Skocz do zawartości
Dziuby

Wojciech Jaruzelski + Vladimir Putin

Rekomendowane odpowiedzi

Ivan - na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czytales dokumenty? Rozmawiales z Jaruzelskim?

 

Teraz to nam latwo dyskutowac, ale postaw sie w jego sytuacji - z jednej strony wlasny narod, a z drugiej Ruskie tylko czekaja, zeby wkroczyc z calym dobrodziejstwem inwentarza...

 

Moim zdaniem zrobil co mogl - pokazal Ruskim, ze sam da sobie rade i ich "bratnia pomoc" potrzebna nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był w telewizji niedawno (jakiś miesiąc temu) program dokumentalny o stanie wojennym i została przedstawiona wersja, że ruscy wcale nie mieli zamiaru wchodzić, a Jaruzelski prosił ich o pomoc i olali go.

Pewnie po śmierci Jaruzelskiego dopiero dowiemy się prawdy, narazie póki co każdy widzi historię po swojemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. jako 2 latek w tym okresie możesz się autorytatywnie wypowiedzieć.

1439462[/snapback]

i co ten post ma wnieść do tematu ? popisałeś się, że szok :mur: może nie rozumiesz że każdy ma prawo na swój punkt widzenia, obojętnie jak odległe są te wydarzenia i ile miał wtedy lat :mur:

 

a co do reszty to Crazy_Ivan ma trochę racji nie ma dowodów na to że sowieci chcieli wkroczyć są nawet dowody które mówią o tym że zarzucili ten pomysł bojąc się konsekwencji jakie on mógł za sobą nieść poczytajcjie ten dokument z linka który zarzuciłem jest tam trochę ciekawych rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.07.2005 w godz. południowowych, na 1 programie telewizji publicznej usłyszałem rewelację wypowiedzianą przez dziennikarza tejże TV: "Druga wojna światowa została rozpętana przez Hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki". Na podstawie takiej propagandy jest w dużym stopniu kształtowana opinia młodego pokolenia na temat naszej historii najnowszej.

Nie można zapominać o jednej sprawie, cała nasza sytuacja powojenna została ukształtowana podczas konferencji jałtańskiej i należy mieć na względzie to, że nie decydował na niej tylko Stalin ale również Roosevelt i Churchill. I to tam zastała ustalona powojenna strefa wpływów ZSRR i innych mocarstw. Cała powojenna rzeczywistość odbywała sie niestety przy akceptacji całego świata jako, że PRL został uznany jako pełnoprawne państwo (Rząd Londyński zaś nie). W tym kontekście wiele wydarzeń w polsce odbywało sie zgodnie z obowiązującym wtedy systemem prawnym i tak powinno być oceniane. Bo inaczej to dochodzimy do paranoi gdzie chce sie stawiać przed sądem twórców stanu wojennego za działanie niezgodne z prawem PRL. W takim przypadku dlaczego do tej pory nie postawiono przed sądem Wałęsy, Kuronia, Michnika itd.? Przecież działali niezgodnie z ww prawem. W naszym kraju stosuje sie dowolną interpretację wydarzeń, obecnie modne jest opluwanie wszystkiego i wszystkich co ma związek z PRL. A czym od PRL-u różniła sie komisja Hoovera w USA czy rządy Pinocheta. Oni walczyli z komunizmem ale metody były wypisz wymaluj

made J. Stalin.

Dziwią sie obecnie wszyscy, jak Putin mógł pominąć Polaków w swoim przemówieniu. Ano moim zdaniem pokazał, że nie musi sie z nami liczyć. Czemu ja sie nie, dziwię od z górą 16 lat opluwamy Rosję, chcielibyśmy aby codziennie klękali przed nami i przepraszali za historię (a pomijamy Anglików i Francuzów z wrzesień '39, Niemców za IIWŚ, Szwedów za potop). Z Rosją niestety świat sie będzie zawsze liczył (czego na każdym kroku mamy przykłady)z nami niekoniecznie. I naszym interesem jest mieć jak najlepsze stosunki polityczne i gospodarcze, bo obecnie to przypominamy kundla obszczekującego dobermana.

