Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Oj pożartowac niemożna?? Chyba się nieobraziłeś?? :?

A co do płci to jestem Chłopczykiem.

 

A co do mobo fakt DFI jest lepsze. Ale MSI też niema co jechać. Mobo już wysłużone ale nadal dobre. :D

Jeśli ktoś może zapodać zdjęcie tej DFI oraz Frezera. Będę bardzo wdzięczny.

1563372[/snapback]

Nie jestem typem obrazalskiego ;)

Na MSI nie najezdzam bo sam posiadalem swego czasu wspaniala KT3 Ultra z ktora nie mialem zadnych problemow. A co do Neo2 to biore ja pod uwage....bo caly czas zastanawiam sie nad plyta pod A64 z AGP.... czas ucieka a za niedlugo wracam do kraju i bede musial zdecydowac ktora i na jakim chipsecie wybrac.. <_<

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisales to dla mnie bzdura. Jezeli twoje pamieci nie potrzebuja wiecej niz standardowe napiecie to po co Ci regulacja na 3.2v w DFI?

1563465[/snapback]

Nie pisalem o DFI tylko o MSI i o modzie na 3.3v za pomoca kabla.

A nawiazujac do mod'a MSI wezmy pod uwage pamieci OCZ Titanium ktore wg producenta mogą pracowac przy 3.0V +- 5% (nie mowie ze nie pociagna 3,3v bo nie wiem tego...nie testowalem ich) ale zalozmy ze powyzej 3.2v moga sie sypnac...i co wtedy...... mod pod MSI z kabelkiem bez regulacji moze zjarac pamieci gdyz podaje napiecie 3.3v.....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem o DFI tylko o MSI i o modzie na 3.3v za pomoca kabla. 

A nawiazujac do mod'a MSI wezmy pod uwage pamieci OCZ Titanium ktore wg producenta mogą pracowac przy 3.0V +- 5% (nie mowie ze nie pociagna 3,3v bo nie wiem tego...nie testowalem ich) ale zalozmy ze powyzej 3.2v moga sie sypnac...i co wtedy......  mod pod MSI z kabelkiem bez regulacji moze zjarac pamieci gdyz podaje napiecie 3.3v.....

 

Pozdrawiam

1563511[/snapback]

Hehehe...... widziales inne memy oprocz Winbondow, ktore wymagaja duzego napiecia? a Winbondom nawet 3.4 V nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,4 to optimum bez dodatkowego chłodzenia chipów i do używania na codzień :D

1563738[/snapback]

Taaaa.... pewnie :wink: optimum to tyle ile mobo pozwala :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... pewnie :wink: optimum to tyle ile mobo pozwala :P :wink:

1563745[/snapback]

To czemu jeszcze na 5v nie jedziesz B) czy tam 4v bo OVP :D Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe...... widziales inne memy oprocz Winbondow, ktore wymagaja duzego napiecia? a Winbondom nawet 3.4 V nie zaszkodzi.

1563541[/snapback]

No tak...ale nie kazdy jedzie na kosciach Winbonda.... sa ludzie ktorzy leca na Hynix'ach a ta pamiec nie lubi wysokich napiec (ok 3-3.1v max) lub na Samsungach TCCD gdzie napiecie powyzej 3v juz duzo nie wnosi....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slither---> Mam ten sam problem. Tylko ja niezarabiam na PC zagranica tylko w PL przez wakacje. I jeszcze uzbieram troche kasióry na zasilacz lepszy i kupujesz zasilacz A64bit oraz mobo. I tak się zastanawiam nad tym mobo.

Pytanie do użytkowników czy po wgraniu biosu 711 chodzą pamięci na 1T?? Czy dalej jest to samo?? <_<

Będe bardzo wdzięczny za odpowiedz.

