Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Oplotki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o te opaski zaciskowe. One sa malo praktyczne i jednorazowe.

Mi chodzi o opaski materialowe, rzepowe, ktorymi mozna spinac kable za kompem. Sa jak najbardziej wielokrotnego uzytku

Torwald proponuje przejść sie do sklepu z kablami komputerowymi/końcówkami/osprzetem. Mają oni również z reguły "organizatory kabli". Kiedyś przez przypadek spotkałem sie z czyś takim. Firmy podobne do tej Spec kable W katalogu internetowym tego brak, jednakże można sie spytać czy nie mieli czasem tego artykułu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jestem zainteresowany oplotem - 5m

 

BTW. Takie opaski rzepowe dodawane sa rowniez do Taganow U01 - 5 szt. czarnych jak na fotce kilka postow powyzej.

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ostanio wymyśliłem ciekawe ale ciut droższe rozwiązanie :] oplotki wykonane z rurki do natrysku przysznica :] efekt bardzo ładny ale nie mam czym zrobić fotek ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moim zakładzie dostałem od elektryków oplot, patrzac na jeden z katalologów, który maja z częściami jestem pare ładnych złoty do przodu. Wyliczyłem, że moj Chieftec potrzebuje ~5m, dzis bede sie bawił w zakładanie oplotu a wczesniej w sciąganie cholernych molexów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to mógł zooorganizowac sam chcialem kupic oplotki juz jak Pekaok organizował poprzednie zamówienie nawet zapisany bylem na liscie tylko wyjadz pokrzyzował mi szyki :cry:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: hej przyznam sie, ze nie zagladalem do tego tematu dawno. Jutro bede w robocie to poigadam z chlopakami, ale z tego co pamietam to wychodzilo kurewsko drogo dopiero przy zamowieniu pow 100 m bylo troche taniej. Popytam i jutro dam znac. Pozdro

 

Edit:

 

Z odrobina szczescia znalazlem stronke, z ktorej moja firma zalatwia roznego rodzaju sprzet: http://www.elfa.se/pl/

 

Aby zanalezc oploty trzeba przebyc nastepujaca droge:

 

•Przewody i kable

•• Osprzęt

••• Osłony kablowe

•••• Osłona kabla

•••••Pleciona osłona z bezhalogenowego tworzywa sztucznego

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma ELFA to dobra propozycja, ale który oplot w takim razie byśmy brali? Ja bym proponował ten 5-10 mm czarny - 2,79 zł/m. Na 100 metrów pewnie znajdziemy chętnych.

 

Przy okazji - znalazłem coś innego jeszcze - LINK. Ciekawi mnie jakby wyglądała ta rura w wersji 6,8 mm. Na końcówkach można użyć koszulek termokurczliwych. Jest taniej i każdy może we własnym zakresie kupować.

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='29 sie 2006, 15:56' post='2294426']

Przy okazji - znalazłem coś innego jeszcze - LINK. Ciekawi mnie jakby wyglądała ta rura w wersji 6,8 mm. Na końcówkach można użyć koszulek termokurczliwych. Jest taniej i każdy może we własnym zakresie kupować.

taki peszel tylko ze przezroczysty widzialem w castoramie

zakres srednic do wyboru do koloru

cena od 8 zeta wzwyz

w innych marketach tez sa ale bez takiego wyboru (castorama rox :wink: )

 

co do oplotow to jezeli uda sie skrzyknac ludzi przed polowa wrzesnia to ja sie pisze na 5 metrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KTO jest chetny niech mi wysle PW. Zamawiamy z tad z tego co mi wiadomo KLIK o srednicy 3-9 mm

No chyba ze rzeczywiscie z tej drugiej firmy bo naprawde wychodzi to taniej a jest to to samo z mojego linka wynika ze metr wychodzi ok 3.66 zl przy 100 metrach a tam 2.79

 

 

' date='29 sie 2006, 13:56' post='2294426']

Ta firma ELFA to dobra propozycja, ale który oplot w takim razie byśmy brali? Ja bym proponował ten 5-10 mm czarny - 2,79 zł/m. Na 100 metrów pewnie znajdziemy chętnych.

Dzis szperałem po stronce tej firmy ELFA i w warunkach sprzedazy znalazłem cos takeego :

 

Ceny

Ceny zawarte w katalogu ElfA podane są w PLN (polski złoty) bez podatku VAT (netto) i wykazują bardzo dużą stabilność w okresie ważności katalogu. Elfa zastrzega sobie jednak możliwość zmiany cen w wypadku zaistnienia okoliczności, na które nie ma wpływu

Czyli na moj tok rozumowania do tych 2.79 trzeba doliczyc jeszcze 22% vat czyli teraz chyba nie wychodzi tak różowo i tanio

Poprawcie mnie jeśli sei myle :wink:

 

Link do całości KLIK

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 1 wrz 2006, 11:20' post='2299477']

Wychodzi z Vatem 3,40/metr. W takim razie gdzie jest wygodniej tam można zamówić bo różnice są znikome.

a ty jestes chetny jak tak to wysli mi PW i cie dopisze do listy tylko podaj ile chcesz :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma różnicy w cenie to lepiej wziąźć te 3-9 bo są bardziej uniwersalne

 

Juz pisałem meila do tej firmy i odpisali cos takiego

Witam,

100m weza plecionego ochronnego HGP w kolorze szarym kosztuje 299.88zl

i jest dostepne w dwa dni robocze. Nalezy doliczyc rowniez koszty

przeylki kurierskiej w wysokosci 30zl netto.

 

JaK widzice cena to 299.88zl tylko nie wiem czy to tez jest netto czy brutto + do tego te 30 zł za kuriera netto bo to zaznaczyli :lol:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem oplatac zasilke, jedynym problemem jest to, ze wiazka 24pin jest za gruba na 9mm oplot

 

stad tez pytanie, moze wiecie gdzie moge dostac taka plastikowa spirale: http://zenfist.pl/images/_core/230_03.jpg

 

(powyzej naklejki), tylko ze czarna? bo biala mam ale jest brzydka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...