Co do gen. Jaruzelskiego, do jakiegoś czasu były podawane badania opinii publicznej na Jego temat i stanu wojennego, pomimo wielu prób nie udało się osiągnąć wyników w których było by więcej ocen negatywnych, zgodnych z życzeniem obecnej wściekłej prawicy. I przestano je publikować. I można deliberować czy stan wojenny był akurat potrzebny w chwili wprowadzenia go, ale jedno moim zdaniem wydaje się być pewne gdyby go nie było interwencja doszła by do skutku prędzej lub później bo ZSRR nie pozwoliło by na taką rozpierduchę jaka była w Polsce. W 1981r byłem na wybrzeżu w sierpniu i jako 14 latek osobiście widziałem posuwające się ruskie transporty czołgów.

A medal dla generała za co. Ano za to przeszedł cały szlak bojowy, za to że przeżył. Pamiętajmy, że wtedy prosty żołnierz czy to Armii Czerwonej czy LWP nie szedł jako polityk tylko szedł bić niemca. I z tego powodu należy sie tym ludziom szacunek i pamięć.

 

Re. cyganos king. Wniósł tyle że ja znam stan wojenny z własnych obserwacji i uwierz róznił się trochę od tych wydażeń, które opisujesz i tego jak próbuje być przedstawiany przez niektóre partie polityczne.

A podanego linka przeczytałem i tak prawdę mówiąc nic z niego nie wynika, interpretacja zależy od tego jak kto chce go zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co ten post ma wnieść do tematu ? popisałeś się, że szok :mur:  może nie rozumiesz że każdy ma prawo na swój punkt widzenia, obojętnie jak odległe są te wydarzenia i ile miał wtedy lat :mur:

 

a co do reszty to Crazy_Ivan ma trochę racji nie ma dowodów na to że sowieci chcieli wkroczyć są nawet dowody które mówią o tym że zarzucili ten pomysł bojąc się konsekwencji jakie on mógł za sobą nieść poczytajcjie ten dokument z linka który zarzuciłem jest tam trochę ciekawych rzeczy

1440364[/snapback]

przecież oni mieli armie u nas .......... nie musieli wkraczać .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać o jednej sprawie, cała nasza sytuacja powojenna została ukształtowana podczas konferencji jałtańskiej i należy mieć na względzie to, że nie decydował na niej tylko Stalin ale również Roosevelt i Churchill. I to tam zastała ustalona powojenna strefa wpływów ZSRR i innych mocarstw.

no co racja to racja ja bym tu jeszcze dodał, że Rząd polski w Londynie nie mógł wpłynąc na te rozmowy bo ZSRR zerwał z nim stosunki po sprawie katyńskiej, nie żył Sikorski który miał jak jedyny siłę przebicia u anglików, a i nie zapominajmy o uwielbieniu amerykanów dla wujaszka Joe (Stalin)

  Cała powojenna rzeczywistość odbywała sie niestety przy akceptacji całego świata jako, że PRL został uznany jako pełnoprawne państwo (Rząd Londyński zaś nie).

wszystko to wynika z właśnie z konferencji w Jałcie gdzie Churchil i Roosevelt uwierzyli w obietnicę Stalina o urządzeniu demokratycznych wyborów w państwach wyzwolonych przez armię czerwoną

W tym kontekście wiele wydarzeń w polsce odbywało sie zgodnie z obowiązującym wtedy systemem prawnym i tak powinno być oceniane. Bo inaczej to dochodzimy do paranoi gdzie chce sie stawiać przed sądem twórców stanu wojennego za działanie niezgodne z prawem PRL.