 

 

Zdjęcie Frezer+DFI nF3 jak to wygląda?? Będę bardzo wdzięczny. Jak on wieje może ktoś wytłumaczyć?? Z przodu na tył?? :? Chyba gdzieś to byłio już, ale niemoge tego znaleźć :|

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... problem z wentylkiem chłodzącym mostek- na płycie tej klasy spodziewałbym się czegoś droższego niż model za 4 zł. Mam Zalmana niebieskiego, czy aby go założyć czeka mnie wymontowanie płyty z obudowy

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... problem z wentylkiem chłodzącym mostek- na płycie tej klasy spodziewałbym się czegoś droższego niż model za 4 zł. Mam Zalmana niebieskiego, czy aby go założyć czeka mnie wymontowanie płyty z obudowy

1566173[/snapback]

No niestety... wentyl to bolączka tej płyty. Muszę cię zmartwoć ale raczej na 100% będziesz musiał wymontować płytę, no chyba że w sciance do której jest przykręcona masz wycięte okna z dojsciem do trzpieni trzymających wentyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... problem z wentylkiem chłodzącym mostek- na płycie tej klasy spodziewałbym się czegoś droższego niż model za 4 zł. Mam Zalmana niebieskiego, czy aby go założyć czeka mnie wymontowanie płyty z obudowy

1566173[/snapback]

Ja zakladalem niebieskiego zalmana i jesli nie chcesz niczego uszkodzic to musisz wyciagnac plyte! ale to kwestia 20min i zalman siedzi na mostku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna tej płyty. Udało mi sie juz kupić Venice z 17 tygodnia za 580 zł (troche duzo, ale cuż jesli zrobie z niego 2800 MHz to bedzie warto), wiec na jako taki OC licze. Narzekacie tu na to że nie działa z pamięcia na 1T tylko na 2T i na głosny wentylator. Mam Zalmana tą słabszą wersje ZM-NB32J. Czy wystarczy do schłodzenia chipsetu ? Czy problem z 2T jest powyzej 200 MHz na pamięciach czy nie jest to ważne ile mają pamięci. Ja mam dość słąbe Kinstony na Elpidach i raczej nie bedę ich krecił.

 

PS. Czytałem ten wątek o tej płycie dosc pobieznie wiec nie linczujcie od razu.

PS2. Przymierzam sie do kupna jakiegoś zasilacza lepszejszego i zastanawaim sie nad Cheftecem 410 W.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci że bardzo źle się nastawiłeś. Chiftec 410W to SZIT :|

Polecam HunKey'a 350W on jest naprawde 400W.

A sklep w którym możesz go tanio dostać i nie płacić nic za przesyłke to www.zenfist.pl

Tam tesz masz forum. I możesz zarówno przeczytać że ten HK zjada na śniadanie Chifteca nawet 420W. Wiem że większośc się oburzy bo ma własnie takie Chifteki ale to prawda.Niestety.

 

 

A co do DFI to nadal nie wiadomo czy na nowym biosie dobrze działa 1T powyżej 270MHz?? :blink:

Ja jak kupie platforme 64 bit to za niedługo jak zbiore kase kupuje Winbondy jakieś żeby można było przekręcić je na 250MHz albo 270MHz przy wspaniałbych opuźnieniach :)

 

 

Apropos może ktoś wie gdzie kupić selekta Venice 3000?? :huh: za niedużą kase?? 500-570zł??

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na 270 MHz na pamięciach. Mam 1 GB jako takich Kingstonów i nie zanosi sie na wymiare w najblizszym czasie. Jeśli 1T działa dobrze przy 200 MHz to juz sie nie bede zastanawiał na wyborem płyty (mysle jeszcze nad MSI K8N Neo2 Platinium).

 

Co do zasilacza to jakos nie mam zbyt dobrych wspomnien po Huntkey. Mój kolega niedawno kupił 350 W i o mało mu kompa nie zjarało, zasilacz poszedł z dymem. Ja mam ModeComa 350 W z PFC i to bez sensu bym go wymieniał na coś co ma tyle samo mocy teoretycznej. A może Cheftec 450 W ? Co do innych wypasionych typu Tagan, Topower lub BeQuiet, to odpadają z powodu za wysokiej ceny. Za zasiłke moge dac max 250 zł.

 

PS. Jesli juz HuntKey to może 400 ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty nadal mnie nie rozumiesz :|

Te HUKKEY"E 350W i 400W sa na tych samych bebechach. Tylko 400W ma coś tam inaczej poprzestawiane obciążenie że troszeczke więcej możę uciągnąć.

