Skocz do zawartości
mkl

Frytki Homemade

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś znów połówki ziemniaczków smażone na oleju ;)

Tym razem robione z NOWYCH ziemniaczków ;) Pyszności... Z zewnątrz taka delikatna skorupka a w środku mięciutkie, rozpływające się w ustach - mniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niop, ja jak kroiłem ziemniaczki na frytki to wstawiłem olej, omało sie nie przypalił bo dużo ziemniaków miałem ;] a olej był już wcześniej używany, na jednym oleju smaże frytki pare razy, wiem że nie zdrowo, ale co tam ;] no i jak rzuciłem jedną frytke na sprawdzenie czy jest dobra temperatura to ta w ok. minute zrobiła sie brązowa, wyjołem ją i wsypałem reszte(nie chciałem by sie ona na węgiel zrobiła;]) mmm... po 5 min. miałem pycha fryteczki, jadłem bez kechupu by smak był lepszy(miałem wtedy jakiś dodupny, w dodatku łagodny ble:/) oczywiście solone ;] mmm... musze sobie jutro na obiad zrobić(wiem wiem, zaraz będzie że musze być na wodnych ;] potrawach ale dla frytek wszystko;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Omg frytki roxuja, ale jak sie je samemu robi. I do tego przyprawa do ziemniakow + weggeta. Cos czuje ze dzisiaj sobie je zrobie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak swojskie fryty. Podsmażasz tak jak chcesz. Paluszki lizać :). Raz robiłem frytki gdy jeszcze nie miałem wprawy to jak za wcześno wrzuciłem na nie rozgrzany tłuszcz to nie wyszły. Innym razem grzałem tłuszcz. Nic się nie działo, wrzucam jednego frytka a tu mi taki syk, skwirczy i kupa dymu :lol2: Teraz zawsze mi wychodzą extra pr0 fryteczki. Sole dopiero na telerzu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam biczyz;]

 

wykłada się frytki do miski w której jest taki papier odsączający. I wtedy się posypuje. Smak soli wchodzi w nie ;]

Potem jak się odsączą to na talerz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

omg raz zrobilem fryty na smalcu bleeeee jak smierdzialny no more smalec ;

ja ketchupa pudliszki daje;] do tego "przyrpawa do ziemniakow" i jest gites.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno nie frytki, ale zajefajnie smakuja: gotowane ziemniaczki male podsmazone na patelni w ziolach, a do tego sos smietanowo majonezowy z przyprawami [; mniam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam do amatorów frytek proponuję wam abyście zaopatrzyli się we fryture (specjalna mieszanka olejów specjalnie do frytowania) są dwa rodzaje płynna i stała (coś w rodzaju kostki masła,smalcu czy margaryny) używając frytury można uzyskać wyższą temperature smażenia przez co frytki są bardziej chrupiące a mają złoty kolor a i ten smak.naprawdę gorąco polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam do amatorów frytek proponuję wam abyście zaopatrzyli się we fryture (specjalna mieszanka olejów specjalnie do frytowania) są dwa rodzaje płynna i stała (coś w rodzaju kostki masła,smalcu czy margaryny) używając frytury można uzyskać wyższą temperature smażenia przez co frytki są bardziej chrupiące a mają złoty kolor a i ten smak.naprawdę gorąco polecam :D

gdzie to można nabyć?;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to można nabyć?;]

w Wa-wie np.w delikatesach Bomi ale czasem w niektórych supermarketach to jest między innymi powód że frytki McD są takie dobre spróbujcie połączyć Fryture z frytkami super długie i cienkie chyba Mccain takie jak w McD poprostu rewelka

[+]

no i na fryturze spoko można smarzyć kilkanaście razy

Edytowane przez raf49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno wróciłem ze szkoły a tu na mnie czekają fryteczki do usmażenia :D Usmażyłem fryteczki, troszke kaczapku :) i kurczaczka do smaku :) MMmm :rolleyes: +Tweak :)

Aż tłuszczyk po klawiszach spływa : ))

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wcześniej pytał jak zrobić chrupiące i ten brązowy kolor.

W jednym z programów Makłowicz maczał frytki w posłodzonej wodzie około 1 min, 1-2 łyżeczki na garnek (oczywiście zależy jaki he he), próbowałem są OK i wcale nie czuć tego cukru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytki + przyprawa Maggi - moje ulubione :]

 

Mam problem z frytownicą, czy to normalne by unosiła się z niej para :?: Może uszczelka jest walnięta, jest prawie więc mogę zareklamować. W każdym razie frytki z niej nie są chrupiące tylko jakieś, takie miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...