystąpią do pisania egzaminów(w tym ja :? ) I mam pytanie do osób które pisały już ten egzamin w latach wcześniejszych. Mianowicie jak pisać żeby dobrze napisać i co zrobić z tą tremą przedegzaminową :wink: (Voodka odpada, jeszcze zanieczyszcze karte ezgaminacyjną B) )

Pozdrawiam

Artur

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to sie nie przejmuj i nie ucz siędo dobrze napiszesz. Jak będziesz na luzie to lepiej napiszesz niż jak być był zestresowany że nie powtórzyłeś jeszcze tego i tamtego. A tak pozatym to będą grupy co utrudni test coniekórym osobom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, istnieje. Tyle że on ma inną zawartość merytoryczną niż ten który ja założyłem :wink:

No fakt Dex, im więcej się przejmuję tym gorzej pisze próbne(na początky miałem po 4x ptk a teraz 28-29 :wink: ) I jeszcze dzisiaj brzuch bolał(nafaszerowałem się pillsami i jakoś idzie), a na egzaminie się boje środków stylistycznych i na matematycznym wzorów figur przestrzennych i płaskich i układów równań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak ja bym mial problem z ukladami rownan i wzorem na objetosc walca tez bym sie przejmowal :P

 

A tak serio - to jeszcze jest taki etap ze mozesz naprawde podejsc wypoczęty i napisac na ~90% uzywajac tylko mozgownicy, zero tego czego "ucza" w gimnazjum :) (wiem z praktyki :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ten temat będzie jedyny dotycząco 3cio gimnazjalistów( czyli żeby już nie było: "jaką szkołę wybrać?", "ile punktów mieliście?" itp., tylko wszystko tutaj...)

 

co zrobić z tą tremą przedegzaminową :wink: 

1410416[/snapback]

Ja piszę też :P Jutro :P I się tam wcale za bardzo nie stresuję... Polecam hmmm... Wyluzować się? Pogadać z kolegami? Nie myśleć o tym? Pograć w coś? Poleżeć i się odprężyć?

 

Tak wogóle to życzę wszytskim powodzenia ;)

 

BTW. Jutro jest human(oidalny :D) ?

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czytając ten topic dochodze do wniosku że każdy ma treme przedegzaminacyjną. Tak sie składa że ja też jutro pisze i podchodze do tego spokojnie. Nie bede panikował. Podchodząc spokojnie do tego egzaminu nie ucząc sie są wieksze szanse na lepszy wynik niż kuc cała noc i jeszcze bać sie tego egzaminu. I jeszcze jedno stwierdzenie które wywnioskowałem z próbnego : DOBRY KIT - POŁOWA SUKCESU !!

 

 

Życze sobie i wszystkim III klasistą POWODZENIA i OPANOWANIA NERWÓW !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to sie nie przejmuj i nie ucz siędo dobrze napiszesz. Jak będziesz na luzie to lepiej napiszesz niż jak być był zestresowany że nie powtórzyłeś jeszcze tego i tamtego. A tak pozatym to będą grupy co utrudni test coniekórym osobom.

1410457[/snapback]

i ja to mam :/

 

ma ktoś może egzamin ?? :lol: :lol: :lol:

 

co do dnia jutrzejszego:

 

-polak- czytanie ze zrozumieniem-podstawa, znajomość pojęć literackich, raczej podstawy gramtyki, kilka lektur przeczytanych, pisnie ogłoszenia, podania, zaproszenia i zmora wszystkiego....ROZPAWKA lub coś podobnego, [na próbnym (tylko human, żadnego pytania z historii :mad: :blink: miałem 8/16 .... :mad: ) ] znać podstawy w pisaniu, mieć kwiecisty :mellow: język i filozofować :mur:

-historia-większość ok 80%, odpowiedzi w tekscie, pozostałe to wiedza ogólna

-sztuka-dokładne przyjrzenie się obrazowi(podpisy też), znajomość pojęć np. statystyczny, dynamiczny, pejzaż i obleci jakoś..