A hunkey teraz produkuje wspaniałe zasilacze NeoTec MAXIMUS. I te hunkey'e to to samo co NeoTeki tylko Neo mają inaczej jeszcze poustawiane filtry przeciążeniowe oraz mają bardziej wypaśne kable od HK. Oraz są droższe.

HK 350W jest najopłacalniejszym wyborem do 200zł. Lepszy od wszystkich Chifteców 360/410/450W.

A jak niewierzysz spytaj BENITO. Zasilacz 350W ma w realu 400W. On Wszystko Ci powie bo go miał.

 

A co do mobo to tak jak ty zastanwiam się również nad MSI. Ale niewiem zupełnie którą wybrać. :mad:

Niech posiadacze tego mobo wypowiedzą się czy działa 1T powyżej 270MHz??

czekamy czekamy i kazdy to ukrywa. Poiwedzicie wprost czy działa czy nie :|

 

A co do mobo to obstaje troche bardziej za DFI bo niby większe możliwości OC lepsza regulacja V. Ale jak będe chciał dac na Winbondy 3.4V-3.6V to i tak musze robić moda bo to DFI tyle niezapoda. Czy na tym czy na tym mod będzie się musiał odbyć. Kwestia teraz stabilności dobrego OC :)

Dalej jeszcze niezdecydowany.

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś widze nieugięty. :D Pogadaj z właścicielem strony www.zenfist.pl on Ci wsio wytłumaczy. Pogadaj też na forum tej stronki. Oraz z użytkowniekiem tweaka'a BENITO oni Ci powiedza jaki jest HK350W.

 

 

A to dla fanów DFI. Przeczytajcie na końcu co piszą :) Tylko taki mały tescik.

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem tyle ze goście z egiełdy się nie popisali. Jak można powiedzieć że ta płyta nie ma dzielnika dla pamięci 200. Mam nadzieje że niewiele ludzi to przeczyta bo dla mnie to jest kicha na max'a.

Co do samej płyty to jak narazie na biosie 7/11 płyta smiga na 252 HTT przy pamięciach 1:1 CMD oczywiście 1T :wink:

Jak czas pozwoli to powalcze o więcej. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie w tym sęk że niebardzo można powyżej 270MHz :|

Ale po przeczytaniu tego i kilku innych postów można wywnioskowac cos innego :D

 

http://www.egielda.com.pl/forum/viewtopic.php?p=4949

Na tym forum 1 kolo ma i ma trochi problemów. :blink:

 

Jeszcze żeby nie było że na elektro giełdzie piszą głupoty looknijcie to:

http://forum.hardtech.pl/index.php?showtop...st=0entry7761

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem tyle ze goście z egiełdy się nie popisali. Jak można powiedzieć że ta płyta nie ma dzielnika dla pamięci 200. Mam nadzieje że niewiele ludzi to przeczyta bo dla mnie to jest kicha na max'a.

1567584[/snapback]

To akurat jest prawda, z początku, w pierwszym BIOSie nie mogłem się doszukać dzielnika 200, ale kolejna wersja BIOSu już go miała. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie osłabiajcie :wink: mnie, wcale nie musiał być 200 bo przy ustawieniu auto miałeś właśnie dzielnik 200. A na e-giełdzie napisali jakby wogule niedało się ustawić 1:1 pamięci.

Generalnie artykuł straszliwie ogólny i wg mnie troche niesprawiedliwy.

 

ps wolałbym żeby ludzie nie jechali na tą płyte chyba że ją mają i mają jakieś faktyczne problemy, a najlepiej zapoznali się z tematem na forum www.dfi-street.com tam naprawde ludzie wypowiadają się bardziej konkretnie. Niestety niektóre wypowiedzi są... tragiczne cytuje "Ja polecam MSI K8 Neo 2 Platinium na NF3, ma swoje wady, ale jest imho najlepsza mobo pod s.939 i AGP" koniec cytatu. :? Proponuje innym wstrzymanie się z oceną jeszcze przez jakiś czas wkońcu to najmłodsze MoBo w tej klasie.

