Skocz do zawartości
crusader

Co Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już że nie znam pojęcia "NIEKRĘCONA KARTA"

Niewiem też co to "NIEKRĘCONY PROCESOR"

Nie wyobrażam sobie Windowsa bez optymalizacji.

 

Czy jesteśmy w temacie:  Tweak.pl - Forum Dyskusyjne > Sprzęt i Podkręcanie > Karty Graficzne ?

1454494[/snapback]

To powiedz czym rozni sie 9800pro od 9800non pro skoro te karty kreca sie na tym samym poziomie...w tym wypadku 9800non pro awansuje w Twoim rankingu o dwie pozycje :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodze. Mój 4-potokowy "shit" ( to nazwa FX5900 na tym forum ) rozwali niejednego radka 9800 1454385[/snapback]

no na szczęście wsyzscy wiedzą że nie liczy się ilośc punktów w markach tylko wydajność w grach :P

 

no i 3dmark05 ty masz po podkręceniu 1500 punktów

ja na stock mam ponad 2500

 

myślałem że wszytscy wiedzą że fx były słabe i robione pod 3dmarki

dlatego wszedłem w radeona ;)

 

powiem tak, nie zamieniłbym mojego r9800pro na żadnego gf6600 bo to bez sensu.

jak już zrobię sobie przesiadkę na a64 z Pci-E to kupie gf6600gt, bo poniżej tego raczej nie ma sensu schodzić jak już się mialo r9800pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz czym rozni sie 9800pro od 9800non pro skoro te karty kreca sie na tym samym poziomie...w tym wypadku 9800non pro awansuje w Twoim rankingu o dwie pozycje :wink: pozdrawiam

1454525[/snapback]

Nie bardzo rozumiem co w tym dziwnego?

Ta sama karta, te same pieniądze, ta sama wydajność... a wrazie awarii dostajesz zwrot kasy za PRO a nie za nonPRO.

Postawił bym również 5900U ponad 5900XT mimo że są tak samo wydajne.

 

Nie zamierzałem prowadzić tu krucjaty:wink: na rzecz jakiejkolwiek karty. Wyraziłem swoją opinię - moje prawo.

 

Co do wydajności w grach nie narzekam - robione było porównanie o którym wspomniał grobel, jednak kiedy się okazało, że FX wygrał z 9800, panowie stwierdzili, że FCBench jest beeee i się nie nadaje bo im się nie skaluje.

Mi się zato nieskaluje ten test z latającymi kulkami (niepamiętam nazwy) co nie oznacza, że go dyskwalifikuje.

 

Robiłem kiedyś testy 1024*768 max AA/AF vs. NoAA/NoAF i wyniki po wyłączeniu AA i AF były takie:

3DM2k1-------+93%

3DM2k3--------+170%

3DM2k5--------+31,5%

AM3-------------+107%

FCBench--------+123%

DOOM3----------+205%

"kulki"------------~+5%

Podsumowując, myślę, że zdaniem wrogów FX`ów jedynymi miarodajnymi benchmarkami są 3DM2k5 oraz "kulki"

 

Jeszcze raz powtarzam, że niejest moim zamiarem kogokolwiek namawiać do zakupu jakiejkolwiek GFX - dla mnie wszyscy mogą mieć Matroxy.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po I to 5900XT nigdy nie był przeznaczony do walki z R9800PRO :lol: więc niektórzy tutaj przesadzają i dają linki do ORB-a i piszą jak to R9800PRO nie przewyższa FX-a, R9800PRO na bank jest szybszy od Fx-a 5900XT na to nie ma bata ale jeśli miałbym brać pomiędzy 9700 a 5900XT zdecydowanie to drugie a jeśli ma pamieci 2.2ns to jest już niepodważalna przewaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze najlepiej jest ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> GF6600 albo R9800Pro.Nie polecam 5900XT bo nie jest tak dobra jak wymienione wyzej karty:D A GF6600 jakies dobrej firmy karta z dobrymi pamieciami sie dobrze kreci!!!

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po I to 5900XT nigdy nie był przeznaczony do walki z R9800PRO :lol:  więc niektórzy tutaj przesadzają i dają linki do ORB-a i piszą jak to R9800PRO nie przewyższa FX-a, R9800PRO na bank jest szybszy od Fx-a 5900XT na to nie ma bata ale jeśli miałbym brać pomiędzy 9700 a 5900XT zdecydowanie to drugie a jeśli ma pamieci 2.2ns to jest już niepodważalna przewaga.

