Skocz do zawartości
DeDark

P4 3.0 Prescott Box

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ludkowie!

 

Od grudnia, jestem szczesliwym (?) posiadaczem kompa z P4 3.0E Prescott w wersji box, ktory to siedzi sobie na plycie Abit IS7-E2 a calosc miesci sie w obudowie Modecom Nice-II. Problem polega na tym, ze proc strasznie sie grzeje, okolo 60 bez obciazenie i 75-78 z pelnym obciazeniem. Ponadto, kiedy sie podgrzeje, jego wentyl wyje jak suszarka a temperka i tak nie spada.

 

Chcialbym was prosic o rade, jak moglbym zapobiec tym zjawiskom. Zapewne poprzez wymiane wentyla. Tylko na jaki? Boje sie, ze kupie np. Pentagrama a on nie zmiesci mi sie w obudowie, lub nie bedzie wydajny. Poradzcie cos, bracia i siostry! Jestem juz na prawde zdesperowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą płytę i mieści mi się spokojnie Pentagram Freezone QC-92 Cu.

Nawet QC-100 by się zmieścił. Do tego dorzucasz pastę Arctic Ceramique i od razu masz spadek temp. Możesz zamontować dodatkowy wentyl z tyłu obudowy - naprawdę sporo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie AC Freezer 4 (na allegro około 70 zeta / w jakimś sklepie netowym był nawet za 60). Wydajnieszy od Pentagrama QVC 120 Cu+, na full cichy a na 1700 (tak jak u mnie) nieslyszalny wogóle :D A zresztą jest temat o tym coolerze na naszym forum - w CHŁODZENIU KONWENCJONALNYM :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Boxowym Wentylu daleko nikt nie pojedzie. Może nawet nie jest całkiem do bani ale pod warunkiem że nie ma kurzu. Jest radiator tak skunstruowany(łapacz śmieci)

Na colerach jak wyżej na procku 3.4G mam 34C a w strsie do 50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac, pierwszy raz slysze o tym freezerze 4... No i mam obawy, ale juz mniejsze niz co do pentagrama... A czym wyciszyc grafe i zasilacz (bo kupie chyba tego freezera)?

 

Wlasnie gdzies przeczytale komentarz co do Freezera 4:

 

"Witam.Mam go narazie od 3 dni i jest tak:Na P4 2.4 trochę cichszy od coolera boxa, ale \"nie rzuca na kolana\" - jest słyszalny.Temperatura niższa o 4-5 stopni.Zobaczymy jak dalej."

 

I to mnie martwi. Nie chce wentyla, ktory nic mi nie da :(

Edytowane przez DeDark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac, pierwszy raz slysze o tym freezerze 4... No i mam obawy, ale juz mniejsze niz co do pentagrama... A czym wyciszyc grafe i zasilacz (bo kupie chyba tego freezera)?

 

Wlasnie gdzies przeczytale komentarz co do Freezera 4:

 

"Witam.Mam go narazie od 3 dni i jest tak:Na P4 2.4 trochę cichszy od coolera boxa, ale \"nie rzuca na kolana\" - jest słyszalny.Temperatura niższa o 4-5 stopni.Zobaczymy jak dalej."

 

I to mnie martwi. Nie chce wentyla, ktory nic mi nie da :(

1443770[/snapback]

...ja na pentku 92 cu z najniższymi obrotami 1500 (nie słychac go) mam o niebo niższą temperature niż na box'ie, 100 by weszła 120 nie wiem, .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac, pierwszy raz slysze o tym freezerze 4... No i mam obawy, ale juz mniejsze niz co do pentagrama... A czym wyciszyc grafe i zasilacz (bo kupie chyba tego freezera)?

 

Wlasnie gdzies przeczytale komentarz co do Freezera 4:

 

"Witam.Mam go narazie od 3 dni i jest tak:Na P4 2.4 trochę cichszy od coolera boxa, ale \"nie rzuca na kolana\" - jest słyszalny.Temperatura niższa o 4-5 stopni.Zobaczymy jak dalej."

 

I to mnie martwi. Nie chce wentyla, ktory nic mi nie da :(

1443770[/snapback]

 

Poczytaj o tym na forum jak juz ktoś napisał wcześniej mówię oczywiście o Freezerze "czwartym" :) chyba jednak warto - niska cena - niska temperatura- wysoka wydajność i naprawde jest cichy.Konkurencja ma jedną wadę - cenę.Tez przymierzam się do zmiany i kandydat juz zatwierdzony - teraz mam boxa i mała gierka - 10 minut i juz temp 60 stopni - czasem bardziej martwią mnie mosfety - te dopiero się grzeją ale wymiana na procku będzie z racji własnie wydajności i ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam boxa i mała gierka - 10 minut i juz temp 60 stopni - czasem bardziej martwią mnie mosfety - te dopiero się grzeją ale wymiana na procku będzie z racji własnie wydajności i ciszy.