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie osłabiajcie  :wink:  mnie, wcale nie musiał być 200 bo przy ustawieniu auto miałeś właśnie dzielnik 200. A na e-giełdzie napisali jakby wogule niedało się ustawić 1:1 pamięci.

1568192[/snapback]

Tak, na auto oczywiście było 200, ale z palca nie dało się tego ustawić ;)

 

ps wolałbym żeby ludzie nie jechali na tą płyte chyba że ją mają i mają jakieś faktyczne problemy, a najlepiej zapoznali się z tematem na forum www.dfi-street.com tam naprawde ludzie wypowiadają się bardziej konkretnie. Niestety niektóre wypowiedzi są... tragiczne cytuje "Ja polecam MSI K8 Neo 2 Platinium na NF3, ma swoje wady, ale jest imho najlepsza mobo pod s.939 i AGP" koniec cytatu.  :? Proponuje innym wstrzymanie się z oceną jeszcze przez jakiś czas wkońcu to najmłodsze MoBo w tej klasie.

1568192[/snapback]

W pełni się z Tobą zgadzam... i kolejny raz proszę wincento żeby przyhamował ze swoimi postami, bo z tego tematu robi się gdybanologia stosowana i śmietnik zarazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spoko.

Ale chce usłyszeć odpowiedz czy powyżej 270MHz działa 1T.

Chociaż powiedzcie czy powyżej 220MHz działa 1T :D

Bo wiecie nikt tu właśnie niechce prawdy powiedzieć. Każdy olewa to oco ktoś pyta. Więc powiedzcie niedziała to każdy wie że mobo kiczowate i trzeba omijać szerokim łukiem.

Albo powiedzcie działa na nowy biosie to będę wiedział że jest dla mnie dobre i wtedy je kupie. Bo powyżej 270 bardzo mnie nie obchodzi aby działało do 270 :lol:

Działa??

To jak działa czy nie?? Prosta odpowiedz.

 

michał_anioł----> Widze że masz fajne pamiątki to sprawdź na nich czy działa 2 2 2 6 1T na 250-260MHz. I mi napisz bo chce kupić takie pamiątki co ty. I chce wiedzieć czy działa 1T :blink:

 

 

Napiszcie również jak się zmienia napięcie na CPU. Trzeba dawać tak jak tu :

Vcore:

Default = 1.34V

 

CPU VID 1.50 = 1.44V

CPU VID 1.55 = 1.50V

 

Default +.1 = 1.38V

Default +.2 = 1.46V

Default +.3 = 1.51V

Default +.4 = 1.63V

Default +.5 = 1.67V

Default +.6 = 1.76V

Default +.7 - No Thanks!

 

1.55V +Default = 1.50

1.55V +.1 = 1.54V

1.55V +.2 = 1.64V

1.55V +.3 = 1.69V

1.55V +.4 = 1.83V

1.55V +.5 - No Thanks!

1.55V +.6 - No Thanks!

1.55V +.7 - No Thanks!

 

Default + 1/2/ itp.??

Niektórzy mówią tak jak na egiłdzie że to się niesprawdza poniewaz żeby zwiekszyć napięcie trzeba kombinować :| Może mi ktoś z posiadaczy powiedzieć jak to trzeba robić?? :blink:

 

A może wie ktoś gdzie jest rozpisany bios od tej DFI jak wsio trzeba poustawiać?? Bo to moja pierwsza płyta na Nf3. I wydaje mi się że te opcje mnie przygniotą chciałbym wiedzieć mniej więcej jak co poustawiać. Żeby było ok. Niechodzi mi naprzykład o to czy Fast write ma być włączony czy nie tylko o te opcje bardziej rozbudowane.

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spoko.

Ale chce usłyszeć odpowiedz czy powyżej 270MHz działa 1T.

Chociaż powiedzcie czy powyżej 220MHz działa 1T :D

Bo wiecie nikt tu właśnie niechce prawdy powiedzieć. Każdy olewa to oco ktoś pyta. Więc powiedzcie niedziała to każdy wie że mobo kiczowate i trzeba omijać szerokim łukiem.