1454668[/snapback]

troche historii sie klania polecam poczytac tez troche nizej jak wygladal wyscig w markach dla przypomnienia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nawet czytanie ci nie wychodzi. bezposredni link ktory podalem do atrykulu ktory nie chcialem cytowac a jednak musze

Serwis Tom's Hardware jako jeden z pierwszych miał możliwość gruntownego przetestowania "najmłodszego" dziecka NVIDIA, mianowicie GeForce FX 5900 Ultra. Produkt o oznaczeniu kodowym NV35 jest zdecydowaną odpowiedzią na Radeona 9800 Pro, który był do dzisiaj najszybszym układem graficznym na świecie. Przeprowadzone testy w środowisku 3D dowodzą, że odmłodzony GeForce FX jest - zależnie od wykorzystanego benchmarku - od 3 do 20 procent szybszy od konkurenta ze stajni ATI. Mamy zatem nowego króla wydajności :). Nasuwa się także pytanie: jak długo przyjdzie nam czekać na odpowiedź ambitnych Kanadyjczyków? Razem z pierwszymi testami NV35 w sieci pojawiły się również najnowsze BETA Detonators FX v. 44.03 dedykowane kartom z chipem GeForce FX 5900 na pokładzie. Nie oznacza to jednak, że nie można ich używać z serią produktów opartych na układach TNT, GeForce, GeForce2, GeForce3, GeForce4. Sterowniki przeznaczone są dla systemów Windows XP i Windows 2000

przestales brac tabletki ze masz taki histeryczny smiech? a moze jest to zwykla reakcja obronna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłapaki, no co wy jak dzieci,

sam się dałem wciągnąć <_<

 

to jak: każdy rzuca odpoweidź na pytanie zawarte w temacie

jako, że na każdym zebraniu jest tak, że zawsze ktoś musi zacząć:

 

RADEON 9800PRO

 

następny proszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nawet czytanie ci nie wychodzi. bezposredni link ktory podalem do atrykulu ktory nie chcialem cytowac a jednak musze

 

przestales brac tabletki ze masz taki histeryczny smiech? a moze jest to zwykla reakcja obronna?

1456503[/snapback]

:lol: :lol: fajnie, ale nie mam tabletek, a pozatym to co tym artykułem chciałeś pokazać :mur: wyraźnie mowa jest o tym ze 5900ultra jest odpowiedzią na 9800PRO i co w tym dziwnego, chyba że xle zrozumiałem ale to nie moja wina :-P

 

edit: jesli 98000pro vs 5900xt to oczywiście 9800pro ale nierozumiem dlaczego zawsze jesli w temacie topicu jest coś zwiazane z 9700pro, 9800pro to zaczyna sie jazda na FX-y

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłapaki, no co wy jak dzieci,

sam się dałem wciągnąć  <_<

 

to jak: każdy rzuca odpoweidź na pytanie zawarte w temacie

jako, że na każdym zebraniu jest tak, że zawsze ktoś musi zacząć:

 

RADEON 9800PRO

 

następny proszę ;)

1456521[/snapback]

Odpowiedzi wszyscy już udzielili i była ona u wszystkich jednakowa czyli: 9800PRO.

 

Jednak niema to żadnego znaczenia bo załozyciel tematu sam niewie czego chce.

Zdecydował się podobno na 9700Pro bez gwarancji (gw. 8 dni od dn. wysyłki:D ) za 420PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z mojej strony moge jedynie polecic gf 6200 takiego jak mam w podpisie (stoi juz po 400zł). Moduj, zmien bios, krec, a granica 7000 w marku 03 nie bedzie dla ciebie problemem! ;) (nawet mi to sie udało) Za ta cene nie znajdziesz nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 6600

przeczytajcie to:

1457277[/snapback]

Takiej zenady dawno nie czytalem... Artykul bardzo nieobiektywny! Dlaczego?...bo nie wspomiano o tym ze karty na chipach 6600 nie beda w stanie uciagnac nowych gier ktore beda korzystac ze wszystkich udogodnien oferowanych przez SM3.0 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej zenady dawno nie czytalem... Artykul bardzo nieobiektywny! Dlaczego?...bo nie wspomiano o tym ze karty na chipach 6600 nie beda w stanie uciagnac nowych gier ktore beda korzystac ze wszystkich udogodnien oferowanych przez SM3.0 :wink: pozdrawiam

1457584[/snapback]

blah. to powiedz mi czemu jak odpale ps3 to farcry dostaje kopa, spliner nowy też...

moze to niesamowita zagadka ludzkosci wprost z niedowiary?