 

ogólnie czytać dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej ten test

jak nie jestes dałnem to go zaliczysz śpiewająco

prawda jest taka że rząd próbuje doprowadzic do ciemnoty polski, i wszelakie testy są teraz po prostu smiesznie proste :> [of kors dla ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie o tym co sie działo w szkole przez te lata nauki]

 

idź na deske sobie poskejcić:>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisalem w zeszlym roku i full spox, niczym sie nie pzejmowalem i bylo OK. Bylem najlepszym w klasie z nauki i sie niczym nie martwilem ( srednia klasy 2,3) no i napisalem na 56 i jest ok do wymarzonej szkoly sie dostalem jestem jednym z lepszych.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje na ten egzamin, zaraz pójde spać, ściagi już mam(onomatopeje i inne niepotrzebne shity) i czuje się jakoś pewniej :wink:

Odprężyłem się jeżdząc w te i spowrotem na deskorolce(swoją drogą fajnie się znowu poobijałem :wink: ) I jestem hepi. Taki już los(sos :wink: ) straceńca.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Artur

 

PS. Może ktoś wie gdzie możnaby kupić igłe do gramofony SONY PS-LX100 :wink: Mam sprzęt i płytki ale igła skopana, tak to bym sobie Beatelsów na kompa powrzucał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienie mature pisemna z polskiego na egzamin gimnazjalny (nawet humanistyczny). jacys chetni? :D

nie bede pisal ze ten egzamin to banal bo sam mialem lacznie tylko 82 pkt ale nie ma sie czym stresowac. niejedna klasowka w liceum bedzie od tego trudniejsza...

Edytowane przez Dune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa

ja jestem na luzie przez całe 3 lata ;)

może nawet za bardzo na luzie :lol:

dzisiaj wyszedłem pograłem w siate z qmplami i jest git

w szkole sobie powtarzamy

''...w domu to sie odpoczywa''

martwie sie tylko co bedzie - jaki temat rozprawki o ile to wogóle bedzie rozprawka, chociaz teraz to nawet chciałbym bo cały rok tylko to walkowalismy ze wzgledu na bardzo ograniczoną polonistke (polonistka z imieniem i korzeniami z ZSSR :lol: :evil: )

czymam kciuki za wszystkich

kurde jakos dziwnie sie czyta ze macie taki git wyniki :D albo ja jakis debil jestem albo coś, ale dla mnie 70 pk to marzenie- bede skakał z radosci jak tyle zdobede

probnych nie mialem poza takim szitem pisanym przez niecale 2 lekcje

mam nadzieje ze nie bede musial sie wstydzic wyniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ze jak masz napisac np. "zobaczył biały dom" w opowiadaniu czy co tam bedziesz mial do napisania, to piszesz zamiast tego: "Jego zmecznony ostrym, porannym sloncem wzrok, spoczał na niewielkim domku, na ktorego białych ścianach długim cieniem kładły sie pobliskie drzewa":> Innymi słowy - używasz przesadna ilosc przymiotnikow, zwiazkow frazeologicznych, przenosci i w ogole wszyskiego, co moze ubarwic Twoja wypowiedz, rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ze jak masz napisac np. "zobaczył biały dom" w opowiadaniu czy co tam bedziesz mial do napisania, to piszesz zamiast tego: "Jego zmecznony ostrym, porannym sloncem wzrok, spoczał na niewielkim domku, na ktorego białych ścianach długim cieniem kładły sie pobliskie drzewa":> Innymi słowy - używasz przesadna ilosc przymiotnikow, zwiazkow frazeologicznych, przenosci i w ogole wszyskiego, co moze ubarwic Twoja wypowiedz, rozumiesz?

1411153[/snapback]

Ja tak nie umiem :P

 

hehe adamm kujonie ty :D :D :D

 

GL & HF

 

zaraz do szkoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha !! Bede pierwszym który sie wypowie po egzaminie ;) No więc z humanistycznego nie było właściwie nic trudnego .... Raczej chodziło o czytanie ze zrozumieniem. Ze 3 pyt. z gramatyki. Łatwe otwarte zadania i.... teraz uwaga .... Wypracowanie do napisania..... :D : List do kolegi z zagranicy opisujący dowolne polskie miasto :D Normalnie mi szczeka opadla jak to zobaczylem. W zeszlym roku rozprawka: Nie szata zdobi człowieka, a wtym roku pierdykneli taką bzdure :D Jestem zadowolony mysle ze wszystko napisalem w miare dobrze :) Duzo latwiejszy niz w zeszlym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...