ten pan chyba nie zna konstytucji PRL-u i nie wie że

„W okresach między sesjami Sejmu Rada Państwa wydaje dekrety z mocą ustawy. Rada Państwa przedstawia dekrety Sejmowi na najbliższej sesji do zatwierdzenia.”(art. 31, ust. 1)

akurat dziwnym trafem odbywała się sesja Sejmu :lol:

W takim przypadku dlaczego do tej pory nie postawiono przed sądem Wałęsy, Kuronia, Michnika itd.? Przecież działali niezgodnie z ww prawem.

a dlaczego teraz mają ich znów sądzić? przecież za komuny oni non stop siedzieli, hm ten pan ma chyba jakieś dziwne luki w pamięci :blink:

Czemu ja sie nie, dziwię od z górą 16 lat opluwamy Rosję, chcielibyśmy aby codziennie klękali przed nami i przepraszali za historię (a pomijamy Anglików i Francuzów z wrzesień '39, Niemców za IIWŚ, Szwedów za potop)

no ciekawe za Jelcyna nie było takich tarć na linii Moskwa-Warszawa a nawet można powiedzieć, że współpraca rozwijała się bardzo dobrze otworzono np sowieckie archiwa ciekawe że zrobili to mimo tego że tak ich opluwaliśmy :blink: eh niedobrzy Polacy

bo obecnie to przypominamy kundla obszczekującego dobermana.

to mi się podoba jedna z nielicznych prawd w wypowiedzi tego pana

I można deliberować czy stan wojenny był akurat potrzebny w chwili wprowadzenia go, ale jedno moim zdaniem wydaje się być pewne gdyby go nie było interwencja doszła by do skutku prędzej lub później bo ZSRR nie pozwoliło by na taką rozpierduchę jaka była w Polsce. W 1981r byłem na wybrzeżu w sierpniu i jako 14 latek osobiście widziałem posuwające się ruskie transporty czołgów.

ciekawa koncepcja logiczna "widziałem czołgi to znaczy że wkroczą" facet ma prawo do swojego zdania ale niech je poprze jakimś dokumentem a nie takim gdybaniem ludzie na wsi mówili mówili że będzie wojna bo im prąd podłączyli tak jak przed II wojną :lol:

A medal dla generała za co. Ano za to przeszedł cały szlak bojowy, za to że przeżył. Pamiętajmy, że wtedy prosty żołnierz czy to Armii Czerwonej czy LWP nie szedł jako polityk tylko szedł bić niemca. I z tego powodu należy sie tym ludziom szacunek i pamięć.

szkoda że Putin zapomniał 200 tys. Akowców, żołnierzach Andersa bo i oni swoje przeżyli.

Re. cyganos king. Wniósł tyle że ja znam stan wojenny z własnych obserwacji i uwierz róznił się trochę od tych wydażeń, które opisujesz i tego jak próbuje być przedstawiany przez niektóre partie polityczne.

A podanego linka przeczytałem i tak prawdę mówiąc nic z niego nie wynika, interpretacja zależy od tego jak kto chce go zrozumieć.

ja nie bazuje na poglądach jakiś tam partii politycznych jako historyk mam trzeźwy i obiektywny osąd staram się nie powodować emocjami korzystam z informacji, które zostały opublikowane przez liczących się w kraju i za granica historyków i ich osąd jest tak jak mój jednoznaczny: stan wojenny to zło, którego można było uniknąć odpowiedzialny za jego wprowadznie jest Wojciech Jaruzelski, wraz z całą WRON, działali oni pod naciskiem władz sowieckich, co ich nie usprawiedliwia w żadnym stopniu - działali podobnie jak targowiczanie pod auspicjami władz sowieckich

@Dominik mieli też armie w Czechach i na Węgrzech po prostu nie mogli tłumić takich ruchów chodzi o pewną legitymizację takich działań w tych przypadkach chodziło o bratnią pomoc układu warszawskiego.