Albo powiedzcie działa na nowy biosie to będę wiedział że jest dla mnie dobre i wtedy je kupie. Bo powyżej 270 bardzo mnie nie obchodzi aby działało do 270  :lol:

Działa??

To jak działa czy nie?? Prosta odpowiedz.

 

michał_anioł----> Widze że masz fajne pamiątki to sprawdź na nich czy działa 2 2 2 6 1T na 250-260MHz. I mi napisz bo chce kupić takie pamiątki co ty. I chce wiedzieć czy działa 1T  :blink:

Napiszcie również jak się zmienia napięcie na CPU. Trzeba dawać tak jak tu :

Vcore:

Default = 1.34V

 

CPU VID 1.50 = 1.44V

CPU VID 1.55 = 1.50V

 

Default +.1 = 1.38V

Default +.2 = 1.46V

Default +.3 = 1.51V

Default +.4 = 1.63V

Default +.5 = 1.67V

Default +.6 = 1.76V

Default +.7 - No Thanks!

 

1.55V +Default = 1.50

1.55V +.1 = 1.54V

1.55V +.2 = 1.64V

1.55V +.3 = 1.69V

1.55V +.4 = 1.83V

1.55V +.5 - No Thanks!

1.55V +.6 - No Thanks!

1.55V +.7 - No Thanks!

 

Default + 1/2/ itp.??

Niektórzy mówią tak jak na egiłdzie że to się niesprawdza poniewaz żeby zwiekszyć napięcie trzeba kombinować :| Może mi ktoś z posiadaczy powiedzieć jak to trzeba robić?? :blink:

 

A może wie ktoś gdzie jest rozpisany bios od tej DFI jak wsio trzeba poustawiać?? Bo to moja pierwsza płyta na Nf3. I wydaje mi się że te opcje mnie przygniotą chciałbym wiedzieć mniej więcej jak co poustawiać. Żeby było ok. Niechodzi mi naprzykład o to czy Fast write ma być włączony czy nie tylko o te opcje bardziej rozbudowane.

1568387[/snapback]

Rany boskie... :mur: zrozum to że nie każdy ma czas na testowanie. Myślisz że ktoś wie i nie chce powiedzieć? :lol:

Specjanie dla ciebie włączyłem te pamięci na 230 2-2-2-5 1:1 3.2V 1T i po 5 minutach SP2004 się wysypał. Trzeba więcej pokombinować, ja na to nie mam czasu. Na 220 powinny spokojnie iść.

NIE ZADAWAJ TYCH SAMYCH PYTAŃ PO 10 RAZY!!!

Jak ktoś będzie wiedział to odpowie.

Edytowane przez michal_aniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że ktoś tu nie czyta postów :rolleyes:

Większości z tych rzeczy była już opisywana. Faktycznie płyta podaje mniejsze napięcia niż ustawiasz. Co więksi wariaci z DFI-Street usuwają rezystor bodajże R716 który powoduje poprawe wskazań napięć w biosie.

Widze że przytoczyłeś tabele ustawień napięć chyba nawet właśnie z forum dfi-street.

Umnie system działa na ustawieniu Default +.2 i napięcie mam wtedy jakieś 1,41V ale to jest wskazanie z CPU-Z i SpeedFan'a a tam masz pomiary w realu multimetrem cyfrowym. Bo ponoć faktyczne jest jeszcze troche większe.

Co do tego uwielbianego 1T :wink: to trzeba się troche postarać płyta ma mase opcji do ustawienia w biosie. Niektórym nawet udało się zrobić 285 1T dla pamięci.

Ale jeśli się człowiek postara MoBo może się odwdzięczyć całkiem fajnymi wynikami w OC. Na dfi-street płyta już doczekała się swoich dozgonnych wielbicieli :D ale opinie są jeszcze dość podzielone.

 

ps sorki że często wspominam o forum dfi-street ale ja właśnie tam szukam informacji o tej płycie bo tu jeszcze niewiele ludzi z nią walczy. :-P

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...