Skocz do zawartości
crusader

Co Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rowniez zastanawiam sie nad kupnem karty, ale do przeznaczenia mam ~800zl. W takim wypadku wybor padlby chyba na ktoras z tych:

- Radeon 9800 Pro (HiS z silencerem?),

- jakis GF 6600 GT,

- GF 6800 LE ASUSA.

Prosze Was o rade. Dodam, ze zalezy mi na ciszy (~21 dBa).

1461356[/snapback]

chlopie jeszcze sie zastanawiasz :) .. ja wybralem asusa .. tylko najlepiej załatw sobie wersje modowalną .. no wiesz 16 potokow i 6 vertexow (na stockowym chlodzeniu mam 4200 pts w 3dmarku 2005 lekko podkrecony gpu o 50 mhz i pamiec o 20 mhz :wink: ) .. a chlodzenie asusa to faktycznie .. suszarka .. dlatego qpilem arctic cooling nv vga silencer 5 rev 2 ... sprawdze jak on dziala .. popatrze jak sie asus kreci i zdam raport B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tego gf6800le jest zawsze szansa że zmodujesz

a jak nie to i tak nie będzie gorsza od pozostałych dwóch

co do ciszy to nie wiem :|

zawsze mozesz sie przemęczyć do zakupu cichego chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kk, tylko jestem ciekaw czy jak od razu kupie silencera, to mi go w sklepie juz zamontuja, bo ja nup jestem i boje sie grzebac !:<

1463015[/snapback]

hm to zależy od sklepu w jednym może zamontują w drugim opier.... że chcesz coś przy karcie grzebać, ja obstawiam to drugie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kilnięto mi wątek to dopisuję się do ogonka. Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta. :P

 

1. No koledzy, a tak reasumując... To co w końcu wybrać i dlaczego? Radeon 9800 Pro czy GeForce 6600 GT?

 

2. r9800pro ma szerszą (256b) magistralę dla pamięci, a gf6600gt z kolei szybsze taktowania pamięci i procesora... Podobno ta szersza magistrala pamięci przydaje się tylko przy baaardzo dużych rozdzielczościach powyżej 1024x768. Czy to prawda?

 

3. gf6600 ma niby pixel i vertex shader'y 3.0 ale słyszałem, że to nie jest chipset na tą technologię i raczej sobie z tym średnio radzi.

 

4. Niby benchmarki to jedno a praktyka to drugie ale czy znacie jakieś fajne zestawienie i punktację (a screeny porównawcze to już w ogóle byłoby miodzi) powyższych kart?

 

pozdrawiam,

 

--

3lncr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty sa porownywalne chociaz w wiekszosci testow-gier przewage ma 6600GT a przewaga dochodzi do 20% :-| Co do tego czy radzi sobie z nowymi efektami to tak jak napisal !exec 6600GT jest szybszy w tych efektach ktore rowniez obsluguje 9800 a dlatego jest szybszy bo uzywa instrukcji PS3.0 ( tu przykladem moze byc far cry) ale dalej jak pisze !exec jak ma wygenerowac wyzej wspomiane efekty (miekkie cienie, hdr czy parallax mapping ) to juz ma problemy :wink: Co do jakosci generowanego obrazu to na obu kartach jest podobny :-| Ja na Twoim miejscu raczej bym lykal 6600GT ale 9800 to dalej swietna karta :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu raczej bym lykal 6600GT ale 9800 to dalej swietna karta :wink: pozdrawiam

1463579[/snapback]

No to mam drugi głos za gf. Hm... Zastanawiające... :)

 

A producent? Słyszałem, że są jakieś interesujące różnice w wydaniach "tych samych" kart u różnych producentów.

 

 

pozdr,

 

--

3lncr

Edytowane przez 3lncr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiczny_Ali ma racje. Gry obslugujace ps 3.0 to far cry, splinter cell, cruseder2 i w tych grach 6600 i 6800 dostaja lekkiego kopa w wydajnosci w porownaniu do ps 2.0 lub wczesniejszych. Gry na ps 3.0 wygladaja tylko odrobinke lepiej niz na 2.0. Ale cala fajnosc 3.0 to to ze mozna w nim robic rzeczy ktorych nie oplacalo sie lub praktycznie nie dalo sie robic w 2.0 jak np. miekkie cienie, hrd.