 

6600 nie jest w stanie uciągnąc tylko hdr'a w 1024 i full. w 800x600 juz mozna grac z hdrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo nie wspomiano o tym ze karty na chipach 6600 nie beda w stanie uciagnac nowych gier ktore beda korzystac ze wszystkich udogodnien oferowanych przez SM3.0 :wink: pozdrawiam

1457584[/snapback]

Jak chcesz więcej bierzesz wersje GT i masz wszystko full, a 6600 jest super w kategorii cena do wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah. to powiedz mi czemu jak odpale ps3 to farcry dostaje kopa, spliner nowy też...

moze to niesamowita zagadka ludzkosci wprost z niedowiary?

 

6600 nie jest w stanie uciągnąc tylko hdr'a w 1024 i full. w 800x600 juz mozna grac z hdrem

1457612[/snapback]

Taaaaa niesamowita zagadka :lol: Wyjda nowe gierki ktore pokaza SM3.0 w calej okazalosci to zobaczysz jak ten Twoj potwor bedzie sie spisywal :D Co do hdr'a to nawet nie wspominaj bo wiadomo co sie dzieje jak sie go uaktywni <_< pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa niesamowita zagadka :lol:  Wyjda nowe gierki ktore pokaza SM3.0 w calej okazalosci to zobaczysz jak ten Twoj potwor bedzie sie spisywal :D Co do hdr'a to nawet nie wspominaj bo wiadomo co sie dzieje jak sie go uaktywni <_< pozdrawiam

1458023[/snapback]

racja ciekawe w jakiej gierce pograsz na 6600 800x600 full i HDR :mur: :mur: teraz to ześ do***** do pieca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

tutaj trzeba sie kierwoac wyborem....jezeli chcesz patrzec na 3dMarka 01 kup Radeona 9800 PRO jezeli chcesz patrzec na 3dMarka 03 kup GeForca 6600 jezeli chcesz grac na 80 fps w Far Cry przy 1024 wszystko na full i analising kup GeForca 6600 jezeli chcesz grac w Far Cry na wysokich parametrach z 30-40 fps-ami kup Radeona 9800PRo jezeli chcesz grac w stare gry ktore nie wymagaja nowoczesnych technologi kup 9800 PRO jezeli chcesz grac w nowe gry ktore wymagaja nowej technologi łącznie z HDR kup 6600 (taka gra jest np. Splinter Cell Chaos Theory ja mam 40 fps na full parametrach) a podsumowojac jezeli chcesz miec dobra karte graf. wes 6600 a jezeli tandetne gowno ktorym kazdy sie zachwyca bo KIEDYS grali w q3 na nim :) to bierz Radeona 9800 pro pozdro

 

PS.Prawie 7500 PKT w 3dMarku 03 pokaz mi takiego Radona :) a na reszte pytan odpowiedz sobie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poli_x nawet z Toba nie bede wchodzil w polemike bo wygladasz na maniakalnego funboya nVidii ktorego mottem zyciowym jest I love shit :D i kazdy kto uwaza inaczej niech zejdzie mi z drogi bo zadne sensowne argumenty do mnie nie trafiaja :? jak dla mnie EOT :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa niesamowita zagadka :lol:  Wyjda nowe gierki ktore pokaza SM3.0 w calej okazalosci to zobaczysz jak ten Twoj potwor bedzie sie spisywal :D Co do hdr'a to nawet nie wspominaj bo wiadomo co sie dzieje jak sie go uaktywni <_< pozdrawiam

1458023[/snapback]

równie dobrze mozna tak napisac o 9800pro bo kiedy wyjdą gry korzystające w pełni z dx9 to on tez wysiądzie. bla bla bla. a hdr wszystko przymuli ;]

 

 

racja ciekawe w jakiej gierce pograsz na 6600 800x600 full i HDR :mur:  :mur:  teraz to ześ do***** do pieca :lol:

