Skocz do zawartości
-Nat-

Duron 1200 & 1300 users only...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do uzytkownikow Duronow 1200 i 1300. Ile wyciskacie ze swoich procow ? (kto da wiecej 8) ) Na jakim mobo, jakie FSB, jakie napiecie ? Jaki macie config (i jak podkrecone sa pamieci i grafika) i czy jest on odpowiednio, optymalnie dobrany pod procka ? Ile macie fps w Q3, ile pkt. w 3DMarku2001 ? Na jakim pracujecie systemie ?

 

Z gory thx za info. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czym .Ja na swoim wycisnołęm bez zmiany mnożnika narazie 1344 na fsb 112 i 1.85V super stabilny jak mi się skonczy gwarancja to naje mnożnik 10 i fsb 133 albo kto wie może więcejk jeszcze zobacze no grafe tak jak w podpisie naraze na standerdowym chłodzeniu ale za tydzień lece po radaitowy i jakiś wiatrak z p1 >co do systemu to daje na xp a w q3 mam mało fps bo karta jase szajska ale wszystko na high i 32 bity i mam za 30 fps a 3 d marka nie wiem na 2000 miałem chyba 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie biosa pewnie bedzie i mnoznik do 14. Co do mocnych Durkow mysle ze przy dobrym chlodzeniu daloby sie je puscic na jakies 10~1,5x133 ale to bedzie pewnie max co moze z nich byc... No ale napewno wolal bym miec Durka 10,5x133 niz 14x100... ;)

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx for info. Jednakze myslalem ze na 4um jest wiecej userow D1200 niz tylko dwoch :P

Ja Ci powiem za parę dni. Na razie przestawiłem magistralę na 133(x9) i chodzi stabilnie (podobno nie kazdy) - zyskałem 4% w 3dmarku :) ale na chipsecie KT133A kt266A i wyższe powinny dać większe przyspieszenie. Dużo informacji znajdziesz na stronie http://www.overclockers.com/ dla durona 1200 średnia to 1382 mhz. Ogólnie jest zasada, że procek z końca serii gorzej się kręci, ale różnie bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ustawieniu 9x133 uzyskałem lekki wzrost wydajnosci. Wiele nie podkręcałem bo mialem kipeską kostkę pamieci albo płyta nie wytrzymywała, ale ok. 1300 MHz kompa działała dość stabilnie. Do podkręcania trzeba mieć naprawde dobrze dobrany cały zestawik od zasilacza zaczynając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj duron 1200 chodzi na 1500 :P only win 98 oczywiscie bez zabawy w mnoznikowanie i napiecia (samo FSB) ale wiecie WIN xp sie nie odpala i pozostalem przy 1350 moze mam siakis dobry model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze dopiero teraz, ale trafilem na ten topic szukając czegoś innego wogóle.

 

mam durexa 1300 na abit Kt7A raid

 

no i z tego co widze wcale nie jestem na końcu stawki

 

1300&107Mhz = 1391 bez podnoszenia napiecia, temperaturka przyzwoita

38*C - stand by

46*C - stress(1-2h sesja z hot cpu)

 

chłodzenie Zalman CNPS 3100(pierwszy jaki sie pokazał - miedziany)

 

wiecej jeszcze nie próbowałem(bardziej zalezy mi na stabilnej pracy niż na mhz), ale co tydzień podnosze fsb o 1.

zacząłem od 104 i jak narazie bezproblemowo

 

mostków nie malowałem bo na razie nie ma sensu, najnowszy bios abita ma 1200+ więc i tak chyba nie mógł bym sie pobawić mnożnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie udalo sie wyciagnac sie stabilne 1350 przy napieci 1.75 V

na takiej szajskiej plycie :evil:

po podniesieniu napiecia do 1.85 wstal na 1488 :twisted: :twisted: :twisted: . ale winda sie juz wieszala, WC by sie wtedy przydalo. procek z serii AHLCA :twisted: :twisted:

moj wynik w 3D Mark'u 2001 to ok. 6000 punktow (juz nie pamietam dokladnie), a w 3D Mark'u 2000 to bylo cos kolo 7500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...