6600gt ma mniejsza przepustowosc pamieci niz 9800 pro. To niekorzystny uklad szczegolnie przy wysokich rozdzialkach. Ale radek 9800pro byl tworzony jako karta high-end pare lat temu kiedy ludzie kupujacy ta karte mysleli o graniu w duzych rozdzialkach i to sie przydawalo a teraz 6600gt jest taka karta ze sredniej polki i nikt nie chce w niej grac w nowosci w duzych rozdzialkach i dlatego mala przepustowosc pamieci tak bardzo nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Chemiczny_Ali ma racje. Gry obslugujace ps 3.0 to far cry, splinter cell, cruseder2 i w tych grach 6600 i 6800 dostaja lekkiego kopa w wydajnosci w porownaniu do ps 2.0 lub wczesniejszych. Gry na ps 3.0 wygladaja tylko odrobinke lepiej niz na 2.0. Ale cala fajnosc 3.0 to to ze mozna w nim robic rzeczy ktorych nie oplacalo sie lub praktycznie nie dalo sie robic w 2.0 jak np. miekkie cienie, hrd.

6600gt ma mniejsza przepustowosc pamieci niz 9800 pro. To niekorzystny uklad szczegolnie przy wysokich rozdzialkach. Ale radek 9800pro byl tworzony jako karta high-end pare lat temu kiedy ludzie kupujacy ta karte mysleli o graniu w duzych rozdzialkach i to sie przydawalo a teraz 6600gt jest taka karta ze sredniej polki i nikt nie chce w niej grac w nowosci w duzych rozdzialkach i dlatego mala przepustowosc pamieci tak bardzo nie przeszkadza...

1463855[/snapback]

jeszcze niedawno kłóciłem się z Wami o karty Nvidi,

 

pisaliście, że 6600GT jest równe wydajnościowo z 9800pro a PS 3.0 to kupa

 

za polemikę z wami nawet konto mi maniak admin zawiesił

 

teraz czytam, że piszecie o 6600 GT i PS 3.0 to co ja pisalem kilkanaście tygodni temu

 

wniosek jest taki, jeśli chcesz mieć najlepsze informacje o sprzęcie to osobiscie testujcie sprzęt lub czytajcie opinię ludzi co to robią

 

teoria bez praktyki nic nie znaczy

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest taki, jeśli chcesz mieć najlepsze informacje o sprzęcie to osobiscie testujcie sprzęt lub czytajcie opinię ludzi co to robią

teoria bez praktyki nic nie znaczy

1464377[/snapback]

Oczywiście.

Teoretyzować każdy może. Wystarczy przeczytać kilka postów z tomshardware i już można strugać cwaniaka.

 

Ale pisząc tutaj miałem nadzieje, że właśnie od praktyków uzyskam opinie. Co zresztą chyba widać po sygnaturach. Faktem jest jednak, że najciekawszą opinią byłaby opinia osoby z laba, testującego obie te karty. Albo chociaż użytkownika obu tych kart.

 

bachus81 bardzo chętnie wysłucham Twoich opinii... Albo podaj proszę namiar na ich treść.

 

Generalnie to jutro zamówię raczej gf. :P

 

A zawsze miałem ATI... Jakoś tak z przypadku... :)

 

dzięki i pozdrawiam,

 

--

3lncr

Edytowane przez 3lncr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Oczywiście.

Teoretyzować każdy może. Wystarczy przeczytać kilka postów z tomshardware i już można strugać cwaniaka.

 

Ale pisząc tutaj miałem nadzieje, że właśnie od praktyków uzyskam opinie. Co zresztą chyba widać po sygnaturach. Faktem jest jednak, że najciekawszą opinią byłaby opinia osoby z laba, testującego obie te karty. Albo chociaż użytkownika obu tych kart.

 

bachus81 bardzo chętnie wysłucham Twoich opinii... Albo podaj proszę namiar na ich treść.

 

Generalnie to jutro zamówię raczej gf. :P

 

A zawsze miałem ATI... Jakoś tak z przypadku... :)

 

dzięki i pozdrawiam,

 

--

3lncr

1464438[/snapback]

najlepszym wyborem z kart do 1000 zł będzie GF 6600 GT. Jest to nowoczesna, wydajna konstrukcja, która pozwala na grę w wysokich, a nawet bardzo wysokich trybach graficznych.

 

Po fachowym oc uzyskać mozesz na tych kartach wydajność zbliżoną do GF 6800.

 

Z graf 6600 Gt polecam Leadteka 6600 GT Extreme. Posiada on pamięci 1.6 co pozwala znacznie zwiększyć taktowania pamięci.

 

Karta kosztuje ok 800 zł więc nie jest przesadnie droga-jedynym jej minusem jest brak wersji na AGP.

 

Z kart na AGP dobry jest i tani zwykły Gigabyte. Wersja z Turbo Force jest przereklamowana, tzn. zbyt droga do mozliwości, które oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1000zl najlepszym wyborem jest 6800le z gwarancja modowalnosci :)

Bo po zmodowaniu i podkreceniu mozna uzyskac wydajnosc zblizona do 6800gt a mocno wykrecony 6600gt zbliza sie do niekreconego 6800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

I tak właśnie jest taki 6800le od asusa tu za nieduże pieniążki :) 1465444[/snapback]

 

kto ci da gwarancję, ze grafa będzie miala 12 lub 16 sprawnych potoków??