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa koncepcja logiczna "widziałem czołgi to znaczy że wkroczą" facet ma prawo do swojego zdania ale niech je poprze jakimś dokumentem a nie takim gdybaniem ludzie na wsi mówili mówili że będzie wojna bo im prąd podłączyli tak jak przed II wojną

Nie prąd tylko węgiel przywieźli. Cytuję:

-"Wyngiel, wyngiel je we wiosce"

-"Wojna będzie, przed wojną tyż był" :)

Oczywiście MIŚ

Przepraszam że nie na temat ale troszke na rozluźnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać o jednej sprawie, cała nasza sytuacja powojenna została ukształtowana podczas konferencji jałtańskiej i należy mieć na względzie to, że nie decydował na niej tylko Stalin ale również Roosevelt i Churchill. I to tam zastała ustalona powojenna strefa wpływów ZSRR i innych mocarstw.

A ja tu sie nie zgodze, w wiekszosci spraw w tamtym okresie decydowal Stalin, Stalin powiedzial ja bedzie wygladala Polska po wojnie a "reszta" nie miala nic do gadania, bo ZSSR ponosilo tamtym okresie najwieksze straty.

Czemu ja sie nie, dziwię od z górą 16 lat opluwamy Rosję, chcielibyśmy aby codziennie klękali przed nami i przepraszali za historię (a pomijamy Anglików i Francuzów z wrzesień '39, Niemców za IIWŚ, Szwedów za potop)

 

My nie lubimy ich a oni nas, nie od dzisiaj nie od wojny bolszewickiej i nie od pierwszego rozbioru. ( dokladniej od dymitriady nas nie lubia, a jezeli mam byc szczery to nawet dluzej :wink: ). Ostatnio w wyborczej była interesujace wyjasnienie sprawy Katynia wedlug historykow Rosyjskich. Mianowicie oni odbieraja to jako rosyjska "odpowiedz" za 1620rok. Dla tych co nie wiedza, przez ( nie pamietam dokladnie) 2 lata na kremlu istnial polski posterunek/oboz/baza wojskowa ( nie wiem jak to nazwac). Jako jedyna armia swiata oblegalismy ich ukochany Kreml i wlasnie za to byl Katyn....

 

I można deliberować czy stan wojenny był akurat potrzebny w chwili wprowadzenia go, ale jedno moim zdaniem wydaje się być pewne gdyby go nie było interwencja doszła by do skutku prędzej lub później bo ZSRR nie pozwoliło by na taką rozpierduchę jaka była w Polsce. W 1981r byłem na wybrzeżu w sierpniu i jako 14 latek osobiście widziałem posuwające się ruskie transporty czołgów.

Prawa jest taka, ze nie wiemy co by sie stało gdyby stan wojenny nie byl wprowadzony. Ta sprawa jest jeszcze za swieza. Mozliwe ze by wkroczyli, mowi sie ze tylko stan wojenny ( a wiec mobilizacja i obecnosc wojska w calym kraju ) ochronila nas przed inwazja. Mowi sie tez ze nic by sie nie stalo...... a co jest prawda? Ruscy by musieli zajac stanowisko, czy mieli zamiar wkroczyc a tego nie zrobia.

 

A medal dla generała za co. Ano za to przeszedł cały szlak bojowy, za to że przeżył. Pamiętajmy, że wtedy prosty żołnierz czy to Armii Czerwonej czy LWP nie szedł jako polityk tylko szedł bić niemca. I z tego powodu należy sie tym ludziom szacunek i pamięć.

 

Wszystko pieknie ale zapominasz chyba co sie dzialo jak armia czerwona wkraczala do Polski...... Dokladniej co sie dzialo z zolnierzami AK, mianowicie byli oni wyworzeni na sybir, jako potencjalne przyszle zagrozenie dla nastepnych wladz, a ci ktorych nie zdolali wylapac musieli sie ukrywac.

 

 

Co do zachwalania przez Putina niemieckich i wloskich antyfaszystow, to chyba zapomnial dopisac ze byli oni po wojnie wywiezieni na syberie.......

