Skocz do zawartości
Hadrysek

New Asus 12vcore Mod Done

Rekomendowane odpowiedzi

nalezalo by wymienic te kondensatory w nizszym rzedzie, tzn kolo cewki gdzie podlaczamy 12V gdyz z czasem one moga nie wytrzymac. W koncu sa na 6,3V a podlaczamy 12V :)

1473230[/snapback]

zapomniałem o tym :rolleyes:

sorka

 

kroku

jezeli tez ma CePa zasilanego z 5V, a specyfikacja sterownika pozwala na >5V to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat odświeżam ponieważ...

...zmodyfikowałem swoją płytę.

 

Obiekt modyfikacji to ASRock K7VT4A+. Powodem modyfikacji jest chęć uzyskania stabilnych napięć ;] - TUTAJ szczegóły.

 

Tak wygląda cewka pod któą należy podłączyć +12V i kondensatory (4sztuki), które należy wymienić:

Dołączona grafika

Odnogę cewki pokazana żółtą strzałką należy wylutować i podłączyć pod nią +12V. U siebie linię 12V podpiąłem pod cewkę przez gniazdko PCIe (6 pin):

Dołączona grafika

W ten sposób mam z głowy problem mobilności zasilacza.

 

Kondensatory wstawiłem większe o pojemności 2200 i napięciu 25V - (oryginalne 1500/6,3). Ważne: kondki powinny być wąskie - zwykłe szerokie nie wejdą. Minimalne napięcie nowych kondensatorów powinno być powyżej 10V. Dla świetego spokuju lepiej wstawić 16V.

Moja płyta zbudowana jest na sterowniku L6916:

Dołączona grafika

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze odp na pytanie zwiazane z A7V880? mianowicie czy ten mod podziala i na ta plyte?

U mnie działa... ale powodzenia z wymianą kondziołków

Pól dnia mi to zajęło... :mur:

Bezołowiowa płyta + duże powierzchnie masy i zasilania... elektronicy wiedzą jakie o nie miłe w lutowaniu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę odświeżę ten temat bo mam kilka pytań:

1) Gdzie znajdę na jakim sterowniku jest zbudowana moja płyta Epox-8k9a7i? tzn jak wygląda ten układzik. Jakie może mieć oznaczenia, lub jaki skrót, a może ile nóżek =]. Na razie nie jestem w domu i pomyslalem, ze sie czegos na sucho dowiem.

2) Czy można użyć zamiast 3300 / 16V low esr kondensatorow low esr 3300 / 10V lub zwykłych elektrolitów 3300 / 16V?

3) U mnie na płycie koło cefki jest 6 kondnsatorów 3300 / 6.3v wymianiac wszystkie czy tylko 4, które znajdują się najbliżej cefki. Oczywiście wymiana wszystkich nie zaszkodzi, ale wiem, że to nie jest łatwe, więc tylko tak pytam.

Zdjęcie płyty troche duże, ale znalezione na google grafika i sie długo włącza.

 

No i to chyba tyle :)

Edytowane przez Dago83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę odświeżę ten temat bo mam kilka pytań:

1) Gdzie znajdę na jakim sterowniku jest zbudowana moja płyta Epox-8k9a7i? tzn jak wygląda ten układzik. Jakie może mieć oznaczenia, lub jaki skrót, a może ile nóżek =]. Na razie nie jestem w domu i pomyslalem, ze sie czegos na sucho dowiem.

2) Czy można użyć zamiast 3300 / 16V low esr kondensatorow low esr 3300 / 10V lub zwykłych elektrolitów 3300 / 16V?

3) U mnie na płycie koło cefki jest 6 kondnsatorów 3300 / 6.3v wymianiac wszystkie czy tylko 4, które znajdują się najbliżej cefki. Oczywiście wymiana wszystkich nie zaszkodzi, ale wiem, że to nie jest łatwe, więc tylko tak pytam.

Zdjęcie płyty troche duże, ale znalezione na google grafika i sie długo włącza.

 

No i to chyba tyle :)

1) zazwyczaj jest to scalak blisko mosow, zreszta jak widze wiekszosc plyt moze miec zasilanie sekcji cpu z 12v jedynie trzeba wymienic odpowiednie kondensatory na wejsciu sekcji, sadzac po fotce sterownik moze byc nad mosami albo pod ataxem ale raczej to 1

2) 10v moze wybuchnac bo przykladasz do nich wieksze napiecie, zwykle elektrolity moga sie nawet wygotowac jesli bedziesz pobieral zbyt duzy prad i moga dawac nie dostateczny prad

3) wydaje mi sie ze raczej te 3 przed mosami ... ale moge sie mylic ciezko stwierdzic jak sciezki ida ;|