 

wydasz 800 zł na grafę w ciemno, a potem okaże sie ze jest słabsza od Leadteka 6600 GT Extreme

 

albo kupić z gwarancja modowalności albo GT, tak myślę B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci da gwarancję, ze grafa będzie miala 12 lub 16 sprawnych potoków??

 

wydasz 800 zł na grafę w ciemno, a potem okaże sie ze jest słabsza od Leadteka 6600 GT Extreme

 

albo kupić z gwarancja modowalności albo GT, tak myślę B)

1465533[/snapback]

Nie zmodowany ale dobrze podkrecony 6800le moze byc przynajmniej tak mocny jak 6600gt a moze i mocniejszy... A szansa ze kupisz calkowicie niemodowalnego asusa jest znikoma. No ale fakt jesli ja bym bral to tylko z gwarancja modowalnosci ktora daje np.: sklep pcserwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Hm, czy jest jakis model 6600 GT przy ktorym chlodzenie jest wydajne i na tyle ciche, by nie trzeba bylo zmieniac na silencera :?

1466736[/snapback]

dla mnie najlepszy GF 6600GT to MSI, ciche chlodzenie, doskonala jakość wykonania, dużo softu, świetny sprzęt

 

bardzo dobry jest też Leadtek 6600GT Extreme

 

karty 66xx nie grzeją się bo potrzebują malo prądu, no chyba że podkręcasz,

 

ja osobiscie uważam,ze silancer jest raczej zbędny na te karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffs, wczoraj przegladalem test porownawczy 6600GT i 6800LE. Nie powiem, dal mi on duzo do myslenia i mam jeszcze wiecej watpliwosci. Mianowicie, po odblokowaniu w LE 8 potokow w D3 (res. 1600) przybyly ledwie 3 fpsy :0. Teraz na prawde nie wiem, czy ryzykowac i kupowac LE, ktory nie podkrecony jest gorszy od 6600GT, czy brac pewniaka z, jak mowisz, stosunkowo cichym chlodzeniem MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepszy GF 6600GT to MSI, ciche chlodzenie, doskonala jakość wykonania, dużo softu, świetny sprzęt

1467476[/snapback]

Uuu... Szkoda, że taki drogi... :| W porównaniu z Gigabyte.

 

bardzo dobry jest też Leadtek 6600GT Extreme

1467476[/snapback]

Hm... Ten też średnio o stówaka droższy?

Dlaczego te karty są droższe od Gigabyte'a?

Leadtek ma nawet jakieś taktowanie niższe, z tego co przeczytałem...

 

pozdrawiam,

 

--

3lncr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy pewniak ;) ale czytałem na komputroniku, wypowiedź jednego klijenta że nie ma ta karta monitorowania temperatury...

Z tym monitorowaniem, to chyba masz racje. Poza tym drogi i glosny ten model MSI. Wolalbym juz Gainwarda, ze wzgledu na wydajnosc lub Gigabyte'a z Heat Pipem, tylko nie znam opinii na temat chlodzenia pasywnego GF6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym monitorowaniem, to chyba masz racje. Poza tym drogi i glosny ten model MSI. Wolalbym juz Gainwarda, ze wzgledu na wydajnosc lub Gigabyte'a z Heat Pipem, tylko nie znam opinii na temat chlodzenia pasywnego GF6600GT.

1470493[/snapback]

Nie kupuj nic z pasywnym chłodzeniem bo temperatury będą bardzo wysokie, a do tego ta pogoda co teraz jest... uff

 

Ja mam Gainwarda ale 6800 , fabryczne O/C ;) ... ale głośny jak cholera. Jestem w trakcie zmiany chłodzenia na Zalmana VF700Cu. Ten 6600GT Gainwarda też będzie głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic z pasywnym chłodzeniem bo temperatury będą bardzo wysokie, a do tego ta pogoda co teraz jest... uff

 

Ja mam Gainwarda ale 6800 , fabryczne O/C ;) ... ale głośny jak cholera. Jestem w trakcie zmiany chłodzenia na Zalmana VF700Cu. Ten 6600GT Gainwarda też będzie głośny.

Nie pomoze zwolnienie coolera tym EXPERToolem :C? Zalman drogi, nie lepiej silencera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Którą z tych trzech kart kupić?

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=14097&sid=1

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=13676&sid=1

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=6495&sid=1

Byłem przekonany do galaxy 6600 128mb ale zobaczyłem topik w którym wiele osób skarży się na bóle oczu po przesiadce na 6600... a ja dużo czasu spędzam przed kompem i pracuje w programach do grafiki 3D... Żadna karta droższa od tych wymienionych nie wchodzi w grę... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...