 

Ale co tam po co mialby mowic o czyms nieprzjemnym dla swojego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyganos przyjacielska pomoc była nie dobrowolna :D poprostu poprostu by jej udzielili i nie wierzę że by Polskę tak o zostawili samej sobie (przykład Węgry).

1440409[/snapback]

z większości dokumentów wynika że decydenci stwierdzili że o wiele bezpieczniej będzie przeprowadzić manewr ze stanem wojennym rękoma polskich polityków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak ZSRR bawi się w subtelne załatwinenie sprawy (pewnie są dokumenty też na temat zbrojnej interwencji)..

1440469[/snapback]

nie wiem czy to takie subtelne po prostu bali się że może wybuchnie nowe powstanie, podobnie rozumował Stalin stwierdzając że nie ma sensu robić z Polski kolejnej republiki ZSRR

Dla tych co nie wiedza, przez ( nie pamietam dokladnie) 2 lata na kremlu istnial polski posterunek/oboz/baza wojskowa ( nie wiem jak to nazwac). Jako jedyna armia swiata oblegalismy ich ukochany Kreml i wlasnie za to byl Katyn....

nie myśmy oblegali tylko nas oblegali i nie my ich tylko oni nas :D zresztą już dwa razy nasze wojska zwiedzały Kreml i Moskwę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myśmy oblegali tylko nas oblegali i nie my ich tylko oni nas :D zresztą już dwa razy nasze wojska zwiedzały Kreml i Moskwę  :D

1440481[/snapback]

oj to juz szegoly :wink: my ich czy oni nas :lol: , ale z historycznego punktu widzenia nasze wojska stacjonowaly przez dluzszy okres na kremlu, i nikomu innemu sie to nie udalo :wink:

 

Edit: a kiedy byl drugi raz bo jakos sobie nie moge przypomniec.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z Napoleonem się zabrali na wycieczkę

1440504[/snapback]

Tego nie biore po uwage, bo nie byli na kremlu. Weszli na przedmiescia Moskwy, ale jako ze nie mieli zywnosci musieli wracac. Napoleon przecenil swoje sily...... A gdyby tego nie zrobil ( np atakowal nie w zime tylko w lato) mozliwe ze rozbiory by sie wtedy skonczyly :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo byłoby tych "Quote" dlatego postaram się napisać w punktach, mam nadzieje zrozumiale.

 

1. Co do Jałty, świadczy ona o tym że mocarstwa zachodnich ważniejsza była współpraca ze Stalinem niż interes Polski. tak czy siak polska dostała się pod wpływy rosyjscie przy aprobacie zachodnich aliantów.

 

2. Nie przeczyłem że twórcy stanu wojennego nie złamali prawa PRL, chodzi mi o to, że teraz jak jest wygodnie to i tamto prawo było dobre jeśli się chce kogoś oskarżać. Jednocześnie wymienieni przeze mnie działacze opozycyjni nie byli chyba skazani żadnym wyrokiem sądu za swoją działalność w okresie PRL. A to chce sie teraz zrobić z autorami stanu wojennego. Jednocześnie nie chce być źle zrozumiany, że chce aby tych działaczy teraz skazać.

 

3. Nie koncepcja logiczna, tylko to, że świadczy o ruchach armii rosyjskiej w tym okresie, co napewno nie było bezpodstawne. Jednocześnie nie oznacza od razu interwencji.

 

4. w ten sposób to można też oczekiwać aby dał medale wszystkim żołnierzą wojsk sprzymierzonych. Co kierowało jego decyzją ? to wie on sam.

