Skocz do zawartości
neoHannibal

Spire Czy Cm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wam sie wydaje który z tych wentylatorów będzie lepszy i w miarę cichy i bardziej sie opłaca?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49275586

 

czy

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49716205

 

a moze lepszy bedzie jednak stary WhisperRock IV??

 

Ogolnie szukam przyzwoitego i cichego chlodzenia za mala kase na procka powiedmy athlona 2200mhz

 

Co mozecie powiedziec o tych wentylach???

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do poprawnego chłodzenia wystarczy z pewnością jeden i drugi. Trzeba tylko pamiętać o jednym. Heat pipe pracuje z pełną wydajnością w pozycji poziomej, przy pracy w pozycji pionowej skuteczność tego systemu spada dość znacznie. Sam miałem kiedyś ochotę na takie rozwiązanie, ale niestety po zapoznaniu się z opiniami o pozycji pracy postanowiłem zrezygnować. U mnie FR2 (czyli podobnie jak WR IV) przy procku z podpisu wystarcza w zupełności. Max temp w lecie dochodzą do 45 stopni, ale wtedy w pokoju jest około 30 stopni. W takim dniu jak dzisiaj (23 stopnie w pokoju) mam 37 stopni na procku. Buda jest jednak dodatkowo wentylowana przez 3 wentyle ustawione na 7V. A podobno WR V jest tak samo wydajny, lecz dużo cichszy od CM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COOLERMASTER HHC-L61 ma w standardzie ten nieszczęsny wiatraczek :) 60x60 sam miałem kiedyś ten cooler i po założeniu przejściówki na większy wentyl pokazał co potrafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200MHz czy 2200+ ? Bo to zmieni postać rzeczy ;] A na 2200MHz obawiam sie ze moga byc niewystraczajace.

1431566[/snapback]

U mnie na pc2 WRIV spisuje się nieźle. Max po prime 48 st (obecnie) :)

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do poprawnego chłodzenia wystarczy z pewnością jeden i drugi. Trzeba tylko pamiętać o jednym. Heat pipe pracuje z pełną wydajnością w pozycji poziomej, przy pracy w pozycji pionowej skuteczność tego systemu spada dość znacznie. Sam miałem kiedyś ochotę na takie rozwiązanie, ale niestety po zapoznaniu się z opiniami o pozycji pracy postanowiłem zrezygnować. U mnie FR2 (czyli podobnie jak WR IV) przy procku z podpisu wystarcza w zupełności. Max temp w lecie dochodzą do 45 stopni, ale wtedy w pokoju jest około 30 stopni. W takim dniu jak dzisiaj (23 stopnie w pokoju) mam 37 stopni na procku. Buda jest jednak dodatkowo wentylowana przez 3 wentyle ustawione na 7V. A podobno WR V jest tak samo wydajny, lecz dużo cichszy od CM.

1431943[/snapback]

Tu już bajki opowiadasz w lecie 45 st na WRIV :) :) :)

Mam WRIV +2 wentyle w budzie i w lecie temperatury dochodzą do 55st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MBM mam ustawiony alarm na 45 stopni i włącza się sporadycznie przy dużych upałach. Ale wtedy załączam dodatkowe wentyle wyciągające z budy (góra i tył oraz drugi z boku) i wówczas MBM milczy. Oczywiście mowa o intensywnym użytkowaniu procka. W sumie przy największych upałach w obudowie chodzą dodatkowo 4 wentyle (wszystkie na 7V). Trochę czasu zeszło zanim doszedłem do obecnych efektów, ale w końcu spokojnie patrzę na monitoring temperatur. W drugim kompie mam 80 pentagrama AlCu , którego również montowałem na procku z podpisu i różnice w temperaturach wynosiły około 1 stopnia. Dlatego uważa, że Wr IV jak na swoją cenę jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zajalem sie troszke moim WRIV co by wycisnąć z niego wszystkie soki, więc wyszlifowałem spod papierem sciernym (co prawda nie na lustro, ale blisko :wink: ) i na proca dalem paste arctic ceramique. Na ustawieniach jak w podpisie i jednym wentylu wyciagajacym z budy (@1600rpm) mam w idle 46*C, a w stresie max 52*C (temp. otoczenia 21,5*C).

Więc w sumie jest całkiem ok, ale jak testowalem go na napieciu 1.8v to temp dochodzila juz do 55*C. Ale biorac pod uwage cene, jest dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Dzisiaj zajalem sie troszke moim WRIV co by wycisnąć z niego wszystkie soki, więc wyszlifowałem spod papierem sciernym (co prawda nie na lustro, ale blisko :wink: ) i na proca dalem paste arctic ceramique. Na ustawieniach jak w podpisie i jednym wentylu wyciagajacym z budy (@1600rpm) mam w idle 46*C, a w stresie max 52*C (temp. otoczenia 21,5*C).

Więc w sumie jest całkiem ok, ale jak testowalem go na napieciu 1.8v to temp dochodzila juz do 55*C. Ale biorac pod uwage cene, jest dobrze...

1440052[/snapback]

 

Witam ja także mam Spire WhisperRock IV i artic silver V. Nie wiem dlaczego wentyl robi 2700RPM zamiast 2300RPM, w steresie mam 42 stopnie (bez wentylacji obudowy). W idle 31 to naprawdę cudny wentylator, tylko musiałem sciągnąć grila aby był cichszy. Miałe kiedyś HHC-la i w stresie dochodziło do 53 stopni to [ciach!]o jak ******* (ze standardowym wentylem 60mm).

Nie wiem dlaczego nie działa mi dioda???

 

-------------------------------------------------------

Sempron2400+@2800+ (196*10)

ECS N2U400-A

256*2 Good ram dual 7-3-3-2

5200U 305/610

Cheftec 360W ten z dwoma wentylami

Spire WhisperRock IV z 2700RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...