Skocz do zawartości
yellowww21

Kto Mi Powie Jak Działa Speed Fan?

Rekomendowane odpowiedzi

speedfan to odczytuje ci temeraturki i pokazuje w menu zaraz po uruchomieniu :> temp1 to temeraturka procka.... temp2 to temeraturka plyty glownej dalej juz nie wiem :D a hdd0 to temp dysku. Co do prime 95 te testy sie nie konczą, sprawdzaja stabilnośc calego komputerka, czy sie nie wiesza, czy nie przegrzewa... najlepiej to kolo 3 h ten test zarzucic. Jak 0 errorów to super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie sie tym, co pokazuje SpeedFan nie jest najlepsze. Program nie ma szans sam odczytac tej temperatury, bo to nie mozliwe. Odczytuje ja z malego ukladu znajdujacego sie na nowszysch plytach glownych. To wlasnie ukladzik (firmy WinBond chyba) zajmuje sie tym. Trafnosc teraz zalezy od:

- czujnika temperatury na plycie (czy jest dobrze ustawiony pod procesorem)

- wersji BIOSu (na plycie)

- tego, czy SpeedFan poprawnie rozpozna dokladny model ukladu - jesli sie pomyli, to wyswietla bzdury

Tak dziala kazdy programik do sprawdzania temperatury/napiec pod Windows.

Najblizsze prawdzie wynik podaje sam BIOS - podmenu PC Health czy jakos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prime 95 te testy sie nie konczą, sprawdzaja stabilnośc calego komputerka, czy sie nie wiesza, czy nie przegrzewa... najlepiej to kolo 3 h ten test zarzucic

 

no raczej kolo 8, tak do 10-12 i wtedy juz mozesz pisac ze rock stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kardas... gosciu ktory zadal to pytanie... to raczej w oc nie byl obeznany. Ja jednak dalej twierdze ze 3 h spokojnie wystarcza(radiatory rozgrzeja sie juz po 1 h... pozniej ich temperaturka nie bedzie wzrastać, wiec testuje sie juz stabilność na maxymalnym obciazeniu przez kolejne 2 h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do SpeedFan-a v4.22 po wlaczeniu czyta co trzeba ale jedna temp jest dziwna bo pokazuje mi na plytce ze ma -55 stopni i cholera wie co to jest i skad to sie bierze... reszte wskazuje bardzo dobrze, jak i obr wiartaczkow czy napiecia... czy ktos wie o co chodzi (a wykrywa to jako 4 czujnik temp)...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...