 

5. Bazowanie na ogólnodostępnych dokumentach, nie zawsze da obraz całej prawdzie. Nie wiemy czy są to pełne, oryginalne i wszystkie dokumenty. Prawdę poznamy zapewne za jakieś 100 lat. Kiedy faktycznie zostaną otwarte wszystkie archiwa i wszystkie dokumenty. Na podstawie tego co otrzymujemy do zapoznania się nie możemy stwierdzić, że przedstawiają całą prawdę. Wiele zależy kto pisze, jakie ma poglądy a nawet na czyje zlecenie. (spotkałem się z takimi publikacjami, przywiezionymi z USA przez polaka tam zamieszkałego, że w Polsce wszędzie ale to wszędzie są żydzi, i jak wiele nazwisk tam wymienionych można by podejrzewać o to, to niestety ale w Niesiołowskiego, Macierewicza, Olszewskiego przy najszczerszych chęciach trudno uwierzyć.)

Co do wspólpracy z Jelcynem, nie wiemy czy przekazał nam wszystkie dokumenty, bo z tego co ostatnio słychać to chyba nie.

 

Moje zdanie na temat historii jest takie, że powinni nią w tej chwili głównie zajmować historycy. Wysuwanie tych spraw obecnie na pierwszy plan jest tematem zastępczym w celu zajęcia społeczeństwa. Ja wolałbym aby 75% wiadomości zajmowały sprawy sytuacji gospodarczej, malejącego bezrobocia, poprawy w służbie zdrowia, wzrostu płac, malejącej bezdomności, tworzenia lepszych Ustaw i przepisów itp. itd. niż wyciąganie demonów przeszłości. Bo tym to ja 5 letniego syna nie nakarmię i nie zapewnie mu lepszej przyszłości.

Powinniśmy dążyć do stworzenia silnego gospodarczo i politycznie kraju,bo wtedy to My będziemy mogli stawiać warunki innym. Nie osiągnimy tego ciągle podkrzykując, wytykaniem błedów i ciągłymi żądaniami przeprosin i uznania Naszej jedynie słusznej racji.

 

 

ps. W przeszłości wcale tacy święci nie byliśmy. Ledwo odzyskaliśmy niepodległość a już w dwudziestoleciu międzywojennym chcieliśmy podbijać innych. Jakoś mało jest słychać o tym, że domagaliśmy się koloni i nawet już mieliśmy korpus ekspedycyjny.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie piszę że bazuje na "papierach" które ktoś wymyślił :D takiej bibuły jest pełno ale nadaje się ona do palenia w piecu, mówię o dokumentach rządowych z tamtych czasów tych które zostały uajwnione przez IPN i tych które przywieźli polscy archiwiści z Moskwy za Jelcyna, (trochę tego było, miało być więcej ale Putin powiedział "niet"). Odnośnie tych koloni to powiem że wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele :D były takie plany ale sprawdz sobie łaskawie przez kogo były wysuwane i jak wyglądała sprawa ich realizacji :D o jakich podbojach mówisz ? jedynie zajęcie Wilna można pod to podsunąć bo było nieuprawnione i do dziś nam bruździ w relacjach z Litwinami

@Buu mylisz Hitlera z Napoleonem , ten drugi zajął Moskwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie twierdzę, że na takiej "bibule". Tylko, że to co jest oficjalnie publikowane wcale nie musi być do końca prawdziwe. Zawsze istnieje możliwość manipulacji, wyciąć coś niewygodnego, nie pokazać wszystkiego. Zmieniają opcje polityczne, jednym jest wygodne to a innym tamto, i będą wyciągać i pokazywać rzeczy akurat odpowiadające chwili. Więc dopóki samemu nie weźmie się odpowiedniego dokumentu do ręki i zapozna, zawsze można mieć niepewność, że czegoś brakuje.

Kolonie, nie wnikałem nigdy w ten temat abym mógł na jego temat polemizować, czytałem kiedyś artykuł ozdobiony zdjęciami korpusu ekspedycyjnego w mundurach tropikalnych (tak że nie Wilno). Fakt jest taki, że taki incydent miał miejsce w historii, i jak będzie komuś zależało może go wykorzystać przeciwko Polakom, odpowiednio interpretując i nie będzie miało znaczenia kto ,co i jak, tylko pozostanie w pamięci, że Polacy chcieli koloni.