1458095[/snapback]

w splintera nowego? co prawda fpsy są wciąż w okolicach 30stu ale jest cały czas płynnie , w farcrya tez mozna lajtowo grać z hdrem, tylko ze tutaj mozna juz sobie ustawiac stopien hdra, tak wiec mozna grac nawet w 1024 i full z hdrem np 2-3 Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

@poli_x nawet z Toba nie bede wchodzil w polemike bo wygladasz na maniakalnego funboya nVidii ktorego mottem zyciowym jest I love shit :D i kazdy kto uwaza inaczej niech zejdzie mi z drogi bo zadne sensowne argumenty do mnie nie trafiaja :?  jak dla mnie EOT  :wink: pozdrawiam

1458161[/snapback]

do dlogiego czasu bylem fanem Radeonow bo mialem 9000 ktory naprawde był dobry,siedzialem tez troszke na 9600,i widzialem jak sie spisuje 9800 pro Herkulesa.... dlatego wybrałem GF 6600 ;) a nie musisz zemna wchodzic w polemike poniewaz to tylko moje zdanie a o gustach sie nie mowi :) ja opieram sie na tym co widze ty na tym co slyszales lub gdzies na testach widziałes biednej taniej strony ;) proste,i jak juz kiedys podkreslalem....wole sie rozwijac nie cofac...bo niedosc ze gf 6600 jest mocniejszy od 9800 to NAWET wole grac w najnowsze gry z HDR (piekna grafika) na 20 fps niz na 800x600 low przy radku 9800 bez HDR poniewa go nie obsluguje z taka samą iloscią kratek :D i to sobie tak rozumiem a Ty mozesz miec wlasny sposob,i go mniej nikt nie broni dla ciebie ejst bostwem 9800 dla mnie jest dobry 6600 i wogole o czym tu rozmawiac :) Edytowane przez poli_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh updatee'uje kompa wlasnie wymieniam caly srodeczek w zasadzie procka na mobilnego 2600@3400+ plyte glowna na abita nf7 rev 2.0 i pamieci 512ddr kingston cl 2,5 zasilacz no i karte wlasnie ....

Tak sie rozejrzalem i podliczylem moje fundusze to bedzie mnie chyba stac na tego r9800pro sapphire polecacie ? R9800pro albo GF6600 wezme tych slabszych raczej nie cwezme... Chyba ze jakies nie przewidziane wydatki a co wtedy byscie polecili...

RAdeona 9700 (pro?) czy gf 6200  ??

 

Piasc pisac , wilkie dzieki !

 

a ja sie przyczeopie do czego innego -upadłeś na głowe teraz inwestować w płyte i proca na s.A :mur:

 

Weź coś na s.754 -jak kaski mało to semprona i do tego ten radek. 2 wyjście to tania płyta s.939 na pci-e i do tego gf 6600. Karcioszka słabsza ale ogólnie platforma nieco wydajniejsza no i miałbyś a64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w splintera nowego? co prawda fpsy są wciąż w okolicach 30stu ale jest cały czas płynnie , w farcrya tez mozna lajtowo grać z hdrem, tylko ze tutaj mozna juz sobie ustawiac stopien hdra, tak wiec mozna grac nawet w 1024 i full z hdrem np 2-3

1458177[/snapback]

Dodam ze ja spokojnie moge grac w hl2 z patchem na hdr w 1024 co prawda bez AA ale spokojnie i PLYNNIE (tak dobrze wiem co to plynnosc) moge pograc.

 

A co do sm 3.0 to prawda jest taka ze gry (far cry, splinter cell) chodzace na ps 3.0 dostaja kopa ale z efektami dostepnymi w ps 2.0. Natomiast kiedy wlaczyc miekkie cienie, hdr czy parallax mapping to juz moze byc cienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez zastanawiam sie nad kupnem karty, ale do przeznaczenia mam ~800zl. W takim wypadku wybor padlby chyba na ktoras z tych:

- Radeon 9800 Pro (HiS z silencerem?),

- jakis GF 6600 GT,

- GF 6800 LE ASUSA.

Prosze Was o rade. Dodam, ze zalezy mi na ciszy (~21 dBa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej asus odpada chłodzenie głośne jak suszarka :D no chyba ze wymienisz referencyjne na silencera albo zrobisz jak ja i załadujesz 80 cm wentylek :D pisze o asusie bo ponoc wersje le sie ladnie moduja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...