No to powiedz mi, jak to jest, ze Ty przy gierce masz 60 a ja 78... 60 to ja mam idle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od plyty Ty masz abita, a flsh nie wiem. Ale ja na is7 na box mialem max 62C w stresie (jak go nie odkurzalem 2 miechy doszedlem do 70C). Sprawdz paste, odkurz radiator (wystarczy wydmuchac kurz) i sprawdz wtedy temp. Ja mam zalmana 7000Alcu puszczonmego na 1600obr/min - tem takie jak na box - 60C max w stresie. Ale arctic tez jest wporzo - jednak trzeba plyte wykrecic (a mi sie nie chcialo), a poza tym mam pasywne chlodzenie na NB i chcialem zadbac o PWM dlatego wzialem zalmana - dodatkowo chlodzi wszystko w okolo, a arctic jest chlodzony chyba z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup arctic freezera 4 + pastę trmoprzewodzącą Arctic Silver 5 .. sądze że nie powinieneś przekroczyć 45*C ...

 

P.S

http://allegro.pl/show_item.php?item=51427940 - Arctic freezer 4 - 63zł

http://allegro.pl/show_item.php?item=50357106 - Arctic Silver 5 - 17.50

 

razem 80,5zł ;)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na abicie to jest raczej nie realne - na asusie jeszcze jestem sklonny uwierzyc... ale dobra nie wazne moze sie myle, choc mam prescotta i abita.

A tak widzialem - asus w idle 38*C tyle to i ja na zalmanie (nie twierdzie ze jest strasznie super tylko porownuje) na swoim mobo mam tyle. Schody zaczynaja sie przy pomiarze w stresie. I cholera wie ktore temp sa prawidlowe.

Edytowane przez Zybeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup arctic freezera 4 + pastę trmoprzewodzącą Arctic Silver 5 .. sądze że nie powinieneś przekroczyć 45*C ...

 

P.S

1444530[/snapback]

w proline masz te coolerki po 59 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z was, mial na box'ie tak wysoka temperke (blisko 80 w stresie i 60 w idlu)?

 

Moja obudowa ma komin, ale zdemontowalem go, bo kiedy byl zamontowany, z zasilacza wydostawalo sie gorace powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z was, mial na box'ie tak wysoka temperke (blisko 80 w stresie i 60 w idlu)?

 

Moja obudowa ma komin, ale zdemontowalem go, bo kiedy byl zamontowany, z zasilacza wydostawalo sie gorace powietrze.

1444764[/snapback]

Ja miałem takie temperatury... ale myśle że płyta błednie odczytywala, bo radiator był chłodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chlodny radiator to moze byc skutek zlego zalozenia wlasnie tego radiatora. Gdy plyta pokazuje 80C a radiator zimny to raczej blad montazowy. Ja w stresie przy 60C przy box gdy dotykalem dolnych parti :lol: radiatora to byl wyraznie goroacy. przy zalmanie tez w stresie czuc z dolu wyzsza temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taki procek i miałem z nim takie same problemy. W idlle było 52 stopnie a w stresie ponad 75. Tak było na box`owym coolerze. Teraz mam WC i temp w iddle jest na poziomie 40 stopni. Pod max obciążenia nigdy nie przekroczyła 59. Są to i tak wysokie temperatury ale nic na to nie poradze do puki nie zmienie pompki. Dodam jeszcze tylko, że według INTEL`a maksymalna temperatura pracy tego procesora to 69.1 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taki procek i miałem z nim takie same problemy. W idlle było 52 stopnie a w stresie ponad 75. Tak było na box`owym coolerze. Teraz mam WC i temp w iddle jest na poziomie 40 stopni. Pod max obciążenia nigdy nie przekroczyła 59. Są to i tak wysokie temperatury ale  nic na to nie poradze do puki nie zmienie pompki. Dodam jeszcze tylko, że według INTEL`a maksymalna temperatura pracy tego procesora to 69.1 stopni.

1445323[/snapback]

a jak jest w praktyce? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tym kominem, zakladac czy nie?

1446572[/snapback]

Ja mam zalozony i powiem, ze pare stopni in minus to daje. (ok 5C w stressie czyli kilkaset obrotow mniej na zalmanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem. Ja mam z boku ten komin, wwiew z przodu na 7V ustawiony, wywiew to cooler master z regulacja obratow termiczna, zalmana na procku (1600obr/min)i zasilacz neotec v4202 z smiglem 12cm z dolu, na grafie silencer ati2, na NB pasywne chlodzenie oraz porzadek w budzie. I bez komina temp mam wyzsze na wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...