 

ciesze sie ze coraz wiecej osob na tfiku interesuje sie elektronika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan co do tego moda 12v :)

Poniewaz ciezko jest znlezc kondensatory 16v a 25v sa duzo wieksze :/ pomyslalem ze mozna by bylo podczepic do tej cewki 5v z molexa? przeciez to osobne linie wtyczka ATX i MOLEX icon_smile3.gif czy to by nie zalatwilo sprawy? Nie trzeba by wtedy lutowac kondensatorow nowych :)

Przy takiej opcji mozna chyba podlaczyc te 5v bez odlutowywania cewki? Prosto do mobo? Lub podpiac kabel do cewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan co do tego moda 12v :)

Poniewaz ciezko jest znlezc kondensatory 16v a 25v sa duzo wieksze :/ pomyslalem ze mozna by bylo podczepic do tej cewki 5v z molexa? przeciez to osobne linie wtyczka ATX i MOLEX icon_smile3.gif czy to by nie zalatwilo sprawy? Nie trzeba by wtedy lutowac kondensatorow nowych :)

Przy takiej opcji mozna chyba podlaczyc te 5v bez odlutowywania cewki? Prosto do mobo? Lub podpiac kabel do cewki?

Neiebardzo wiem o co Tobie chodzi? Po co chcesz podłączać 5V pod ta cewkę? Przecież mod jest robiony po to żeby zasilać procesor z 12V ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neiebardzo wiem o co Tobie chodzi? Po co chcesz podłączać 5V pod ta cewkę? Przecież mod jest robiony po to żeby zasilać procesor z 12V ;].

poprostu jest w bledzie, bo mysli ze jak da z innego kabla (molex) to tak jakby z innej lini puscic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu jest w bledzie, bo mysli ze jak da z innego kabla (molex) to tak jakby z innej lini puscic :lol:

 

Chodzilo mi o to ze np, w molexie mam caly czas powyzej 5v a na cewce w idle mam cos kolo 4.8 nie wiem dlaczego sa takie straty? Chcialem podlaczyc z molexa zeby na starcie miec te 5v, pod obciazeniem na cewce jest 4.67 a w molexie caly czas ponad 5v, tak wiec zastanawialem sie czy nie moznaby podlaczyc cewki do 5v z molexa? czy to by nie wystarczylo do uzyskania chociazby napiecia na poziomie 4.9 pod obciazeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze np, w molexie mam caly czas powyzej 5v a na cewce w idle mam cos kolo 4.8 nie wiem dlaczego sa takie straty? Chcialem podlaczyc z molexa zeby na starcie miec te 5v, pod obciazeniem na cewce jest 4.67 a w molexie caly czas ponad 5v, tak wiec zastanawialem sie czy nie moznaby podlaczyc cewki do 5v z molexa? czy to by nie wystarczylo do uzyskania chociazby napiecia na poziomie 4.9 pod obciazeniem?

straty oporu na płycie, nieźle kombinujesz, tak oczywiście można zrobić tak jak mówisz, tylko lepiej żeby to 5V miało co najmniej 2 styki takie jak w molexie.Ale to wymaga dodatkowej przróbki kabli zasilacza prawdopodobnie(no chyba że 2 molexy). No i oczywiście nie ma co wtedy wylutowywać całkowicie tej cewki- niech będzie dodatkowo zasilana z płyty. Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze np, w molexie mam caly czas powyzej 5v a na cewce w idle mam cos kolo 4.8 nie wiem dlaczego sa takie straty? Chcialem podlaczyc z molexa zeby na starcie miec te 5v, pod obciazeniem na cewce jest 4.67 a w molexie caly czas ponad 5v, tak wiec zastanawialem sie czy nie moznaby podlaczyc cewki do 5v z molexa? czy to by nie wystarczylo do uzyskania chociazby napiecia na poziomie 4.9 pod obciazeniem?

w ktorym moleksie mierzysz ? od atx'a czy od dyskow ? jesli od hdd to mierzysz napiecie w zasilaczu a nie dostarczane do mobo (zmierz w atx'ie ) podobnie radzil bym tez mase wziac z mobo jak mierzysz juz tak dokladnie napiecia, pozatym ominiecie cewki raczej sie zle skonczy dla elementow kluczujacych ;] pamietaj ze tak malych strat sie nie da usunac przy wiekszych pradach puszczajac 5A przez drut ktory ma 0.05 Ohm'a otrzymasz 0.25V spadku, co przy 5V daje maxymalnie niecale 25W przy 100% sprawnosci przetwornicy taka wartosc ciepla odlozy sie na procku, tyle chyba oddaje przecietne cpu kiedy nic nie robi ? no chyba ze sie gdzies myle to mnie poprawcie :) pod obciazeniem sam policz dla 10A

 

wartosci raczej przyblizone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...