 

I takie przemyślenie:

Załóżmy, że Rosjanie nie chcieli interwencji w Polsce (nie twierdzę tu, że chcieli) i postanowili ten problem rozwiązać rękoma polskich towarzyszy, którzy wprowadzili stan wojenny, czym uspokoili sytuację w kraju.

Co by było gdyby takich rąk nie znaleźli i stanu wojennego by nie było. Co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie twierdzę, że na takiej "bibule". Tylko, że to co jest oficjalnie publikowane wcale nie musi być do końca prawdziwe. Zawsze istnieje możliwość manipulacji, wyciąć coś niewygodnego, nie pokazać wszystkiego. Zmieniają opcje polityczne, jednym jest wygodne to a innym tamto, i będą wyciągać i pokazywać rzeczy akurat odpowiadające chwili. Więc dopóki samemu nie weźmie się odpowiedniego dokumentu do ręki i zapozna, zawsze można mieć niepewność, że czegoś brakuje.

  Kolonie, nie wnikałem nigdy w ten temat abym mógł na jego temat polemizować, czytałem kiedyś artykuł ozdobiony zdjęciami korpusu ekspedycyjnego w mundurach tropikalnych (tak że nie Wilno). Fakt jest taki, że taki incydent miał miejsce w historii, i jak będzie komuś zależało może go wykorzystać przeciwko Polakom, odpowiednio interpretując i nie będzie miało znaczenia kto ,co i jak, tylko pozostanie w pamięci, że Polacy chcieli koloni.

 

  I takie przemyślenie:

  Załóżmy, że Rosjanie nie chcieli interwencji w Polsce (nie twierdzę tu, że chcieli) i postanowili ten problem rozwiązać rękoma polskich towarzyszy, którzy wprowadzili stan wojenny, czym uspokoili sytuację w kraju.

  Co by było gdyby takich rąk nie znaleźli i stanu wojennego by nie było. Co wtedy?

1440667[/snapback]

ty ciągle o tych politykach daj sobie z nimi spokój, oni nawet mając takie papiery w rękach nie wiedzieli by co z nimi zrobić. Możliwość manipulacji zawsze istnieje jednak w środowisku historyków jest ona tak mała, że praktycznie można ją odrzucić, każda publikacja zostaje oceniona przez grono specjalistów, pisane są recenzje tych prac, z tych dokumentów korzystają inni naukowcy itp. możesz mi uwierzyć, że nie jest tak łatwo manipulować historią, co innego rzecz jasna politycy w większości nie znający podstawowych faktów :mur:

W okresie międzywojennym Liga Morska i Kolonialna forsowała z kolei utworzenie polskich kolonialnych obszarów w Liberii, wykupiono nawet całkiem duży obszar (chyba kilka tysiecy hektarów :lol: ) i uzyskano na pewien czas reprezentację Liberii na forum Ligii Narodów..całość skończyła się kompromitacją :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiele tłumaczy. Ale nie dziw się "tym polityką" obecnie to głównie oni próbują manipulować historią dla swoich celów. Próbuję zawsze wyrobić sobie własne zdanie na dany temat i chętnie zawsze wysłucham zdania innych a jeszcze lepiej jak się czegoś nowego dowiem.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co my znaczymy, zeby nas nie olewali?

1438360[/snapback]

Ty dla mnie rowniez nic nie znaczysz z twymi <wyciete z powodu na ma wysoka kulture osobista > naszywkami na kurteczkach, ale czy to powod bym cie olewal ?

Nie, my jestesmy cierniem w [gluteus maximus] u roskow i dlatego nas gniota, co rowniez moze swiadczyc o ich besilnosci, bo militarnie podskoczyc obecnie nie moga.

 

NO OFFENCE :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez ar2r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...